Gri Renk Çocuk Odası Dekorasyonu için +8 Öneri

2
2209

#Yazı İçeriği

Çocuk odası dekorasyonu denildiğinde klasik olarak akla ilk gelen çocuğun cinsiyetine göre mavi ve pembe renkleri olmaktadır. Ancak son dönemlerde gri renk tonları da çocuk odası dekorasyonlarında kullanılmaya başlanmıştır.

Gri renk çocuk odası dekorasyonu yeni olmakla birlikte soğuk bir renk olan grinin şıklığı ile çocuk odasının albenisi ön plana çıkmaktadır. Hayalinizde gri renkte bir çocuk odası dekorasyonu var ise yazımızın devamındaki detaylara mutlaka göz atmalısınız.

1.Gri Çocuk Odasında Renk Seçimi

Gri çocuk odasında renk seçimi

Gri tonları her ne kadar soğuk bir renk gibi düşünülse de aslında birçok renk tonuyla hareketlenebilen ve kolaylıkla uyum sağlayan renktir. Eğer gri bir çocuk odası dekore edecekseniz sarı ve kırmızı gibi canlı renkler ile desteklemelisiniz.

2.Zemin Rengi ile Griyi Ön Plana Çıkarın

blank

Gri beyaz çocuk odası dekorasyonlarında zemini beyaz tercih ettiğinizde griyi canlı bir şekilde ön plana çıkarabilirsiniz. Gri ve beyaz tonları birbirini tamamlayan ve birbirini göz önüne çıkaran renklerdir.

3.Gri duvar Kağıdı Çocuk Odasını Tamamen Değiştirebilir

Çocuk odasında duvar kağıdı

Çocuk odası dekorasyonunuzda ağırlıklı gri kullanmak istiyorsanız tüm duvarları gri duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Diğer mobilya ve eşyaları beyaz, kırmızı ve sarı tonlarında kullandığınızda gri tonu oldukça canlı ve sıra dışı bir hale gelecektir.

4.Gri Çocuk Odası için Doğru Halı Tercihi

Gri çocuk odasına doğru halı seçimi

Gri sarı çocuk odaları son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Gri çocuk odasına hangi renk halı tercih edeceğinizi düşünüyorsanız canlı bir sarı tonu ya da hardal renginde sarı bir halı tercih edebilirsiniz.

5.Gri Çocuk Odalarının Vazgeçilmez Perde Modelleri

Gri çocuk odasına perde modelleri

Gri renk çocuk odası örnekleri perde tercihleri konusunda sizlere yol gösterecektir. Gri ile birebir uyum sağlayan kırmızı, sarı, siyah ve hatta beyaz renkleri perdelerde düz ya da desenli olarak tercih edebilirsiniz.

6.Çocuklarınız Bu Işıkları Çok Sevecek

Çocuk odasına farklı bir aydınlatma

Çocuk odası dekorasyonlarında olmazsa olmaz unsurlardan birisi de aydınlatmalardır. Ayaklı abajurlar yerine duvara monte edilen aplik ışıklar ya da tavana monte edebileceğiniz ve gece kendinden yanan yıldız ve ay çıkartmaları kullanabilirsiniz.

7.Yardımcı Dekoratif Unsurlar ile Tasarımı Farklılaştırın

Yardımcı unsurlar ile dekorasyonu farklılaştırın

Gri çocuk odanızın dekorasyonu elbette mobilya, halı ve perde ile tamamlanmayacak. Bu aşamada çocuğunuzun boyuna uygun ahşap gri ya da griye uygun renklerde boyayabileceğiniz raflar ve dolaplar yerleştirebilirsiniz.

8.Dekorasyonu Sıra Dışı Hale Getirebilirsiniz

Dekorasyonu sıra dışı hale getirebilirsiniz

Gri çocuk odası dekore ettiğinizde farklı ayrıntılar çocuğunuzun odasını daha da şık ve sıra dışı hale getirebilir. Çocuğunuzun odasında griye uygun renklerdeki örgü bir kilim ya da battaniye mekanı daha şirin ve şık hale getirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here