Karton Kutudan Sepet Yapımı(Videolu Anlatım)

Evde çok sayıda karton kutu var ve bu kutuları atmaya kıyamıyorsanız karton kutudan sepet yapımı fikri tam size göre olabilir. Karton kutuları daha estetik bir görünüme kavuşturacağımız bu yazımızda karton kutuları değerlendirmek ve doğaya kazandırmak istiyoruz. İster çamaşır sepeti isterseniz çocukların oyuncak sepeti yapın kullanım fikri size kalmış. Ben size karton kutudan nasıl işe yarar sepet yapabileceğinizi detaylarıyla anlatacağım.

Kartondan Sepet Nasıl Yapılır?

YouTube video

Karton Kutu Değerlendirme için Gerekli Malzemeler:

Kartondan çamaşır sepeti için gereken malzemeler oldukça sınırlı. Kolaylıkla çevrenizden bulabileceğiniz malzemeler olması işinizi oldukça daha rahat yapmanızı sağlayacaktır. Belirli ölçülere sahip karton kutu

  • Silikon yapıştırıcı
  • Urgan ya da halat(ip)
  • Beyaz kumaş

Karton Kutudan Çamaşır Sepeti Nasıl Yapılır?

1. Adım:

Karton Kutudan Sepet Yapımı(Videolu Anlatım)

Ana malzememiz olan karton kutunun kapak kısımlarını karton kutuya zarar vermeden kesiyoruz.

Karton Kutudan Sepet Yapımı(Videolu Anlatım)

Kutunun kapak kısımlarını kestiysek halatla çalışmaya hazırız demektir.

2. Adım:

Karton Kutudan Sepet Yapımı(Videolu Anlatım)

Halat ile kutunun tüm çevresini silikon yardımı ile yapıştırarak çeviriyoruz. Burada dikkat edeceğiniz nokta, halatlar arasında boşluk olmaması ve silikonla halatı kutuya sağlam bir şekilde yapıştırmanızdır.

3. Adım:

Karton Kutudan Sepet Yapımı(Videolu Anlatım)

Kutunun tüm çevresini halat ile çevirmeyi tamamlıyoruz. En son aşamada yapmamız gereken bir şey daha var. Kutunun iç astarı için hazırladığımız kumaşı kutunun iç kısmını dolduracak şekilde yerleştiriyoruz ve üst kısmını dışarı çıkartarak kıvırıyoruz.

Karton Kutudan Sepet Hazır

Karton Kutudan Sepet Yapımı(Videolu Anlatım)

Tüm adımları tamamladık. Artık karton kutudan tasarladığımız çamaşır sepetini istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Karton kutudan sepet yapımı konusunu sevdiklerinizle de paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Daha önce de bahsettiğim gibi çok amaçlı sepet olarak kullanılabilecek halattan karton kutu ile banyodaki eşyalarınızı toparlayabilir ya da mutfakta patates soğan koyabileceğiniz bir kutu olarak düşünebilirsiniz. Tamamen hayal dünyanızla sınırlı. Daha fazla fikir için Pinterest sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

“Karton Kutudan Sepet Yapımı(Videolu Anlatım)” üzerine bir yorum

Yorum yapın