perde siparişi

En Çok Kullanılan iç Cephe Boya Renkleri İçin +10 TavsiyeDekorasyon meraklıları için önemli olan hususlardan birisi de şüphesiz ki iç cephe boya renkleridir. Bu yazımızda siz dekorasyon meraklıları için en çok kullanılan iç cephe boya renkleri konusunda bilgilendirmeler yapacağız.2020 iç cephe boya renkleri geniş bir skalaya sahip olduğundan iç mekanınızın dekorasyonu ne yönde olursa olsun bu seçenekler arasından en uygun rengi bulmanız mümkündür. Birçok renk iç cephe boyasında kullanılsa da bazı renkler en çok tutulan duvar boya renkleri arasında yer alıyor.

Yazımızın devamında hem yazın hem kışın dekorasyonda kullanabileceğiniz iç cephe boya renklerinin yanı sıra 2021 duvar boyası renkleri konusunda da fikir sahibi olabilir ve dekorasyonunuzu iç cephe boyasıyla tamamlayarak kusursuz hale getirerek kişiselleştirebilirsiniz.

1.Kum Beji Duvar Boyası

En çok kullanılan iç cephe boya rengi kum beji duvar boyası
En çok kullanılan iç cephe boya rengi kum beji duvar boyası

Dekorasyon çalışmalarında son zamanların en çok tercih edilen iç cephe boyalarının başında kum beji rengi geliyor. İç cephe boya renkleri kum beji, toprak tonlarıyla ilişkili olan kum beji; özellikle pastel tonları, mavi ve koyu kahverengi gibi tonlarla sıklıkla kullanılıyor.

MUTLAKA OKUYUN:  Gri Renk Dekorasyon Fikirleri için Örnekler Tavsiyeler


2.Çakıl Taşı Duvar Boyası

Çakıl taşı duvar boyası
Çakıl taşı duvar boyası

Grinin en açık tonu olan çakıl taşı iç cephe boyası, en çok kullanılan iç cephe boya renkleri arasında yerini alıyor. Özellikle modern ev dekorasyonlarında çakıl taşı duvar rengi adeta bütünlüğü sağlıyor.

İlginizi Çekebilir: Çakıl taşı duvar boyası renkleri için daha fazla detay arayışındaysanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

3.Lületaşı Duvar Boyası

Lületaşı duvar boyası
Lületaşı duvar boyası

Kum beji rengine benzeyen bir duvar rengidir. Ev dekorasyonunda samimi ve hoş bir atmosfer oluşturan lüle taşı duvar rengi, iç cephe boya renkleri arasında pişman etmeyecek bir tercihtir.4.Fildişi Duvar Boyası

Fildişi duvar boyası
Fildişi duvar boyası

Fildişi iç cephe duvar boyası, şüphesiz ki her dönemde en çok kullanılan iç cephe boya renkleri başını çekmektedir. Eğer sade ve asil bir dekorasyon tasarlıyorsanız fildişi rengi tam da istediğiniz iç cephe boyası olacaktır.

5.Meltem Duvar Boyası

Meltem duvar boyası
Meltem duvar boyası

Meltem rengi, pembemsi bir ton olmakla birlikte aşırı klasik bir mekan tasarımını yumuşatan ve samimi bir havaya büründüren iç cephe boyasıdır. Bu rengi özellikle gül kurusu, mavi tonları ve turkuaz ile başarılı şekilde uyumla kullanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Duvardan Duvara Halı Modelleri ve Fiyatları

6.Mercan Duvar Boyası

Mercan duvar boyası
Mercan duvar boyası

Oldukça renkli ve cıvıl cıvıl bir iç cephe boyasıdır. Mekanda kullanacağınız mercan iç cephe boyası, mekana çağdaş bir hava katan aynı zamanda bu özelliği ile en çok kullanılan iç cephe boya renkleri arasında yerini alıyor.
7.Şampanya Duvar Boyası

Şampanya rengi duvar boyası
Şampanya rengi duvar boyası

Önceki senelerde olduğu gibi bu yıllarda da iç cephe renklerinde sıklıkla görülen bir duvar boyasıdır. Mekanın atmosferi için son derece etkili olan duvar boyası, o ortamın ambiyansını tamamen değiştirir. Şampanya duvar boyası da evinizde samimi bir ambiyansa ortam hazırlamaktadır.

8.Antrasit Duvar Boyası

Antrasit duvar boyası
Antrasit duvar boyası

Grinin en koyu tonu olarak bilinen antrasit duvar boyası özellikle ofis ortamları başta olmak üzere en çok kullanılan iç cephe boya renkleri  seçeneklerinden birisidir. Tüm mekanda antrasit duvar boyası kullanabileceğiniz gibi ünite arkasında, yatak odasının bir duvarında kullanarak mekana hareketlilik katabileceğiniz bir renk tonu olarak karşınıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: Evi aydınlık gösteren boya renkleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

9.Cam Göbeği Duvar Boyası

Cam göbeği duvar boyası
Cam göbeği duvar boyası

Cam göbeği, bir mavi tonu olmakla birlikte spesifik bir oturma salonunda ya da erkek çocukların oda tasarımında kullanılan duvar boyası rengidir. Mavinin rahatlatıcı etkisiyle birleşen cam göbeği, salon tasarımlarında rahatlatıcı bir duvar boyası olarak tercih ediliyor.

MUTLAKA OKUYUN:  Camsız Balkon Kapatma Fikirleri 2021

10.Buz Beyazı Duvar Boyası

Buz beyazı duvar boyası
Buz beyazı duvar boyası

Buz beyazı, beyaz rengin içerisine karıştırılan mavi tonu ile elde edilen bir iç cephe boya rengidir. Eğer ev dekorasyonunuzda ya da ofis dekorasyonunuzda ferahlığı yakalamak istiyorsanız her dekorasyona uyum sağlayabilecek buz rengi duvar boyasını tercih edebilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x