En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024

En iyi evye modelleri ile mutfağınız daha şık görünebilir. Bu içerikte mutfak evye modelleri ve evye fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bayanlar evde oldukları süre içerisinde vaktinin önemli bir kısmını mutfakta geçirmektedir. Mutfak işlerinin büyük çoğunluğunda kullandığımız evyelerin pratik olması ve şık görünümü ile dekorasyonun bir parçası olması gerekir. Bugün sizlerle dikkat çeken evye modelleri ve özelliklerinin incelemesini yapacağım.

En Kullanışlı Evye Hangisi?

En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024
Mutfak evyesi ve modelleri

En kullanışlı evye hangisi sorusu ile yeni ev alacaklar ya da mutfağını tekrar düzenleyecekler için çok sık karşılaşmaktayız. Sorunun cevabı için birtakım sorulara yanıt bulmak gerekiyor. Öncelikle kullanacağınız tezgahın boyutları büyük mü küçük mü? Sorusunun cevaplanması gerekir. Büyük tezgahlar için düşünülen evye modelleri ile küçük tezgahlar için tavsiye edilen evye modelleri farklıdır.

Mutfak evye modeli için geometrik şeklini belirlediniz mi? Oval, dikdörtgen, kare ve yuvarlak olmak üzere birçok farklı modelde evye çeşidinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu şeklin belirlenmesinde sadece mutfağınızdaki mobilya ve aksesuarlara uygun bir dekoratif anlayışla değil mutlaka kullanım kolaylığını da göz önünde bulunduracağınız bir şekilde hareket etmelisiniz.

Sonuç olarak mutfak veya banyo evyesi seçerken, kullanışlılık çok önemlidir. Genellikle tek veya çift gözlü evyeler en kullanışlıdır. Büyük ve derin evyeler, büyük tencere ve tavalara yer sağlar. Dayanıklı malzemeler de uzun ömürlülük sağlar. Stil ve işlevi birleştirerek mükemmel evyenizi seçin!

En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024
Metal yuvarlak mutfak evye modeli

Mutfak evye modelleri farklı malzemelerle üretilebiliyor. Hangi hammadde ile üretilmiş evye çeşidini kullanmak istersiniz? Piyasada seramikle üretilmiş evyelerden paslanmaz çelik ile üretilmiş evyelere kadar farklı alternatiflerin olduğunu belirtmeliyim. Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır.

Paslanmaz çelikten üretilmiş evyelerin temizliği çok pratik değildir ancak bu evyeler özellikle ankastre ürünler ile mükemmel bir uyum sağlarlar. Seramik bazlı üretilen evye modelleri ise temizlik konusunda sizi hiç üzmezken mutfak dolaplarınız ve mobilya aksesuarlarınız ile uyum güçlüğü oluşturabilir.

İlginizi Çekebilir: Düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır merak edenler için…

En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024
Çift gözlü evye modelleri

Evye seçimi yaparken tek gözlü mü yoksa çift gözlü mü evyeleri istiyorsunuz? Bu soru aslında yukarıda belirttiğimiz tezgah alanı ile de doğrudan ilgilidir. Tezgahınız genişse size çift gözlü evye modelleri arasından beğeneceğiniz bir ürünü  tavsiye ederim.

Dar alanlarda kullanılacak çift gözlü evyeler ise pratiklik kazandırmayacağı gibi dekoratif açıdan da doğru bir tercih olmayacaktır. Çift gözlü evyelerin özellikle sebze ve meyve yıkamada size kolaylık sağlayacağını da unutmayın.

En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024
Köşe mutfak evye modeli

Evye seçimi için mutfak tezgahınızın şeklinin de önemli olduğunu belirtmeliyim. Bazı mutfak tezgahları düz bir dikdörtgen şeklindeyken bazıları ise köşeli ve L şeklinde oluşturulmuştur. Evyenin konumuna göre belirleyeceğiniz evye modeli sayesinde tezgahı da verimli bir şekilde kullanmış olacaksınız. Özellikle evyenin sağında ve solunda alan kalacak şekilde konumlandırılması evye modelinin kullanımını kolaylaştıracak ve özelliklerinden de tam olarak yararlanmanıza fırsat sunacaktır.

Mutfak Evye Modelleri

En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024
Siyah evye modeli

Mutfak evye modelleri ne kadar çok değil mi? Belirlemek gerçekten güç. Belirlediğiniz evye modelinin doğru bir batarya ile kullanılması evyenin dekorasyon niteliklerini ön planda tutmak adına önem taşır. Doğru evyeyi seçseniz dahi yanlış bir batarya uygulaması nedeniyle evyenin tüm pozitif dekoratif nitelikleri ortadan kalkacaktır.

Evye modeli seçimi kadar montajı da tecrübe ve yetenek isteyen bir durumdur. Yanlış montajlar sebebiyle oluşan mağduriyetlerin hiç de az olmadığını görmekteyiz. Bu sebeple kurumsal bir kimliğe sahip bir firmadan ya da referansları ile güven veren bir ustadan yardım almanız oldukça önemlidir. Evyenin düzgün oturmaması, su sızdırması, montaj esnasında zarar görmesi gibi problemler genellikle kalitesiz işçilik kaynaklı sorunlardır.

En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024
Mutfak lavaboları

Evye modelini belirledikten sonra tezgah üzerine nasıl montaj edileceği de önemlidir. Evye tipine göre montaj şekli de ortaya çıkmaktadır. Bazı evye modelleri için tezgah altı montaj kullanılırken bazılarında ise ankastre şeklinde ve tezgah üstü montaj kullanılmaktadır. Tezgah altı evye modelleri için temizliğin daha kolay olduğunu aklınızda olsun.

En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024
Mutfak için evye modelleri ve fiyatları

Evye modelleri arasında derinlik de hanımların dikkat etmesi gereken özelliklerden biridir. Derin evyelerin tencere yıkamada oldukça pratik olduğunu söylemeliyim. Bunun yanında derinliğin çok fazla olması nedeniyle evyenin uzun süre kullanımında bel ağrısına sebep olabileceğini de unutmamalıyız.

En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024
Evye modelleri mutfak örnekleri

Evyelerin tıkanmaması için çöp öğütücü sistemlerle desteklenmesi oldukça önemlidir. Bu sistemlerin evyenin montajı aşamasında uygulandığını unutmayın. Sonradan ilave etmek isteyeceğiniz bu sistemin mutfağınızda tadilata neden olabileceğini de belirtelim.

Umarım verdiğim bilgiler ışığında seçeceğiniz evye modelleri ile mutlu bir yuvanın ihtiyaçlarına bir nebze olsun katkı sağlamışımdır. Pinterest sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Evye Fiyatları

Evye fiyatları markalara ve özelliklerine göre değişiyor. Franke, Grohe, Ukinox, Teka, Bocchi, Vitra, Kromevye, Dominox, Ikea, Schock, Pera gibi markalar mevcut. Aşağıda sizler için derlediğimiz markalara göre ortalama evye fiyatları hakkında bilgi bulabilirsiniz:

 • Kromevye tezgözlü damlalıksız evye fiyatı 670₺
 • Kromevye tezgahaltı kare evye fiyatı 670₺
 • Quasar siyah granit evye fiyatı 1.030₺
 • Quasar beyaz evye fiyatı 1.700₺
 • Teka infat damlalıklı evye fiyatı 810₺
 • Teka miroketen tez gözlü damlalıklı evye fiyatı 950₺
 • Platon granit beyaz granit evye fiyatı 2.500₺
 • Platon siyah göz granit eviye 2.400₺
 • Franke basis 1,5 gözlü granit evye 4.900₺
 • Franke Urban 1,5 gözlü granit evye 4.950₺

Sıkça Sorulan Sorular

En kullanışlı evye hangisi?

En kullanışlı evye akrilik mutfak evyesidir. Çünkü lekelere karşı dayanıklıdır. Temizliği kolay olduğu için kullanışlıdır. Akrilik lavabonun en önemli artısı diğer evye modellerine göre fiyatının uygun olmasıdır.

Granit evye kullanışlı mı?

Granit evyeler kullanışlıdır. Yaklaşık 300 dereceye kadar ısıya dayanıklıdır. Ayrıca malzemenin yoğun-özel olması sebebiyle çarpma ve çizilmelere karşı da dayanıklı bir yapısı vardır. Pürüzsüz ve geçirgen olmayan kaygan bir yüzeyi olmasından dolayı hem temizliği kolaydır hem de lekelerin kalıcı olmasını engellemektedir.

Evye fiyatları ne kadar?

Evye fiyatları marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama evye fiyatı 350₺’den başlayarak 5.000₺’ye kadar gitmektedir.

Mutfakta evye nasıl olmalı?

Mutfak evyesi seçerken dikkatli olmak gerekir. Özellikle tezgah, dolap ve batarya ile mutfak evyesinin uyumlu olması şarttır. Bunun yanında tezgah arası seramik ve tezgah cinsine göre de mutfak evyesi seçimi değişebilmektedir. Son olarak mutfak ihtiyaçları göz önünde bulundurarak evye modelleri seçmek gerekir.

Tezgah altı evye mi tezgah üstü evye mi?

Tezgah altı evye mi tezgah üstü evye mi sorusu hep soruluyor. Her ikisinin de artısı ve eksisi vardır. Tezgah altı evye modeli, iyi monte edilmediğinde düşme riski vardır. Tezgah üstü evye modelinin de temizlik, silikon atması vs. sorunlarla karşılaşılıyor.

Hangi marka evye almalıyım?

Evye markaları; Franke, Grohe, Ukinox, Teka, Bocchi, Vitra, Kromevye, Dominox, Ikea, Schock, Pera gibidir. En iyi evye markası olarak Franke markayı öneriyoruz. Franke İsviçre markasıdır. Farklı model ve seçeneklerle birlikte garanti ve kaliteli malzemesiyle diğer markalardan üstündür.

Tezgaha sıfır evye ne demek?

Tezgaha sıfır evye, mutfak tasarımında yeni ortaya çıkmıştır. Evye montajı yaparken tezgaha özel boşluk açılarak lavabonun altından veya üstünden yerleştirilerek yapılan montaj şekliyle tezgaha sıfır evye modeli ortaya çıkmıştır. Tezgaha sıfır evye modeli, lavabo ile tezgah aynı seviyede olacak şekilde hazırlanmıştır.

Evyedeki ikinci göz ne işe yarar?

Evyedeki ikinci gözün ne işe yaradığı her zaman merak konusudur. Çift gözlü evyeler genellikle elde yıkanan bulaşıklar için özel alan gibi düşünülmüştür. Bir diğer amacı da bulaşık biriktirmektir.

“En İyi Evye Modelleri ve Fiyatları 2024” üzerine 8 yorum

 1. Kadınların en mutlu oldugu yer mutfaktır.Mutfaktaki evye,armatör, dolap ve renk iyi seçilmeli.

  Yanıtla
 2. Sitenizde her eve uygun mutfak için en iyi evye modelleri var.İnsanlara çok yardımcı oluyorsunuz .Teşekkürler

  Yanıtla

Yorum yapın