Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? %100 Püf Noktalar!


Çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar hemen hemen herkesin merak ettiği önemli bir konudur. Aynı zamanda çamaşır suyu lekesi nasıl geçer konusuna sıklıkla bir yöntem aranmaktadır.


Temizlik işlemleri esnasına kılık kıyafetlerin yanı sıra farklı ev tekstil ürünlerine de bulaşan kimyasal istenmeyen beyaz bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bunu gidermek içinde çamaşır suyu lekesi için çareler aranmaktadır.


YouTube video

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? %100 Püf Noktalar!
Çamaşır suyu lekesi nasıl çıkarılır?

Çamaşır suyu lekesi nasıl çıkarılır herkes tarafından az çok bilinmekte olan birtakım yöntemleri kısa ve net olarak sıralayalım.

 • En başta bir miktar metil alkol ve pamuk gerekir.
 • Küçük bir kâseye aldığınız alkole pamuğu bir miktar batırın.
 • Daha sonraki aşama olarak da alkole batırılmış pamuğu, çamaşır suyunun olduğu bölgeye uygulayın.
 • Yapılan işlemin ardından bir gece bu halde beklemeye bırakınız.
 • Bu şekilde aradan geçen uzun saatlerin sonrasında kıyafetleriniz üzerindeki çamaşır suyu lekesinin ortadan kaybolduğunu görebilirsiniz.

En iyi çamaşır kurutma makinesi tavsiyeleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Kapatılır?

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? %100 Püf Noktalar!
Çamaşır suyu lekesi nasıl kapatılır?

Çamaşır suyu lekesi nasıl kapatılır ya da çamaşır suyu lekesi kapatma işlemini nasıl yapabilirim gibi sorularınız bulunuyorsa tam olarak doğru noktada olduğunuzu söyleyebiliriz. Aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.


 • Kapatma işlemi için çamaşır suyu olan bölgeye aynı renkte bir kumaşı yama yapabilirsiniz. Bunun için bir miktar kumaş, iğne ve iplik gerekebilir.
 • Tüm bunların yanı sıra yine lekeli olan bölgeye farklı figürlerden oluşan aksesuarları da yapıştırabilirsiniz. Silikon tabancası bu iş için oldukça faydalı olacaktır.
 • Son işlem olarak da kumaş boyası çamaşır suyu lekesinin kapatılması anlamında büyük fayda sağlayacaktır. Kıyafetleriniz ile aynı renge sahip boya ve fırça yardımı ile kapatma işlemini sağlayabilirsiniz.

Giysiden Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? %100 Püf Noktalar!
Giysiden çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar?

Giysiden çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar diye merak edenler için birkaç adet bilinen yöntemi sırladık. Uygulayarak gerçekten işe yarayıp yaramadığını sizlerde kolayca anlayabilirsiniz.

 • Giysiden çamaşır suyu lekesini çıkarmak için aseton etkili bir yöntemdir bunun için bir pamuğa yeterli şekilde aseton damlatın ve giysinizin lekeli olan noktasına bastırın.
 • Diğer bir yöntem ise karbonat kullanarak çamaşır suyu lekesini çıkarmaktır. 1 çay kaşığı karbonatın içine az miktarda su ekleyin ve kremsi kıvama dönüştürerek lekeli bölgeye uygulayın. Burada kurumasını sağlayın. Kurumanın hemen ardından çamaşırlarınızı çitileyin ve su ile durulayın.
 • Yine, sirke de çamaşır suyu lekelerini çıkarma konusunda doğal bir yöntemdir. Asitli içeriği sayesinde giysideki çamaşır lekesini kolayca yok edebilir.

Halıdaki Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? %100 Püf Noktalar!
Halıdaki çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar?

Halıdaki çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar bilmek ve uygulamak isteyenler için kısaca açıklayalım. En başta çamaşır suyu değen halının ilgili bölgesini bol suyla durulayınız. Ardından yukarıda da bahsettiğimiz gibi koyu kıvamlı bir karbonat yardımı ile leke çıkarmada kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra etil alkol ve pamuk yardımı ile halıdaki çamaşır suyu dökülen yere bastırmak faydalı bir işlem olacaktır.

Pantolondan Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? %100 Püf Noktalar!
Pantolondan çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar?

Pantolondan çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar konulu bu bölümde var olan leke çıkarma yöntemlerinden sizler için bahsedelim.

 • Pantolon üzerindeki çamaşır suyu lekesini çıkarmak yerine keten, kot ve pamuklu pantolonlarınızı kolayca aynı renkteki boya ile lekeli olan kısmı içine alacak şekilde boyayabilirsiniz.
 • Ya da metil alkol ve pamuk yardımı ile lekeli olan kısma bir miktar uygulama yaparak lekenin bir gece bekletilerek çıkması sağlanabilir.

Çamaşır suyu lekesi için satın alabileceğiniz birkaç ürün için tıklayın!

Sıkça Sorulan Sorular

Çamaşır suyu lekesi çıkar mı?

Çamaşır suyu lekesi, bilinen birtakım yöntemler kullanılarak çıkabilmektedir. Bu lekenin çıkabilmesi için en başta kimyasalın ne denli oranda kumaşa etki etmiş olduğudur. Piyasada çamaşır suyu lekesini çıkaracak bir ürün bulunmamaktadır. Doğal yöntemleri deneyerek sonuçları görmek gerekmektedir.

Çamaşır suyu leke çıkarır mı?

Çamaşır suyu leke çıkarma konusunda geliştirilmiş özel formüle sahiptir. Önemli olan mesele doğru ürünler için kullanmaktadır. Beyazlardaki lekeleri çıkarmak için geliştirilmiş ürünler beyaz çamaşırlar kullanılmalıdır. Renkliler için üretilmiş çamaşır suyu ise koyu renkli kıyafetlerde tercih edilmelidir. Bu sayede lekeler kolayca çıkabilir.

Yorum yapın