Uçak Koltukları Nasıl Yatırılır?

Uçak seyahatlerinde uçak koltuklarının rahatlığı oldukça önemlidir. Günlerce süren uçak seyahatlerinde kişilerin bir süre uyumaya ihtiyacı olabilir. Uçak seyahatlerinde seçtiğiniz veya seçeceğiniz koltuğun rahatlığı oldukça önemlidir. Özellikle uzun mesafeli uçuşlarda koltukların biraz daha rahat olması gerekmektedir.

Uçak Koltukları Nasıl Yatırılır?
Uçak koltukları nasıl yatırılır?

Bilet alma sitelerinde aradığınız tüm özelliklere sahip birçok hava yolu firması bulunmaktadır. Hepsini tek bir ekran üzerinden inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Uçak koltuk seçiminde rahatlığın ön planda tutulması gerekmektedir. Bu yüzden seçtiğiniz hava yolu firmasının en iyi özelliklere sahip koltuklarını öğrenmelisiniz. Ardından da online check-in fırsatlarının ne zaman olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu şekilde firmanın en iyi koltukları arasından yerinizi kapabilirsiniz. Seçeceğiniz koltuğun yatırılabilir olması, acil çıkışına yakın olması, manzarası olması, sessiz ve sakin bir ortamda olması önemlidir.

Uçak Koltukları Geriye Yatar mı?

Uçak Koltukları Nasıl Yatırılır?
Uçak koltukları geriye yatar mı?

Hemen çoğu hava yolu firmasına ait uçakların koltukları geriye yatmaktadır. Özellikle uzun mesafeli uçuşlarda seyahat eden kişiler, birazda olsa dinlenmek isterler. Günlerce süren uçak seyahatlerinde ise kişilerin illaki bir süre uyumaya ihtiyaçları vardır. Bu yüzden seyahat edecek kişiler, uçak bileti satın alırken koltuk seçimine de ekstra özen göstermelidir. Uçaklarda bilindiği üzere ekonomik sıfır, Premium ekonomi sınıf ve business sınıf seçenekleri bulunmaktadır. Uygun fiyata uçak bileti satın alarak, lüks içerisinde uçak seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Uçuş süresi ister kısa ister uzun olsun; koltukların rahat ve konforlu olması önemlidir. Zira rahatsız bir koltukta uçuş süresinin bitmesini beklemek sıkıntılı bir durumdur.

İlginizi Çekebilir: En iyi yatak markaları ve yorumları için bağlantıya göz atın!

Uçak Koltukları Nasıl Geriye Yatar?

Uçak Koltukları Nasıl Yatırılır?
Uçak koltukları nasıl geriye yatar?

Uçak koltukları yatırma işlemi seçtiğiniz hava yolu firmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak çoğunlukla uçak koltuklarının kolçak kısmında bir düğme bulunmaktadır. Bu düğmeye basarak koltuğunuzu geriye yatırabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz siteden ucuz uçak bileti satın alarak, business sınıfındaymış gibi uçak seyahatinizi yapabilmeniz mümkün. Eğer gitmek istediğiniz yer fazlasıyla uzak bir bölgeyse, uçak koltuk seçimini acil çıkış kapılarına yakın olan koltuklar arasından seçebilirsiniz. Acil çıkış kapısına yakın olan uçak koltuklarının önü her zaman boştur. Böylelikle uçak yolculuğunuz boyunca hem hareket edebileceğiniz bir alanınız olur hem de koltuğunuzda daha rahat edersiniz. 

İlginizi Çekebilir: Maket uçak nasıl yapılır merak edenlere…

Uçak Koltuk Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Uçak Koltukları Nasıl Yatırılır?
Uçak koltuk seçimi neye göre yapılmalı?

Uçak biletinizi satın alırken uçak koltuğunuzu da hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Birçok hava yolu firmasını birbirleri ile karşılaştırabilir ve bütçenize en uygun olan firmaya erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hava yolu firmaları uçak ile seyahat etmeyi sevenlere avantajlı uçuş paketleri sunmaktadır. Bu paketlerin içerisinde yemek ve bagaj hizmetinin yanı sıra koltuk satın alma da bulunmaktadır. Bu avantajları paketler arasından bütçenize en uygun olanını satın alarak, bir taşla iki kuş vurabilmeniz mümkün. Uçak koltuk seçiminizi bir veya birden fazla kişi sayısına göre belirleyebilirsiniz. Uçak yolcuğunuz boyunca rahatsız edilmek istemiyorsanız; pencere kenarından, sürekli yerinizden kalkan biriyseniz koridor kenarından, rahatça inip binmek istiyorsanız ön koltuklar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Daha fazla fikir için Pinterest hesabına göz atabilirsiniz. 

Yorum yapın