En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye

En çok kullanılan iç cephe boya renkleri için çok fazla seçenek var. Duvar boyası rengini değiştirmek isteyenler için en iyi alternatifler bu içerikte!

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
En çok kullanılan iç cephe boya renkleri

Dekorasyon meraklıları için önemli olan hususlardan birisi de şüphesiz ki ev boyası renkleri konusudur. Bu yazımızda siz dekorasyon meraklıları için en çok kullanılan boya renkleri konusunda bilgilendirmeler yapacağız. İç cephe boyası renkleri geniş bir skalaya sahip olduğundan iç mekanınızın dekorasyonu ne yönde olursa olsun bu seçenekler arasından en uygun rengi bulmanız mümkündür. Birçok renk iç mekan boya renkleri olarak kullanılsa da bazı renkler en çok tutulan duvar boya renkleri arasında yer alıyor.

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri

YouTube video

Yazımızın devamında hem yazın hem kışın dekorasyonda kullanabileceğiniz iç cephe boya renkleri yanı sıra ev boyası renkleri konusunda da fikir sahibi olabilir ve dekorasyonunuzu iç cephe boyasıyla tamamlayarak kusursuz hale getirerek kişiselleştirebilirsiniz.

Kum Beji Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
En çok kullanılan iç cephe boya rengi kum beji duvar boyası

Kum beji duvar boyası iç cephe boya renkleri içerisinde en fazla kullanılan duvar boyası rengidir. Dekorasyon çalışmalarında son zamanların en çok tercih edilen iç cephe boyalarının başında kum beji rengi geliyor. İç cephe boya renkleri kum beji, toprak tonlarıyla ilişkili olan kum beji; özellikle pastel tonları, mavi ve koyu kahverengi gibi tonlarla sıklıkla kullanılıyor.

Çakıl Taşı Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
Çakıl taşı duvar boyası

Çakıl taşı duvar boyası grinin en açık tonudur. Çakıl taşı iç cephe boyası da en çok kullanılan iç cephe boya renkleri arasında yerini alıyor. Özellikle modern ev dekorasyonlarında çakıl taşı duvar rengi adeta bütünlüğü sağlıyor.

İlginizi Çekebilir: Çakıl taşı rengi duvarda nasıl durur sorusuna yanıt veriyoruz merak edenlere…

Lületaşı Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
Lületaşı duvar boyası

En çok kullanılan iç cephe duvar boyası renklerinden olan Lületaşı duvar boyası kum beji rengine benzeyen bir duvar rengidir. Ev dekorasyonunda samimi ve hoş bir atmosfer oluşturan lüle taşı duvar rengi, iç cephe boya renkleri arasında pişman etmeyecek bir tercihtir.

Fildişi Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
Fildişi duvar boyası

Fildişi iç cephe duvar boyası, şüphesiz ki her dönemde en çok kullanılan iç cephe boya renkleri başını çekmektedir. Eğer sade ve asil bir dekorasyon tasarlıyorsanız fildişi rengi tam da istediğiniz iç cephe boyası olacaktır.

Meltem Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
Meltem duvar boyası

Meltem rengi, pembemsi bir ton olmakla birlikte aşırı klasik bir mekan tasarımını yumuşatan ve samimi bir havaya büründüren iç cephe boyasıdır. Bu rengi özellikle gül kurusu, mavi tonları ve turkuaz ile başarılı şekilde uyumla kullanabilirsiniz.

Mercan Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
Mercan duvar boyası

Oldukça renkli ve cıvıl cıvıl bir iç cephe boyasıdır. Mekanda kullanacağınız mercan iç cephe boyası, mekana çağdaş bir hava katan aynı zamanda bu özelliği ile en çok kullanılan iç cephe boya renkleri arasında yerini alıyor.

Şampanya Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
Şampanya rengi duvar boyası

Önceki senelerde olduğu gibi bu yıllarda da iç cephe renklerinde sıklıkla görülen bir duvar boyasıdır. Mekanın atmosferi için son derece etkili olan duvar boyası, o ortamın ambiyansını tamamen değiştirir. Şampanya duvar boyası da evinizde samimi bir ambiyansa ortam hazırlamaktadır.

Antrasit Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
Antrasit duvar boyası

Grinin en koyu tonu olarak bilinen antrasit duvar boyası özellikle ofis ortamları başta olmak üzere en çok kullanılan iç cephe boya renkleri seçeneklerinden birisidir. Tüm mekanda antrasit duvar boyası kullanabileceğiniz gibi ünite arkasında, yatak odasının bir duvarında kullanarak mekana hareketlilik katabileceğiniz bir renk tonu olarak karşınıza çıkıyor.

Cam Göbeği Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
Cam göbeği duvar boyası

Cam göbeği duvar boyası rengi, bir mavi tonu olmakla birlikte spesifik bir oturma salonunda ya da erkek çocukların oda tasarımında kullanılan duvar boyası rengidir. Mavinin rahatlatıcı etkisiyle birleşen cam göbeği, salon tasarımlarında rahatlatıcı bir duvar boyası olarak tercih ediliyor.

Buz Beyazı Duvar Boyası

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye
Buz beyazı duvar boyası

Buz beyazı duvar boyası rengi, beyaz rengin içerisine karıştırılan mavi tonu ile elde edilen bir iç cephe boya rengidir. Eğer ev dekorasyonunuzda ya da ofis dekorasyonunuzda ferahlığı yakalamak istiyorsanız her dekorasyona uyum sağlayabilecek buz rengi duvar boyasını tercih edebilirsiniz. Daha fazla seçenek için Pinterest‘eki fikirlere de göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi renk boya evi aydınlık gösterir?

Evi aydınlık göstermek için sentetik duvar boyası renklerinden beyazın tüm tonlarını tercih edebilirsiniz. Sarı, pembe, gri, yeşil ve mavinin açık tonları evinizi aydınlık gösterecektir.

İç cephe boyası ne renk olmalı?

İç cephe boyası renk tercihi, evin mobilyalarına, güneş alıp almamasına ve kişisel tercihlere göre belirlenebilir. Bir evde en çok kullanılan iç cephe duvar boyası renkleri beyaz, gri, krem, kapuçine gibi renklerdir.

“En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri İçin +10 Tavsiye” üzerine bir yorum

  1. İyi günler,badana yaptırmayı düşünüyorum ve fikirlerinize çok ihtiyacım var.Salonum geniş aydınlık ve çok ferah.Mobilyam beyaz,koltuklarım üçlünün biri ve berjerlerim kahverengi,diğer üçlü hardal sarısı.Sandalyelerim hardal ve kahverengi.Perdelerimde kahve ve hardal.Kapı rengi açık kahve.Konsolumun bulunduğu arka duvarı koyu renk istiyorum.Hangi renkleri kullanmalıyım.Evde vakit geçirmeyi çok seviyorum.Onun için her yönden güzel görünmesi benim için önemli.Evde canlılığı seviyorum ancak uyum da önemli benim için.Boya renkleri ve markası konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

    Yanıtla

Yorum yapın