Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde Fikirleri

Vizon rengi, son dönemlerin en uyumlu rengi olsa bile dekorasyona müdahil etmek göründüğü gibi kolay değildir. Yapılacak en önemli hamle, rengin kendisi gibi soluk renklerin bir araya getirilmesi olacaktır. Vizon rengi ile uyumlu renkler; gümüş, altın gibi metal renklerden ziyade, pirinç, bakır gibi metaller ile de uyum yakalayabilmektedir. Vizon rengi koltuk takımına uygun perde fikirleri aşağıdaki listelere göz atarak bulabileceksiniz.

  • Vizon tonu; mavinin hem soğuk hem de sıcak tonları ile nane yeşili, petrol mavisi, gri ve mavi karışımı ile de kullanılabilecek bir tondur.

Vizon Rengi ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde Fikirleri

Vizon renginin dekorasyon içerisinde doğru kullanılması, evde harikalar yaratılacağı gibi eve ciddi manada kasvet de sağlayabilir. İşte burada sıkıcı ve sıradan bir renk şeklinde düşünülecek vizon renk adına ipuçlarından faydalanmak doğru kombin sağlamak için mühimdir.

Vizon renk, parlak bir ton olmamasının yanı sıra güneş ışığıyla beraber değişik renk tonlarına dönmektedir. Nötr renk şeklinde değerlendirilecek vizon rengi adına bej, gri ve kahverengi tonlar gibi bir başka nötr renkler ile bir araya getirilebilir.

Kişi geniş eve sahip ise vizon renk boyası duvarda harikalar yaratacaktır. Ev dekorasyonunda sade ve bir o kadar lüks bir hava yansıtacak olan vizon rengi boyası ile uyumlu renklerde mobilyalar kullanılabilir.

Vizon rengiyle uyumlu renk adına fikir arayışında ise birey;

  • altın,
  • hardal sarısı,
  • mavi tonlarının çoğu,
  • su yeşili,
  • pembe
  • turuncu rengi ile kombin yapılabilir.

Buna örnek verilecek olursa; kimi zaman koltukta kullanılan vizon adına perdeler pembe tonlarında tercih edileceği gibi yukarıda sayılan renk kombineleri de değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra vizon rengi perde ile dekorasyona farklılık sağlanabilir.

İlginizi Çekebilir: Kahverengi koltuk takımı kombinleri için aşağıdaki içeriğe göz atabilirsiniz:

Vizon Rengi Koltuğa Hangi Renk Perde Olur?

Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde Fikirleri

Vizon koltuk adına hangi renk perdenin uyumlu olduğu merak edilen bir konudur. Vizon rengi koltuk takımına uygun perde adına mavi tonlar ile kırlent ve mavi tonlu perde sayesinde oldukça uygun bir dekorasyon elde edilebilir. Vizon kanepe adına daha önceden de belirtildiği üzere kullanılacak olan renk kombineleri içerisinde mavi tonlarının yanı sıra pembe, turuncu gibi enerjik renkler de tercih edilebilir. Canlı bir hava katacak olan uçuk renkler ile salon dekorasyonu veya oturma odası adına alternatif dekorlar oluşturulabilir.

İlginizi Çekebilir: Kahverengi ile uyumlu renkler neler?

Vizon Rengi Koltuğa Hangi Renk Fon Perde?

Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde Fikirleri

Vizon rengi, her geçen gün hanımların en fazla tercih ettiği renklerin içerisinde ilk sırada bulunmaktadır. Hemen her yerde kendini belli eden tatlı bir tondur. Oturma ya da salon odasına vizon rengini seçen kişiler adına perde tercihinin tonlamasının doğru bir şekilde seçilmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Birbirine uyumlu renkler için tıklayın!

Sade beyaz tül tercihi ve kenar kısımlarında vizon ya da kahverengi fonlar yer alabilir. Bunun dışında oda içinde beyaz rengine ağırlık verip fonları daha soft tonlarda kullanmak, salon içerisine ferahlık katacaktır. Vizon rengi koltuğa hangi renk perde şeklindeki sorulara bu şekilde cevap vermek faydalıdır. Çok detaylı bir şekilde anlattığımız koltuk takımları renk kombinleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Yorum yapın