perde siparişi

Küçük Banyoda Fayans Seçimi Nasıl Yapılır?Banyolar, evinizin bir salonu ve yatak odası kadar kullanılan mekanlar değildir. Ayrıca işlevi gereği mahrem mekanlar olduğundan dekorasyonu konusunda ince detaylar düşünülmese de özellikle küçük banyoda fayans seçimi önemlidir.Küçük banyolara fayans seçerken özellikle küçük banyo fayans modelleri tercih etmelisiniz. Bu tarz fayanslar hali hazırda küçük olan banyolarınızın daha ferah ve dekoratif görünmesi açısından önemli role sahiptir.

Küçük banyo için fayans rengi seçimi küçük banyonuzda farklı bir ambiyans yaratırken dekorasyonunuzu da başarılı bir hale getirecektir. Banyonuzun küçük olması sizin için bir dezavantaj olsa da küçük banyonuz için yapacağınız doğru fayans seçimi bu olumsuzluğu da sizin üzerinizden alacaktır.

İnce Uzun Fayanslar Küçük Banyonuzu Büyük Gösterir

İnce uzun fayanslar küçük banyonuzu büyük gösterir
İnce uzun fayanslar küçük banyonuzu büyük gösterir

Küçük banyoda fayans seçimi yaparken çok seçici olmalısınız. Seçtiğiniz fayans tüm banyoyu etkiler ve banyonun dekorasyonu üzerinde doğrudan rol oynar.İnce ve uzun fayanslar küçük banyolarda yatay döşendiğinde büyük farklılıklar ortaya koyar. Bu şekilde döşenen fayanslar, küçük banyonuzda büyük mekan algısı yaratır. Özellikle küçük banyonuz dikdörtgen şeklindeyse ince ve uzun fayanslar en doğru tercih olacaktır. Banyoda yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı da değil, hilton banyo modelleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Veranda Modelleri için İlham Alacağınız +50 Yaşam Alanı

Küçük Banyoda Dev Boy Fayans Seçimi

Küçük banyoda dev boy fayans seçimi
Küçük banyoda dev boy fayans seçimi

Küçük banyolarda fayans seçimi yaparken küçük fayanslar ortamı daha küçük ve sıkıcı bir ambiyansa bürüyecektir. Ancak banyonuzda aşırı büyük olan dev boy fayanslar tercih ederseniz banyonuzdaki ambiyans da tamamen farklı olacaktır.

Dev boy fayanslar küçük banyoda fayans seçimi için isabetli tercih olacaktır. Böylelikle banyonuz adeta saray banyolarını andıran heybetli bir görüntü sunacaktır.Ancak küçük banyonuzda dev boy fayansları her duvarda kullanmanız da aşırı bir görüntüye neden olabilir. Tüm duvarların dev fayanslarla kaplanması boğucu bir dekora neden olacağından daha ufak fayanslarla dev fayansları kombine edebilirsiniz.

Görsellerini incelediğiniz modern banyo dekorasyonları için bağlantıya tıklayarak örnek modellere bakabilirsiniz.


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x