Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023

Müstakil ev modelleri son zamanlarda oldukça revaçta. Bunun sebebi ise, kalabalık yerlerden sıkılan insanların kalabalık ortamlardan uzak müstakil ev ortamlarına ihtiyaç duymasıdır.

Müstakil eve yerleşme isteğinin bir başka sebebi ise insanların meyve ve sebzelerini kendilerinin yetiştirme isteğidir. Tek katlı müstakil ev modelleri ve planlarına içeriğin devamında ulaşabilirsiniz.

Müstakil köy ev modelleri doğa ile bir bağa sahip olmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasındadır. Birçok kişinin hayalinde müstakil evde yaşama isteği vardır. Artık birçok müstakil evin dış kısmında havuz iç kısmında şömine bulunmaktadır. Dış kısmına aynı zamanda spor aletleri konabilir. Müstakil evlerde bulunan geniş bir bahçeler vardır.

Birçok müstakil ev modeli bulunmaktadır. Bu bahçeli evlerin iç ve dış kısmı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bahçeli ev planları yaparken bahçenin ne kadar olacağı önceden düşünülmelidir. Köy evlerinin geneli müstakil yapıya sahiptir. Eğer yeni bir müstakil ev yaptıracak iseniz dizaynını önceden düşünmeniz ve hesaplamanız tavsiye edilmektedir.

Müstakil Ev Ne Demek?

Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Müstakil ev ne demek?

Müstakil ev, bahçeli ev modelidir, kısaca tek katlı evlere denilir. Müstakil evler apartman ve binalardan uzak yerlerde bulunmaktadır. Genelde bu evler doğanın içerisinde yer alır. Birçok kişinin de müstakil ev tercih etme sebebi doğa ile iç içe olmaktır.

Yemyeşil bir alanın içerisinde bulunan evler herkesi büyüler. Aynı zamanda kişiye özel bahçeli evlerde rahatlıkla hareket edilmektedir. Dilediğiniz gibi döşemeniz mümkündür.

Bu yazımızda müstakil ev ne demek konusu hakkında sizlere bilgiler verdik. Şimdi ise tek katlı müstakil ev projeleri hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar…

Türkiye’de ağaç ev yapan firmalar hakkında bilgi almak için tıklayın.

Müstakil Ev Kullanımı Yaygın mı?

Müstakil evler, diğer binalardan müstakil bir tür konut binasıdır. Genellikle müstakil evler, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da en popüler konut türüdür. Ayrıca Avrupa ve Asya’nın birçok yerinde popülerdirler. Bahçeli evlerde genellikle küçük bir sundurma veya giriş holüne açılan ve ardından oturma odasına açılan bir ön kapı bulunur. Ayrıca birinci katta bir veya iki yatak odası, zemin katta ise mutfak, yemek odası ve banyo bulunmaktadır.

Müstakil ev, en çok Birleşik Krallık’ta yaygın bir konut şeklidir. Öncelikle kırsal kesimde inşa edilmiştir, ancak kasabalarda veya banliyölerde bulunabilir. Müstakil evin iki veya daha fazla katı vardır ve bunlar genellikle açık plan bir zemin katın etrafında düzenlenir.

Müstakil evin yakındaki diğer evlerden ayrı bir bahçesi vardır. Bu, tamamen size ait özel bir alana sahip olmanın mümkün olduğu anlamına gelir. Ayrıca bahçe işleri ve futbol ya da kriket gibi sporlar gibi açık hava etkinlikleri için daha fazla fırsat olduğu anlamına gelir.

Tek Katlı Müstakil Ev Modelleri

Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Tek katlı müstakil ev projeleri

Tek katlı müstakil ev modelleri için bireyler müstakil ev yaptırmadan evvel öncelikle araştırmalıdır. Çünkü birçok çeşit müstakil ev bulunur. kendinize uygun olan müstakil ev projeleri incelenerek istediğiniz evi yaptırmalısınız.

Eğer kalabalık bir aileye sahipseniz iki katlı bir müstakil ev yaptırabilirsiniz. Bu projede eğimli bir çatı vardır. Bu da çok hoş bir görüntüye sebep olur. Bu projede dört yatak ve üç banyo bulunmaktadır. Çok geniş aileler için ideal bir evdir. Tek katlı müstakil ev yaptırabilirsiniz. Buda çekirdek ailelerin kullandığı bir projedir.

İç ve dış dizaynını kendiniz belirlemelisiniz. Projede dış kısmında havuz ve hobi bahçesi koydurabilirsiniz. İç dizaynına ise Amerikan mutfak ya da ada mutfak yapabilirsiniz. Bu tarz dekorasyonlar hem kullanışlı hem de modern olacaktır.

Birde garaj şeklinde olan müstakil ev projesi bulunmaktadır. bu da çok fazla kullanılan ve şık görünüme sahip olan bir projedir. Bu modellerde kapı ve pencereler çok geniş olmaktadır.

Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Çift katlı bahçeli ev
Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Bahçeli ev planı
Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Çift katlı ev planı
Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Tek katlı müstakil ev
Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Tek katlı konteyner ev planı
Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Tek katlı betonarme müstakil ev planı
Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Müstakil ev planı
Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Tek katlı müstakil ev planı

Tek Kat Müstakil Ev Modelleri

Müstakil Ev Modelleri ve Planları 2023
Müstakil ev modelleri

Tek katlı müstakil ev modelleri için arayış içinde olanlar; şehir hayatından sıkılan, hayatını doğanın içerisine girmekte buluyor. Bahçeli müstakil evler ile hem sakince hayatın tadına varılıyor hem de kendi sebze ve meyvelerin yetişmesi sağlanıyor. Bahçeli evlerin bahçe kısmı çok geniştir.

Müstakil ev modelleri içinde doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda çocuklar içinde ideal bir ortam oluşturur.  Birçok bahçeli ev modeli bulunur. Bunlardan iki 4-5 kişinin yaşam süreceği ufak bir müstakil evdir. Genelde bu müstakil evler tercih edilmektedir. 

Bu tarz müstakil evin bahçesi bir tık küçüktür. Fakat 4-5 kişiye yetecek boyuttadır. Bir başka model ise kış bahçesi bulunan bir bahçeli evdir. Dilerseniz de iki katlı müstakil ev yaptırabilirsiniz. Bu modelle çok fazla tercih edilmektedir.

Genelde bu modeli kalabalık aileler tercih etmektedir. Bu müstakil evlerde birden çok yatak odası ve banyo bulunmaktadır. Bu sebeple çok kalabalık ailelerin ilk tercihleri arasındadır.

İç ve dış dizaynı isteğe bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İç kısmını zevkinize göre döşeyebilir ve modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Dış kısmına havuz yaptırabilirsiniz. Aynı zaman doğada spor yapmak itiyorsanız spor aletleri koyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Müstakil bahçeli ev fiyatları ne kadar?

Arsa hariç ortalama müstakil bahçeli ev fiyatı metrekaresi 15.000₺’den hesaplanmalıdır.

Müstakil evlerde bahçe olmalı mı?

Müstakil bir evin daha cazip hale getiren bahçesidir. Müstakil evlerde bahçe olmazsa olmazlar arasındadır.

Yorum yapın