perde siparişi


30.000₺’ye Ada Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Modern hayatın getirilerinden biri de mutfağın çok amaçlı olarak kullanılmasıdır. Mutfak artık sadece yemek pişirilen yer olarak görülmüyor. Mutfak, aynı zamanda yemek yenilen, yakın dostlarla sohbet edilen ve ikramların burada sunulduğu, aile bireylerinin buluşma mekânı hatta bazen televizyon izlenen yaşam alanı olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadar özelliği bir arada tutan mutfakların daha geniş olması gerekir. Geniş mutfaklar için ada mutfak dekorasyonu son dönemde gerek kullanışlılığı gerekse şıklığı ile ailelerin tercihi sebebidir.Özellikle parlaklığı, şıklığı ve kullanışlılığı ile bu yıl da ada mutfaklar geniş mutfağa sahip ailelerin gözde mekânları için aşağıdaki videoya bir göz atabilirsiniz:

Neler Okuyacaksınız?

Ada mutfak dekorasyonu

Ada mutfak dekorasyonu, mutfak zemininin ortasına yakın bir bölüme yerleştirilmiş dört tarafı açık ada tezgâh ünitesiyle oluşturulur.

Ada mutfak dekorasyonu
Ada mutfak dekorasyonu

Bu ada tezgâh çok farklı işlevlere sahip olabilir. Lavabo, yemek masası, ankastre fırın gibi birbirinden farklı özellikler içeren yapıları bir arada tutan ada mutfak tezgâhı bu sebeple mutfağınızda kullanışlı bir yere sahiptir.

Ada mutfak tezgahı
Ada mutfak tezgahı

Ada mutfak için duvar ya da mutfak dolapları ile ada tezgâhı arasının 110 cm den kısa olmaması gerekir. Daha küçük mutfaklar için yarım ada ya da sade mutfak dekorasyonu önerilir.İlginizi Çekebilir: Country mutfak modelleri için daha önce kaleme aldığım yazımı da bir göz atabilirsiniz.

Ada mutfak fikirleri

Ada mutfak için öncelikle mutfağınızın metrekaresinin uygun olup olmadığına bakmanız gerekir. Uygun bir metrekarenin dışında mutfağın geometrik yapısı da vereceğiniz kararda etkilidir.

Ada mutfak fikirleri
Ada mutfak fikirleri

Dikdörtgen bir mutfak ile kare bir mutfağın dekorasyonu birbirinden farklıdır. Aynı zamanda ada tezgâhı ne için kullanacağınıza karar vermelisiniz. Aktif olarak yemek hazırlama bölümü olarak mı yoksa yemek masası ve alt dolapları ile yiyecek saklamak için mi kullanacağınıza karar verdikten sonra dolap renklerini, evyeyi, zemini ve ankastre ürünleri düşünebilirsiniz.

Ada mutfak evyesi
Ada mutfak evyesi

İlginizi Çekebilir: Lake mutfak dolapları ile mutfak dekorasyonu daha keyifli ve daha modern çizgilere sahip olabilir. Detaylar için;

Ada mutfak fiyatları

Ada mutfak fiyatlarını belirleyen çok fazla değişken vardır. Bunlardan biri aksesuarlar ve özellikleridir.MUTLAKA OKUYUN:  Sararan Halı Nasıl Temizlenir? | %100 Çözüm
Ada mutfak fikirleri
Ada mutfak fikirleri

Kullanılan ankastrelerin kalitesi, özel menteşelerle oluşturulmuş köşe dolapları, sese duyarlı kapı tıklaması ile açılan üniteler, uzaktan kumanda ile açılan dolap kapakları gibi birçok yenilik ada mutfak fiyatlarını belirlemektedir.

Ada mutfak ankastresi
Ada mutfak ankastresi

Bunların dışında dolaplar için seçeceğiniz malzemenin çeşidi, tezgâh için düşündüğünüz malzeme ( Granit, mermerit, mdf vb. ) duvarlar için seçilecek fayans ve işçilik ücreti, toplamda ada mutfak fiyatını belirleyecek başlıklardır.

Ada mutfak dekorasyonu fiyatları
Ada mutfak dekorasyonu fiyatları

İlginizi Çekebilir: Mutfak perde modelleri ile mutfağın tarzına uygun perde modelini tercih edebilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x