perde siparişi

En Özel Gün İçin: DamatlıkEvlilik dendiğinde akla gelen ilk şeylerden biri elbette evlenecek kişilerin giydiği gelinlik ve damatlık oluyor. Kadınlar gelinliklerini aylar öncesinden beğenip seçme, prova etme ve satın alma konusunda oldukça hevesli ve başarılı elbette. Ne de olsa bir düğünü düşündüğümüzde gözümüzün önüne gelen ilk şey gelinlik. Oysa gelinlik seçimi kadar önemli bir konu da damatlık alınması. Erkek tarafının bu özel günde giyeceği, ömrü boyunca hatırlayacağı kıyafeti seçerken dikkat etmesi gereken birçok nokta var. Alt tarafı bir takım elbise giyeceğim diye düşünmemek gerek, damatlık giymek hayatta pek seyrek deneyimlenecek bir durum. Hem eskiden olduğu gibi bu konuda seçenekler de pek az değil. Artık en az gelinlikler kadar çok model ve renk seçenekleri damat adaylarını bekliyor.Damatlık Seçerken

Eskiden gelinlik ve damatlık seçerken özel dikimlere başvurmak en üst nokta olarak görülürdü oysa artık hazır damatlık seçenekleri de oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Elbette üstünüzde en şık duracak damatlığı seçerken dikkat edebileceğiniz bazı püf noktalar var. İlk önce vücut tipinize uygun bir model belirlemeniz gerekiyor. Bir mankene giydirilmiş damatlığı çok beğenmiş olabilirsiniz ama en kaliteli malzemeye sahip ve pahalı bir model bile vücut yapınıza uygun değilse üstünüzde güzel durmayabilir. Fazla kilolardan şikayetçi damat adaylarının koyu renklerde damat modeli seçmeleri gerekir örneğin. Açık renkler dikkatleri kilolarınıza çekecektir. Göbek bölgesindeki fazlalıkları saklamak için kuşak takmak da mümkün.

MUTLAKA OKUYUN:  2021 Trend Yemek Odası Takımları ve Modelleri
Sarar damatlık
Sarar damatlık

Damatlık yalnızca ceket ve pantolondan ibaret değil elbette, aksesuarları ile bir bütün oluşturması gerekir. Bu yüzden gömlek seçimi de almanız gereken önemli kararlardan biri. Deseninden kesimine kadar oldukça geniş seçenek imkanlarına sahip doğru bir damatlık gömlek ile bütünlük sağlamak elinizde.

Damatlık Çevresine de Uymalı

Damatlık seçiminde çevrenizle de uyum içinde olmayı unutmamanız gerekir. Düğününüzü planladığınız mekâna uygun bir damatlık seçmeye özen göstermelisiniz. Büyük ve gösterişli bir salonda yapılacak düğün için koyu renkler veya smokin düşünebilirsiniz. Kır düğünü yapıyorsanız mavi gibi doğal renklere yönelebilirsiniz ya da sahilde yapılacak bir düğünde keten kumaşla yapılmış bir damatlık gömlek giyebilirsiniz. Ayrıca evleneceğiniz kişinin giydiği gelinlik ile de uyumlu bir model seçmeniz gerekir. Ne de olsa bu ikinizin günü olacak. Bütün fotoğraflarda birlikte olacaksınız ve yıllar sonra dönüp o anlara bakacaksınız hep. Tasarım ve renk açısından uyumlu bir damatlık ve gelinlik seçmek düğününüzü unutulmaz kılacaktır. Ayrıca evlenmeye karar verdiğiniz mevsimin de damatlık seçiminde rol oynaması gerekir. Hem kumaş seçiminde hem de renk seçiminde düğün zamanınıza uyumlu bir model seçmelisiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Markalar Takipçi Sayısını Bu Yöntemle Artırıyor!
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x