Antrasit rengi ile uyumlu renkler

Antrasit, yaşamımız boyunca birçok yerde karşımıza çıkan çok özel bir renktir. Antrasit rengi nedir, antrasit rengi ile uyumlu renkler, mobilya ve daha fazlası için oluşturduğumuz bu içerikte birbirinden farklı fikirleri bulabileceksiniz. Antrasit renk ev dekorasyonunda halıdan mutfak dolabına, duvar boyasından koltuk takımlarına kadar kullanılan uyum renkleri içinde kendine yer edinmiş renk olarak oldukça dikkat çekiyor.

Antrasit rengi nedir?

Antrasit renk ne renktir sorusuna verilecek en güzel yanıtlar içinde; siyah, beyaz ve grinin karışımıdır, ifadesi en ideal cevaptır. Antrasit renk nötr bir renktir. Bakıldığından pek çok kişiye enerjisi düşük, soluk ve solgun bir renk gibi görünebilir ancak antrasit rengi ile uyumlu renkler kullanıldığında bu renk dekorasyona çok yakışan özel bir renktir.

Antrasit renk ile uyumlu renkler
Antrasit renk ile uyumlu renkler

Antrasit, bildiğimiz gri renktir aslında. Ancak grinin bin bir tonu mevcut. Antrasit, grinin en koyu halidir. Doğadaki antrasit madeninden esinlenerek bu ismi almış olan bu renk şimdilerde ev dekorasyonunda ziyadesiyle kullanılan bir renk olmayı başarmıştır.

Antrasit rengi ile uyumlu renkler nelerdir?

Antrasit renk ile uyumlu renkler için sizlere aşağıdaki görselleri sunmak istedim. Antrasit griye uygun renkler için;

  • Melankoli rengi olarak geçen toz pembe.
  • Narenciye rengi diyebileceğimiz turuncu.
  • Bebek mavisi olarak nitelendirilen açık mavi.
  • Lületaşı rengi olarak bilinen kırık beyaz.
  • Türk mavisi olarak evlere giren turkuvaz rengi.
  • Güneşin rengi nitelendirilen sarı renk.
  • Lavanta rengi olarak belirtilen mor ve lila.

Bu listeyi aşağıdaki renk alternatifleri ile çoğaltabilmek ve akıllarda canlandırmak için görselleri incelemenizi öneriyorum.

Antrasit renk ile uyumlu örnek dekorasyonlar

1Antrasit renk nedir?

Antrasit, siyah-beyaz-gri ile muhteşem bir karışımın neticesinde oluşmuş nötr bir renk olamasının yanında oldukça özel ve tamamlayıcı bir renktir.

2Antrasit renk mutfak dolabı

Mutfak dolabında en kullanışlı renk içeriğinde çok fazla yer vermesek de antrasit mutfak dekorasyonu içinde kullanabileceğiniz uyumlu ve kullanışlı bir renktir.

3Antrasit renk banyo dolabı

Hilton banyo modelleri ve fiyatları yazısının kapak resmi olarak kullandığımız antrasit gri, banyo dolapları ve banyo dekorasyonu için de kullanılabilir bir renktir.

4Antrasit renk mobilya

Günün yorgunluğunu televizyon karşısında dinlenerek geçirmek isteyenler için oldukça dinlendirici bir renk olan antrasit renklerini mutlaka değerlendirin.

5Antrasit renk halı

Antrasit, ev dekorasyonu içinde tüm eşya ve aksesuarlarda kullanabileceğiz bir renktir. Antrasit halı renkleri ile oldukça kullanışlı ve dekoratif bir yaşam alanı tasarlayabilirsiniz.

6Antrasit renk duvar boyası

Antrasitin bazı tonları, çakıl taşı duvar rengine ne kadar yakın bir renk olduğunu görebilirsiniz.

7Antrasit renk üçlü kanepe

Antrasit renklerini koltuklarda kullanmak da çok zekice! Uyumlu bir dekorasyon arayışında olanlar için bu rengi tercih edebilirsiniz.

8Antrasit renk yatak odası

Antrasitin dinlendirici bir renk olması neticesinde bu rengin yatak odalarında kullanılmaya başlandığını son zamanlarda sıklıkla görüyoruz. Yatak başlığından pike takımına, duvar renginden mobilyaya kadar tüm detayları antrasit renkleri ile tasarlayabilirsiniz.

9Antrasit renk berjer

Berjer koltuk modelleri içinde kendine yer bulan antrasitin herkes tarafından tescillenen bir asil duruşu söz konusudur.

10Antrasit renk mutfak dekorasyonu

Mutfak dolabı rengi olarak antrasit kullanmak gözünüzü korkutmasın. Oldukça uyumlu ve kullanışlı bir renk olan antrasiti diğer eşyalar ile kombinlemek çok basit! Ankastre ürünlerinde de antrasiti kullanabileceğinizi bir yere not etmenizde fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here