Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024

Duvar boyama işi genelde zahmetli ve masrafı yüksek olarak bilinir. Ancak işin aslı bu şekilde değildir. İşin içine kendinden desenli duvar boyaları girdiğinde oldukça ekonomik fiyatlara şahane sonuçlar elde etmek mümkündür. Desenli duvar boyası ile evinizdeki duvarlar sayesinde ortamın havasını ve temasını belirleyebilirsiniz. Desenli duvar boyası pratik ve kolay uygulanabilir bir üründür. Eğer evinizde düz renkteki duvarlardan sıkıldıysanız desenli duvar boyaları işte burada devreye girmektedir.

YouTube video

Desenli boyaların çıkmasıyla artık duvar kağıtları pek tercih edilmemektedir. Bunun sebebi daha ekonomik olması ve daha uzun ömürlü olmasıdır. Özellikle evin içinde daha şık görünen ve yapması pratik olan kendinden desenli duvarı boyaları son dönemde çok revaçtadır. Desenli duvar boyalarını kullanarak evinize modern bir hava katarak kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Kendinden Desenli Duvar Boyaları

Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024
Kendinden desenli duvar boyaları

Desenli duvar boyası renkleri tercihini eve göre yapabilmek oldukça önemlidir. O anki psikoloji ile sağlıklı bir boya rengi seçmek önemlidir. Dolayısıyla evinizde oluşturmak istediğiniz ortama göre kırmızı, mavi veya daha koyu olarak siyah rengi tercih edebilirsiniz. Evi güzel bir duvar boyasıyla kaplamak yalnızca yaratıcıların işidir. Dolayısıyla evin rengini belirlediğinizde duvarda nasıl duracağını hayal ederek bir öngörü sahibi olabilirsiniz. Ayrıca evde bir mobilya takımı, sehpa, sandalyeler ve masa gibi birbirini tamamlayan renklerden oluşan eşyalar bulunuyorsa bu renklere göre bir duvar boyası rengi seçmek iyi bir seçim olacaktır.

Duvar boyaları arasında kırmızı renk evin duvarlarına hareket katar. Kırmızı renk evde aynı zamanda insanları harekete geçirir. Kırmızı rengin evde dengeli bir biçimde dağıtılması gerekir. Evdeki tüm duvarları kırmızıya boyamak sizin tercihiniz fakat bütünlük açısından doğru olmayabilir.

 • Mavi rengi: Mavi renk, evin duvarında ferahlatıcı etkisi bulunur. Ferahlatıcı etkisiyle ev içinde huzur bulmak adına  bu rengi tercih edebilirsiniz.
 • Sarı rengi: Sarı renk ile evi ışıldayan bir ortama çevirebilirsiniz. Sarı rengin tonlarına göre ve evdeki dekorasyon ürünlerine göre uyum sağlaması gerekmektedir.
 • Mor rengi: Mor renk evin duvarlarına farklılık getirir. Farklılık getirmesiyle evin duvarlarına baktığımızda bir düşünce oluşabilir. Ayrıca mor renginin mobilyalar uyum sağlaması daha olasıdır. Uyum sağlaması evin içinde güzel bir atmosfer yaratılmasını sağlar. Uyum adına mor renkli duvar boyasını tercih edebilirsiniz.
 • Mor rengi: Mor renk evin duvarlarına farklılık getirir. Farklılık getirmesiyle evin duvarlarına baktığımızda bir düşünce oluşabilir. Ayrıca mor renginin mobilyalar uyum sağlaması daha olasıdır. Uyum sağlaması evin içinde güzel bir atmosfer yaratılmasını sağlar. Uyum adına mor renkli duvar boyasını tercih edebilirsiniz.

Desenli Duvar Boyaları Renk Kataloğu

Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024
Kendinden desenli duvar boyaları kataloğu

Kendinden desenli duvar boyaları renk kataloğu, önünüze geldiğinde hayal edin. Hayal ederek evin içinde nasıl bir görüntü oluşacağını tahmin edebilirsiniz.

 • Kum beji rengi: Kum beji rengi evin içindeki mobilyalar ile uyum yakalaması olağandır. Renk seçimi konusunda bir türlü karar veremiyorsanız kum beji rengi ile evinizi süsleyebilirsiniz. Böylelikle renk uyumları ile alakalı bir dert edinmezsiniz.
 • Gri rengi: Gri renkteki duvar boyası her renge uyumludur. Evdeki mobilya takımlarının tümüne uyum sağlayabilen bir renktir. Gri nötr bir renk olduğu için her renk ile uyum sağlayabilir. Gri duvar boyasını kullanırsınız evin içindeki ortama açıklık kavuşturursunuz.

Desenli duvar boyaları sektörde sedef olarak söylenir. Desenli duvar boyasının doğru kullanımı için boyaların doğru bir şekilde karıştırılması gerekmektedir. Desenli duvar boyaları herkes tarafından yapılamaz bu iş için uzmanlık gerekir. Alanında tecrübeli kişiler bu uygulamayı yapmalıdır.

Desenli Boya Kullanışlı Mı?

Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024
Desenli boyalar kullanışlı mı yoksa değil mi?

Duvar boyaları evin ruhunu yansıtması için önem taşır. Mekan içinde insanları etkileme gücüne sahip ve bir hayli renk seçeneği olan desenli duvar boyaları oldukça kullanışlıdır. Desenli duvar boyası, zevklerinizi ve tarzınızı yansıtabileceğiniz unsurlardan birisidir. Desenli boya işlemini kendi başınıza yapamazsınız. Birbirine uygun renkleri tutturmak oldukça zor bir işlemdir. Bu nedenle işinde profesyonel kişiler bu uygulamayı yaparsa işin sonucunda daha güzel görünümler ortaya çıkabilir. Desenli boya uygulanırken farklı rulolar kullanılabilir.

Desenli Duvar Boyası Fiyatları 2024

Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024
Kendinden desenli duvar boyası fiyatları

Desenli duvar boyaları fiyatları 2024 yılında da metrekaresine göre değişim gösterir. Bu nedenle boya işlemlerinde ücret kısmı her zaman soru işaretidir. Evden eve göre fiyatlar değişiklik gösterir. Desenli boya konusunda işin profesyonelinden yardım alarak boya fiyatını tam olarak öğrenebilirsiniz. Bu yöntem ile kesin fiyat almak mümkün. Ancak belirli metrekare alanlarına göre ortalama fiyatlar şu şekildedir:

 • 70 ile 90 metrekare arasındaki evler için ortalama fiyat 5.000₺ civarındadır.
 • 90 ile 110 metrekare arasındaki evler için ortalama fiyat 7.500₺ civarında seyreder.
 • 110 ile 130 metrekare arasında ve ev 3+1 ise ortalama fiyat 10.000₺ civarında seyreder.

Genel olarak yüzeyler beyaz renkte boyanır. Farklı renkler ile de boyanabilir. Desenli boya renklerinde altın veya gümüş renklerinin krom rengi kullanılır. Önce alt yüzeyler boyanır ardından desenler vurulur. Bu işlemin gerek işçilik gerekse malzeme maliyeti ortalama 5.000₺ ile 10.000₺ arasında seyrediyor.

Filli boya kendinden desenli boya fiyatları da litre bazında ortalama 500₺’den başlamaktadır. Kullanılacak alana göre daha yüksek ölçüde de satın alınabilir 2,5 litre olanlar ortalama 900-1.200₺ bandında satılmaktadır. Filli boyanın dekoratif desenli boya modellerini incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Desenli Boyanın Özellikleri Nelerdir?

Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024
Kendinden desenli boyaların özelliklerini merak edenlere.
 • Desenli boya duvar kağıdı görünümündedir.
 • Duvar kağıdı gibi pahalı değildir. Desenli boyalar daha ekonomik fiyatlara bulunabilir.
 • Diğer kullanılan boyalardan daha uzun ömürlüdür.
 • Duvarın zeminini bozmaz.
 • Desenli duvar boyaların üzeri istenirse tekrar boyanabilir.
 • Duvarda leke var ise desenler sayesinde görülmez.
 • Sedefe benzer.
 • Birçok renk çeşidi bulunur.

Desenli boyanın birden fazla modeli bulunmaktadır.

Kendinden Desenli Duvar Boyası Markaları

Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024
Kendinden desenli duvar boya markaları

Desenli boya markaları arasında kaliteli bir seçim yapmak adına uzmanından görüş almak yerinde olur. Desenli boya markaları arasında kalekim ve hopdeko gibi satıcılar bulunur. Bu markaların getirdikleri veya yaptıkları ürünlerin bazıları ithal olmaktadır.

Kendinden Desenli Duvar Boyası Nasıl Yapılır?

Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024
Kendinden desenli duvar boyası nasıl yapılır

Desenli boya yapmak istiyorsanız istediğiniz rengi seçtiğinizi varsayarak farklı rulo çeşitleriyle evi boyamanız mümkündür. Desenli duvar boyası nasıl yapılır? Sorusunu sormadan önce rulo hakkında bilgi edinmeniz gerekir.

 • Poşet Rulo: Boya yaparken kullanılan rulonun üzerine bir poşet geçirilir. Bu poşet buruşturularak bir yapıştırıcıyla yapıştırmanız gerekir. Ardından boydan boya desen uygulamasını yapabilirsiniz.
 • Kelebek Rulo: Kullanılan rulonun üzerine sünger koyularak oluşturulur. Bu şekilde evde desen elde edebilirsiniz. İstediğiniz şekilde göre deseni bu uygulama ile yapabilirsiniz.
 • Desenli Rulo: Desenli rulo pratik bir malzemedir. Rulo, süngerden ve plastikten oluşur. U rulo ile boyama yapmak diğer rulolara nazaran daha kolaydır. Bu rulo sayesinde kimseden yardım almadan evinizi desenli bir şekilde boyayabilirsiniz. Bu şekilde hazır rulolar alarak istediğiniz desende boyama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak boya rulosunu seçerek satın alın. Boyamak istediğiniz rengi seçin. Ardından desen için seçtiğini boyayı alın. Boyayı dekorasyon makinesine sokarak yukarıdan aşağıya şeritli şekilde boyamaya başlayın. Burada dikkat edilmesi gereken şeritler arasında boşluk bırakmamaktır. Ayrıca ruloyu yukarıdan aşağıya doğru düzlemesine indirmek gerekmektedir.

Kendinden Desenli Duvar Boyası Modelleri

Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024
Desenli duvar boyaları

Birbirinden renkli desenli duvar boyası modelleri bulunur. Bu kısımda önemli olan sizin seçeceğiniz renklerin uyumu ve nasıl yansıyacağıdır. Kendine has bir görünüm elde ederek mekan içinde güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Boyacılar arasında sedefli boya olarak söz edilir. Kendinden desenli duvar boyaları mekanın büyüklüğüne göre değişir. Eğer küçük bir mekanda desenli boya yapacaksanız daha açık tonlarda boya yaparak mekanı ferahlatabilirsiniz. Bu şekilde ev daha aydınlık bir görünüme neden olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kendinden desenli duvar boyaları nereden alınabilir?

Kendinden desenli duvar boyalarını internetten satın alabilirsiniz. Özellikle Trendyol, Hepsiburada gibi pazaryerlerinden sipariş verebilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/ara?q=kendinden+desenli+duvar+boyas%C4%B1

“Kendinden Desenli Duvar Boyaları 2024” üzerine 2 yorum

  • Merhaba, google’a kendinden desenli duvar boyaları şeklinde arama yaparsanız satış yapan siteler çıkacaktır. Teşekkürler, ilginiz için…

   Yanıtla

Yorum yapın