En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023

Amerikan mutfak modelleri ile yeni bir mutfak deneyimine ne dersiniz? Sizlere Amerikan mutfak trendleri hakkında en güzel bilgileri derledik, incelemeye hazır mısınız?

Evin en hassas yerini oluşturan mutfaklar, kadınların ev dekorasyonu içinde en önem verdikleri mekanlar içinde zirvede yer alıyor. Mutfak trendlerinin ve kadınların en iyi mutfak tercihleri arasında yer alan Amerikan mutfak modelleri her yıl olduğu gibi bu yılda gözde olmaya devam ediyor. Mutfak dekorasyonu için yeni bir dekorasyon yaratma peşindeyseniz ya da mutfağınızı tamamen yenilemeyi düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Çünkü, çok hoşunuza gidecek mutfakları sizler için araştırdık. Türkiye’deki Amerikan tarzı anlayış üretim maliyetlerini düşürmek için 1+1 daire ya da 2+1 dairelerde kullanılıyor ancak bu anlayış yavaş yavaş yerini daha geniş evlere bırakıyor.

Amerikan Mutfak Modelleri

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak dekorasyonu

Amerikan mutfak modeli mutfağın oda ile bir arada oluşunu ifade eder. Kimisine göre tercih edilen bir model olmamasına rağmen kimisine göre de uzun süredir tercih edilen modeldir. Amerikan modeli oda ve mutfağın daha geniş görünmesini sağlar. Kullanılan eşyalar ona göre seçilir kimi zaman L koltuk tercih edilerek derinlik ve büyük oluşumu havası verir.

Mutfak bölümünde L ya da U modeli ile mutfak alanın kullanışlı sağlarken amerikan tarzı sayesinde genişlik havası işe mutfak alanınız küçülmemiş olur. İki alanı birlikte kullanarak geniş bir ortam sağlamış olurken iki taraf alan için de bu genişliği avantaj olarak kullanılabilir. Mutfak bölümünde genişliği arttırmak için ada bölümü daha çok tercih edilir. Ada sizin mutfakta kullanım alanınız olurken aynı zaman yemek masası görevini de görmüş olur.

Amerikan Tipi Mutfaklar

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak dekorasyonu

Amerikan mutfak dekorasyonu nasıl yapılır? Sorusunun bir diğer kapsamı da mutfak modelleridir. Tercih edilmesi kullanımı rahatlığı sayesinde gün geçtikçe artmaktadır. Bu birçok seçeneklerle farklı tarzlarda kullanılabilir.

Klasik modeller dışında Amerikan mutfak kullanım model ve seçenekleri oldukça fazladır. Mutfak koyu renk olurken salonu açık renk olarak belirleyebilirsiniz. Renkli bir ortam oluşturabilirsiniz. Mutfağın salona geçiş kısmında ada oluşturabileceğiniz gibi masa da kullanabilirsiniz ve bu oluşum ile iki taraf arasında görsel dışında bölüm sağlarsınız.

Amerikan Mutfağın Dezavantajları Var mı?

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfağın dezavantajları var mı?

Amerikan mutfak modeli kullanımı uzun süredir tercih edilmesine rağmen kullanımı açısından tam tersini düşünen kişiler de vardır. Salon ile bir arada oluşu sebebiyle sürekli aktif kullanılan alan olduğu için düzenli olunması gerekir. Dezavantajlar olarak;

 • Koku oluşumuna neden olur,
 • Sürekli düzen gerektirir,
 • Bebekler için sakıncalıdır,
 • Kullanım alanınız daralabilir
 • Misafirli zamanda yemek oluşumuna engel olabilir

Buna ek olarak birtakım alanlarınız kısıtlanıp rahat ortam oluşmasını engelleyebilir. Bakım ve temizlik açısından dağınık alanı engellemiş olmanız gerekir. Misafir geldiğinde mutfak kısmının temiz ve düzenli olması gerektiği kadar koku oluşumu da meydana gelir.

Yeni Tasarım Amerikan Mutfaklar

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Yeni Amerikan mutfaklar

Amerikan tipi mutfak modelleri için seçim yapmadan önce bilmeniz gereken genel dekorasyon kuralı ebatlara göre tercihte bulunmaktır. Çok beğendiğiniz bir amerikan mutfak, sizin mutfağınızın ebatları ile uyuşmazsa istediğiniz dekoratif güzelliği bulamayacaksınız. Bu sebeple sadece örneklere bakarak karar vermek doğru değildir.

Amerikan mutfak tasarımları için sadece mutfak boyutları değil mutfağın salon ile bütünleşmesi sebebiyle salonunuzun konumu ve boyutları da önem taşımaktadır. Düşündüğünüz Amerikan mutfak tasarımı salonun konumu ile uyumlu olacak şekilde oluşturulmalıdır.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu ile Gelen Yenilikler

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak

Amerikan mutfaklar arasından size uygun olanını seçmeniz aynı zamanda tarzınızdaki yenilik ve değişimleri de içermelidir. Bu sebeple Amerikan mutfak dekorasyon düşüncesindeki yenilikleri takip etmenizde fayda var.

Bu yeniliklerden biri artık geniş evler için de Amerikan mutfak tasarımları gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. 2+1 ya da 1+1 evler için daha fazla kullanılan Amerikan mutfaklarda temel hedef yerden kazanma düşüncesi ve verimli bir kullanım alanı oluşturmaktır.

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak

Verimlilik ve tarz bir araya gelince geniş evler için de Amerikan mutfak uygulaması tercih edilmeye başlandı. Siz de misafirlerinizle kesintisiz bir sohbet gerçekleştirmek istiyorsanız mutfak ve salon birlikteliğinin pratikliğe yansıtıldığı Amerikan mutfaklar arasından size uygun olanını seçmelisiniz.

Amerikan Mutfak Masası ile Son Moda Tasarımlar

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak masası

Bir mutfağı verimli kullanım alanına çeviren önemli unsurlardan biri de masadır. Amerikan mutfak masaları pratik kullanım açısından oldukça farklı ve şık tasarımları içermektedir. Amerikan mutfak masası mutfağa yakın ancak salondan bağımsız olmayan bir üniteyi ifade etmektedir. Mutfak masasının bu özelliği ile geçiş ünitesi olarak da kabul edilebileceğini söyleyebiliriz.

Amerikan mutfak masası modellerini seçerken mutfağınızın ebatlarını da göz önünde bulundurmanız, küçük boyutlu mutfaklarda açılıp kapanan çeşitlerden birini tercih etmeniz, mutfağınızda oldukça verimli bir kullanım alanı oluşturmanızı sağlayacaktır.

Dar alanlar için Küçük Amerikan Mutfak

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Küçük Amerikan mutfak

Ülkemizde Amerikan mutfaklar daha çok dar ve az sayıdaki odaya sahip evler için kullanılmaktadır. Bu sebeple Amerikan mutfak modelleri özellikle 1+1 ve 2+1 evler için çok daha kullanışlı tasarıma sahiptir.

Tercih edeceğiniz Amerikan mutfak modeli için dolap ve raf sayısının fazla olmasına dikkat etmelisiniz. Amerikan mutfaklar daima düzenli ve toplu olmalıdır. Çünkü onlar, aynı zamanda salonun da birer parçasıdır. Bu düzeni sağlamak her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu sebeple acil durumlar için boş alanların olması düzen oluşturmada oldukça fazla işinize yarayacaktır.

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak modeli

Beklenmeyen bir misafir geldiğinde mutfağınızın dağınıklığını gidermek ve ortada kalan mutfak gereçlerini yerine koymak için zamanınız yoksa Amerikan mutfak dolapları arasındaki boş kısımları bu dönemlerde kullanabilirsiniz.

Asma Tavan Modelleri ile Fark Yaratan Tasarımlar

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak asma tavan modelleri

Asma tavan uygulamasının temel amacı dekoratif güzellik olsa da birçok faydası ile çok amaçlı bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerikan mutfak asma tavan modelleri tasarımında mutlaka salonda kullandığınız asma tavan modelini dikkate alarak karar vermelisiniz. Salon ile uyumlu bir asma tavan, bütünlük oluşturmada oldukça etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Asma tavan uygulaması, aydınlatma ve havalandırma tertibatlarının gizlenmesi ve düzenlenmesi için de alanlar oluşturmaktadır. Amerikan mutfak asma tavanları için aydınlatmanın da önemli bir başlık olduğunu belirtmeliyiz. Mutfak içinde kullanılan spot ya da sarkı Amerikan mutfak avizeleri mekanın gerçek tasarım güzelliğini ortaya çıkarmada oldukça önemlidir.

Amerikan Mutfaklar için Tasarlanmış Avize Modelleri

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak avize önerileri

Amerikan mutfak için avize modelleri sayesinde mutfağınızı çok daha farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Avizeler, dekorasyon uygulamalarında dekoratif niteliği ortaya çıkaran aydınlatmayı sağlamaları sebebiyle oldukça önem arz eder.

Bu sebeple seçeceğiniz avize modeli aydınlatma için yeterli ışık verecek özelliklere sahip olmalıdır. Amerikan mutfak için avize modelleri arasından yapacağınız doğru tercihler sayesinde Amerikan mutfak modelleri uygulamasının şıklığını ortaya çıkaracağınızı unutmayın.

Açık Mutfak Modelleri ile Yenilenen Mutfaklar

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Açık mutfak modelleri

Açık mutfak modelleri olarak görülen Amerikan mutfaklar için seçeceğiniz ankastre beyaz eşyaların mutlaka niteliklerini belirleyerek tercihte bulunmalısınız. Mutfağınızın yenilenerek şık bir görünüme kavuşmasının yanında beyaz eşyalar ile ortaya konan sessiz ve etkili çalışma şartları salondakilerin mutfaktaki işlemlerden rahatsız olmamasını sağlayacaktır. Aksi halde mutfaktaki buzdolabı gürültüsü ya da bulaşık makinesi sesi oldukça rahatsız edici olabilir.

Açık Mutfaklı Evler ile Mutlu Hanımlar

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Açık mutfaklı evler

Bayanların Amerikan mutfak modelleri tercihi ile misafir ağırlamadaki rahatlığı oldukça üst seviyeye çıkmaktadır.  Misafirlerle hem muhabbet edip hem de ikramlarınızı hazırlamanız sizin için oldukça konforlu bir ortamın oluşmasını sağlayacaktır. Bunun için açık mutfak modelleri arasından sizin için uygun modeli belirlemede salon ve mutfak arası mesafeyi de göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Amerikan Mutfak Salon Modelleri

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak salon modelleri

Amerikan mutfak modelleri ile salonunuz arasındaki geçişkenliğin oldukça kolay sağlanması ve tasarımları arasında çok uç farkların olmaması gerekir. Amerikan mutfak tasarımı ile oluşturulmuş mutfağınız varsa salonunuzu da mutlaka modern çizgiler ile dekore etmelisiniz.

Klasik çizgilerin hakim olduğu, oturma gruplarının enli ve geniş klasik koltuklarla oluşturulduğu salon dizaynlarında toplam ev dekorasyonu başarısı yakalamanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple Amerikan mutfak salon modelleri birlikte düşünülerek tasarlanmalıdır.

Amerikan Mutfak için Avize Fikirleri

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Mutfak avize modelleri

Amerikan mutfak için avize modelleri düşünüyorsanız genel ve lokal aydınlatmanın hangisi için kullanacağınızı da belirlemeniz gerekir. Lokal aydınlatma için kullanacağınız avize için mutfak masası üzerine konumlandırma yapmanız çok daha etkili bir dekoratif sonuç almanızı sağlayacaktır. Genel aydınlatma için kullanacağınız Amerikan mutfak avizesi, çok daha büyük ve alacağı ampul sayısı da fazla olmalıdır. Bu tercihleri yaparken mutfağınızın ebatlarını göz önünde tutmanızda fayda var.

Amerikan Mutfak Tezgah Fiyatları

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
Amerikan mutfak tezgahı

Amerikan mutfak tezgah modelleri seçiminizdeki önemli ünitelerden birini mutfak tezgahı oluşturmaktadır. Amerikan mutfak tezgahı tüm misafirlerinizin gözlemine açık olacağı için hem şık hem de kullanışlı olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Mutfak tezgahının ebatlarının mutfak içindeki ölçülere uygun ayarlanması da kullanımını daha verimli hale getirecektir. Ayrıca mutfak tezgahı için düşündüğünüz ana malzemenin niteliği de sizin için parlaklığını ve ömrünü etkileyen önemli bir tercihtir.

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023

Amerikan mutfak tezgah fiyatları tezgah nitelikleri ile değişkenlik göstermektedir. Kuvars, granit, çimstone, mermer, belenco gibi ana malzemelere sahip olması ile Amerikan mutfak tezgah fiyatları belirlenmektedir.

En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023
En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023

“En İyi Amerikan Mutfak Modelleri 2023” üzerine 6 yorum

 1. Gerçekten güzel mutfak dolap modelleri…2016 mayıs gibi evin mutfak dolaplarını amerikan mutfak yaptırmayı düşünüyorum. Güzel fikir verdiniz teşekkürler…

  Yanıtla
 2. Hanımların yaşamı boyunca bir kez de olsa böyle bir mutfağa sahip olması gerekiyor. Amerikan mutfak modelleri 2016’da sanki biraz daha güzelleşmiş, ne diyeyim…

  Yanıtla
 3. Amerikan mutfak modelleri tam benlik. Bir an önce renk konusunda karara varıp ben de yaptırmalıyım bu modellerden birini…

  Yanıtla
 4. Mutfak dekorasyonu için mutfak dolapları çok önemli. Hele ki amerikan mutfak tam benlik… 🙂

  Yanıtla

Yorum yapın