perde siparişi

Sarkan Balkon Çiçekleri ile Balkon Dekorasyonuİlkbaharın gelmesiyle birlikte doğa uykudan uyanıyor. Balkon sefaları yavaş yavaş başlamış durumda. Peki balkon dekorasyonu için olmazsa olmaz nedir, diye sorsak elbetteki ilk söyleyeceğiniz şey, çiçekler olur. Balkon çiçekleri konusunda kararsız bir o kadar da farklı çiçek arayışındaysanız balkon için çiçek öneriler ile salkım çiçek diye bilinen sarkan balkon çiçekleri, fransız balkon çiçekleri ve kokulu dayanıklı balkon çiçekleri ile dayanıklı sarkan çiçekler yakından tanıyabileceksiniz.Balkon için Çiçek Önerileri

Balkon çiçekleri ile dekorasyon fikirleri

Millet olarak çiçek yetiştirmeyi severiz. Evin içinde, bahçede ve özellikle de balkonda yetiştirilen çiçekler sayesinde dekorasyon anlayışımız bu çiçeklerin odak noktası olarak belirlenmesi ile yeniden şekillenmektedir. Salkım balkon çiçekleri ise dış dekorasyon için çokça kullanılan çiçek türleri arasındadır.

Rengarenk balkon çiçekleri

Sarkan balkon çiçekleri türlerinden hangisinin size uygun olacağını belirlemek için çiçeklerin bakımları ve renkleri ile ilgili mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Aksi halde beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilir ve emeğinizle birlikte paranız da boşa gidebilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Akrilik mi High Gloss mu? Hangi Kapak Seçilmeli?

Balkon çiçekleri arasında çok fazla kullanılan türlerden biri “petunya“dır. Bu çiçek hızlı gelişimi sayesinde balkonunuzun dekorasyonuna çok çabuk katkı sağlayabilmektedir.İlginizi Çekebilir: Balkon demirine takılan süsler için mutlaka okumalısınız!

Aşırı suyu sevmeyen Petunyalar için güneş ışığı ve gübre gereklidir. Mor, beyaz, kırmızı ve pembe renkli çiçekleri ile balkonunuzu rengarenk bir görünüme kavuşturabilir.

Fransız balkon çiçekleri

Kalp şeklindeki sapları ile ilgi odağı olan “Begonya” da balkonlarda yetiştirilebilen çiçekler arasındadır. Nem ve gübrelenmiş toprak sayesinde loş balkonlarda dahi kolaylıkla yetiştirilen begonyalar da balkon dekorasyonunun en belirgin çiçekleri arasında yer almaktadır.İlginizi Çekebilir: Balkon çiçeklerinin bakımları ile ilgili aklınıza takılanları balkon çiçekleri nasıl yetiştirilir yazımda bulabilirsiniz.

Fransız balkona sarkan çiçek çeşitleri

Hem Fransız balkonlarda yetiştirebileceğiniz hem de diğer balkonlar için kullanabileceğiniz güzel bir çiçek türü de “Lobelya“dır.

Beyaz, mavi ve pembe renkleri ile dikkat çeken bu çiçek, budama ile daha hızlı bir büyümektedir. Çok fazla bakım gerektirmeyen Lobelya ışığı sevmesine rağmen loş balkonlarda da yetiştirilebilir.

MUTLAKA OKUYUN:  IKEA Oturma Odası Dekorasyonu için için +30 ÖneriBalkon için sardunya çiçeği

Bir çiçekten kadifemsi bir görüntü ile birlikte güzel bir koku beklentiniz varsa “Hercaimenekşe” tam da sizin istediğiniz özelliklere sahiptir. Balkondan sarkan saksılarda kolaylıkla yetiştirilen bu çiçeğin çok renkli olması da size pozitif bir enerji verecektir.

Loş Fransız balkonlarının vazgeçilmez çiçeklerinden biri de “camgüzeli“dir. Bu çiçek hafif ışıkta dahi yetiştirilebilir. Nemli, işlenmiş ve gübreli bir toprağı seven çiçek için ikindi güneşini almak yeterli olacaktır.

Salkım balkon çiçekleri

Gülden sonra en çok yetiştirilen çiçeklerden biri olan kasımpatı çiçeği sarkan balkon çiçekleri olarak da kullanılabilir. Balkonunuz güneş alıyorsa doğru bir sulama programı ile çok güzel kasımpatılara sahip olabilirsiniz.

Çiçekler ile birlikte balkon için de küçük dokunuşlar yapma planınız varsa küçük balkon dekorasyonu ile aşağıdaki cam balkon dekorasyonu içeriklerine tıklayarak aklınızdaki sorulara çözüm önerileri bulabilirsiniz.

Sarkan balkon çiçekleri hangileridir sorusuna cevap bulabileceğiniz birbirinden güzel çiçekler aşağıda sizlerle!

1.Rengarenk sarkan çiçekler

2.Lila saksıdan sarkan çiçekler

3.Fransız balkon çiçekleri

4.Fransız balkon için salkım çiçekler

5.Fransız balkon çiçeği

6.Farklı tarz balkon çiçekleri

7.En güzel sarkan balkon çiçekleri

8.Mor sarkan çiçek

9.Balkon için sarkan çiçekler

10.Rengarenk balkon çiçekleri

11.Balkon çiçekleri ile dekorasyon

12.Balkon için sardunya çiçeğiAbone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x