Türkiye’de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)

Ahşap ev, kütük ev, bungalov veya ağaç ev hepsi burada! İşte Türkiye’de ağaç ev yapan firmalar için ağaç ev ustaları ve daha fazlası!

Hem dünyada hem de Türkiye’de çevreye duyarlılık artıyor. Bu duyarlılık inşaat sektöründe de çevre dostu malzeme kullanımını artırmış durumda. Bu noktada betonarme binaların alternatifi olabilecek ağaç evler hem firmaların hem de kullanıcıların gündeminde. Ağaç ev ustaları revaçta! Turizm işletmeleri için ağaç ev tatil otel olanaklarını sunabilmesi için harika bir fikir. Veya kişisel hobi bahçeniz için Türkiye’de ahşap ev yapan firmalar için fikir sahibi olabileceğiniz listemizi sizler için hazırladık.

Ahşap ev yapan firmalar incelendiğinde birbirinden iddialı markaları sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Ağaç ev yapımı ahşap ev nasıl yapılır

Ağaç Ev Yapımı

Ahşap ev, kütük ev ya da bungalov masif ev. Ne şekilde isimlendirirseniz isimlendirin doğa dostu ağaç ev projeleri için birçok model söz konusunu. İster ahşap ev yapan firmalar konusunda küçük bir araştırma yapabilir isterseniz büyük e-ticaret sitelerinden hazır masif evlere göz atabilirsiniz. Türkiye’de ağaç ev yapan firmalar fizibilite ile birlikte ortaya çıkan ağaç ev yapımı için daha önce anlattığım içeriğe göz atabilirsiniz.

Ağaç ev nasıl yapılır konusuna bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Türkiye ekonomisine her geçen gün büyük bir katkı sağlayan hem inşaat hem de turizm sektöründe büyük bir fayda oluşturuyor. Oluşturan ağaç ev fiyatları ortalama 50 bin TL’den başlıyor.

Tabii ki bu fiyat en küçük birimlerden olan 40 metre için geçerli. Tek katlı ya da çift katlı tasarımların yer aldığı kütük evler için metrekare fiyatların ortalama 1.000TL olarak düşünülebileceğini söyleyebiliriz.

Türkiye’de ağaç ev yapan firmalar bünyesinde çalışan ağaç ev ustaları ortalama 1 ayda ahşap ev üretimini tamamlayabiliyorlar. Kütük evlerde kullanılan malzemenin işlenmesinin daha kolay olmasının yanında çok daha pratik üretim olanakları da etkili oluyor.

Türkiye’de Ağaç Ev Yapan Firmalar

Türkiye’de ağaç ev yapan firmalar için küçük bir araştırma yaptığımızda en popüler 10 markayı aşağıda sizler için sıraladık. Firmaların kuruluş, misyon ve vizyonları da listede yer alıyor. Size en yakın firmayı listeden bulabilir, firmaların internetten sitelerinden ağaç ev ustaları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Ahşap Ev

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
İstanbul ahşap evi

İstanbul ahşap, 2010 ‘dan bugüne uzman ekibi ile her süre zarfında hizmetinizde olmuştur. Firmamızın temeli ağaç ve orman endüstrisine dayalı; ahşap doğrama ve pres kapı ile amerikan kaplamalı kapıları çağımız teknolojisi ile sizin zevkinize sunmaktadır. Ödemede kolaylık, gününde teslim, satışla bitmeyen dostluk ve alıcı memnuniyeti benimsediğimiz ilkelerimizdir. Yüksek nitelik ve alıcı memnuniyeti.

Alıcı arzu beklentileri doğrultusunda ve en yüksek standart ve kaliteli ahşap kapı, ahşap mobilya, ahşap ev üretmek ve bu beklentilere zamanında yanıt verebilmektir. Devamlı iyileşme ve yenilikçi yaklaşım. Gelişen ve yenilenen teknolojiyi takipte kalmak, güvenle, kaliteli ve alıcı memnuniyeti garantili ciddiyet sağlayan yapımızla piyasanın en üst seviyelerindeki yerimizi korumak ve devamlı iyileştirmeyi hedeflemek.

* Kaynak: https://istanbulahsap.com.tr/

Fin Art Ahşap Evler

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Fin art ahşap evler

Fin Art Ahşap Evler olarak sizlere, günümüzde lüks villalar,deniz kenarı villaları, çiftlik evleri, dağ evleri, country club’lar, bungalovlar, tatil köyleri, oteller, moteller ve restaurantlar gibi 12 ay sürekli kullanılabilen içerisinde her türlü konforu (jakuzi, şömine vb..) mevcut, 10m²’den 460 m² üzerine kadar ahşap evler sunuyor.
Doğal yaşama en uygun ahşap kütüklerden oluşan bu evlerde, doğa şartlarına karşı koyabilen, sıcağa ve soğuğa karşı kullanılan 9 cm kütükler 70 cm betonerme yapının izolasyonuna eşittir.

Betonarme evlere oranla %35 daha az ısı kaybı yaşanmaktadır. Ev modelleri, tasarımları hazırlamış olduğumuz modellerimiz bölümümüzden seçilebileceği gibi sizin hazırladığınız özel projelerden de imal edilebilmektedir.
Binanın temeli birçok alternatife uygun hazırlanabilir. Su basman ve bodrum katı oluşturulabileceği gibi beton ve ağaç kütüklerle temel yapılabilir. Çürüme ve böceklenmeye karşı özel solüsyonda bekletilmiş ve nemi % 18 C indirilmiş kütükler hiç bir çivi çakılmadan tüm loglar birbirlerine geçirilerek ahşap kavelalarla birbirine bağlanır. Ahşap evlerin birleşimleri depreme dayanıklı çatı sistemi ile birbirlerine geçmeli olarak üretilir.

Çatıya kadar bu şekilde yerleştirilen kütüklerin her biri arasına izolasyon malzemeleri tatbik edilir. Kütük ve doğrama arasında kızak görevinde bulunan ayrı bir ahşap elemana cıvatalanır. Bu elemanda her hangi bir yer sarsıtında aşağı yukarı hareket ederek doğramanın zarar görmesini engeller.
Evlerin fiyatları proje çalışmalarının sonuçları (Kütük kalınlığı, ebadı kat sayısı, iç bölmeler ve duvarlar, vitrifiye seçimi, kapı ve pencere modelleri ve nakliye gibi unsurlar) değerlendirildikten sonra tespit edilir.


* Kaynak: http://www.finahsapevler.com/

Tomruk Evler

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Tomruk evler

Tomrukevler Halen devam etmekte olan diğer faaliyet alanlarımızdaki yüksek teknoloji, yüksek kaliteli imalat, 
kusursuz ürün ve %100 müşteri memnuniyeti ilkesi , bu firmamızın da temel misyonunu oluşturmaktadır. 15 yıldan beri , tomruk ev , kütük ev , ahşap ve prefabrik ev ve yapısal ahşap konusundaki tecrübeleri ile makine, mekanik, otomasyon , yazılım  ve dizayn konusunda ki tecrübelerini birleştiren bir ortaklık yapısı ile tomruk ev imalat ve taahhütleri yapmak amacıyla kurulmuştur.

Yüzyıllar öncesinden bu yana insan yaşamıyla iç içe olan ağacı çağımızın teknolojisini de kullanarak sağlıklı, huzurlu, güvenli ve uzun ömürlü bir yaşam standardı ile modern, estetik ve doğaya uyumlu olarak oluşturduğumuz hayalinizdeki evleri sizlerin yaşamına TOMRUK EVLER ORMAN ÜRÜNLERi olarak sunmanın gururunu yaşıyoruz.


* Kaynak: http://www.tomrukevler.com

Şirin Home

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Şirin home

2001 Yılında resmen ANKARA/KAZANDA kurulan fabrikamızın esas çalışma başlangıcı ve üretimi çok daha önceki yıllara dayanmaktadır. Başlangıçta lambri ve taş ev olarak başlayan çalışmalar, Kastamonu yöresi yapı teknikleri ve tarihi incelenerek ve yurt dışı incelemelerden sonra, oluşan teknik kadroyla birlikte ve ihtiyaç olan makine parkı oluşturularak 2001 yılında dünya standartlarına uygun üretime başlanmıştır. Şu anda 8 dönüm üzerine kurulu fabrikamızın büyük bölümü açık alan olmasıyla teşhir amaçlı çeşitli modelleri de barındırmakta ve daha efektif olarak kullanılmaktadır.

İki ortakla başlayan firmamızın bugün sahibi kimya mühendisi Cevat Çakmak’ın bu işe gönül vermiş biri olarak, ahşap evlerin ve diğer doğa evlerin yayılmasında , doğanın korunmasında bir çok katkıları olmuştur. Çeşitli platformlarda ve bire bir görüşmelerde olsun ahşap evlerin doğru ve sağlıklı yapılması için gerektiğinde  başka imalatçılara da bilgi vermeyi kendisine görev bilmiştir.

Çeşitli DERGİ ve GAZETELERDE ayrıca TRT gibi ulusal TV ve özel kanallarda görüşlerimiz alınmış ve yaptığımız işler yayınlanmıştır. Tecrübeli proje mühendisimiz başta olmak üzere, ağaç işleri ustaları, mobilyacılar, inşaatçılar, elektrik ve su tesisat teknisyenleri, ofis personeli ve yardımcı elemanlardan oluşan çekirdek kadromuzla  işimizi en iyi şekilde ,önce kalite felsefesiyle devam etmekteyiz.Çok kişiyle çok iş yapılamayacağı inancımızla, çekirdek kadromuzla kişiye özel çalışmalarımızla başarılarımızı referans işlerimizde görmek mümkündür. MARKA TESCİL BELGEMİZ, İSO 9001,14001,18001 GİBİ KALİTE GÜVENLİK VE ÇEVRE SERTİFİKALARIMIZ  işlerimizin güvencesidir. Sanat ve estetik üzerine özel eğitim almış, görsel sanatlarda başarıları, birçok sergileri bulunan proje mühendisimizin destekleri ve diğer seçkin kadromuzun ortaya koydukları, yapacaklarımızın teminatıdır.
 

* Kaynak: http://www.sirinhome.com.tr/

Eker Ahşap

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Eker Ahşap

Eker Ahşap olarak şirketimiz 1980 yılında faaliyete geçmiştir. Şirketimiz tecrübeli ve güvenilir ekibimizle, siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Eker Ahşap olarak; hem geleneksel hem de modern yapıdaki tasarımlarımızı, düşlediğiniz hizmet ile sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Bizler küçük bir dokunuşla mekanınızı ısıtırken, sizlere keyfini çıkarmayı tavsiye ediyoruz. Hedefimiz yaratmış olduğumuz intibayı bozmadan,kendimizi tekrar etmek yerine her geçen gün yenilenerek, kalite standartlarına uygun yeni projeler ve yeni tasarımlarla karşınızda olmak.

* Kaynak: https://www.ekerahsap.com/

Cam Kütük Ev

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Cam kütük ev

Kanton AŞ Olarak iki ortaktan oluşan firmamız E-5 e çok yakın olan Nish İstanbul sitelerindedir. Firmamız iki dalda hizmet vermektedir. İnşaat ve Tomruk yapı şeklindedir. İnşaat birimimiz devlet ihaleleri Özel sektör projeleri yapmaktadır. Tomruk işimiz ise ofisimizde müşterinin isteği doğrultuda mimarlarımız tarafından çizilerek üretim aşaması gerçekleşmektedir. Ürünlerimizi 1. Sınıf tercih ediyoruz. Sibirya bölgesinden seçerek işleterek buraya barkodlu şekilde getiriyoruz. Uzman ekibimizle de evin montajını gerçekleştiriyoruz.

* Kaynak: http://www.camkutukev.com/

Ahşaphane

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Ahşaphane

Ahşap ev maliyetleri, istenilen evin proje özelliklerine, arazi büyüklüğüne, evin cinsine, kullanılan malzemenin türüne ve kat saysına göre farklılıklar göstermektedir. Ahşap ev maliyetleri, beton bir ev fiyatına göre nispeten daha avantajlıdır. Verilere göre Türkiye’de yılda 100 milyon dolarlık kütük-ahşap ev yapılıyor. Yılın her mevsimi yaşamaya elverişli olan ahşap evler ailelere hem doğal bir evde huzurla yaşama imkanı hem de ferah bir ortam sağlamaktadır.

AHŞAPHANE’ nin, uzman mimar, mühendis ve imalat ekibi doğru projelendirme ve hızlı üretim ile ahşap ev maliyetlerini en uygun seviyede kullanıcıya yansıtmaktadır. Ortalama büyüklükte bir ahşap ev için projelendirme, kurulum ve  montaj maliyetlerinin yanı sıra nakliye ve lojistik hizmetler ahşap ev maliyetlerini etkilemektedir.

* Kaynak: http://www.ahsaphane.com.tr/

Azra Ahşap Ev

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Azra ahşap evi

Sisneli Ahşap Yapılar; Bir aile şirketi olarak, 1974 yılında Sisneli İnşaat olarak kurulmuştur.Uzun yıllar İstanbul’un pek çok semtinde müteahhitlik hizmetleri yapmıştır. Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda kendisini yenileyerek Doğal Yaşam Alanları yapmaya başlamıştır. Ahşap evler, kütük evler, kulübeler ve daha pek çok dış mekan ahşap yapıları yapmaktadır.

Teknik uzman kadrosuyla, günümüz teknolojilerini kullanarak,  projelendirme ve uygulama konusunda kendisini yenilemiştir. Türkiye genelinde kurumsal firmalara, özel kişi veya kuruluşlara pek çok ürün teslim etmiştir. Müşteri memnuniyetini kendine düstur edinmiş bir firma olarak, hizmetine devam etmektedir.

* Kaynak: http://www.ahsapev.net/

Baneva Ahşap Yapılar

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Baneva ahşap yapılar

BANEVA Ahşap Yapılar, tasarımından üretimine her aşamada kişiye özel ve standart Ahşap Ev, Ahşap Villa, Kütük Ev, Ağaç Ev, Bungolovlar, Prefabrik Ahşap Ev, Ahşap Deck, Ahşap Kabinler, Ahşap Kamelyalar, Ahşap Ofis, Ahşap Cafe ve Sosyal Alanlar, Ahşap Mescid, Ahşap Oyun Evleri, Ahşap Büfe, Ahşap Konteynır, Ahşap Güvenlik ve Bekçi Kulübeleri, Ahşap Ardiye ve Depo, Ahşap Bahçe Yapıları üretmektedir.

Baneva Ahşap, 1997 yılından itibaren ahşap yapı sektöründe faaliyete başlayıp günümüze uzanan süreçte birçok başarıya imza atmış, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği ahşap yapı projeleri ile  kısa zamanda Türkiye’nin saygın Ahşap Yapı firmaları arasına girmiştir.

İnsanlar için ayrıcalıklı mutlu yaşam alanları yaratma hedefi ile projeler üreten BANEVA Ahşap Yapılar, çevreci ve doğaya önem veren bir misyon üstlenmiştir. Sektöre girdiği ilk günden bu güne kadar, alanında uzman kadrosu ile birlikte her projede ” hizmette kalite ” anlayışını hedef alarak ürettiği insan odaklı ve çizgi üstü ahşap yapı projeleri ile kendini sürekli yenilemektedir.

* Kaynak: http://www.baneva.com.tr/

Konak Ahşap

Türkiye'de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)
Konak ahşap

Konak Ahşap olarak en son yapı teknolojisi ve üstün malzeme kullanılarak üretilmiş, çağdaş seçeneklerle ahşap ev, kütük ev ve ahşap işleri sunan bir yapı markasıdır. Konak Ahşap verdiği hizmetleri (ahşap ev, kütük ev, bunglov ev, ahşap işleri, ahşap mobilyalar, ahşap oyun grupları) parakende yada toplu olarak “yapım ortakları” aracılığıyla hazırlar ve siparişi izleyen 60 gün içinde yaşanmaya hazır hale getirerek anahtar teslimini yapar.

Konak Ahşap firması olarak kütün ev projelendirmesinden başlayarak hazırlanan ahşap evin teslimi ve sonrası da dahil olmak üzere bütün aşamalarında kütük evlerde yaşayacak kişilerin mutluluğunu sağlamak öncelikli hedefimizdir. Ekibimizin benimsediği çalışma sistemi sayesinde 60 günde garantili, dayanıklı ve güvenli bir kütük ev sahibi olursunuz.

Firmamızdan temin ettiğiniz kütük evin bakım ve onarımı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kütük evinizi piyasadan temin edebileceğiniz malzemelerle kolayca yeniliyebilirsiniz. Konak Ahşap bünyesindeki kütük evlerde taşıyıcı sistemin niteliği ve kullanılan teknoloji sayesinde zayıf zeminlerde bile çok kolay uygulama desteği sağlar. Firmamızda yüksek kaliteye ve hayalinizdeki ahşap eve uygun fiyat ile sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin her noktasına ulaştırabildiğimiz uygun kütük ev seçeneklerimiz ile hayalinizi yaşadığınız yada arzuladığınız ortama yansıtabilirsiniz.

Seçtiğiniz kütük evin size sunduğu opsiyonlar ile hayalinizi Konak Ahşap da gerçekleştirmekten memnuniyet duyacaksınız. Konak Ahşap olarak Türkiye’nin her yerine siparişi takip eden 60 gün içerisinde teslimat sağlıyoruz.Sunulan seçeneklerden istediğinizi seçerken normlara uygunluk ve kalitenin ötesinde, hayalinizdeki kütük eve sahip olabilirsiniz. Sahip olduğunuz kütük evinizde tercihinize göre iç mekanlarda farklı renk ve malzeme uygulatabilirsiniz. Kütük evinizde Konak ahşap kalitesi ile yüksek güvende yaşarsınız. Kütük eviniz yüksek teknoloji uygulanabilecek şekilde hazırlanmaktadır.

* Kaynak: https://www.konakahsap.com/

Yukarıdaki listede birbirinden köklü, uzman ve tecrübeli Türkiye’de ağaç ev firmaları içeriğini incelediniz. Ağaç evler konusunda sizin de tecrübe ettiğiniz marka ve önerileriniz varsa yorum alanından ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz. Daha farklı fikirler için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

“Türkiye’de Ağaç Ev Yapan Firmalar (+10 Marka)” üzerine bir yorum

  1. Merhaba, Ahşap ev konusunda her şeyi bizlere de sorabilirsiniz. Google’a handwood yazarak ulaşabilirsiniz.

    Yanıtla

Yorum yapın