Kum Beji Rengi Duvar Boyası Fikirleri 2023

Kum beji rengi farklı bir renktir. Kum beji en çok tutulan duvar boya renkleri arasındadır. Kum beji boya rengi kumsal beji olarak da biliniyor. Daha çok astar gibi ya da sade dekorasyonlarda tercih edilir. Sadelikten yana olanların tercih ettikleri renktir. Çoğu zaman evlerde, okullarda, ofislerde görmeye alışık olduğumuz renktir. Risk almayan ve aydınlık ortam sevenler için tercih edilebilir. Kum beji ile uyumlu olan renkler ile farklı bir boyama da yapılabilir. Tekbir duvarın farklı renk olması, bej rengin üzerinde desenlerin uyumlu olan renkler ile yapılması gibi tercihleriniz olabilir.

Kum Beji Rengi Boya Badana Örnekleri

Aşağıdaki videoyu izleyerek de kum beji rengi ile tasarlanmış örnekleri görebilirsiniz.

YouTube video
Kum beji boya badana örnekleri

Kum Beji Rengi Duvarda Nasıl Durur?

Kum Beji Rengi Duvar Boyası Fikirleri 2023
Kum beji rengi duvarda nasıl durur?

Kum beji rengi duvarda nasıl durur sorusu sıklıkla soruluyor. Kum beji tonları, tıpkı kumsaldaki kumlar gibi açık tonlardadır. Krem renginden koyu, kahve renginden açık arada bir renk tonudur. Duvarda duruşu, elbette boyandığı odaya, odanın önceki rengine, odanın ne kadar ışık aldığına göre değişir. Ancak mutlaka karanlık alanlarda aydınlık yaratacaktır. Duvarda duruşu son derece sadedir. Soft bir görünümü vardır. Su bazlı tercih etmeniz durumunda parlak bir tonu da olabilir. Doğru boya seçimi ile evin her odasında gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Kum Beji ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Kum Beji Rengi Duvar Boyası Fikirleri 2023
Kum beji ile uyumlu renkler

Kum beji ile uyumlu renkler nelerdir, sorusu da ev dekorasyonu içerisinde çok kez soruluyor. İç cephe kum beji rengi farklı renkler ile en iyi şekilde dekore edilebilir. Siz de odanızda duvarlarınız ile uyumlu renkler kullanarak, göz yormayan bir dekorasyon yapabilirsiniz. Hem rahat edeceğiniz hem de aydınlık ve ferah olan odalarınız olacak.

Kahverengi: Kahve tonlarının aslında hemen hemen tamamı bu renk ile uyumludur. Çünkü kahvenin en açık tonuna dönük bir renktir. Genel anlamda odanızda koltuk ve benzer objeler için bu tonları tercih etmeniz halinde doğru renk tonu olacaktır.

Zümrüt Yeşili: Uygun olan bir diğer renk ise zümrüt yeşilidir. Ev boya renkleri kum beji için zümrüt yeşili de boya ile tamamlayıcı olacaktır. Parlak olmayan, soft yeşil tonları tercih edilebilir.

Mor: Koyu renk olarak tercih etmeniz önerilir. Bu renk, sade olan duvar renginizin patlamasını sağlayacaktır. Sıcak bir ortam yaratmak açısından da seçiminiz bu yönde olabilir.

Kırmızı: Son olarak uyumlu olduğunu düşündüğümüz renk kırmızıdır. Koyu renk olması, tonunun açık olmaması uyum yakalamak açısından önemlidir. Zıtlıkların uyumu olarak kum beji ile bir arada kullanabilirsiniz.

DYO Alaçatı Rengi ile Boyanmış Evler

Filli Boya Kum Beji Rengi

Kum Beji Rengi Duvar Boyası Fikirleri 2023
Filli boyanın kum beji rengi

Filli boya kum beji rengi ile öne çıkan markalardan birisidir. Filli boya kumsal beji diyerek de satın alabilirsiniz. Filli boya kum beji rengi en çok tercih edilenler arasında olduğundan, kullanıcıların memnun kaldığını söyleyebiliriz. Açık tonlardan hoşlanan kişiler için mutlaka denenmesi gereken duvar renkleri arasında.

 • Mat ve subazlı olarak seçenekler bulunuyor. Kullanılacak olan alana göre tercih edilebilir.
 • Boyanın pratik bir şekilde kullanımı mevcut. Rulolar ile boyanabiliyor.
 • Alınacak olan miktara göre fiyat değişiyor. Uygun fiyatlardan satışta.

Fawori Kum Beji Rengi

Kum Beji Rengi Duvar Boyası Fikirleri 2023
Fawori kum beji rengi

Fawori kum beji rengi de en çok sevilen duvar boyası markalarından biridir. Boya kıvamı ve uzun ömürlü kalıcılığı ile tercih ediliyor. Ayrıca kapatma özelliği de olduğundan evinizin herhangi bir odası için tercih edebilirsiniz.

 • Son dönemlerin tercih edilen markası Fawori kum beji temizlenmesi kolay boyalar arasında.
 • Boyanın subazlı olanı kullanıcılar tarafından en çok tercih edilmiş. Tonu kolayca yakalamak açısından avantajlıdır.
 • Kum beji boya rengi Fawori boya ile alttaki rengi göstermeden kapanır.

Gri Ev Boyası ile Tasarlanmış Evler

Marshall Kumsal Beji Rengi

Kum Beji Rengi Duvar Boyası Fikirleri 2023
Marshall kumsal beji rengi

Marshall kumsal beji ile Marshall ıslak kum beji duvar boyası olarak tercih ediliyor. Yapısı itibariyle daha kullanışlı ve pratik bir boyama sağladığından kullanıcılar son derece memnun. Siz de tercih ederek evinizin iç cephesi için kullanabilirsiniz. Islak kum rengi de kum beji rengine çok yakın bir renk olduğunu da hatırlatalım.

 • Pratik bir kullanıma sahip.
 • Hızlıca kapatma özelliği var.
 • Yapısı kalın olduğundan sulandırarak kullanılabilir.
 • İnce katlar ile uzun ömürlü boya yapılabilir.

Casati Boya Kum Beji Rengi 

Kum Beji Rengi Duvar Boyası Fikirleri 2023
Casati boya kum beji rengi 

Casati kum beji tonu için bu markaya özel, tercih edilen renkler arasındadır. Casati kumsal beji renginin tonu açık bir ton olmasına rağmen, iki kat boyayarak mevcut olan kirli görünümü tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Özel olarak üretildiğinden, kıvamı konusunda memnuniyeti sağlamıştır.
 • Boya rengi tam tutacak şekilde yapısı hazırdır.
 • Renk aydınlık odalarda en iyi tonu yansıtmaktadır.  
 • Farklı renkler ile uyum yakaladığından, duvarlarında farklı renkler kullanmak isteyenler için ilk akla gelenler arasında yer alır.

Çakıl Taşı Duvar Boyası Fikirleri

Sevilen renk kum beji rengi için farklı markalar üzerinden tamamen dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz. Boya miktarını doğru seçerek, yeterli şekilde boyamanızı yapabilirsiniz.

Yorum yapın