Mavi ile Uyumlu Renkler İçin +10 Kombin Renk

2
923

#Yazı İçeriği

Mavi ile uyumlu renkler renk paletinden seçilerek kullanılabilir. Gözünüze güzel gelen kombinlerini, kıyafet olarak vücudunuza görmenizde fayda var. Açık renkler, giyilen bölgeyi geniş; koyu renkler dar göstermektedir.

Mavi Renge En Çok Hangi Renk Yakışır?

Mavi renge en çok hangi renk yakışır
Mavi renge en çok hangi renk yakışır

Mavi renk her renkle uyum sağlar. Renk tonu olarak açık-koyu maviler, farklı renklerle kombinlerek kullanılabilir. Dekorasyonda ve kıyafetlerinizde mavi rengi kullanarak, moda bilgisine sahip seçimler yapabilirsiniz. Zıt renklerle kombin yapılırken kırmızı-turuncu tonları, tona-ton seçimlerde açık/koyu mavi tonları tercih edilebilir.

Petrol mavisi salon dekorasyonu için aşağıdaki içeriğe de bir göz atabilirsiniz:

Buz Mavisi/Bebek Mavisi Hangi Renk ile Uyumlu?

Buz mavisi hangi renk ile uyumlu
Buz mavisi hangi renk ile uyumlu

Açık mavi ile uyumlu renkler koyu renkler olarak bilinir. Siyah, kahverengi, lacivert, koyu yeşil, açık mavi renklerle tam uyum gösterir. Bunun yanında koyu mor oldukça sıra dışı kombinler ortaya çıkartmanıza yardımcı olur.

Saks Mavisi ile Hangi Renk Uyar?

Saks mavisi kombinleri
Saks mavisi kombinleri

Saks mavi ile uyan renkler arasında açık tonları saymak mümkün. Koyu renk, saks mavinin görkemini gölgede bırakabilir. Özellikle kıyafetlerde tercih edilen saks mavisi mutlaka krem, pastel sarı tonlarıyla kombinlenmelidir.

Mavi Renk Nasıl Kombinlenir?

Mavi renk kombinleri
Mavi renk kombinleri

Mavi renk kombinleri çeşitlendirilerek giyilebilir. Günümüzde en sık tercih edilen kot pantolonlar bizlere maviyle farklı kombin seçeneklerini sunuyor. Açık renkli gömlekler, spor ayakkabılarla kombin yapılabilen mavi kıyafetler, sakinliği, huzuru simgelediği için sizleri Ege köylerine götürebilir.

Mavi-Beyaz Uyumu

Mavi-Beyaz Uyumu
Mavi-Beyaz Uyumu

Mavi-beyaz uyumu, özellikle yazları bizlere anımsatır. Gömleklerde, elbiselerde mavi-beyaz uyumu sağlanabilir. Aksesuarlarla kombinlerinizi süslerken, iki renkten ilham alabilirsiniz. Kırık beyaz, fildişi renkleri de kullanılabilir.

Mavi-Cam Göbeği

Mavi-Cam Göbeği
Mavi-Cam Göbeği

Mavi ve yeşile kaçan renk camgöbeği, birbirlerine son derece yakına iki renktir, bu iki rengi kıyafetlerinizde geçiş renk olarak da kullanabilirsiniz. Yaz aylarında pareo ve bikini/mayoyu bu iki renkten tercih edebilirsiniz.

Mavi-Siyah Uyumu

Mavi siyah uyumu
Mavi siyah uyumu

Mavi ve siyah, vücudunuzun dengelenmesini sağlarken aynı zamanda sizleri zayıf gösterecek kombinlere imza atmanıza yardımcı olur. Siyah kemer, ayakkabılar kombinlerinizde keskin nokta oluşturur.

Mavi-Pembe Kullanımı

Mavi-Pembe Kullanımı
Mavi-Pembe Kullanımı

Cinsiyet belirten renkler arasındaki mavi ve pembe, hem çocuk odalarındaki düzenlemelerde hem kıyafetlerde bir arada kullanılabilir. Alışılmışın dışında tarz ve yaklaşım olacağı için dikkat çekmenizi sağlar. Bunun yanında garip bir şekilde iki renk birbirlerine tatlı uyum sağlıyor.

Mavi-Kahverengi Kombinler

Mavi-Kahverengi Kombinler
Mavi-Kahverengi Kombinler

Mavi ve ahşap rengi olan kahverengi, kombinlerinizin klasik çizgiye gelmesine yardımcı olur. Kahverengi pantolon ve mavi gömlek ya da tam tersi, sizleri son derece klasik ve moda bilgisine hakim bir görüntüye taşıyacaktır.

Mavi-Kırmızı Rengin Uyumu

Mavi-Kırmızı Rengin Uyumu
Mavi-Kırmızı Rengin Uyumu

Kırmızı ve mavi birbirlerine zıt renkler arasında bulunuyor. Kombinlerken ikisinin de tonuna dikkat edilmesi, ortaya harika görüntülerin çıkmasına yardımcı olur. Mavi elbise altına, parlak olmayan fakat varlığını belli eden kırmızı ayakkabılar giymek, son derece zarif bir görüntü sunuyor.

Klasik mavi ile dekorasyon nasıl yapılır işte detaylar!

Mavi-Turuncu Kombini

Mavi-Turuncu Kombini
Mavi-Turuncu Kombini

Kırmızı rengin sarıyla karıştırılmasıyla ortaya çıkan turuncu, iki rengin zıtlığını en güzel anlatan kombinlerde kullanılıyor. Özellikle elbiselerinizde mavi küpe tercih ederek, turuncu rengin patlamasını sağlayabilirsiniz.

Mavi-Deniz Kabuğu Rengi

Mavi-Deniz Kabuğu Rengi
Mavi-Deniz Kabuğu Rengi

Yumuşak renk olan deniz kabuğu, mavi kıyafetlerde kemer, çanta olarak kullanılabilir. Bunun yanında evlerde de sık sık dekorasyon rengi olarak tercih edilmektedir. Mavi kıyafetlerinize ayakkabı olarak ya da şal olarak deniz kabuğunu kullanabilirsiniz.

Mavi-Somon Rengi

Mavi-Somon Rengi
Mavi-Somon Rengi

Mavi ile uyumlu renkler içindeki somon, tatlı turuncu pembe arasında kalmaktadır. Bu iki renk aynı elbisede bile tercih edilerek, klasik görüntüye yeni bir soluk getirmektedir. Yakaya takılacak somon rengi fular, kıyafetinizin bütününü etkileyecektir.

Mavi-Griyle Fark Yaratın

Mavi gri renk uyumu
Mavi gri renk uyumu

Mavi ile uyumlu renkler sadelik ve farklılık ön planda olarak tercih edilir. Nötr renk olarak bilinen gri, mavinin her tonuyla güzel uyum yakalamaktadır. Mavi gömlek üzeri gri hırka, elbise üzeri gri sweatshirt kombinler için fikir verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here