Gömme Dolap Nasıl Yapılır?

Gömme dolap nasıl yapılır çokça sorulan bir soru. Gömme dolap modelleri ile en ideal dolabı yaptırabilirsiniz. Bu tarz dolaplar bir evin depolama alanıdır.

Gömme Dolap Nasıl Yapılır?
Gömme dolap nasıl yapılır?

Evlerin sürekli küçülmesi, eşyaların ve hatta insanların evlere sığamaması artık insanlara pratik çözüm yolları bulmaya yöneltmiştir. Bu çözüm yollarından birisi de gömme dolap çözümüdür. Bu tarz dolap modelleri son zamanlarda dar evlerde büyük yer tasarrufu sağlayan, adeta can kurtarıcı mobilyalar haline gelmiştir. Peki, gömme dolap nasıl yapılır?

Gömme Dolap Nasıl Yapılır?

YouTube video

Gömme dolap nasıl yapılır videosu ile en ideal dolabı kendi imkanlarınızla nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. Gömme dolap modelleri ve gömme dolap fiyatları son derece çeşitlidir. Bu doğrultuda her eve ve her ekonomiye uygun gömme dolap modeli bulabilmeniz mümkün olmaktadır.

Dar evi olan ve evinde daha geniş yaşam alanı oluşturmaya çalışanlar gömme dolap nasıl yapılır sorusunun cevabını ararken bizler bu yazımızda sizler için bu sorunun cevaplarını aradık.

Duvardan Duvara Gömme Dolap Modelleri

Gömme Dolap Nasıl Yapılır?
Duvardan duvara dolap modelleri

Duvardan duvara gömme dolap modelleri ile dolap yapımı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız ilk yöntem duvarı kırmaktır. Bu yöntem aslında zor ve oldukça kirli yöntemdir. Duvarı kırdıktan sonra içine yerleştirilen dolabın etrafı tekrar örülür ve böylece gömme dolabınız hazır hale gelir. Tozlu ve pis bir yöntem olsa da gömme dolap yapımı tamamlandıktan sonra aslında evinizde büyük bir yer açıldığını fark edeceksiniz.

Duvar Kırmadan Gömme Dolap Yapmak Mümkün

Gömme Dolap Nasıl Yapılır?
Duvara dolap

Gömme dolabı duvarı kırmadan da yapabilirsiniz. Gömme dolabınızı eğer evinizin ölçüleri elveriyor ise duvarınızı kırmadan da yapabilirsiniz. Şöyle ki; özel olarak bir dolap yaptırırsanız ve eni biraz daha dar olursa duvara yapıştırıp etrafını duvar ile kaplatabilirsiniz. Bu yöntem size yer tasarrufu yaptırmıyor gibi gelmeyebilir. Ancak dar bir alanda dolaba çarpmak ve dolabı kullanamamak yerine dolabın bir duvar formunda yerinde durması size yer tasarrufu sağlarken kullanım kolaylığı da sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Gömme Dolap Modelleri

Gömme dolap modelleri ile eviniz için örnek modelleri inceleyebilirsiniz.

Yatak odası gömme dolap modeli

Gömme Dolap Nasıl Yapılır?

Giyinme odası gömme dolap modeli

Gömme Dolap Nasıl Yapılır?

Duvardan duvara gömme dolap

Gömme Dolap Nasıl Yapılır?

Merdiven altına gömme dolap modeli

Gömme Dolap Nasıl Yapılır?

Gömme yatak odası dolabı

Gömme Dolap Nasıl Yapılır?

Gömme Dolap Fiyatları

Gömme dolap fiyatları 15.000₺’den bağlayarak 50.000₺’ye kadar kullanılan malzemeye, işçiliğe, aksesuar ve tercihlere göre değişkenlik göstermektedir. Bir nevi ev dekorasyonunda eskiye dönüş olarak da nitelendirilen dolap modelleri renkleri eskiye göre elbette daha modern ve çeşitlidir. Ortalama metrekare ölçüsüne göre gömme dolap fiyatlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz. Daha fazla fikir için Pinterest sayasını ziyaret edin!

Gömme dolap ölçüsü (m2)Gömme dolap fiyatları
3 – 5 m215.000₺ – 40.000₺
5 – 10 m220.000₺ – 50.000₺

SIkça Sorulan Sorular

Gömme dolap nasıl oluyor?

Gömme dolap belirlenen bir odanın bir duvarına yapılan alan tasarrufu ve kullanım kolaylığı sağlayan özel bir dolap çeşididir. Evlerde duvar girintileri değerlendirilerek yapılan dolaplar daha verimli kullanılmaktadır.

Gömme dolap her eve yapılır mı?

Gömme dolap odanın durumuna göre yapılıp yapılmayacağına karar verilebilir. Bazı evlerin odalarında gömme dolap için özel alanlar tasarlanmıştır. Bu alan dolap yapılarak değerlendirilebilir.

Gömme dolap ne işe yarar?

Gömme dolap bir evin depolama alanıdır. Depolama alanı olarak hem verimli bir alan oluşturur hem de evin eşya kargaşasının önüne geçebilir.

Yorum yapın