Yoğurt Kabından Neler Yapılır?(Videolu Anlatım)

Bu yazımda sizlere geri dönüşüm fikirleri içerisinde yer alan yoğurt kabından neler yapılır başlığı ile karşınızdayım. İnternette gezerken gördüğüm ve hayran hayran baktığım günlük hayatta kullanabileceğiniz yoğurt kaplarını değerlendirebileceğiniz harika fikirler bu içerikte sizlerle! Yazımızın devamında yoğurt kaplarından avize, sepet, çocuklar için davul ve deterjan kutusu tasarlayabilirsiniz.

YouTube video

Yoğurt Kabından Geri Dönüşüm Fikirleri

Yoğurt kabı deyip geçmeyin. Marketten aldığını bir kap ya da bir kova yoğurt bakın evde nerelerde işinize yarıyor.

Yoğurt kabından minik davul

Yoğurt kabı ile yapılabilecek olanlar sizin hayal gücünüz ile sınırlıdır. Çocuklu aileler bilirler. Ne kadar güzel ve eğitici oyuncaklar alsanız da çocuklar mutfak aletleri ile oynamaya bayılırlar.

Yoğurt Kabından Neler Yapılır?(Videolu Anlatım)
Yoğurt kabı ile davul yapımı

Çocuk için çoğu zaman bir kepçe ve tencere en pahalı oyuncaktan bile daha değerlidir. Çocukların dikkatini çekecek ve sesi ile de eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak yoğurt kabından yapılacak bir davul, sizin için de güzel bir deneyim olacaktır. Bunun için yoğurt kabının üzerine keserek gergin olarak yerleştireceğiniz bir balonu kullanabilirsiniz. Tokmakları için de yine balonların içine koyacağınız talaş ve kumu bir çırpı ile birleştirebilirsiniz.

YouTube video

Yoğurt kabından sepet

Yoğurt kabının en çok kullanılan şekli sepettir. Bu sepeti dekoratif hale getirmek için çok farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Kumaş parçaları, renkli iplikler, örgüler yoğurt kabından sepet yapımında kullanılan malzemelerdendir. Sepeti süs eşyası olarak kullanabileceğiniz gibi ihtiyacınıza uygun farklı alanlarda da kullanabilirsiniz.

YouTube video

Yoğurt kabından deterjan kutusu

Yoğurt kabının kullanım alanlarından biri de deterjan kutularıdır. Bulaşık ya da çamaşır makinesi için kullandığımız deterjanların poşetlerinde durup fazla yer işgal etmelerine gerek yok.

Yapacağınız şık kutular ile hem yoğurt kabınızı değerlendirmiş olacaksınız hem de deterjanlarınız poşetlerinde kalmak zorunda kalmayacak. Biz yoğurt kabının dışını sakallı ipten örmenizi tavsiye ediyoruz.

YouTube video

İlginizi Çekebilir: Karton kutudan çamaşır sepeti için yazımı mutlaka okuyun.

Mandallar sepete

Mandal sepetleri için size orta boy yoğurt kutusu gerekiyor. Mandal sepeti için en güzel öneri sık örgü ile yoğurt kabının etrafını örmek olacaktır.

Yoğurt Kabından Neler Yapılır?(Videolu Anlatım)
Yoğurt kabı ile sepet

İsterseniz örme işine kapağını da dâhil ederek yapabilirsiniz. Böylece kapaklı, örme bir mandal sepetine sahip olmuş olursunuz.

YouTube video

Yoğurt kabından avize

Yapışkanlı folyo, sticker ve maket bıçağı ile siz de çocuk odanıza avize yapabilirsiniz. Üstelik bu avize çok ucuz. Yoğurt kabından yapacağınız bu avizeyi çocuklarınız çok beğenecekler.

Yoğurt kovasını bunların dışında çorap sepeti olarak da değerlendirebilirsiniz. Ayrıca mutfak içinde birçok faydası olan yoğurt kabını mercimek, fasulye gibi bakliyat koymak için ve şeker, un gibi gıdaları saklamak için de kullanabilirsiniz.

YouTube video

“Yoğurt Kabından Neler Yapılır?(Videolu Anlatım)” üzerine 5 yorum

  1. Artık materyalleri değerlendirme atölyemizde her öğrencimiz kendi materyalini seçerek ürünler ortaya koydu. Verdiğiniz fikirler için teşekkür ederiz.

    Yanıtla

Yorum yapın