En Güncel Konteyner Ev Fiyatları 2023

Konteyner evler, bahçe evinde yaşamak isteyenler tarafından çokça araştırılıyor. Pandemi ile gündeme giren konteyner ev fiyatları 2023‘te deprem ile yeniden yükselişe geçti!

Konteyner evler son zamanlarda konut piyasasındaki yeri oldukça popüler olmaya başladı. Bu evler, hızlı ve ekonomik bir şekilde inşa edilebilmesi, taşınabilmesi ve düşük maliyeti nedeniyle tercih edilmektedir.

Konteyner Ev Fiyatları 2023

En Güncel Konteyner Ev Fiyatları 2023
Konteyner ev fiyatları

2023 konteyner ev fiyatları ortalama olarak 20.000₺ ile 200.000₺ arasında değişiklik göstermektedir. İkinci el konteyner evler, kalitelerine ve özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarında satışa çıkarılmaktadır. Ayrıca, yatak odası sayısına ve eve ait diğer özelliklere göre de fiyatlar değişmektedir. Eğer geniş yapılı içerisinde banyo, WC, mutfak bulunan bir konteyner tercih etmek istiyorsanız bunun fiyatı diğerlerine göre daha pahalı olacaktır.

2. El Konteyner Ev Fiyatları

Konteyner ev fiyatlarında kullanılan olumlu faktörlerin yanı sıra, bireysel unsurlar da önemli bir rol oynar. Kullanılmış konteyner evlerin fiyatları, yeni konteyner evlerin fiyatlarına göre daha uygun olabilir. Kalitelerine ve özelliklerine bağlı olarak fiyatları değişebilir. Yeni konteyner evlere kıyasla daha düşük maliyetli bir seçenek olan güncel 2. el konteyner evler kaliteli yapı malzemeleri ile inşa edilmiş ve tamamen kullanılmaz hale gelmedikleri sürece uzun ömürlü olabilirler. Ayrıca pazarlık yapmak, kullanılmış konteyner fiyatlarında büyük bir rol oynar.

2. el konteyner ev fiyatları 20.000₺ ile 100.000₺ arasında değişebilir.

2+1 Konteyner Ev Fiyatları

Konteyner evlerin son yıllarda popüler hale gelmesiyle birlikte, güncel 2+1 konteyner ev fiyatları da merak konusu oldu. Bu tip evlerin fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine, boyutuna ve bölgenin konumuna göre değişebiliyor. Ayrıca, 2+1 konteyner evlerin avantajları arasında hızlı ve kolay kurulum, çevre dostu olması, ekonomik olması ve kişiye özel tasarım seçenekleri gibi faktörler de yer alıyor. Bu evleri satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de garanti süresi ve montaj hizmetlerinin olup olmadığıdır. Bu bilgileri dikkate alarak, bütçenize ve ihtiyacınıza uygun bir 2+1 konteyner ev satın alabilirsiniz.

2+1 konteyner ev fiyatları 30.000₺ ile 150.000₺ arasında değişebilir.

3+1 Konteyner Ev Fiyatları

Güncel 3+1 konteyner evlerin fiyatlarını belirleyen faktörler arasında evin büyüklüğü, kullanılan malzemelerin kalitesi, tasarım ve özellikler yer almaktadır. Örneğin, daha büyük bir konteyner ev daha fazla malzeme ve işçilik gerektirdiği için daha yüksek fiyata satılmaktadır. Ayrıca, yüksek kaliteli malzemeler kullanılan evler de fiyatlarını artırırken daha basit tasarımlar daha uygun fiyatlar sunabilir. Ayrıca, bazı konteyner evler özel özelliklere sahip olabilir, örneğin güneş panelleri veya su toplama sistemleri gibi, bu da fiyatlarını etkileyebilir.

3+1 konteyner ev fiyatları 40.000₺ ile 200.000₺ arasında değişebilir.

Yapımında kullanılan malzeme türü de fiyatı etkileyebilir. Örneğin, daha dayanıklı ve yüksek kaliteli malzeme kullanarak yapılmış bir konteyner ev daha pahalı olacaktır.

 • Küçük boyutlu 21 m2 konteyner evlerin fiyat aralığı: 20.000 – 50.000₺
 • Büyük boyutlu 42 m2 konteyner evlerin fiyat aralığı: 50.000 – 100.000₺

Yapımında kullanılan bazı malzemelerin fiyatları şöyle belirlenmektedir:

Malzeme TürüFiyat Aralığı
Çelik200-400 TL/m²
Alüminyum400-600 TL/m²
Taş250-600 TL/m²

Yukarıdaki incelemeye göre güncel konteyner fiyatı ortalama olarak 20.000₺ ile 200.000₺ arasında değişiklik göstermektedir. En uygun konteynerlerin içerisinde banyo, WC mutfak bulunmaz ve bunlar genelde tek odadan oluşurlar. Genelde bu tarz konteynerleri bahçesi evine yakın kişiler tercih ederler. Diğer konteynerler ise bahçesi ve tarlası uzak olan kişiler için idealdir. Bu kişiler rahatlıkla o tarz konteyner evlerde kalabilirler. Satın alabileceğiniz hazır konteyner ev fiyatları için bağlantıya tıklayın.

YouTube video

Konteyner evlerin içerisi banyo, wc, yatak odası ve mutfak gibi yaşam alanlarını barındırıyor. Konteyner içerisinde televizyon bile bulunur.  Tek katlı veya çift katlı olma olasılığı da vardır. Konteyner modelleri içerisinde cam konteyner modelleri de yer alır. Bu konteyner çeşitleri çok modern ve şık gözükür.

Konteyner iç dizaynı konteynırınızda bulunan eşyalara ve büyüklüğüne göre ayarlamalısınız. Konteyner yorumları ile yapılan yorumlar son derece olumludur. Konteynır ev ölçüleri standart istenildiğinde 2,40*6 3*7 olmaktadır. Fakat standart istemiyorsanız size uygunda konteyner çeşitleri olacaktır. Dilediğiniz gibi konteynerin ölçülerini kendiniz belirleyip yaptırabilirsiniz. 100 metrekare müstakil ev maliyeti için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Konteyner Ev Modelleri

En Güncel Konteyner Ev Fiyatları 2023
Konteyner ev modelleri

Konteyner ev modelleri bahçelerde ve tarlalarda tercih edilir.  Konteynır evlerin birçok modeli bulunur. Konteynır içerisinde; banyo, lavabo, mutfak bulunur. Fakat her konteyner modelinde mutfak ve banyo tarzı odalar olmamaktadır. Eğer ufak bir konteyner tercih ediyorsanız bu konteyner tek odadan oluşacaktır ve burada banyo, WC ve mutfak yer almaz. Konteyner ölçüleri ise tercih ettiğiniz konteynera göre değişir.

Cam konteyner modelleri, çok sık tercih edilmese de ortama modern bir hava katar. Şimdi sizlere konteyner evlerin modellerinden bahsedeceğiz. İşte konteyner modelleri:

 • Çatılı yazlık konteyner ev: 3*7 2 katlı 84 m2 birleşim 4 odalı
 • Sandviç panel iki odalı: 3*7
 • 12 m2 çatılı mini konteyner
 • 3*7m sandviç panel tek odalı konteyner
 • 84 m2 birleşimli iki katlı balkonlu konteyner
 • 63 m2 birleşimli 4 odalı konteyner
 • 42 m2 birleşimli 3 odalı konteyner
 • 42 m2 3 odalı mutfak, duş ve wc bulunan konteyner
 • 42 m2 çatılı çift verandalı konteyner
 • 42 m2 iki katlı konteyner
 • Hazır çatılı 3,7 m konteyner
 • 3*7 m2 çelik kapılı sandviç panel full konteyner gibi modeller yer alıyor.
En Güncel Konteyner Ev Fiyatları 2023
Konteyner evler
En Güncel Konteyner Ev Fiyatları 2023
Konteyner ev modeli
En Güncel Konteyner Ev Fiyatları 2023
Çatılı konteyner evler

1.000.000₺ Değerinde Lüks Konteyner Ev Modeli

Lüks konteyner ev fiyatları epey yüksek. İşte sizlere zevkle izleyeceğiniz harika bir konteyner ev. Videoyu mutlaka izlemenizi öneriyorum. Küçük bir konteyner harika bir eve dönüşmüş… 🙂

YouTube video

Konteyner Ev Yorumları

En Güncel Konteyner Ev Fiyatları 2023
Konteyner ev yorumları

Konteyner yorumları için arayış içinde olduk ve sizler için şu bilgilere ulaştık. Bu konuda yaptığımız araştırmalar sonucunda konteyner hazır ev fikirlerinden birçok kişi oldukça memnun. Yapılan araştırmalara göre genelde insanlar ahşap tarzında olan konteynerleri tercih etmektedir. Konteynerlerin birçok odasının bulunması da avantajları içerisinde yer alıyor. Daha fazla yorum için aşağıdaki videoya bir göz atabilirsiniz.

YouTube video

Sıkça Sorulan Sorular

Bir konteyner ev kaç para? 

Konteyner evler normal evlere göre daha ekonomiktir. Fiyatlar konteyner evin boyutuna ve yapımında kullanılan malzemelere göre değişebilir. Küçük bir konteyner ev ortalama 20.000 – 40.000₺ arasında değişirken daha büyük boyutlu konteyner evler 100.000₺’ye kadar çıkabilir.

Konteyner ev sıcak olur mu? 

Konteyner evlerin yalıtımı doğru yapıldığı takdirde sıcaklık sorunu yaşanmaz. Özellikle kurulum esnasında tercih edilen yalıtım malzemeleri, iç mekanın ısı yalıtımını sağlar ve konteyner evin sıcak kalmasına yardımcı olur. Doğru yalıtım malzemesi seçimi ve montajı ile evin içerisinde sıcaklık korunabilir. Yalıtım malzemesi seçimi konusunda ise cam yünü, taş yünü, polistren veya pir yalıtım malzemelerinden en uygun olanı seçilmelidir.

Konteyner koymak için izin gerekli mi? 

Arsaya konteyner ev koymak için elbette ki yasal izinlere ihtiyaç vardır. Bu izinlerin en önemlisi inşaat yapı ruhsatıdır.

Prefabrik ev mi konteyner ev mi? 

Prefabrik evler ve konteyner evler arasında seçim yapmak zor olabilir. Her iki seçeneğin de avantajları ve dezavantajları vardır. Prefabrik evler kalite, dayanıklılık ve tasarım seçenekleri sunarken, konteyner evler daha ekonomik ve hızlı kurulum seçenekleri sunar. Ayrıca, prefabrik evlerin enerji tasarruflu, çevre dostu, düşük maliyetli ve daha sonra eklemelere uygun olduğunu unutmamalısınız. Konteyner evlerin ise yüksek dayanıklılığı, hafifliği, taşınabilirliği ve ekonomikliği avantajları arasında yer alırken iç mekânın sınırlı yapısı nedeniyle planlama konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz.

“En Güncel Konteyner Ev Fiyatları 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın