Kalorifer Peteği Kaplama Nasıl Yapılır?

Daha önce hiç duymadığınız Kalorifer peteği kaplama fikirleri ile kaloriferlerinizi oda dekorasyonuna uygun hale getirmek istemez misiniz? O zaman anlatmaya başlayalım.

Radyatör Gizleme / Petek Kapatma Fikri

YouTube video

Elinize kağıt ve kalem alın. Odanızda bulunan tüm dekorasyon unsurlarını not alın. Duvarların renginden, zemin rengine ve odanızda bulunan eşyalara kadar her şeyi yazın.

Kalorifer Peteği Kaplama Nasıl Yapılır?
Kalorifer peteği kaplama modeli

Daha sonra kaloriferlerinizi ne tür bir malzeme ile kaplayacağınızı belirlemelisiniz. İşte bu noktada biz devreye giriyoruz ve size harika önerilerde bulunuyoruz.

Sizler için yaptığımız araştırmalarda ahşap malzemelerin en iyi kaplama malzemesi olacağına karar verdik. Zaten kalorifer kaplama denilince genelde ahşap malzemesi akla geliyor. En çok uygulamada ahşap malzemesi üzerinden gerçekleştiriliyor.

Kalorifer peteği kaplama ahşap malzemesinin rengine karar vereceğiz. İşte tam bu noktada elinizdeki notlardan yararlanacaksınız. Genelde duvar rengine uyumlu renkler seçilir. Sizin de öyle yapmanızı tavsiye ederiz.

Petek kaplama olayında ahşap malzemenin deseni ve rengi önem kazanıyor. Zaten rengi duvar ya da zemin rengine göre seçeceğinize göre, geriye sadece desenine karar vermek kalıyor.

İlginizi Çekebilir: Petek temizliği nasıl yapılır işte detaylar!

Kalorifer Borusu Kaplama

Kalorifer Peteği Kaplama Nasıl Yapılır?
Kalorifer borusu kaplama

Kalorifer peteklerini kapladınız ancak işiniz henüz bitmedi. Çünkü kalorifer borusu kaplama işlemini de halletmeniz gerekecek. İkisi de bir bütün olduğuna göre, kalorifer borusu kaplama hakkında da biraz fikir vermek yararlı olacaktır.

Odanızın ya da borunun geçtiği alanın rengine uygun olarak hasır iplerle boruları sarabilirsiniz. Ortaya çok hoş bir görüntü çıkacaktır.

Bir diğer seçenek de boruları kenevir ya da bambu gövdesi ile kaplamaktır. Dilerseniz yapı marketlerde satılan, renkli kordonlarla da boruları dekore edebilirsiniz.

Kalorifer borularını yukarıda anlattığımız gibi dekore edebilirsiniz. Ancak bir miktar ısı kaybı yaşayacağınızı da hatırlatmak isteriz.

Kalorifer Kaplama Dolapları

Kalorifer kaplama fikirlerimizden bir diğeri de, kaloriferleri dolap ile gizlemektir. Tabi ki bu işlemi de yukarıda anlattığımız gibi renk uyumunu sağlayan ahşap malzemeler kullanarak yapacaksınız. Dilerseniz hazır olarak yapı marketlerden de satın alabilirsiniz.

Kalorifer Peteği Kaplama Nasıl Yapılır?

Kalorifer Peteği Kaplama Fiyatları

Kalorifer peteği kaplama Koçtaş marketten hazır alacağınız ürünlerle yapılabilir. Yapı marketten satın alacağınız ürün size ucuza mal olacaktır. Ya da elinizin altında bulunan malzemelerle siz de petekleri ve boruları kaplayabilir, harika bir dekorasyon ürünü elde edebilirsiniz.

Kalorifer peteği kaplama fiyatları, birkaç faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında kullanılan malzeme, kaplama şekli, peteğin boyutu ve yerleşimi gibi etmenler yer almaktadır.

Genel olarak, kalorifer peteği kaplaması için fiyatlar 500₺ ile 2.000₺ arasında değişebilir. Ancak, özel tasarımlar, kaliteli malzemeler veya büyük ölçekli kaplamalar bu aralığın üzerine çıkabilir. Bu nedenle, tam bir fiyat almak için bir kaplama uzmanı veya tesisatçısı ile iletişime geçmek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir teklif almak önemlidir.

Kalorifer peteği kaplama nasıl yapılır olayını sizlere anlatmaya çalıştık. Siz de verdiğimiz fikirlerden yola çıkarak, peteklerinizi dekore edebilirsiniz. Daha fazla fikir için tıklayın.

“Kalorifer Peteği Kaplama Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

    • Ömer Bey merhaba, sitemiz üzerinden herhangi bir satış yoktur. Örnek olması için yayınlanmaktadır. Bilginzie.

      Cevapla

Yorum yapın