perde siparişi

Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler: +10 Orijinal FikirAntrasit, yaşamımız boyunca birçok yerde karşımıza çıkan çok özel bir renktir. Antrasit rengi nedir, antrasit rengi ile uyumlu renkler, mobilya ve daha fazlası için oluşturduğumuz bu içerikte birbirinden farklı fikirleri bulabileceksiniz. Antrasit renk ev dekorasyonunda halıdan mutfak dolabına, duvar boyasından koltuk takımlarına kadar kullanılan uyum renkleri içinde kendine yer edinmiş renk olarak oldukça dikkat çekiyor.Antrasit rengi nedir? Antrasit rengi ne renk?

Antrasit renk nedir ve antrasit renk ne renktir sorusuna verilecek en güzel yanıtlar içinde; siyah, beyaz ve grinin karışımıdır, ifadesi en ideal cevaptır. Antrasit renk nötr bir renktir. Bakıldığından pek çok kişiye enerjisi düşük, soluk ve solgun bir renk gibi görünebilir ancak antrasit rengi ile uyumlu renkler kullanıldığında bu renk dekorasyona çok yakışan özel bir renktir.

Antrasit renk ile uyumlu renkler
Antrasit renk ile uyumlu renkler

Antrasit, bildiğimiz gri renktir aslında. Ancak grinin bin bir tonu mevcut. Antrasit, grinin en koyu halidir. Doğadaki antrasit madeninden esinlenerek bu ismi almış olan bu renk şimdilerde ev dekorasyonunda ziyadesiyle kullanılan bir renk olmayı başarmıştır. Koyu antrasit renk siyaha benzeyen en koyu tonudur.

Antrasit ve siyah uyumu için aklıma bir söz geldi: Giyinip boyansan da renkler üzerinde solar, ruhun siyahsa!Antrasit rengi ile uyumlu renkler nelerdir?

Antrasit renge uyumlu renkler için sizlere aşağıdaki görselleri sunmak istedim. Antrasit griye uygun renkler için antrasit renk tonları yer alsa da bu renk ile birçok rengin ortak bir zeminde buluştuğunu söyleyebiliriz:

  • Melankoli rengi olarak geçen toz pembe.
  • Narenciye rengi diyebileceğimiz turuncu.
  • Bebek mavisi olarak nitelendirilen açık mavi.
  • Lületaşı rengi olarak bilinen kırık beyaz.
  • Türk mavisi olarak evlere giren turkuvaz rengi.
  • Güneşin rengi nitelendirilen sarı renk.
  • Lavanta rengi olarak belirtilen mor ve lila.

Elbette ki antrasit gri hangi renklerle uyumludur sorusuna verilecek cevap buradaki liste ile sınırlı değil. Mutlaka mevcut renklerin tonlarıyla oynamalar da yapılmalıdır.

Antrasit ile uyumlu renkler listesini aşağıdaki renk alternatifleri ile çoğaltabilmek ve akıllarda canlandırmak için görselleri incelemenizi öneriyorum.Antrasit rengi ile uyumlu renkler turuncu
Antrasit renkleri ile uyumlu diğer renkler
Antrasit rengi ile uyumlu renk kahve siyah turuncu
Antrasit rengi ile uyumlu renkler fıstık yeşili
Antrasit rengi ile uyumlu renkler altın sarısı pembe
Antrasit rengi ile uyumlu renkler

Antrasit renk ile uyumlu örnek dekorasyonlar

1.Antrasit renk nedir?

Antrasit rengi nedir
Antrasit rengi nedir

Antrasit, siyah-beyaz-gri ile muhteşem bir karışımın neticesinde oluşmuş nötr bir renk olamasının yanında oldukça özel ve tamamlayıcı bir renktir.

2.Antrasit renk mutfak dolabı

Antrasit rengi mutfak dolabı
Antrasit renk mutfak dolabı

İlginizi Çekebilir: Mutfak dolabında en kullanışlı renk içeriğinde çok fazla yer vermesek de antrasit mutfak dekorasyonu içinde kullanabileceğiniz uyumlu ve kullanışlı bir renktir.

3.Antrasit renk banyo dolabı

Antrasit rengi banyo dolabı
Antrasit rengi banyo dolabı

İlginizi Çekebilir: Hilton banyo modelleri ve fiyatları yazısının kapak resmi olarak kullandığımız antrasit gri, banyo dolapları ve banyo dekorasyonu için de kullanılabilir bir renktir.
4.Antrasit renk mobilya

Antrasit rengi mobilya
Antrasit rengi mobilya

Günün yorgunluğunu televizyon karşısında dinlenerek geçirmek isteyenler için oldukça dinlendirici bir renk olan koyu antrasit rengini mutlaka değerlendirin.

5.Antrasit renk halı

Antrasit rengi halı
Antrasit rengi halı

Antrasit, ev dekorasyonu içinde tüm eşya ve aksesuarlarda kullanabileceğiz bir renktir. Antrasit halı renkleri ile oldukça kullanışlı ve dekoratif bir yaşam alanı tasarlayabilirsiniz.

6.Antrasit renk duvar boyası

Antrasit rengi duvar boyası
Antrasit rengi duvar boyası

İlginizi Çekebilir: Antrasitin bazı tonları, çakıl taşı duvar rengine ne kadar yakın bir renk olduğunu görebilirsiniz.

7.Antrasit renk üçlü kanepe

Antrasit rengi ile tasarlanmış üçlü kanepe
Antrasit rengi üçlü kanepe

Antrasit renklerini koltuklarda kullanmak da çok zekice! Uyumlu bir dekorasyon arayışında olanlar için bu rengi tercih edebilirsiniz. Antrasit ve ahşap uyumunu gözler önüne seren bir görsel! Antrasit koltukla uyumlu renklerde titiz davranmak önemli. Özellikle açık renk ahşap ve doğal ahşap renklerini geçirmek ortama hava katacaktır.

8.Antrasit renk yatak odası

Antrasit rengi yatak odası
Antrasit rengi yatak odası

Antrasitin dinlendirici bir renk olması neticesinde bu rengin yatak odalarında kullanılmaya başlandığını son zamanlarda sıklıkla görüyoruz. Yatak başlığından pike takımına, duvar renginden mobilyaya kadar tüm detayları antrasit renkleri ile tasarlayabilirsiniz.

9.Antrasit renk berjer

Antrasit berjer rengi
Antrasit rengi berjer

Antrasit renk mobilya cesaret ister. Antrasit renk kombinleri konusunda cesaretiniz yoksa mutlaka bu sektörde yer alan uzmanlardan destek alın! Antrasit mobilya dekorasyon konusunda uzman desteği sizin doğru hamleler yapmanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Berjer koltuk modelleri içinde kendine yer bulan antrasitin herkes tarafından tescillenen bir asil duruşu söz konusudur.

10.Antrasit renk mutfak dekorasyonu

Mutfak dolabı rengi olarak antrasit kullanmak gözünüzü korkutmasın. Oldukça uyumlu ve kullanışlı bir renk olan antrasiti diğer eşyalar ile kombinlemek çok basit! Ankastre ürünlerinde de antrasiti kullanabileceğinizi bir yere not etmenizde fayda var.

MUTLAKA OKUYUN:  Banyo Seramik Modelleri 2021 için Fikirler


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x