perde siparişi

Çimstone Tezgah mı Granit Tezgah mı?

Yeni bir ev sahibi olmuş ailelerin ikilemde kaldığı hususlardan biri de mutfakta Çimstone tezgah mı granit tezgah mı kullanmalıyım? Çimstone tezgah yorumları ile çimstone mu granit mi sorusuna yanıt bulabileceğiniz bir içerikle sizi baş başa bırakıyorum.

Sorusunun kendisine uygun cevabını bulmaktır. Bunun için çevresinde çimstone tezgah kullananları ya da granit tezgah kullananları arar dururlar.

Bu araştırmayı yapmak elbette önemlidir ama araştırmadan önce bütçenize ve kullanım durumunuza uygun tezgahın hangisi olduğunu belirlemek için bu tezgahların özelliklerini bilmeniz gerekir.

Bu özellikleri bilmeden sadece kişilere sorduğunuz memnuniyet bilgileri sizi yanıltabilir. Herkesin bildiği gibi zevkler ve renkler farklıdır.

Çimstone tezgah kullananlar

Çimstone tezgah kullananlar

Öncelikle çimstone tezgah nedir, özellikleri nelerdir? Kısaca ondan bahsedelim. Çimstone’un %92-95’ini doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan Kuvars oluşturur.

Hemen hemen hiçbir asit ve bazdan etkilenmeyen bu taş alev de almaz. Sertlik derecesi yüksektir bu sebeple aşınma ve çizilmelere karşı da dayanıklıdır.

Kılcal çatlak barındırmaması sayesinde sıvı emmez. Sıvı emiciliğinin olmaması da yüzeyde leke tutmamasını beraberinde getirir.

Çimstone parlaklığını kuvars taşından alır. Sonradan parlatma gerektirmez. Bakalım kullanıcılar çimstone tezgah ile ilgili neler demiş?

a) Granit daha parlak çimstone granite göre mat ona göre tercih yapın ama sakın hangi malzeme olursa olsun siyah pek kullanışlı olmuyor.

b) Beyaz Çimstone kullanıyorum ve ağır kimyasal ilaçlar kullanmazsam üzerindeki lekeleri çıkaramıyorum o yüzden granit.

c) Bak kardeşim herkes kendine göre bir şeyler söylüyor ben mermer ve granitçiyim doğal malzemenin yerini hiçbir şey tutmaz ama çimstone da istersen temizliğini asetonla yap, bu da benden size meslek sırrı çimstone yaptırırsanız kesinlikle kendi renginde lavabo kullanmayın.

Granit tezgah kullananlar

Granit mutfak tezgahı kullananlar

Granit, yerkürenin milyonlarca yıl süren jeolojik oluşum dönemlerinde çeşitli minerallerin birleşmesiyle oluşmuş doğal mağma kayalarıdır.

Bileşimindeki bu minerallerin oluşturduğu dokusuyla sağlam bir yapıya ve zengin renk skalasıyla estetik görünüme sahip olan granit, tarih boyunca aranılan, yeryüzünün en sert ve dayanıklı yapı malzemesi olmuştur.

Bakalım kullanıcılar granit tezgah ile ilgili neler demiş?

a) Kesinlikle granit. Yıllardır annem, ben granit kullanıyoruz. Hiç sorun yaşamadık. Doğal taş hem de dayanıklı. Nerdeyse her türlü kimyasala da geliyor. Bir de su akmasına karşı kenarlarına çerçeve dönme imkânı var.

b) Granit daha sağlıklı tercih sizin.

c) Granit volkanik kökenli bir taş. Denizli Pamukkale Üniversitesinin bir araştırması olduğunu ve radyasyon yaydığını okumuştum.

Örnek bir uygulama için çimstone mutfak tezgahı uygulaması yazımı da okumayı ihmal etmeyin.

“Çimstone Tezgah mı Granit Tezgah mı?” üzerine bir yorum

Yorum yapın