Acun Ilıcalı’nın Evi Hayalinizdeki Dekorasyon

1
39220

Bugün sizlerle hayallerinizi süsleyecek nitelikte bir ev dekorasyonuna tanıklık edeceğiz. Televizyonlarda yaptığı programlarla her zaman dikkatimizi ve ilgimizi çeken Acun Ilıca’nın evi mercek altında!

blank
Acun Ilıca ve ev dekorasyonu

Acun’un evi için söylenecek o kadar çok şey var ki, nereden başlasam bilemiyorum. Acun Bey’in yazımıza konu olan bu evi 2009 yılında Beykoz’da satın almış.

blank
Acun Ilıcanın Evi

Beykoz’daki Casa Nova Sitesi’nde bulunan 3 katlı villa tam olarak 650 metrekare büyüklüğe sahip. Ayrıca evin tam 12 odası olduğunu söylemek gerekiyor. Küçük bir saray diyebiliriz. 🙂

blank
Acun Ilıcanın ev dekorasyonu

Evin genel dekorasyonu için her şey özenle dekore edilmiş diyebiliriz. Tüm ayrıntılara önem vererek mükemmel bir ev dekorasyonu ortaya çıkmış diyebiliriz. Yazımızın sonunda Acun Ilıca’nın evini kimin dekore ettiğini de paylaşacağız. Şimdi sizinle detaylara bir göz atalım:

Acun Ilıca’nın salon dekorasyonu

blank
Acun Ilıcanın Evi

Evin salonundan başlamak istedim. Ne kadar ferah değil mi? İnsanın içi açılıyor. Şu renklerin uyumuna ne demeli?

Acun Ilıca’nın salon dekorasyonu için beyaz renklerin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Mobilyada kullanılan beyaz renkler ile duvar rengi aynı renk. Perdelerde beyaza yakın bir tonda tercih edilmiş.

blank
Acunun evi

Bu kadar beyaz renk kullanımı fazla gibi görünse de yardımcı renklerden yararlanarak denge sağlanmış. Özellikle kullanılan fıstık yeşili ve pembe renkleri ortamı oldukça hareketlendirmiş. Ben Acun Ilıca’nın evi için tercih ettiği salon dekorasyonu fikirlerini beğendim, ya siz?

blank
Acun Ilıcanın evi

Acun Ilıca’nın evi için seçtiği yemek masası da salon ile bütünleşmiş. Renk olarak yine beyaz renk tercihi yapılırken yine ortamı hareketlendirmek için birçok deseni ve rengi bulunan biraz antika görünüme sahip bir halı kullanılmış.

blank
Acun Ilıcanın evi

Salon dekorasyonuna uydurmak için kullanılan fıstık yeşili ve pembe-fuşya yardımcı renkler de dekorasyonu tamamlamış. Perde için daha farklı bir tercih düşünülebilirdi, özellikle farklı renk ve desene sahip renkli perdeler ortamı daha da hareketlendirebilirdi. Ancak sanırım Acun Bey, sadeliği seviyor.

blank
Acun Ilıcanın evi

Acun Ilıca’nın evi 3 katlı, yani tribleks daire. Dubleks ev dekorasyonu hakkında fikir sahibi olmak isterseniz bağlantıya tıklayarak ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.

Acun Bey’in evinden bir köşe

blank
Acun Ilıca’nın evi

Acun Ilıcanın evi oldukça farklı. Nasıl mı? Odaları tek tek gezerken gözümüze çarpan bu renk cümbüşüne sahip inanılmaz enerjik yapıdaki köşeyi sizlere aktarmadan geçemeyeceğim. Bu köşede kullanılan canlı renklere dikkat etmelisiniz.

Mavi, yeşil ve fuşya renginin birbiriyle uyumu ortamdaki dekorasyon düşüncesini oluşturmuş. Yalnız uzun bir süre ortamda durduktan sonra bu kadar renkli bir dekorasyon insanın enerjisini tüketir mi ya da yorar mı bilemiyorum, yorumu size bırakıyorum… 🙂

Acun Ilıca’nın evi ve balkon keyfi

blank
Acun Ilıca’nın evi

Acun Ilıca’nın evi oldukça geniş balkona sahip desek yanılmış olmayız. Evin bir kaç odasına birden açılan balkonda bizi renkli dekoratif koltuklar karşıladı. Evin iç dekorunda kullanılan farklı ve canlı renkler balkon dekorasyonunda da kendini gösteriyor.

blank
Acunun evi

Acun Ilıca’nın mutfağından bir kesit. Mutfak dekorasyonu için yine hakim olan beyaz renk dekorasyonu bu sefer perde ve pufların uyumlu bir şekilde renklendirilmesiyle tamamlanmış. Oldukça ferah ve keyifli bir mutfak değil mi?

Bir başka ünlü sanatçımız Gülşen’in evi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Acun Ilıca’nın evi kimin tarafından dekore edildi?

blank
Acunun Evi

Acun Ilıca’nın bu çok beğendiğiniz ev dekorasyonunu eski eşi tarafından yani Zeynep Ilıca tarafından tasarlanmış.

Ne kadar zevkli döşendiğine birlikte şahit olduk. Zeynep Hanım’ın tüm detayları göz ardı etmeden düşündüğü ve harika bir ev dekorasyonu çıkardığı ortada. Bir başka ünlünün evinde görüşmek üzere… 🙂

1 Yorum

  1. Siyah tişörtten başka şey giymeyen adamın evi olamaz bu, ben çok inanmadım. Hatta herhangi bir ‘adamın’ evi olamaz. Eski karısı her gün fosforlu pastellerden gözü kanasın diye bilerek yapmış olabilir anca.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here