Defolu Fayans Fiyatları 2023

Defolu fayans fiyatları, defolu seramik nerede satılır veya nereden alınır soruları için doğru adrestesiniz. Hem kaliteli hem de uygun fiyata fayans satın almak isteyenlerin bir göz atması gereken içeriği sizler için derledik. 2. kalite fayans fiyatları da son dönemde revaçta. Bu içerikte hem defolu hem de 2. kalitede fayans fiyatlarını birlikte inceleyelim.

Defolu fayans fiyatları, iyi kalitede hazırlanmış 1. sınıf malzemelere göre fiyatlarının uygun olması sebebiyle tercih ediliyor. Sıfır paketinde satılan yer ve duvar seramiklerine göre defolu seramikler çok daha uygun fiyata satın alınabiliyor. Defolu fayans ile seramik ve yer karosu arayanların son dönemlerde artmasıyla birlikte 2. kalite fayansların da satışlarında artış görülmüştür. Defolu fayanslarda ve 2. kalite fayanslarda fiyatlar neredeyse yarı fiyatına düşebilmektedir.

Defolu Fayans Nedir?

Defolu Fayans Fiyatları 2023
Defolu fayans nedir?

Defolu fayans, üretim sırasında veya nakliye sırasında oluşan hatalar nedeniyle kalitesiz veya işlevini yerine getiremeyen fayanslardır. Bu hatalar arasında çatlaklar, yüzeyde lekeler, renk farklılıkları, eğri veya asimetrik olması gibi sorunlar yer alabilir. Defolu fayanslar genellikle normal fayanslarla aynı şekle ve boyuta sahiptir, ancak kalitesiz oldukları için kullanılamazlar. Fayans üreticileri, defolu fayansları genellikle daha düşük bir fiyata satarlar veya imha ederler.

Defolu fayanslara aynı zamanda 2. kalite fayans da denilmektedir. 2. kalite fayanslar, normal fayanslara göre daha uygun fiyatlarla satılır ve bütçesi sınırlı olan veya projelerinde fayans maliyetini düşürmek isteyen kişiler için tercih edilebilir. Ancak, 2. kalite fayansların kalitesi normal fayanslara göre daha düşük olduğu için bazı işlevleri yerine getiremeyebilir. Mutfak duvar fayans modelleri ve fiyatları için bağlantıya tıklayın.

Defolu Fayans Fiyatları

Defolu Fayans Fiyatları 2023
Defolu fayans fiyatları

Defolu fayans fiyatları, fayansın boyutu, kalitesi, defolu olan alanın büyüklüğü ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, güncel defolu fayans fiyatları belirli bir fiyat aralığından bahsetmek doğru olmayacaktır. Ancak, normal fayanslara göre daha uygun fiyatlarla satıldıkları için defolu fayanslar, bütçesi sınırlı olan veya projelerinde fayans maliyetini düşürmek isteyen kişiler için çekici bir seçenek olabilirler. Defolu fayans fiyatları için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

Defolu fayans, seramik, kalebodur ortalama fiyatları:

  • 30×30 cm defolu fayans fiyatı ortalama 50-100₺
  • 30×60 cm defolu fayans fiyatı ortalama 100-150₺
  • 30×120 cm defolu fayans fiyatı ortalama 150-200₺
  • 60×60 cm defolu fayans fiyatı ortalama 150-200₺

Defolu seramik fiyatları markaya, ölçüye ve metrekare birimine göre değişkenlik gösterebiliyor. Sıfır fiyatlarına göre neredeyse yarı yarıya uygun olduğunu belirtmekte fayda var.

Koçtaş Defolu Fayans Fiyatları

Defolu Fayans Fiyatları 2023
Koçtaş defolu fayans fiyatları

Koçtaş defolu fayans fiyatları, normal fayans fiyatlarına göre oldukça uygun bir seviyededir. Defolu fayanslar, normal fiyatlardan %50 daha ucuz bir fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Fayansların boyutuna, tipine ve defonun kaynaklandığı sebebe göre fiyatlar değişebilmektedir. Ancak, defolu fayansların alınması konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Fayansların defosu hakkında doğru bir bilgi almak, sonradan sorunlar yaşanmaması açısından oldukça önemlidir. Bunun için, fayansları incelemek ve fayansların hangi alanlarda kullanılacağına karar vermek gerekmektedir. Defolu fayansların dezavantajları da dikkate alınmalıdır. Bazı defolar, zaman içinde fayansın kullanımını etkileyebilir ve bu da sonradan sorunlar yaşanmasına sebep olabilir. Ancak, iyi bir araştırma yaparak ve doğru bilgiler edinerek defolu fayansların avantajlarından yararlanmak mümkündür.

Koçtaş defolu fayans fiyatları en düşük 50₺’den başlayıp 250₺’ye kadar çıkmaktadır.

Koçtaş markasına ait defolu fayanslara göz atmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Defolu Fayans Avantajları

Defolu fayansların avantajları içerisinde en önemli nokta daha uygun fiyatlarla sunulmasıdır. Defolu fayanslar, normal fayans fiyatlarından %50 daha düşük fiyatlarda satılır. Bu avantajlı fiyatlar, ihtiyacınız olan fayansları daha uygun bir maliyetle satın almanıza yardımcı olabilir. Hem bütçenizi korumak hem de projenizi tamamlamak için defolu fayansları tercih edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra bazı hafif defolar, kullanımınızı etkilemeyeceği için hiçbir sorun teşkil etmeyecektir. Eğer gereken fayansın boyutu ve rengi belirlenmişse, defolu fayansları tercih ederek daha verimli bir alternatif maliyeti sağlayabilirsiniz. Ancak, kullanımı etkileyen defolara sahip olan fayansları seçerken seçenekleri iyi incelemek ve doğru bir bilgi edinmek önemlidir.- Bazı hafif defolar, kullanımı etkilemeyeceği için hiçbir sorun teşkil etmez.

Koçtaş mağazalarında satılan defolu fayansların bir kısmı hafif defolara sahip olabilir. Ancak bu hafif defolar, fayansın kullanımını etkilemeyeceği için hiçbir sorun teşkil etmez. Örneğin, fayansın bir kenarında ufak bir çip olabilir veya yüzeyinde hafif bir iz bulunabilir. Bu tür defolar, fayansın kalitesini ve kullanımını etkilemeyecek kadar küçüktür. Tüm fayansları inceleyerek, hafif defoları belirleyip daha uygun fiyatlara defolu fayanslar tercih edebilirsiniz. Ancak kullanım açısından önemli olan defolar, mutlaka dikkate alınmalıdır.- Projeniz için gereken fayansın boyutu ve rengi belirliyse, defolu fayansları tercih ederek bütçenizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Projeniz için belirli bir boyuta ve renge sahip olan fayanslara ihtiyacınız varsa, normal fayanslardan ziyade defolu fayansları tercih ederek bütçenizi daha verimli kullanabilirsiniz. Defolu fayansların belirgin bir defosu yoksa ve projeniz için uygun ise, daha uygun fiyata daha fazla fayans alabilirsiniz. Bu sayede projenizdeki fayans sayısını artırabilir ve daha büyük bir fayans alanını kaplayabilirsiniz. Bununla birlikte, defolu fayansların dezavantajlarına da dikkat etmek önemlidir. Kullanımını etkileyebilecek defoların var olabileceği göz önünde bulundurarak, iyice bir araştırma yapmanız gerekebilir.

Defolu Fayans Dezavantajları

Defolu fayansların dezavantajları arasında en önemli olanı, fayansın kullanımını etkileyebilecek defoların olmasıdır. Örneğin, çatlak bir defolu fayansın üzerinden su sızabilir ve zamanla altındaki yapıyı bozabilir. Ayrıca, boyut veya şekil bakımından uyumsuz fayansları bir araya getirmek, sonradan sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Defolu fayansları seçerken, dikkatli olunması ve fayansın defosunun etkilerinin iyi anlaşılması gerekir. Ayrıca, defolu fayansları satın almadan önce mağazada tüm fayansları kontrol ederek, en uygun seçeneği seçmek önemlidir.- Defolu fayansların satıldığı mağazalara gidip, tüm fayansları inceleyerek vakit harcamanız gerekebilir.

Defolu fayansların satıldığı mağazalara gidip tüm fayansları inceleyerek vakit harcamanız gerekebilir. Ancak defolu fayansların fiyat avantajları ve dezavantajları göz önüne alındığında, bu harcanan zamanın ve çabaların sonucunda bütçenize uygun seçim yapabilmenizin mümkün olacağı düşünülebilir. Ayrıca birçok mağaza, defolu fayanslarını internet üzerinden de satışa sunmakta ve böylece zamandan kazanmanızı sağlamaktadır.

İnceleme esnasında, dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır. Fayanslarda keskin kenarlar, kırıklar, çatlaklar veya diğer zararlar aranmalıdır. Bazı defolar ürünün doğal yapısından kaynaklanırken diğerleri üretim sürecinde meydana gelebilir. Bu sebeple defonun neden kaynaklandığı ve kullanımının ne ölçüde etkileneceği konusunda bilgi sahibi olmak, doğru seçimi yapmanızı sağlayacaktır.- Defolu fayansları tercih etmek, normal fayansları kullanmaktan daha riskli olabilir.

Defolu fayansları tercih etmek, normal fayansları kullanmaktan daha riskli olabilir. Bu özellikle, defonun boyutu ve şiddeti kullanımı etkilediğinde geçerlidir. Küçük, hafif defolar, genellikle hiçbir sorun yaratmazken büyük defolar, zaman içinde kullanımı etkileyebilir. Ayrıca, defolu fayansların tamamını inceleyerek almanız gerektiğinden normal fayans seçimine göre daha fazla vakit harcamanız gerekebilir. Ayrıca, defolu fayanslar normal fayanslardan daha az dayanıklı olabilir, bu nedenle projenizin gerekliliklerine ve bütçenize dikkatli bir şekilde dikkat etmelisiniz.

2. Kalite Fayans Nedir?

Defolu Fayans Fiyatları 2023
2. kalite fayans nedir?

2. kalite fayanslar, üretim aşamasında bazı hataların oluştuğu veya üretim sonrası bazı hasarların meydana geldiği fayanslar olarak adlandırılır. Bu hatalar, çatlaklar, lekeler, boyama farklılıkları veya fayansların boyutunda değişiklikler olabilir. 2. kalite fayanslar, normal fayanslara göre daha uygun fiyatlarla satılır ve bütçesi sınırlı olan veya projelerinde fayans maliyetini düşürmek isteyen kişiler için tercih edilebilir.

2. Kalite Fayans Fiyatları

Defolu Fayans Fiyatları 2023
2. kalite fayans fiyatları

2. kalite fayans fiyatları, üretimde bazı hatalar nedeniyle düşük kalitede oluşturulmuş fayanslar olduğu için 1. kalite fayanslara göre daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Üretim hatalarından kaynaklanan eksikliklerden dolayı herkesin tercih etmediği ancak ucuz fayans arayanlar tarafından rağbet gören seramiklerden biridir. Kalite düşük olsa da fiyat/performans noktasında insanların tercih sebebi haline getirmektedir.

2. kalite fayans fiyatları ortalama olarak:

  • 30×30 cm ikinci kalite fayans fiyatı ortalama 30-70₺
  • 30×60 cm ikinci kalite fayans fiyatı ortalama 50-120₺
  • 30×120 cm ikinci kalite fayans fiyatı ortalama 120-150₺
  • 60×60 cm ikinci kalite fayans fiyatı ortalama 120-150₺

2. kalite seramik fiyatları markaya, ölçüye ve metrekare birimine göre değişkenlik gösterebiliyor. Sıfır fiyatlarına göre neredeyse yarı yarıya uygun hale geldiğini söylemek gerekiyor.

Defolu Yer Karosu Nedir?

Defolu yer karosu, üretilirken hatalardan dolayı normal kalitede olmayan yer karolarından oluşmaktadır. Hatalı yer karolarında; çatlaklar, lekeler, çeşitli boyut farklılıkları gibi sorunlar olabilir. Bu hatalar nedeniyle defolu yer karoları, normal yer karolarından daha düşük bir fiyata satılmaktadır.

Defolu Yer Karosu Fiyatları

Defolu yer karosu fiyatları, boyutu, kalitesi ve defolu alanın büyüklüğüne göre değişebilir. Genellikle normal yer karosuna göre daha uygun fiyatlarla satılan defolu yer karosu, metrekare fiyatı 50₺’den başlayarak 150₺’ye kadar çıkabiliyor.

Defolu Fayans Nereden Alınır?

Defolu fayanslar genellikle fayans fabrikaları veya depoları tarafından satılmaktadır. Bu tür fayanslar, üretim sırasında veya nakliye sırasında ortaya çıkan hatalar nedeniyle normal fayanslara göre daha düşük bir fiyata satılmaktadır. Defolu fayansları satın almak isteyenler, yerel fayans üreticileri veya bayileri ile iletişime geçebilirler. Ayrıca, bazı inşaat malzemesi satıcıları da defolu fayansları stoklarında bulundurabilirler. Bütün bunlara ek olarak yapı market ikinci el satışı yapan siteler ile Facebook ikinci el gruplarında da toplu satışlarını bulmak mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

1 metrekare fayans kaç liradır?

1 metrekare fayansın fiyatı, fayansın kalitesine, boyutuna, markasına ve satış noktasına göre değişiklik gösterir. Standart bir 30×30 cm boyutunda fayansın fiyatı genellikle 50-100₺ arasında değişebilir.

60×120 fayans ne kadar?

60×120 boyutunda fayansın fiyatı, fayansın markasına, modeline, kalitesine ve satış noktasına göre değişebilir. Ayrıca satın alınacak adedin miktarı da fiyatı etkileyebilir. Genellikle, 60×120 cm boyutunda bir fayansın fiyatı 50₺’den başlayarak 300₺’ye kadar çıkabilir.

Yorum yapın