En İyi Rutubet Önleyici Boya Hangisi?

Rutubet önleyici boya ile evinizin duvarlarını kuru ve sağlıklı tutabilirsiniz. Nemle savaşacak en iyi rutubet önleyici boya markaları ile kullanıcı yorumları hakkında önemli bilgileri bulabilirsiniz.

En İyi Rutubet Önleyici Boya Hangisi?
En iyi rutubet önleyici boya hangisi?

Birçok sebebe bağlı olarak evlerde rutubet meydana gelmektedir. Evlerde meydana gelen bu rutubet, kötü kokuya sebebiyet verir. Rutubet önleyici boya yok ise insanların bu kokudan rahatsızlık duymasını neden olur. Rutubet, suyun neme dönüşmesidir. Eğer bir evde rutubet meydana geliyor ise hem kişinin sağlığı hem de evin içerisinde ki eşyalar bu durumda olumsuz bir şekilde etkilenecektir. Genelde rutubetin kaynaklanma sebebi evin yalıtımının yapılmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Rutubet oluşan evin duvarlarında küflenme ve kararma meydana gelmektedir. Rutubeti önlemek mümkündür. Bunun için özel boyalar bulunmaktadır. Günümüzde küf önleyici boya kullananlar var mı? Tüm bu soruların cevabı makalemizin devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Rutubet Önleyici Boya İşe Yarıyor mu?

En İyi Rutubet Önleyici Boya Hangisi?
Rutubet önleyici boya ise yarıyor mu?

“Rutubet önleyici boya işe yarıyor mu?” sorusu evinde rutubet olan kişiler tarafından çok sorulmakta ve merak edilmektedir. Rutubetin kokusu insanın sağlığını kötü bir şekilde etkiler. Buda evinde rutubet olan kişilerin rahatsız olmasını sağlar. Bu tarz boyalar çok işe yaramaktadır. Oluşan rutubetin yok olmasını sağlar ve bir daha rutubet oluşmasına engel olur. Bu sebeple evinde rutubet olan herkes bu boyaları kullanarak evindeki rutubeti yok edebilir.

İlginizi Çekebilir: Mutfak dolapları nasıl boyanır merak edenlere…

En İyi Küf Önleyici Boya Hangisi?

Piyasadaki en iyi küf önleyici boya hangisi sorusuna aşağıdaki liste ile cevap vermemiz mümkün. Rutubet giderici ve evinizi rutubetten koruyacak birçok boya bulunmaktadır. Küf önleyici boya markaları; Isonem MS 82, Dyo Dyostop, Biance Nem Rutubet ve Dry Fix NM-S10 nem boya markaları gelmektedir. Bu markalara ek olarak boya piyasasına hakim Marshall, Jotun, Polisan ve Filli Boya gibi markalar da farklı ürünlerini sunmaktadır.

En iyi küf önleyici boyalar:

 • Isonem MS 82
 • Dyo Dyostop
 • Biance Nem Rutubet
 • Marshall
 • Dry Fix NM-S10

Nem Önleyici Boya Markaları

Isınem MS 82 Kullanıcı Yorumları

En İyi Rutubet Önleyici Boya Hangisi?
İsonem MS82 kullanıcı yorumları

Isınem ms 82 kullanıcı yorumları bu boyayı kullanmak isteyen kişiler tarafından çok sık araştırılmaktadır.  Isınem MS 82 kullanıcı yorumları gayet olumludur. Bu boyayı birçok kişi kullanmış olup üst seviyede puan vermişlerdir. Boyayı bir defa kullanıp birkaç ay sonra tekrar kullanılması gerektiği kullanıcılar tarafından tavsiye edilmektedir.

Marshall Rutubet Önleyici Boya Kullanıcı Yorumları

En İyi Rutubet Önleyici Boya Hangisi?
Marshall rutubet önleyici boya fiyatları

Marshall rutubet önleyici boya fiyatları boyanın miktarına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 2,5 litre boya 200-500₺ arası değişmektedir. Güncel fiyatlar için tıklayın!

DYO Rutubet Önleyici Boya Yorumları

DYO markasına ait rutubetli yüzeylerde kullanılan özel bir boya olan rutubet önleyicinin bir çok alanda kullanılıyor. Yazlıklar, depo ve bodrum katları, tünel, mahzen ve kiler gibi yerlerin iç kısımlarında, duvar ve tavanlarda kullanıma uygun, rutubeti bloke eden, kullanıma hazır, mat iç cephe duvar boyasıdır. DYO rutubet önleyici boya yorumlarına baktığımızda genellikle kullanıcıların memnun oldukları görülüyor. Küf önleyici boya yorumları ve daha fazlası için birkaç yorumu aşağıda bulabilirsiniz:

 • S*** D***: DYO rutubet önleyici boyayı üç kat uyguladım. Birer gün arayla. Şu an için gayet güzel kapattı. Uzun vaade de asıl kalitesinin belli olacağını düşünüyorum. Ayrıca kıvamı çok yoğun ve kokusu da normal boya gibi değil, bana biraz ağır geldi.
 • D*** G***: Odamın tavanında rutubet vardı. Kullandığım bu önleyici boya işe yaradı diyebilirim. Herkese öneririm.

DryFix Nem Önleyici Boya Kullanıcı Yorumları

En İyi Rutubet Önleyici Boya Hangisi?
Dryfix rutubet önleyici nem boyası

Nem ve Rutubet Boyası alırken, “Kokusuz” olmasına dikkat ediniz. Çünkü nem, rutubet, küfden kurtulmak isterken, bir anda kendinizi solventli, tinerli bir nem boyasının boğucu kokusuyla karşılaşabilirsiniz.

Ne yazık ki, nem boyalarında solvent içerikli ürünler evinizin küf problemini çözerken, uygulama sırasında evinizin içine dağ gibi bir tiner kokusu yerleşmektedir. Bu tür nem-rutubet problemlerinin kış aylarında, evde kapı pencere kapalıyken daha çok görüldüğünü biliyoruz. Böyle bir kış ayında Solvent ve tiner kokusunu evimizden tahliye edene kadar hayli uğraşmamız gerekecektir. Bu yüzden, nem ve rutubet boyası alırken, evinizin küf problemini çözerken, günlerce geçmeyen tiner kokularına mahkum olmayın.

Piyasada biraz araştırma yaptığınızda aslında “kokusuz” , “solventsiz” nem ve rutubet boyası bulmak mümkün. Dryfix fabrikasının üretmiş olduğu Nem Boyası, Dryfix NM-S 10 (Neme Son) ürünü, kalıcı bir çözüme kavuştururken, aynı zamanda “kokusuz” özelliğiyle kullanıcı dostu bir ürün. İncelemenizi öneririm.

 • Y*** D***: Daha önce başka bir markanın rutubet boyasını kullandım, çok fazla verim alamadım. Daha sonra boyacım Dryfix’i önerdi. Rutubetten eser kalmadı diyebilirim. Tavsiye ediyorum.
 • N*** B***: DryFix rutubet önleyici boyayı üç kat uyguladım. Birer gün arayla. Şu an için gayet güzel kapattı. Uzun vaade de asıl kalitesinin belli olacağını düşünüyorum. Ayrıca kıvamı çok yoğun ve kokusu da normal boya gibi değil, bana biraz ağır geldi.
 • H*** D***: Odamın tavanında rutubet vardı. Kullandığım bu önleyici boya işe yaradı diyebilirim. Herkese öneririm.

Bir şikayet sitesinde DryFix nem boyası ile ilgili kullanıcılar tarafından yorumlar yapılmış. DryFix yetkilileri kullanıcıların karşılaşmış olduğu sorunlarla ilgileniyor ve gerekli bilgilendirmeleri yapıyorlar.

DryFix rutubet önleyici boya fiyatları, boyanın miktarına göre değişiklik göstermektedir. 1 kg ile 5 kg almak arasında haliyle fiyat farklılıkları oluşuyor. Bu noktada en sağlıklı fiyatı DryFix sitesinden öğrenebilirsiniz.

Küf Önleyici Boya Kullananlar

Rutubet önleyici boya kullananların olumlu veya olumsuz yorumları insanları boyaya teşvik eder veya vazgeçirir. Biz sizler için rutubet boya kullananların yorumlarına baktım. Genel olarak yorumlar olumlu yönde.

Rutubet önleyici boyanın rutubeti geçirdiği aynı zamanda bir daha çıkmasına engel olduğu söylenmektedir. Kullana birçok kişi bir defa kullandığını ve uzun süredir bir daha küf ve rutubet problemleri ile karşılaşmadığını dile getirmektedir.

Küf önleyici boya kullananlar bir hayli fazladır. Küf önleyici boya kullananların evlerinde meydana gelen küflenme tamamı ile yok olmaktadır. Küf önleyici sayesinde, küflenme meydana gelen yer kapanacak ve küflenmeden sonsuza kadar kurtulacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Rutubet önleyici boya işe yarar mı?

Rutubet önleyici boya doğru uygulamalar neticesinde elbette işe yarıyor. Özellikle rutubetli alanın nemden arındırılması ve su ile temasının önüne geçilmesi ile rutubet önleyici boya kullanımı maksimum verim sağlayacaktır.

En iyi rutubet boyası hangisi?

En iyi rutubet boyası hangisi sorusuna verilecek en iyi markalar arasında Isonem MS 82, Dyo Dyostop, Biance Nem Rutubet ve Dry Fix NM-S10 nem boya markaları gelmektedir.

Küf boyası işe yarıyor mu

Evet, küf önleyici boyalar, küf oluşumunu engellemek veya mevcut küf problemlerini çözmek için tasarlanmış özel boya ürünleridir. Bu tür boyalar, içerdikleri özel kimyasal maddeler sayesinde nem ve küf oluşumunu önlemeye yardımcı olabilirler.

“En İyi Rutubet Önleyici Boya Hangisi?” üzerine 4 yorum

 1. SAKIN İSONEM ÜRÜNLERİ ALMAYIN YETKİ VERDİKLERİ BAYİLERİNİ KONTROL ETMİYORLAR BEN İSONEM UYGULATTIM TERLEME VE KARARMA YİNE DEVAM ETTİ HATTA GARANTİ VERDİLER YAZILI ÜRÜNLERİNİN ARKASIN DURMUYORLAR HİÇ KİMSE ISONEM ALMASIN BEN MAĞDUR OLDUM BAŞKASIDA OLMASIN

  Yanıtla

Yorum yapın