Ankastre Ocak Temizliği Nasıl Yapılır?

Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

Raylı Dolap ile Tasarlanmış Harika Evler

Çini Karo Seramik ile Sıradışı Tasarımlar

Görüp Göreceğiniz En iyi Balkon Süsleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 13 Haziran 2017
1.232

Bu yazımda sizlere çevrenizde ya da internette görebileceğiniz en iyi ve en güzel balkon süsleri fikirleri sunmak istedim.

Balkon süsleri ile donatılmış harika balkonlar

Balkon süsleri bir evin dış dekorasyonunu muazzam değiştiren uygulamalardandır. Siz de balkonunuzda farklı niteliklere sahip süsler kullanabilir ve evinizin dış dekorasyonunu daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Balkon süsleri için balkon demirine takılan ürünler sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ürünlerden bir tanesi de galvanizli askılı saksılardır.

Galvanizli askılıklı saksılar

Hem çiçekleri kullanmak hem de bunu yaparken saksıların dekoratif özelliklerini ön plana çıkarmak için güzel bir tercih olan bu saksılar sayesinde balkonunuz hiç olmadığı kadar alımlı hale gelecektir.

Balkonunuz hangi ebatta olursa olsun, balkonu derli toplu kullanmak daha ferah bir ortam sağlamada önemlidir. Bu ortamı sağlarken de balkon demirlerini kullanmak gerekir.

Bu demirler aynı zamanda iyi birer süsleme alanlarıdır. Küçük biblolar, mumluklar, minik seralar, balkon sulukları, fener askısı gibi ürünler balkonunuzda kullanacağınız farklı balkon süsleri olarak karşımıza çıkıyor.

Balkon süsleri fikirleri

Balkonların sadece demirleri değil aynı zamanda duvarları da süslenebilir. Duvar süslemeleri için tercih edeceğiniz ham madde de balkonunuzun demirlerinin üretim maddesine uyumlu olmalıdır.

Alüminyum balkon korkuluklarına sahipseniz daha modern süslemeler tercih etmelisiniz. Eski tarz demir balkonlarda ise antik döküm şeklinde üretilmiş farklı geometrik şekiller, kuş figürleri, aynalar da tercih edilebilir.

Ayrıca zaman zaman bazı balkonlarda gördüğümüz hayvan büstleri de ilginç bir balkon süsü oluşturmaktadır.

Balkonunuzu güzelleştirmek için farklı şeyler arıyorsanız sarkan balkon çiçekleri yazımı okumanızı öneririm.

Balkon süsü ile dekorasyon fikirleri

Balkon süslerini kullanırken çiçeklerin konulduğu saksıları sadece balkon demirlerine monte etmeyebilirsiniz.

Balkonunuzun duvarları müsaitse duvara monte edilen, birbirinden renkli ve modelli saksılar sayesinde güzel bir balkon dizaynı oluşturabilirsiniz.

Çiçekli balkon süsleri

Yine çiçekleri sevenler tarafından kullanılan farklı bir balkon saksısı da inceliği ile yer kaplamayan ahşap saksılardır. Bu saksılar sadece çiçekleriniz için güzel bir alan oluşturmayacak aynı zamanda balkonunuza da farklı bir hava katacaktır.

Balkonunuz genişse ayaklı ürünler de değerlendirilebilir. Geniş balkonların köşelerinde yer alan ayaklı saksılık, bibloluk, mumluk gibi ürünler de tercih listenizde olmalıdır.

Balkon süsleri kullanırken balkonu çok fazla süsle boğmamak da gerekir. Sade ama birkaç süsle şıklığı artırılmış balkonlar daha fazla ilgi çekmektedir.

Balkona bu kadar süsü nasıl yerleştireceğimi bilmiyorum diyenlere, küçük balkon dekorasyonu yazımı okumalarını öneriyorum.

Örnek niteliğinde en iyi balkon süsleri

İşte sizler için araştırdığımız birbirinden ilginç balkon süsleri

 

 

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

19 Ocak 2017
1.488
Bunlar da var!
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

28 Haziran 2015
2.471
Koridor Dekorasyon Fikirleri

Koridor Dekorasyon Fikirleri

1 Mayıs 2015
7.864
Çocuk Odası Raf Modelleri

Çocuk Odası Raf Modelleri

25 Şubat 2016
4.328
Dekoratif Kutu Nasıl Yapılır?

Dekoratif Kutu Nasıl Yapılır?

5 Eylül 2016
1.265
Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

20 Ağustos 2015
3.148
Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

30 Ağustos 2016
1.109
Pet Şişeden Neler Yapılır?

Pet Şişeden Neler Yapılır?

6 Eylül 2016
8.794