perde siparişi

100 Metrekare Müstakil Ev Maliyeti 2021Son zamanlarda müstakil evlere duyulan merak son derece artış göstermiştir. Genel olarak 100 metrekare müstakil ev maliyeti ne kadar olduğu ve 100 m2 inşaat maliyetinin ne kadar olduğu sıklıkla sorulup araştırılmaktadır.  Müstakil ev maliyeti hesaplama evin durumuna göre yani evin genişliğine veya seçimine göre değişiklik göstermektedir. Evin büyüklüğü çok ise fiyatı da doğal olarak artış gösterecektir.100 m2 ev kaba inşaat malzemelerinde son dönemde artma meydana gelmiştir. Bunu sebebi ise borsanın sürekli olarak değişiklik göstermesidir.  Birçok kişi apartmanlardan sıkılıp kendisini müstakil ev almayı doğal bir şekilde yaşamayı tercih ederler.  Çünkü müstakil evlerde insanlar özgür bir şekilde hayat sürdürmektedir. Apartmanlı da ise sürekli kısıtlamalar oluşur.

100 metrekare ev dilediğiniz gibi yapılmaktadır. Dilerseniz 2 oda bir salon dilerseniz de 3 oda bir salon şeklinde yapılır. Fakat 2 oda bir salon yapılır ise odalarınız diğerine göre biraz daha büyük olacaktır. Bu sebeple 100 m2 müstakil ev yaptıracaksanız mutlaka ölçüp biçip ona göre bir karar vermeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere 100 metrekare ev kaba inşaatı maliyeti hakkında bilgiler vereceğiz. O halde gelin yazımızın devamına birlikte göz gezdirelim.

İlginizi Çekebilir: Ev alırken dikkat etmeniz gerekenler konusunda bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.100 Metrekare Ev Kaba İnşaat Maliyeti Nedir?

100 metrekare kaba ev inşaat maliyeti

2021 senesinde 100 metrekare ev kaba inşaat malzemeleri belli oldu. Peki, 100 metrekare ev kaba inşaat malzemesi ne kadar? Biz bu konuda sizlere açıklık getirip sizleri aydınlatacağız. 2021 senesi için kaba inşaat malzemesi ortalama 200 bin ile 500 bin arasında değişiklik göstermektedir. bu yapılacak olan evin büyüklüğüne çok katlılığına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Basit bir inşaat tercih ediyorsanız o zaman kaba maliyeti 100-150 bin arasında olmaktadır. İnşaat yaptırırken malzemeler dikkate alınmalı ve ona göre inşaat yaptırılmalıdır.

İlginizi çekebilir: Ağaç ev yapan firmalar için tıklayabilirsiniz.

Müstakil Ev Maliyeti Hesaplama

Müstakil ev maliyeti hesaplama

Son zamanlarda insanların müstakil eve olan duyarlılığı artınca birçok müstakil ev maliyetini hesaplamaya başlamıştır. Müstakil ev maliyeti çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından belirlenmektedir.  Şimdi sizlere müstakil ev hesaplama konusu hakkında bilgiler vereceğiz.İlginizi çekebilir: Bahçe dekorasyonu için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sevgili okurlarımız işte 100 m2 tek katlı ev maliyeti aşağıdaki gibidir.

 • Asgari: 179.605 TL
 • Azami: 201.570 TL
 1. Sınıf inşaat için maliyetler aşağıdaki gibidir.
 • Asgari: 113.426 TL
 • Azami: 124.618 TL
 1. Sınıf inşaat için maliyetler aşağıdaki gibidir.
 • Asgari: 72.640 TL
 • Azami: 84.285 TL
 1. Sınıf inşaatlar için maliyetler aşağıdaki gibidir.
 • Asgari: 51.254 TL
 • Azami: 61.299 TL

Sizlere 100 metrekare müstakil ev maliyeti hakkında bilgiler sunduk. Umarız hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.
MUTLAKA OKUYUN:  Pimapen Kapı Sarkması Sorununa %100 Çözüm


Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x