perde siparişi

Müstakil Bahçeli Ev Modelleri ve Planları 2021Son zamanlarda bahçeli ev modelleri oldukça revaçta. Bunun sebebi ise, kalabalık yerlerden sıkılan insanların kalabalık ortamlardan uzak müstakil evlere yerleşme isteğidir. Müstakil eve yerleşme isteğinin bir başka sebebi ise insanların meyve ve sebzelerini kendilerinin yetiştirme isteğidir.  Müstakil ev tek katlı bir evdir.Doğa ile bir bağa sahip olmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasındadır. Birçok kişinin hayalinde müstakil evde yaşama isteği vardır. Artık birçok müstakil evin dış kısmında havuz iç kısmında şömine bulunmaktadır. 

Dış kısmına aynı zamanda spor aletleri konabilir. Müstakil evlerde bulunan geniş bir bahçeler vardır. Birçok müstakil ev modelleri bulunmaktadır. Bu müstakil evlerin iç ve dış kısmı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Bahçeli ev planları yaparken bahçenin ne kadar olacağı önceden düşünülmelidir. Köy evlerinin geneli müstakil yapıya sahiptir. Eğer yeni bir müstakil ev yaptıracak iseniz dizaynını önceden düşünmeniz ve hesaplamanız tavsiye edilmektedir.İlginizi Çekebilir: 100 metrekare müstakil ev maliyeti merak edenler için!

Neler Okuyacaksınız?

Müstakil Ev Ne Demek?

Müstakil Ev Ne Demek

Bahçeli ev modelleri kısaca tek katlı evlere denilir. Müstakil evler apartman ve binalardan uzak yerlerde bulunmaktadır. Genelde bu evler doğanın içerisinde yer alır. Birçok kişinin de müstakil ev tercih etme sebebi doğa ile iç içe olmaktır.

Yemyeşil bir alanın içerisinde bulunan evler herkesi büyüler. Aynı zamanda müstakil evlerde rahatlıkla hareket edilmektedir. Dilediğiniz gibi döşemeniz mümkündür.Bu yazımızda müstakil ev ne demek konusu hakkında sizlere bilgiler verdik. Şimdi ise tek katlı müstakil ev projeleri hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar…

İlginizi Çekebilir: Türkiye’de ağaç ev yapan firmalar için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tek Katlı Müstakil Ev Projeleri

Tek Katlı Müstakil Ev Projeleri

Tek katlı müstakil ev projelerini kişiler müstakil ev yaptırmadan evvel öncelikle araştırmalıdır. Çünkü birçok çeşit müstakil ev bulunur. kendinize uygun olan müstakil ev projelerini baz alarak evi yaptırmalısınız.
Eğer kalabalık bir aileye sahipseniz iki katlı bir müstakil ev yaptırabilirsiniz. Bu projede eğimli bir çatı vardır. Bu da çok hoş bir görüntüye sebep olur. Bu projede dört yatak ve üç banyo bulunmaktadır. Çok geniş aileler için ideal bir evdir. Tek katlı müstakil ev yaptırabilirsiniz. Buda çekirdek ailelerin kullandığı bir projedir.

MUTLAKA OKUYUN:  Villa Yapım Maliyeti Nedir? Villa Maliyet Hesaplama?

İç ve dış dizaynını kendiniz belirlemelisiniz. Projede dış kısmında havuz ve hobi bahçesi koydurabilirsiniz. İç dizaynına ise Amerikan mutfak ya da ada mutfak yapabilirsiniz. Bu tarz dekorasyonlar hem kullanışlı hem de modern olacaktır.

Birde garaj şeklinde olan müstakil ev projesi bulunmaktadır. bu da çok fazla kullanılan ve şık görünüme sahip olan bir projedir. Bu modellerde kapı ve pencereler çok geniş olmaktadır.

Kaynak: https://www.ankara.bel.tr/index.php?cID=12235

Bahçeli Ev Modelleri

Bahçeli Ev Modelleri

Şehir hayatından sıkılan kişiler hayatı doğanın içerisine ve yapmakta buluyor. Bahçeli evler ile hem sakince hayatın tadına varılıyor hem de kendi sebze ve meyvelerin yetişmesi sağlanıyor. Bahçeli evlerin bahçe kısmı çok geniştir.

Burada doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda çocuklar içinde ideal bir ortam oluşturur.  Birçok bahçeli ev modeli bulunur. Bunlardan iki 4-5 kişinin yaşam süreceği ufak bir müstakil evdir. Genelde bu müstakil evler tercih edilmektedir. 

Bu müstakil evin bahçesi bir tık küçüktür. Fakat 4-5 kişiye yetecek boyuttadır. Bir başka model ise kış bahçesi bulunan bir bahçeli evdir. Dilerseniz de iki katlı müstakil ev yaptırabilirsiniz. Bu modelle çok fazla tercih edilmektedir.

MUTLAKA OKUYUN:  Ters Dubleks Evler Hakkında +6 Soru

Genelde bu modeli kalabalık aileler tercih etmektedir. Bu müstakil evlerde birden çok yatak odası ve banyo bulunmaktadır. Bu sebeple çok kalabalık ailelerin ilk tercihleri arasındadır.

İç ve dış dizaynı isteğe bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İç kısmını zevkinize göre döşeyebilir ve modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Dış kısmına havuz yaptırabilirsiniz. Aynı zaman doğada spor yapmak itiyorsanız spor aletleri koyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Konteyner ev modelleri için linke tıklayabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x