Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024

Yatak yorgan koymak için yüklük, eşyalarınızın daha toplu durmasını sağlayacaktır. Yüklük kullanmak, eski zamanlarda olduğu gibi eşyalarınızın toz olmasını önleme mantığı ile yapılır. Bunun için artık örtü kullanmak yerine özel dolaplara yer verilir. Hem daha çok alan yüklük için açılmış olur hem de son derece pratik kullanımı olmaktadır. Yatak yorgan koymak için dolap modelleri ve önerileri verilmiştir.

Ev eşyalarının çoğunluğu yüklük dolap modelleri arasından seçeceğiniz dolap ile toplanıyor. Hem kullanışlı hem de pratik yeni modeller neler? Gömme yüklük gibi çok geniş olmayan evlerde tercih edilen modeller var. Bunun dışında özel olarak yapılan, boyutu sizin tarafınızdan belirlenmiş olan modeller de olabilir. Sürgülü yüklük gibi dekorasyonunuza daha uygun, kapaklar ile odayı daraltmayacağınız modelleri de tercih edebilirsiniz.

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Yatak yorgan koymak için yüklük dolap modelleri

İlk olarak yatak yorgan koymak için yüklük dendiğinde, akıllara daha büyük ve geniş yüklükler geliyor. Yatakların da çok daha sığabileceği, günümüzde kullanılan katlanılır yatakları da içine alan bir yüklük son derece avantajlı olacaktır. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde en pratik şekilde kullanımı sağlanacaktır. Boyutları inceleyerek seçim yapmanız en doğrusudur.

Yorgan yastık yüklük modelleri için evinize uygun olan boyutta seçim yapın. Dar olan alanlar için daha çok dolapların sürgülü kapı olması tercih edilir. Siz de hem alanı hem de eşyaların miktarını düşünerek hareket edip yüklük modellerinden birini seçebilirsiniz.

Yüklük Dolap Ne İşe Yarar?

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Yüklük dolap ne işe yarar?

Dolap çeşitleri arasında olan yüklük dolap, farklı modeller ile kullanıma hazırlanıyor. Kullanım alanı geçmişten günümüze değişmeden gelmiştir. Kullanılmayan nevresim takımları, misafir için olan yorgan, yastık gibi ürünler yüklükte toplanır. Bu sayede her zaman kullanıma hazır ve temiz bir şekilde kullanılabilir. Tercih edeceğiniz modeller evinize uygun olan, boyutları çeşitlenen, malzemeleri değişen modeller olabilir.

Yorganlar için Gömme Dolap

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Yorganlar için gömme dolap

Yüklük gömme dolap olarak da tercih edilir. Alandan tasarruf etmek açısından, duvarla birleştirilen, son derece kullanışlı bir alan yaratmak demektir. Bunun için duvarla bütün olacak şeklide dolap tasarlanır. Ahşap olması ya da farklı bir malzeme kullanılması söz konusudur. Tamamen doğru bir seçim ile gömme dolabın kullanımı sağlanabilir.

Pratik olmak açısından tercih edilebilir. Yatak yorgan koymak için gömme dolap son derece avantajlıdır. İçine alacağı pek çok eşya aynı zamanda ortalığın toplanmasını sağlayacaktır. Bunu göz önünde bulundurup seçiminizi kolayca yapabilirsiniz.

Yatak Yorgan için Yüklük Modelleri

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Yatak yorganlar için yüklük modelleri

Yatak odasında kullanılan yüklükler de var. Yatak odasına yüklük modeli odayı daraltmadan daha minimal çözümler şeklindedir. Odada kullanacağınız diğer dolaplar ile uyumlu olmalıdır. Odanın daralmasına neden olmadan, yerden yüksek modeller tercih edilebilir. Renk açısından da dikkat çekmeyen bir renk ile odanın bir köşesinde yüklük kullanılabilir. Yüklük gardırop modeli incelenerek seçim yapılabilir.

Yüklük Dolap Ölçüleri

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Yüklük dolap ölçüleri

Dolap ölçüsü belirlenirken hem ihtiyacınız hem de oda boyutu göz önünde bulundurulmalıdır. Yatak yüklük dolabı için seçiminizi boyutu odaya göre belirleyerek yapmanız önerilir. Yüklük ölçüsü mutlaka kullanılacak olan alana uygun olmalıdır. Eşyaların da tamamını almalıdır.

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Yüklük dolap ölçüleri

Gömme yüklük ölçüsü, tamamen sizin taleplerinize göre ve oda boyutuna göre değişebilir. Farklı boyutlarda talep edilmesi durumunda, ona göre tasarlanabilir. Yüklük dolap içi ölçüleri genel anlamda çok çeşitlidir. Standart dolap ölçülerinde de olabilir. Boyut konusunda tamamen çeşitlere bakarak, eviniz için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. 150 cm ile 192 santim arasında uzunluk olabiliyor. Genişlik ve raf ise modellerde farklılık gösterebiliyor. Modellerde kullanılacak olan alanın boyutuna göre tercih yapabilirsiniz.

Hazır Yüklük Dolap Modelleri

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Hazır yüklük dolap modelleri

Yüklük dolap içi modelleri arasından seçim yapmak çok kolay. Hazır yüklük dolapalacak kişiler için modeller geniş bir yelpazede sunuluyor. Boyut dışında değişen; kullanılan malzeme ve dolabın kapakları, kullanım şekli olabiliyor. Dekorasyonunuz için uygun olan bir modeli bulmak çok kolay.

  • Sürgülü yük dolapları
  • Kapaklı yük dolapları
  • Gömme yük dolapları
  • Küçük yük dolapları
  • Bez yük dolapları

Geniş yük dolapları gibi seçenekler olabilir. Yük dolabı fiyatları belirlenen modeller üzerinden olacaktır. Sizin seçmiş olduğunuz model için uygun olan seçenekler üzerinden hemen satın alabilirsiniz.

Yatak Koymak için Yüklük Fiyatları

Yatak koymak için yüklüklerin fiyatları, yatak ölçüsüne, malzeme kalitesine, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak, yatak ölçüsü arttıkça yüklüğün fiyatı da artmaktadır. Malzeme kalitesi de yüklüğün fiyatını önemli ölçüde etkilemektedir. MDF ve sunta gibi malzemelerden yapılan yüklükler, ahşap ve lake yüklüklere göre daha uygun fiyatlıdır. Tasarım ve işçilik de yüklüğün fiyatını belirleyen önemli faktörlerdendir. Daha şık ve detaylı tasarıma sahip yüklükler, daha yüksek fiyatlıdır.

Ortalama m2 fiyatlarına bakıldığında, yatak koymak için yüklüklerin m2 fiyatı 208 – 456₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat, yatak ölçüsü, malzeme kalitesi, tasarımı ve işçiliğine göre değişiklik gösterebilir.

ÖlçüFiyat (₺)Ortalama m2 Fiyatı (₺)
120×200 cm5.500 – 8.000408 – 616
140×200 cm6.000 – 9.000414 – 628
160×200 cm6.500 – 10.000420 – 644
180×200 cm7.000 – 11.000426 – 656

Kullanışlı Yüklük Dolap İçi Modelleri

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Kullanışlı yüklük dolap modelleri

Eviniz için önemli olan dolapların kullanışlı olması. Yer kaplamayan, kullanımı pratik olan kullanışlı yüklük modelleritercih edilebilir. Dolapların tasarımı duvara gömük olduğundan, minimal bir görüntü sunar. Dışarıdan yapılan tasarım ile dolap olduğu belli bile olmayabilir. Kullanışlı olacaktır.

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Yüklük dolap modelleri

Gömme dolaplar yer kaplamadığından ilk akla gelenler arasında. Renk ve tasarım seçeneklerine göre dolap seçiminizi yapabilirsiniz. Bez dolaplar istendiği zaman kaldırılabildiğinden, yüklük dolapları içinde tercih edilenler arasında. Farklı boyutları olduğundan kolayca seçim yapabilirsiniz.

Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024
Kullanışlı yüklük dolap modelleri

Sürgülü kapaklı olanlar alandan tasarruf sağlar. Kullanışlı dolap modeli içinde yer alıyor. Dilerseniz farklı model ve boyutları inceleyerek çeşitler arasından birini belirleyebilirsiniz. Daha fazla fikir arayanlar Pinterest‘e göz atabilir.

“Yatak Yorgan Koymak için Yüklük Modelleri 2024” üzerine 3 yorum

Yorum yapın