Çimstone Tezgah mı Granit Tezgah mı?

Yeni bir ev sahibi olmuş ailelerin ikilemde kaldığı hususlardan biri de mutfakta çimstone tezgah mı granit tezgah mı kullanmalıyım? Çimstone tezgah yorumları ile çimstone mu granit mi sorusuna yanıt bulabileceğiniz bir içerikle sizi baş başa bırakıyorum.

Sorusunun kendisine uygun cevabını bulmaktır. Bunun için çevresinde çimstone tezgah kullananları ya da granit tezgah kullananları arar dururlar. Bu araştırmayı yapmak elbette önemlidir ama araştırmadan önce bütçenize ve kullanım durumunuza uygun tezgahın hangisi olduğunu belirlemek için bu tezgahların özelliklerini bilmeniz gerekir. Bu özellikleri bilmeden sadece kişilere sorduğunuz memnuniyet bilgileri sizi yanıltabilir. Herkesin bildiği gibi zevkler ve renkler farklıdır.

YouTube video

Çimstone Mutfak Tezgahı Nedir?

Çimstone Tezgah mı Granit Tezgah mı?
Çimstone mutfak uygulaması

Çimstone, İtalyan firması Breton  tarafından ileri teknoloji ile üretilen kuvars esaslı kompoze bir taştır. Kuvars malzeme Çimstone’a olağanüsü bir sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Aşınmaya, çizilmeye ve darbeye dayanıklılık gösteren ve asit ve bazdan etkilenmeyen bir malzeme olan Çimstone tezgah, aynı zamanda leke tutmayan özelliği ile oldukça hijyeniktir.

İlginizi Çekebilir: Ahşap mutfak tezgahı hakkında bilgi almak isteyenler için…

Çimstone Tezgah Neden Tercih Edilmeli?

Çimstone Tezgah mı Granit Tezgah mı?
Çimstone tezgah fiyatları

Çimstone, çok farklı renk ve dokular ile üretilmektedir. Mutfak dekorasyonu için oldukça modern ve estetik bir görünüme sahiptir. Çimstone, İzmir’de üretiliyor ve tüm Türkiye’de 1500’ün üzerinde atölyeler vasıtasıyla tüketicilere ulaştırılıyor.

Çimstone mutfak tezgah için söylenecek en önemli özellik ise sirke, limon oje, zeytinyağı gibi düzeye zarar veren şeylerden etkilenmemesi. 305×140 cm boyutları ile sadece mutfaklarda değil, banyoda da kullanılmaktadır. Mutfak tezgahıyla mutfağın zemininin bir uyum içerisinde olmasını arzu ediyorsanız Çimstone tezgah tercih etmelisiniz.

Çimstone Mutfak Tezgahı Fiyatları

Araştırmalarım neticesinde çimstone tezgah fiyatları metrekare 1.500₺ ila 3.500₺ arası değişmektedir. Bulunduğunuz şehirdeki atölyelere uğradığınızda çimstone mutfak tezgahı fiyatı ortalama 2.000₺ seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz. Lafı çok uzatmadan sizler için hazırladığım çimstone mutfak tezgahı uygulaması ile baş başa bırakayım. Daha sonra da Çimstone tezgahı örneklerine bir göz atalım isterseniz.

Çimstone Tezgah Kullanıcı Yorumları

Çimstone Tezgah mı Granit Tezgah mı?
Çimstone tezgah kullananlar

Öncelikle çimstone tezgah nedir, özellikleri nelerdir? Kısaca ondan bahsedelim. Çimstone’un %92-95’ini doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan Kuvars oluşturur.

Hemen hemen hiçbir asit ve bazdan etkilenmeyen bu taş alev de almaz. Sertlik derecesi yüksektir bu sebeple aşınma ve çizilmelere karşı da dayanıklıdır.

Kılcal çatlak barındırmaması sayesinde sıvı emmez. Sıvı emiciliğinin olmaması da yüzeyde leke tutmamasını beraberinde getirir.

Çimstone parlaklığını kuvars taşından alır. Sonradan parlatma gerektirmez. Bakalım kullanıcılar çimstone tezgah ile ilgili neler demiş?

  • Granit daha parlak çimstone granite göre mat ona göre tercih yapın ama sakın hangi malzeme olursa olsun siyah pek kullanışlı olmuyor.
  • Beyaz Çimstone kullanıyorum ve ağır kimyasal ilaçlar kullanmazsam üzerindeki lekeleri çıkaramıyorum o yüzden granit.
  • Bak kardeşim herkes kendine göre bir şeyler söylüyor ben mermer ve granitçiyim doğal malzemenin yerini hiçbir şey tutmaz ama çimstone da istersen temizliğini asetonla yap, bu da benden size meslek sırrı çimstone yaptırırsanız kesinlikle kendi renginde lavabo kullanmayın.

Granit Tezgah Kullanıcı Yorumları

Çimstone Tezgah mı Granit Tezgah mı?
Granit mutfak tezgahı kullananlar

Granit, yerkürenin milyonlarca yıl süren jeolojik oluşum dönemlerinde çeşitli minerallerin birleşmesiyle oluşmuş doğal mağma kayalarıdır. Bileşimindeki bu minerallerin oluşturduğu dokusuyla sağlam bir yapıya ve zengin renk skalasıyla estetik görünüme sahip olan granit, tarih boyunca aranılan, yeryüzünün en sert ve dayanıklı yapı malzemesi olmuştur.

İlginizi Çekebilir: Sararan mutfak tezgahı nasıl temizlenir merak edenler için…

Bakalım Kullanıcılar Granit Tezgah ile İlgili Neler Demiş?

Granit tezgah kullanıcı yorumlarını sizler için derledik. Bizzat kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

  • Kesinlikle granit. Yıllardır annem, ben granit kullanıyoruz. Hiç sorun yaşamadık. Doğal taş hem de dayanıklı. Nerdeyse her türlü kimyasala da geliyor. Bir de su akmasına karşı kenarlarına çerçeve dönme imkânı var.
  • Granit daha sağlıklı tercih sizin.
  • Granit volkanik kökenli bir taş. Denizli Pamukkale Üniversitesinin bir araştırması olduğunu ve radyasyon yaydığını okumuştum.

Daha fazla fikre Pinterest sayfamızdan göz atabilirsiniz.

“Çimstone Tezgah mı Granit Tezgah mı?” üzerine 5 yorum

  1. Granit kesinlikle. Ama granit te çeşit çeşit kalite kalite. İyi araştırın. Çimstone pişmanlıktır. Leke tutuyor sararıyor.

    Yanıtla

Yorum yapın