Türkiye’nin En İyi Boya Markaları 2024

En iyi boya markaları için çok güzel bir liste hazırladık. Türkiye’nin en iyi boya markası için listeye göz atabilir, boya markalarının isimleri ile popüler boya kodlarına ulaşabilirsiniz. En iyi iç cephe boyası markası belirlemekte zorlananlar için en iyi boya markaları üzerinden renkleri ve en kaliteli boya markası fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024

En iyi iç cephe boya markası belirleme noktasında kararsızsanız bu içerik tam size göre! 🥰 Siz de kolayca cephe için beğendiğiniz bir renk seçebilirsiniz. Renk seçimi konusunda aslında ilk sırada; nerenin boyanacak olduğu, nasıl bir dekorasyon belirlendiği, odanın büyüklüğü, odada canlı bir görünüm mü elde edilmek isteniyor, karanlık bir oda olsun mu isteniyor gibi sorulara verilen yanıtlar ile çok daha hızlı şekilde boya seçiminizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

En İyi Boya Markası Hangisi?

YouTube video

En iyi boya markası konusunda kafalar biraz karışabilir. Bu çok doğal bir durum. Çünkü ülkemizde irili ufaklı birçok iç cephe boya markası yer alıyor. Boyanın renk tonunun aşağı yukarı belirlenmesi durumunda ise direkt olarak renk seçiminizin marka üzerinden yapılmasını sağlayabilirsiniz. En kaliteli boya markası ile çok daha iyi bir sonuç alınması sağlanacak. İşte sizin için en iyi boya markaları…

En İyi İç Cephe Boya Markaları Listesi

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Türkiye’nin En İyi İç Cephe Boya Markaları

En iyi boya markaları iç mekan boyaları ile dış mekan boyaları olarak gruplandırmak da doğru olabilir. İç mekan ve dış mekan için bazı boya markalarının ön plana çıktığı görülüyor. Boya markaları genellikle yüksek kaliteli ve dayanıklı boyalar sunan özel markalardır. En iyi iç cephe boya markaları aşağıdaki listede yer alıyor. İç cephe için yapacak olduğunuz boyama işlemi için markalar arasından renk seçimi yapabilirsiniz. Renk seçenekleri her marka için son derece geniş bir aralıktadır.

En iyi iç cephe boya markası hangisi diye sormuş olduğunuz sorunun yanıtı da verilmiş oluyor. Boya türü seçiminiz konusunda da parlak, su bazlı, mat boya gibi önerilen seçenekler üzerinden de hareket edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde yapılacak olan işlemler ile kolayca siz de boya seçiminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Hem iç mekan hem de dış mekan için sizlere sunacağımız bazı boya markaları şunlardır:

 • Marshall
 • Filli Boya
 • DYO
 • Polisan
 • Jotun
 • Permolit
 • Casati
 • Fawori
 • Ünlü Boya
 • Kardelen Boya
 • San Deco
 • Düfa Boya

Marshall

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Marshall duvar boyası markası

Marshall duvar boya markası, boya dendiğinde akla gelen markalar arasında. Marshall en çok tercih edilen boya markası olması ile biliniyor. Son dönemde kalitesini de kanıtlamış olduğundan, boya rengi seçiminizi yapmanız durumunda sorun yaşamadan değişimi yakalamış olacaksınız.

Türkiye’de Marshall boya markası denildiğinde belki de akla gelen ilk boya markasıdır diyebiliriz. Uzun zamandır sektörde yer edinmiş en iyi boya markalarından biridir. Özellikle iç cephe boya markası olarak zirvede diyebiliriz. Evin içini en popüler renklerden oluşturmak isteyenler tarafından tercih edilen Marshall boya markası sizin için de iyi bir tercih olabilir.

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Marshall boya markası

Marshall boya markasının en popüler iç cephe renkleri arasında yer alan; çakıl taşı rengi, gelin teli, deniz kabuğu rengi ile bej rengi duvar boyası en çok tercih edilen iç cephe boya renklerindendir. Eviniz için trend bir renk arıyorsanız Marshall markasının popüler boya renklerine göz atmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Marshall iç cephe boya renkleri için bağlantıya tıklayın!

https://www.marshallboya.com/tr

Filli Boya

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Filli Boya duvar boyası markası

Filli Boya da kalitesini kanıtlamış bir boya markasıdır. Kısa süre içinde boya markasının adını duyurduğu da bilinir. Her geçen gün renk aralığını geliştirerek, hemen hemen herkese hitap eden renkler ile hizmet vermeye devam ediyor. Kolayca seçim yaparak siz de bu marka üzerinden sunulan renkler arasından beğenebilirsiniz.

Filli Boya da Türkiye pazarında yer edinmiş en çok tercih edilen duvar boyası markalarından biridir. 1988’de kurulan firma ürün çeşitliliği ile dikkat çekici. Özellikle; iç cephe, dış cephe ile astar, sprey boya ve tavan boyaları ile oldukça popüler olan bir boya markasıdır.

Filli Boya İlham Paketi, duvar boyası konusunda kararsızlık yaşayan müşterileri için hazırladığı bir uygulama. Bu uygulama ile renk tonu ile deneme yaparak yaşam alanlarında seçilen rengin nasıl görüleceği tespit edilebiliyor.

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Filli boya markası

Filli Boya markasının en popüler iç cephe renkleri arasında yer alan; andezit duvar boyası rengi, lületaşı rengi, kum beji gibi renklerdir.

İlginizi Çekebilir: Filli boya renkleri iç cephe renk kartelası için bağlantıya tıklayın!

https://www.filliboya.com/

Dyo

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Dyo duvar boyası markası

DYO duvar boyası markası geniş renk yelpazesi ile dikkat çeken boya markasıdır. Sizi de sunduğu bir renk ile etkilemeyi başarabilir. DYO boya türü olarak da farklı seçenekler sunuyor. Boyanın duvarda nasıl gözükmesini istediğinize göre  bir seçim yapabilirsiniz.

DYO boya markası 1954’te Türkiye’de kurulan ilk boya fabrikası ile boya sektörüne öncülük etmiş bir markadır. DYO, yalıtım sistemleri ile endüstriyel boyalar ile adını sıklıkla duyurmayı başarmıştır. DYO boya markası renkleri evinize sıcaklık katacak cinsten renklerle hemen hemen herkesin zevkine hitap etmeyi başarıyor.

İç cephe, dış cephe, ahşap boyama, hobi ve astar gibi boya malzemeleri ile birçok alanda üretim yapabilen DYO markası, ilerlemiş bayii ağı ve müşteri portföyü ile yenilikçi fikirlerle sektörün en çok bilinen boya markası konumunda yerini korumaktadır.

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Dyo boya markası

DYO markasının en popüler iç cephe renkleri arasında yer alan; alaçatı rengi, kartepe rengi, beliz rengi, meltem rengi, ve yeni çağıl gibi özel duvar boyası renkleri bulunuyor.

https://dyo.com.tr/

Polisan

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Polisan duvar boyası markası

Polisan boya markası, 1985’te boya sektöründe yerini almaya başlamıştır. Özellikle iç cephe ve dış cephe ile ısı yalıtım ve su yalıtım sistemleri ile endüştriyel boya üretimleri ile farklı ürünleri üretiminde pay sahibidir.

Marka seçiminiz Polisan olabilir. Renklerin çeşitli olmasının dışında, boya türü olarak da farklı seçenekler sunuluyor. Hem bunları göz önünde bulundurun hem de kolayca seçim yapın.

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Polisan boya markası

Türkiye’de en çok tercih edilen boya markaları arasında yer alan Polisan, çevreye duyarlılığı ile sektöre değer katıyor. Ev dekorasyonunda birçok renk tonunu barındıran geniş bir kartelaya sahip olması müşterileri kazanmasına neden oluyor.

Grinin 20 Tonu, Polisan markasının en çok tercih edilen renk alternatifleri arasında. Buna ek olarak Polisan popüler renkleri arasında marjinal gri, masum gri, dingin gri ve sakız beyazı önemli iç cephe renkleridir.

https://www.polisan.com.tr/

Jotun

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Juton duvar boyası markası

Jotun boya markası, dünyaca ünlü bir boya markasıdır. Son zamanlarda ürettiği iç cephe ve dış cephe boya ürünleri ile birçok satış mağazasında kendine yer bulan bir boya markası olarak dikkat çekicidir. Listemizde ön sıralarda yer almasa da en kaliteli boya markaları arasında göstermek mümkündür. Eviniz için renk kartelasına göz atarken Jotun renk kartelasını da incelemenizi öneririz. Jotun boya satışı yapılan mağazalarda A6 boyutlarında renk çipleri ile renk seçimi yapılarak dilediğiniz renk kombinasyonu oluşturabilirsiniz. Boya markası konusunda tercih edilenler arasında aynı zamanda Jotun var. Bu marka ile almış olduğunuz bir boyanın da işlevselliği, kaliteli olması dikkat çekenler arasında olacak.

https://www.jotun.com/tr-tr/decorative

Permolit

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Permolit duvar boyası markası

Boya markaları arasında adını duyurmuş olan bir diğer seçenek ise Permolit. Dilerseniz bu markanın özel renkleri arasından iç cephe için bir seçim yapabilirsiniz.

Permolit boya 1984’te boya sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Tavan boyasının üretimi ile dikkatleri üzerine çeken firma sprey boya alternatifleri ile de ön plana çıkmayı başarmıştır. Sentetik boya, astar, sprey boya ve tavan boyaları ile iç-dış cephe boyaları için farklı üretimlerle sektöre tutunmuştur.

Permoit boya hem ülkemizde hem de yurt dışında oldukça önemli bir boya markasıdır. Avrupa’daki fabrikaları ve satış noktaları ile adını her zaman duyurmayı başarmıştır.

Permolit boya markasının en popüler iç cephe renkleri arasında yer alan; buz mavisi rengi, kum beji rengi, tütsü rengi, kırık beyaz, buz beyazı, sakız ve fildişi renkleri yer alıyor.

https://www.permolitboya.com.tr/

Casati

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Casati duvar boyası markası

Bakıldığında en iyi boya markası yorum kapsamında bu markanın da yer aldığı biliniyor. Casati ile siz de özel bir renk seçimi ile iç cephe için tam da hayal ettiğiniz gibi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Casati boya, İtalya merkezli bir boya markasıdır ve dünya çapında yüksek kaliteli boya ürünleri sunmaktadır. Türkiye’de de birçok boya satıcısı tarafından Casati boya ürünleri satılmaktadır.

Casati boya ürünleri arasında iç ve dış mekan boyaları, vernikler, boya sökücüler, duvar kağıtları, sprey boyalar ve boya malzemeleri bulunmaktadır. Ürünleri genellikle kaliteli ve dayanıklı olduğu için birçok profesyonel boya uygulamasında kullanılır.

http://casati.com.tr/

Fawori

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Fawori duvar boyası markası

Fawori boya markası, Türkiye merkezli bir boya markasıdır ve 1996 yılında kurulmuştur. Şirket, iç ve dış mekan boyaları, vernikler, ahşap koruyucuları, sıva ürünleri, izolasyon malzemeleri ve boya katkıları gibi birçok boya ürünü sunmaktadır.

Boya renklerine göre hareket etmeniz durumunda renk çeşidi açısından farklı tonlar ile karşınıza Fawori çıkıyor. Sevilen bir marka olduğundan siz de tercihinizi kolayca yapabilirsiniz.

Fawori’nin ürünleri genellikle kaliteli ve dayanıklıdır ve birçok profesyonel boya uygulamasında kullanılır. Şirket, yenilikçi teknolojiler kullanarak müşterilerine çevre dostu ve sağlıklı boya ürünleri sunmayı hedeflemektedir. Fawori, Türkiye genelinde birçok bayisi ve distribütörü ile hizmet vermektedir.

https://www.fawori.com/

Ünlü Boya

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Ünlü duvar boyası markası

Boya markalarından olan Ünlü Boya tamamen kalitesi ile gözler önünde. Boyanın karışımı, kullanımı en çok beğenilenler arasında olmasını sağlamıştır. Kalitesinden ödün verilmemiştir.

https://www.unluboya.com.tr/

Kardelen Boya

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Kardelen duvar boyası markası

Eski bir boya markası olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. Kardelen Boya en çok tercih edilen boyalar arasında yer alıyor. Hem çeşit çok hem de kaliteli bir boya markası.

http://www.kardelenboya.com.tr/

San Deco

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
San Deco duvar boya markası

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan San Deco boya markası efektli boya kategorisinde birinci sırada yer alıyor diyebiliriz. San Deco’nun ürünleri sadece bununla da sınırlı değil, markada ihtiyacınız olan her türlü dekoratif boyalar, iç ve dış cephe boyaları, endüstriyel boyalar ve diğer pek çok boya çeşitleri mevcut.

San Deco boya ürünlerini birçok yapı markette bulmanız mümkün. Bununla birlikte Bauhaus yapı markette daha fazla çeşide ulaşmanız mümkündür.

Düfa Boya

Türkiye'nin En İyi Boya Markaları 2024
Düfa Boya duvar boya markası

Düfa boya markası, Türkiye’de faaliyet gösteren bir boya markasıdır. Genellikle iç ve dış mekan boyaları, vernikler, ahşap koruyucuları, sıva ürünleri, izolasyon malzemeleri gibi boya ürünlerini kullanıcılarına sunuyor. Düfa boya genellikle yüksek kalitede, dayanıklı ürünler sunuyor. Müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı çözümler sunmayı hedefleyen firmanın birçok bayisi bulunuyor.

Dilediğiniz marka üzerinden istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Boya markaları arasından yapacağınız seçim belirlediğiniz renk ve nasıl bir boya markasının olmasını istediğinizi düşünerek karar verebileceğiniz seçenekler arasında. Değerlendirip karar verebilirsiniz. Rahat bir şekilde boyanın kullanımı da sağlanmış olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi marka boya almalıyım?

Hangi boya markasını almalıyım, en iyi iç cephe boya markası hangisi sorusunu sorabilirsiniz. Peki, en iyisi hangisi? İşte sizin için en iyi üç önerimiz…
Filli Boya: Renk seçimi konusunda geniş yelpaze ve kalite konusunda yüksek sınır ile hizmet veriyor.
Marshall: Yılların deneyimi elbette hangi boya markası en iyisi sorusunun bir yanıtı olmasını sağlıyor.
Fawori: Renk seçenekleri ile sağladığı müşteri memnuniyeti, sevilen bir marka olmasını sağlamıştır.
En iyi boya markası önerilerimiz arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. En iyi boya markası yorum ile kullanıcı yorumlara göre de hareket edebilirsiniz.

İç cephe boyası en iyisi hangisi?

Boya ustalarına sorulduğunda en iyi iç cephe boya markası olarak Marshall, Filli Boya ve DYO sayılabilir.

En iyi silinebilir boya hangisi?

En iyi silinebilir boya özelliği olarak Fawori markasının silikonlu ipek iç cephe boyası dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Yorum yapın