Gri Renk Çocuk Odası Dekorasyonu

2
gri-renk-cocuk-odasi-dekorasyonu-(8)

Genellikle çocuk odası denildiğinde kız ise pembe ve tonları, erkek ise mavi ve tonlarını kullanır. Çocukların tüm eşyalarını bu renk düzenine göre alırız. Bugün biraz alışılmışın dışına çıkıp gri renk çocuk odası dekorasyonu üzerinde duracağız. Bakalım bu renk ile nasıl bir keşfe çıkacağız, bana eşlik etmek isterseniz yazımızı okuyup paylaşmanız yeterli.

Gri renk çocuk odası

Gri rengi seçmemin nedeni ruh halini olumlu şekilde etkilemesi. Gri renk alternatif bir renktir. Toktur. Enerji verir, gözü yormaz. Diğer renklerle de çok uyumludur.

Yumuşak bir doku izlenimi verir bu noktada farklı bir renk olan gri rengin çocuk odası dekorasyonu için nasıl bir alternatif oluşturacağına birlikte göz atalım.

Gri çocuk odaları

Gri renk ve tonları çocuk odası dekorasyonunda kullanmanın birçok güzel yanı var. Bence gri ile diğer renkler mesela kırmızı çok uyumlu bir ikili oluşturabilir.

Gri çocuk odası fikri

Gri renk ile hem siyah hem de krem tonları da oldukça uyumludur. Mesela çocuk odasında çocuğunuzun duvara rahatlıkla yazı yazmasını isterseniz kara tahta boyası ile duvarı siyaha boyayabilirsiniz.

Gri çocuk odaları

Koyu mavi ile griyi uydurmak da zor değildir. İkisi de tok renklerdir. Birbirini desteklerler.

Gri çocuk odası fikirleri

Gri renk dekorasyonun bir avantajlı yanı da toz ve kiri belli etmemesidir. Annelere duyurulur. 🙂

Gri renk çocuk odası

Gri ve beyaz renkler birbirini gösteren renklerdir. Zemin rengi beyaz ön plandaki renk ise gri olduğunda vurgulamak istediğiniz aksesuar ve eşyalar ortaya çıkacaktır.

Gri renk çocuk odası fikirleri

Duvar rengi olarak açık gri tonlarını kullanmak ortamda yumuşak bir hava yaratır. Diğer eşyaları da beyaz ve tonlarından tercih etmeniz zevkli bir çocuk odası yaratmanızı sağlar.

Gri renk çocuk odaları

Gri renk ile sarının da harika uyumu vardır. Özellikle çocuk odası için kullanacağınız gri-sarı renk kombinasyonunu örgü fikirleri ile de desteklerseniz çok sevimli bir oda fikri ortaya çıkabilir.

Sizlere çocuk odası mobilyası için ikea çocuk odası fikirleri yazımı okumanızı öneriyorum.

Sizlere daha fazla gri renk çocuk odası dekorasyonu fikri sunmak için bir galeri hazırladım. Aşağıdaki resimlere tıklayarak galerideki tüm görselleri inceleyebilirsiniz.

Gri renk çocuk odası fikirleri

Ben gri renkten pek hoşlanmadım renkli çocuk odası isterim derseniz bayılacağınız rengarenk çocuk odaları yazımı okumanızı öneririm.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here