perde siparişi

Gömme Dolap Nasıl Yapılır? | 2021 Gömme Dolap ModelleriEvlerin sürekli küçülmesi, eşyaların ve hatta insanların evlere sığamaması artık insanlara pratik çözüm yolları bulmaya yöneltmiştir. Bu çözüm yollarından birisi de gömme dolap çözümüdür. Gömme dolap modelleri son zamanlarda dar evlerde büyük yer tasarrufu sağlayan, adeta can kurtarıcı mobilyalar haline gelmiştir. Peki, hiç düşündünüz mü gömme dolap nasıl yapılır?Gömme dolap tasarımları ve gömme dolap fiyatları son derece çeşitlidir. Bu doğrultuda her eve ve her ekonomiye uygun gömme dolap modeli bulabilmeniz mümkün olmaktadır. Gömme dolap metrekare ortalama fiyatları 300₺-600₺ aralığında kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Bir nevi ev dekorasyonunda eskiye dönüş olarak da nitelendirilen gömme dolap modelleri renkleri eskiye göre elbette daha modern ve çeşitlidir.

Dar evi olan ve evinde daha geniş yaşam alanı oluşturmaya çalışanlar gömme dolap nasıl yapılır ile gömme dolap nasıl duvara yapılır sorusunun cevabını ararken bizler bu yazımızda sizler için bu sorunun cevaplarını aradık.

İlginizi Çekebilir: Metrekare olarak dar bir eve sahipseniz ve gömme dolapların yanında bir şeyler yapmak istiyorsanız küçük evler için koltuk takımları içeriğine bir göz atmanızı öneririm.Duvar içine Gömülmüş Bir Dolap Yer Tasarrufu Sağlar

Gömme dolap yer tasarrufu
Gömme dolap yer tasarrufu

Gömme dolap nasıl yapılır diye soranlardansanız elbette duvara gömülerek yapabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız ilk yöntem duvarı kırmaktır. Bu yöntem aslında zor ve oldukça kirli yöntemdir.

Duvarı kırdıktan sonra içine yerleştirilen dolabın etrafı tekrar örülür ve böylece gömme dolabınız hazır hale gelir. Tozlu ve pis bir yöntem olsa da gömme dolap yapımı tamamlandıktan sonra aslında evinizde büyük bir yer açıldığını fark edeceksiniz.

Duvar Kırmadan Gömme Dolap Yapmanız Mümkün

Duvara gömme dolap
Duvara gömme dolap

Gömme dolabınızı eğer evinizin ölçüleri elveriyor ise duvarınızı kırmadan da yapabilirsiniz. Şöyle ki; özel olarak bir dolap yaptırırsanız ve eni biraz daha dar olursa duvara yapıştırıp etrafını duvar ile kaplatabilirsiniz.Bu yöntem size yer tasarrufu yaptırmıyor gibi gelmeyebilir. Ancak dar bir alanda dolaba çarpmak ve dolabı kullanamamak yerine dolabın bir duvar formunda yerinde durması size yer tasarrufu sağlarken kullanım kolaylığı da sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Daha önce kaleme aldığım dekorasyonla tasarruf etmenin sırları isimli konuya da bir göz atmanızı öneririm.

Örnek Gömme Dolap Modelleri

Örnek almanız için derlediğim birbirinden güzel ve tasarruf sağlayan gömme dolap modellerini aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz.
1.Yatak odasına gömme dolap tasarımı

2.Giyinme odası gömme dolap modeli

3.Geniş evlere gömme dolap tasarımı

4.Merdiven altına gömme dolap örneği

5.Yatak odasına gömme dolap fikri

MUTLAKA OKUYUN:  Kışın Evde Tasarruf Yapmanın +5 Püf Noktası


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x