Lake Mutfak Dolapları Hakkında Merak Edilen +4 Soru

Modern bir mutfak tasarımının vazgeçilmez unsurlarından biri olan lake mutfak dolapları, hem şıklığı hem de pratikliğiyle göz kamaştırıyor. Yüksek parlaklık ve zarif görünümüyle evlerinize ferahlık ve estetik katarken, işlevselliğiyle de kullanıcıları cezbediyor.

Lake Mutfak Dolapları Hakkında Merak Edilen +4 Soru
Lake mutfak dolapları

Dayanıklı malzemesinin yanı sıra geniş model ve renk yelpazesi ile lake mutfak dolapları modelleri son derece dikkat çekici modellerdir. Kullanışlı ve modern bir mutfak tasarımı düşünüyorsanız aradığınız mutfak dolapları kesinlikle lake dolaplar olacaktır. Farklı renklerde, saydam olmayan ve lake mutfak dolapları kullanışlı mı, parlak lake dolaplar kullanışlı mı ya da lake mutfak dolapları boyanır mı gibi tüm sorularınızın tüm cevabını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

YouTube video

Estetik duruşunun yanı sıra modern havası ile lake mutfak dolapları mutfağınızda uzun ömürlü olarak harikalar yaratırken mutfak dekorasyonunuzu da kusursuz ve can alıcı bir hale getirebiliyor.

Lake Dolaplar Kullanışlı mı?

Lake Mutfak Dolapları Hakkında Merak Edilen +4 Soru
Lake dolaplar mutfaklarda kullanışlı mı yoksa değil mi?

Lake mutfak dolapları kullanışlı mı sorusuna verilecek en güzel cevap elbette ki kullanışlı cevabı verilir. Lake mutfak dolapları asıl malzemesi MDF olmaktadır. MDF üzerinde kaplanan malzeme lakedir. Lake parlak ve saydam olmayan bir maddedir. Dolayısıyla da lake dolaplar pratik olmalarının yanı sıra aynı zamanda son derece rahat bir kullanım sağlamaktadır. MDF üzerine lake kaplamasının yapılması lake mutfak dolaplarının ömrünü fazlası ile uzatmaktadır. Lake dolaplarının uzun ömürlü olmasının temel sırrı bu yöntemdir.

Lake tarzı dolapların genellikle parlak görünümü ve modelleri ile bilinse de dilerseniz mat lake dolaplar da bulabilir ve mutfağınızda tercih edebilirsiniz. Evlerin mutfak dekorasyonlarında genellikle parlak lake dolaplar daha fazla ön plana çıkıyor.

En Çok Tercih Edilen Lake Dolaplar Nelerdir?

Lake Mutfak Dolapları Hakkında Merak Edilen +4 Soru
En çok tercih edilen lake dolap modeli

Lake mutfak dolaplarının her modeli son zamanlarda mutfak dekorasyonlarında revaçta olan modellerin başında geliyor. Ancak modelleri arasında en fazla tercih edilen modeller elbette göze çarpıyor. Özellikle iki renkli lake dolaplar ev hanımları için ilk tercih sırasında yer alıyor.

Lake dolapların fiyatları metrekare olarak hesapladığınızda biraz maliyetli olduğu doğrudur. Ancak lake dolapların kullanım ömrü ve rahatlığı göz önünde bulundurulduğunda uzun kullanım süresinde son derece ekonomik ve kullanışlı modeller olmaktadır.

Modern mutfak dekorasyonu için son zamanlarda en çok tercih eden lake dolapların başında iki renk kombinasyonlu modeller ve nadirde olsa tek renk beyaz modellerdir. Özellikle iki renk ile kombine edilmiş lake dolaplar mutfaklara muhteşem bir ahenk ve dolayısıyla da estetik katıyor demek mümkündür.

İlginizi Çekebilir: En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mutfağınızda lake mutfak dolabı tercih edecekseniz, mutfağınızda asillik ile birlikte sadece ve estetik yakalamak istiyorsanız sade beyaz lake dolaplar, mutfakta muhteşem bir uyum yakalamaktadır. Düz beyaz dolapların yanı sıra siyah-beyaz, kırmızı-beyaz, kırmızı-siyah, beyaz-mor gibi ikili renkli lake dolaplar en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Lake Dolapların Temizliği Nasıldır?

Lake Mutfak Dolapları Hakkında Merak Edilen +4 Soru
Lake dolapların temizliği nasıl yapılır

Lake mutfak dolapları şıklığının yanı sıra yukarıda da belirttiğimiz gibi son derece kullanışlı dolaplardır. Mutfak gibi buharlı ve nemli mekanda lake dolaplar kullanım açısından tamamen uyum sağlıyorken aynı uyumu ve kolaylığı temizlik konusunda da gösteriyor. Lake dolap tercih edecek olanların en sık sorduğu soruların başında “Lake dolaplarının temizliği” gelir.

Lake dolaplar, kir ve yağ tutmayan dolaplardır. Dolayısıyla da temizliği de en az kullanımı kadar kolay ve pratik oluyor. Lake mutfak dolaplarınızı temizlerken nemli bir bez kullanmanız yeterli olacaktır. Nemli bir bez ile silinen lake dolaplar, zorlamadan ve kolay şekilde temizliğini yapabilirsiniz.

Lake mutfak dolapları kullanıcı yorumları incelendiğinde işlemeli olan kısımların zamanla tozlandığı ve temizliği zorlaştırdığı konusunda kullanıcıların yorumları aynı doğrultuda diyebiliriz.

Beyaz lake mutfak dolabı temizliği

YouTube video

Lake mutfak dolapları genellikle parlak yüzeylere sahiptir. Bu yüzeylerin toz tutması çok mümkün değildir. Lake mutfak dolaplarının üzerinde poliüretan boya vardır. Bu boya antibakteriyel bir yapıya sahip olduğundan mutfakta hijyen açısından da tercih edilir.

Lake mutfak dolaplarının parlak yüzeyleri çizilmelere karşı hassastır. Bu sebeple hangi kir yapısına sahip olursa olsun parlak mutfak dolabı temizliği için sert maddeler, aşındırıcı özelliğe sahip temizlik kimyasalları, cifler asla kullanılmamalıdır.

Bunların kullanılması lake mutfak dolabınızın ömrünü kısaltacak parlaklığını azaltacaktır. Bazen yüzeyde pütürleşmenin olduğu da gözlemlenmiştir.

Beyaz lake mutfak dolabı temizliği için yapacağımız en sağlıklı temizleme yöntemi iki yumuşak bez (tercihen mikro fiber) ve ılık su yardımıyla olmalıdır.

Eğer lekeler nemli bir bezle çıkmayacak kadar inatçı ise o zaman cam silmek için kullandığımız spreylerden biraz temizleme suyuna ilave edebiliriz. Böylece kirli yüzeyleri daha kolay temizlemiş oluruz.

Parlak mutfak dolabı temizliği için dikkat edeceğimiz bir diğer önemli nokta da temizlikten hemen sonra kurulamak yapmak olmalıdır. Yine yumuşak bir bezle yapılan kurulama sayesinde lake mutfak dolabınızın parlaklığı korunmuş olacaktır.

Lake Mutfak Dolapları Boyanır mı?

Lake Mutfak Dolapları Hakkında Merak Edilen +4 Soru
Lake tarzı dolaplar boyanabilir mi?

Lake dolaplar konusunda çok sık sorulan sorulardan birisi de lake dolaplarının boyanıp boyanmadığı konusudur. Lake çekmece ve dolaplar, MDF üzerine lake kaplama ile tasarlanan dolaplardır.

Daha fazla fikre Pinterest sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Yorum yapın