perde siparişi

Mavi ile Uyumlu Renkler İçin +9 Kombin RenkMavi ile uyumlu renkler renk paletinden seçilerek kullanılabilir. Gözünüze güzel gelen kombinlerini, kıyafet olarak vücudunuza görmenizde fayda var. Açık renkler, girilen bölgeyi geniş; koyu renkler dar göstermektedir. Mavi renge hangi renk uyar yani maviye uyan renkler sorusuna cevap veren içeriği okumaya devam ederek maviyle uyumlu renkler konusunda oldukça güzel fikirler elde edebilirsiniz.Mavi Renge En Çok Hangi Renk Yakışır?

Mavi renge en çok hangi renk yakışır
Mavi renge en çok hangi renk yakışır

Maviye hangi renk gider, sorusuna aslında hemen hemen her renk yakışır. Renk tonu olarak açık-koyu maviler, farklı renklerle kombinlerek kullanılabilir. Dekorasyonda ve kıyafetlerinizde mavi rengi kullanarak, moda bilgisine sahip seçimler yapabilirsiniz. Zıt renklerle kombin yapılırken kırmızı-turuncu tonları, tona-ton seçimlerde açık/koyu mavi tonları tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir: Petrol mavisi salon dekorasyonu için aşağıdaki içeriğe de bir göz atabilirsiniz:

Buz Mavisi/Bebek Mavisi Hangi Renk ile Uyumlu?

Buz mavisi hangi renk ile uyumlu
Buz mavisi hangi renk ile uyumlu

Açık mavi ile uyumlu renkler koyu renkler olarak bilinir. Siyah, kahverengi, lacivert, koyu yeşil, açık mavi renklerle tam uyum gösterir. Bunun yanında koyu mor oldukça sıra dışı kombinler ortaya çıkartmanıza yardımcı olur. Bebek mavisi ile uyumlu renkler konusunda tercihiniz daha koyu net renkler olmalıdır.Saks Mavisi ile Hangi Renk Uyar?

Saks mavisi kombinleri
Saks mavisi kombinleri

Saks mavisi ile uyumlu renkler arasında açık tonları saymak mümkün. Koyu renk, saks mavinin görkemini gölgede bırakabilir. Özellikle kıyafetlerde tercih edilen saks mavisi mutlaka krem, pastel sarı tonlarıyla kombinlenmelidir.

MUTLAKA OKUYUN:  Suya Dayanıklı Duvar Kağıdı Modelleri 2021

Mavi renk özgürlüğün ve modernliğin rengi olarak bilinmektedir. Özellikle ev ve iş dekorasyonlarında kullanılan bu özel renk yaygın olarak kullanılmaktadır. Klasik mavi ile dekorasyon yapma birçok kişi tarafından aktif olarak kullanıldığından dolayı tek tercih sebebi arasında gösterilmektedir. Klasik mavi ile en doğru dekorasyonlar yapılmaktadır. Mavinin tüm tonlarını kullanılabilecek her alan evin her bölümü için geçerlidir.

Duvar, perde, mobilya ve diğer objelerle kullanılan dekorasyon fikirleri yerinde kullanılmaya devam etmektedir. Mavi renkli dekorasyon yapımı yaygın olarak kullanıldığı andan itibaren bireylerin iç dünyası da ferahlar. Bu konuda gereken detaylar ilgili firmaların online sitelerinde yer almaktadır.Özel Mavi Renkleri İçin Uygun Tasarımlar

Klasik mavi ile dekorasyon yapma
Klasik mavi ile dekorasyon yapma

Sıradan bir dekorasyon yerine daha marjinal bir ortam yaratmak için mavi tonlarını kullanmak en mantıklı karar haline gelmektedir. Mavi tonlarının hepsi için istenilen dekorasyonlar anında yapılabilmektedir. Klasik mavi renk tonlarıyla yaşadığınız ortamı en güzel hale getirebilirsiniz.

Mavi renklerin yer aldığı bir ortamda her zaman pozitif düşünceler yer almaktadır. Özel dekorasyonların yapılması için renk tercihlerine çok dikkat etmek gerekir. Mavi rengi dekorasyon için kullanmak isteyenlerin sayısı giderek artmaktadır. Farklı dokunuşlarla mavinin masumiyetini her yerde yaşayabilirsiniz.

Mavi Tonlarıyla Özel Dekorasyon Çeşitleri

Klasik mavi ile dekorasyon tonlarının hepsi için en uygun dekorasyon firmalarına ulaşıp gerekli bilgileri almak en mantıklı karar niteliği taşımaktadır. Klasik mavi tonları için tüm örnekler internet adresinde yer almaktadır. Mavi rengi koltuğunda veya perdesinde görmek isteyenler bunun seçimini en iyi şekilde yapmak ister. Bu kapsamda yaratıcı mavi tonları en iyi şekilde kullanılmaktadır.

MUTLAKA OKUYUN:  Akrilik mi Lake mi? Hangi Kapak Seçilmeli?Hanımların özellikle mutfak ve oturma odalarında tercih ettikleri bu klasik mavi çok sık şekilde kullanılmaktadır. Mavi renklerle en doğru dekorasyon fikirleri her zaman ilgili sitelerde yer almaktadır.

Mavi tonlarıyla özel seçenekleri kullanmak artık oldukça gereklidir. En doğru dekorasyonlarda mavi renk yaygın olarak kullanılmaktadır. Mavi tonlarında istediğiniz dekorasyonu hemen yapabilme fırsatına sahip olabilirsiniz. Tarzınıza ve zevkinize uygun tasarımlar için hemen doğru yöntemler…

İlginizi Çekebilir: Mavi koltuk dekorasyonu için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mavi Renk Nasıl Kombinlenir?

Mavi renk kombinleri
Mavi renk kombinleri

Mavi renk kombinleri çeşitlendirilerek giyilebilir. Günümüzde en sık tercih edilen kot pantolonlar bizlere maviyle farklı kombin seçeneklerini sunuyor. Açık renkli gömlekler, spor ayakkabılarla kombin yapılabilen mavi kıyafetler, sakinliği, huzuru simgelediği için sizleri Ege köylerine götürebilir.

1.Mavi-Buz Beyaz Uyumu

Mavi-Beyaz Uyumu
Mavi-Beyaz Uyumu

Mavi-beyaz uyumu, özellikle yazları bizlere anımsatır. Gömleklerde, elbiselerde mavi-beyaz uyumu sağlanabilir. Aksesuarlarla kombinlerinizi süslerken, iki renkten ilham alabilirsiniz. Kırık beyaz, fildişi renkleri de kullanılabilir.

2.Mavi-Cam Göbeği

Mavi-Cam Göbeği
Mavi-Cam Göbeği

Mavi ve yeşile kaçan renk camgöbeği, birbirlerine son derece yakına iki renktir, bu iki rengi kıyafetlerinizde geçiş renk olarak da kullanabilirsiniz. Yaz aylarında pareo ve bikini/mayoyu bu iki renkten tercih edebilirsiniz.

3.Mavi-Siyah Uyumu

Mavi siyah uyumu
Mavi siyah uyumu

Mavi ve siyah, vücudunuzun dengelenmesini sağlarken aynı zamanda sizleri zayıf gösterecek kombinlere imza atmanıza yardımcı olur. Siyah kemer, ayakkabılar kombinlerinizde keskin nokta oluşturur.

4.Mavi-Pembe Kullanımı

Mavi-Pembe Kullanımı
Mavi-Pembe Kullanımı

Cinsiyet belirten renkler arasındaki mavi ve pembe, hem çocuk odalarındaki düzenlemelerde hem kıyafetlerde bir arada kullanılabilir. Alışılmışın dışında tarz ve yaklaşım olacağı için dikkat çekmenizi sağlar. Bunun yanında garip bir şekilde iki renk birbirlerine tatlı uyum sağlıyor.

MUTLAKA OKUYUN:  İç Mimardan Bir Fikir: Çalışma Odası Tasarım Hikayesi

5.Mavi-Kahverengi Kombinler

Mavi-Kahverengi Kombinler
Mavi-Kahverengi Kombinler

Mavi ve ahşap rengi olan kahverengi, kombinlerinizin klasik çizgiye gelmesine yardımcı olur. Kahverengi pantolon ve mavi gömlek ya da tam tersi, sizleri son derece klasik ve moda bilgisine hakim bir görüntüye taşıyacaktır.

6.Mavi-Kırmızı Rengin Uyumu

Mavi-Kırmızı Rengin Uyumu
Mavi-Kırmızı Rengin Uyumu

Kırmızı ve mavi birbirlerine zıt renkler arasında bulunuyor. Kombinlerken ikisinin de tonuna dikkat edilmesi, ortaya harika görüntülerin çıkmasına yardımcı olur. Mavi elbise altına, parlak olmayan fakat varlığını belli eden kırmızı ayakkabılar giymek, son derece zarif bir görüntü sunuyor.

6.Mavi-Turuncu Kombini

Mavi-Turuncu Kombini
Mavi-Turuncu Kombini

Kırmızı rengin sarıyla karıştırılmasıyla ortaya çıkan turuncu, iki rengin zıtlığını en güzel anlatan kombinlerde kullanılıyor. Özellikle elbiselerinizde mavi küpe tercih ederek, turuncu rengin patlamasını sağlayabilirsiniz.

7.Mavi-Deniz Kabuğu Rengi

Mavi-Deniz Kabuğu Rengi
Mavi-Deniz Kabuğu Rengi

Yumuşak renk olan deniz kabuğu, mavi kıyafetlerde kemer, çanta olarak kullanılabilir. Bunun yanında evlerde de sık sık dekorasyon rengi olarak tercih edilmektedir. Mavi kıyafetlerinize ayakkabı olarak ya da şal olarak deniz kabuğunu kullanabilirsiniz.

8.Mavi-Somon Rengi

Mavi-Somon Rengi
Mavi-Somon Rengi

Maviyle uyumlu renkler içindeki somon, tatlı turuncu pembe arasında kalmaktadır. Bu iki renk aynı elbisede bile tercih edilerek, klasik görüntüye yeni bir soluk getirmektedir. Yakaya takılacak somon rengi fular, kıyafetinizin bütününü etkileyecektir.

9.Mavi-Griyle Fark Yaratın

Mavi gri renk uyumu
Mavi gri renk uyumu

Genellikle maviye uyan renkler sadelik ve farklılık ön planda olarak tercih edilir. Nötr renk olarak bilinen gri, mavinin her tonuyla güzel uyum yakalamaktadır. Mavi gömlek üzeri gri hırka, elbise üzeri gri sweatshirt kombinler için fikir verebilir.Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x