Sararan Mutfak Tezgahı: Sararmış Mutfak Tezgah Temizliği!


Sararan mutfak tezgahı ile saramış mutfak tezgahı nasıl temizlenir merak edenler için mermerit, granit ve çimstone tezgah temizlik detayları. Ev hanımlarının temizlik konusunda en çok merak ettiği konuların başında sararan mutfak tezgahı temizliği gelir. Bunun yanında ev hanımlarımızın kullandıkları mutfak tezgahının özelliğine göre granit mutfak tezgahı nasıl temizlenir, çimstone mutfak tezgahı nasıl temizlenir, lake mutfak tezgahı temizliği, mutfak tezgahı nasıl parlatılır ve sararmış mutfak tezgahı nasıl temizlenir konuları da merak ettikleri hususlar arasındadır.


YouTube video


Mutfak tezgahlarının günümüzde birçok farklı malzemeden üretildiğini görüyoruz. Bu malzemeler içerisinde en çok tercih edilenler granit ve mermerit mutfak tezgahlarıdır. Bu içerikte bulabileceğiniz Bu tezgahların hem görünüşünün güzelliği hem de temizlenmesinin kolay olması tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Çimstone tezgah mı granit tezgah mı sorusunu cevapladığımız bu içeriği de okumanız tezgahlar arasındaki farkları öğrenmenize yardımcı olabilir.

YouTube video

Hangi tezgah türüne sahip olursanız olun sararmış mutfak tezgahı istemiyorsanız temizliği ihmal etmeden, kirlerin tezgah üzerinde uzun süre beklemesine müsaade etmeden müdahale etmelisiniz.

Aksi taktirde uzun süre beklemiş olan kirlerin tezgah üzerinden çıkması sizi oldukça uğraştıracaktır.

Granit Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir?

Sararan Mutfak Tezgahı: Sararmış Mutfak Tezgah Temizliği!
Granit mutfak tezgahı nasıl temizlenir

Asit ve ağır kimyasallar içeren temizlik maddeleri tezgahınıza zarar verir. Bu sebeple bu tip temizlik maddelerini granit tezgahlarda kullanmamak gerekir. Granit tezgahlar için özel olarak üretilmiş temizleme ürünlerini kullanacağınız gibi asit içermeyen sabun ve ılık su da günlük tezgah temizliğiniz için yeterlidir. Granit mutfak tezgahlarınızı her yıl düzenli olarak su bazlı cilalarla cilalatmanız tezgahınızın hem geç kir tutmasını hem de parlak bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.


Mermerit Tezgah Nasıl Temizlenir?

Sararan Mutfak Tezgahı: Sararmış Mutfak Tezgah Temizliği!
Mermerit sararan mutfak tezgahı nasıl temizlenir

Mermerit tezgahın evyesinin de mermerit olması ve yekpare bir şekilde üretilmesi küfe ve pasa karşı da dayanıklı olmasını sağlar. Mermerit tezgah sarardı deyip mutfak tezgahındaki sarı lekeler nasıl çıkar diye soran onlarca kullanıcı var. Peki, mermerit tezgah nasıl temizlenir?

Günlük temizliğini nemli bir bezle yapabileceğiniz mermerit tezgahınız için sıvı deterjan da kullanabilirsiniz. Çok fazla bastırmadan çizik oluşturmadan yapacağınız temizliklerde mermeritin çizilerek çirkin bir görüntü oluşturmasını engellemiş olursunuz. Başınıza gelmemiş olabilir ancak bakmanızı önerdiğim düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır içeriğine bir göz atmanızı öneriyorum.

Mermerit Üzerindeki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar?

Sararan Mutfak Tezgahı: Sararmış Mutfak Tezgah Temizliği!
Mermerit sararan mutfak tezgahı nasıl temizlenir

Sararan mutfak tezgahı kötü bir görüntü oluşturur. Bu görüntüden kurtulmak için yapacağınız birinci iş tezgahınızı kirli bırakmamaktır. Günlük yapacağınız temizlik tezgahınızda sarı lekelerin oluşmamasını sağlayacaktır.

Eğer tezgahınızda sarı lekeler varsa öncelikle tezgahın tamamı sabunlu bir bezle ovularak temizlenmeli ve durulanmalıdır. Bu işlemden sonra limon suyunun içerisine biraz tuz ilave edip mermeri ovma işlemini tekrar etmelisiniz.

Ovma bitince tezgahı iyice durulayıp kuruladığınızda sararan mutfak tezgahı sizin için tertemiz hale gelmiş olacaktır. Daha önce kaleme aldığım sararan mutfak dolapları nasıl temizlenir merak edenler bağlantıya tıklayarak fikir sahibi olabilir.

Ziyaretçilerimiz en çok şu soruları sorarak içeriğe ulaştılar ve bilgi aldılar:

  • Mutfak tezgahındaki sarı lekeler nasıl çıkar?
  • Mermer beyazlatma nasıl yapılır?
  • Sararan beyaz mermer nasıl temizlenir?

Daha fazla fikre Pinterest sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın