Bir Ev Hanımı Günde Kaç Kalori Harcar?

Hangi ev işi kaç kalori? Gün içinde hanımlar evde çokça zaman geçiriyor. Peki, ev işleri yapmanın kalorisi ne kadar? Gün içinde kadınlar ne kadar kalori yakıyor? Ev işi ile kilo verme mümkün mü?

Bir Ev Hanımı Günde Kaç Kalori Harcar?
Bir Ev Hanımı Günde Kaç Kalori Harcar?

Ev temizliği, yemek yapma, çocuk bakımı derken kaç kalori harcıyoruz? Elbette kilomuz sadece yaktığımız kalori ile alakalı değil. Gün içinde aldığımız kalori de önemlidir. Ancak, genel olarak ev işleri yaparak yakacağımız kalori bellidir. İşte detayları…

Bir Ev Hanımı Günde Kaç Kalori Harcar?

Yapılan hareket ile yakılan kalori bellidir. Bir ev hanımı günde kaç kalori harcar sorusunun yanıtı ise verilen bilgiler ile bulunur. Gün içinde yapılan eylemleri bilen kadınlar kaç kalori verdiğinin de kolayca hesabını yapabiliyor.

Yerleri süpürmek ya da silmek: 90 kalori

Yer süpürmek toplamda 90 kalori yakıyor. Gün içinde bunu ne kadar uzun süre yaptığınız da önemlidir. Ortalama olarak 90 kalori yakılmaktadır.

Ütü yapmak, yatak hazırlamak: 70 kalori

Her gün yapılmasa da topluca yapılan ütüler ve yatakların hazırlanması, nevresimlerin değiştirilmesi gibi eylemlerinizi düşündüğünüzde toplamda 70 kalori yaktığınızı söyleyebiliriz.

Toz almak, yüksek rafları temizlemek, perde takıp çıkarmak: 50 kalori

Gün içinde toz almak, kalori yakmak demektir. Ancak yüksek olan raflara yükselerek temizliği yapmak, perde yıkamak asmak gibi eylemler için de 50 kalori yakılıyor.

Yemek hazırlamak, sofrayı düzenlemek: 80 kalori

Yemek hazırlamak ve sofra düzenleme toplam 80 kaloridir.

Bulaşık yıkamak: 100 kalori

Gün içinde birkaç kere yapılıyor olabilir. Her yıkamada ise 100 kalori yakılıyor.

Camları silmek: 150 kalori

Camları silmek ortalama olarak 150 kalori yakıyor.

Banyo temizlemek: 200 kalori

Banyo temizliği, derinlemesine bir temizlik 200 kalori demektir.

2 Saat Ev İşi Yapmak Kaç Kalori?

Gün içinde hangi işleri yaptığınız önemlidir. Ancak 2 saat boyunca; ev süpürmek, bulaşıkları yıkamak, toz almak, banyo temizlemek büyük ölçüde kalori yaktıracaktır. Bu işlemlerin tamamının 2 saat boyunca olması halinde kişinin yaktığı kalori 1.000 kaloriyi geçebilir. 2 saat boyunca hareket halinde olmak son derece önemlidir.

Duvar silmek kaç kalori yaktırır?

Duvarları silmek çok büyük bir iş. Normal koşullarda yüksek yerleri silmek, toz almak 300 kaloriye kadar yakar. Ancak duvarlar hem zaman alan hem de alan geniş olduğundan 800 kalorinin üstünde bir kalori yakma olacaktır. Hangi ev işleri kilo verdirir dendiğinde duvar silmek mutlaka ilk sırada gelmektedir.

Yerleri Elle silmek kaç kalori yaktırır?

Yerleri el ile silmek 300 kaloridir. Evin boyutu ve sizin yer silmeye ne kadar zaman ayırdığınız da kalori miktarını etkilemektedir.

Cam silmek kaç kalori yaktırır?

Camları silmek 150 kaloridir. 4 odadan daha fazla cam silen kişiler için 300’e yakın kalori de yakmanın mümkün olduğu bilinir.

Süpürge yapmak kaç kalori yaktırır?

Yerleri süpürmek 90 kaloridir.

Balkon yıkamak kaç kalori yaktırır?

Maksimum 90 kalori olan bir eylemdir. Ev işi ile kilo verme bu eylemlerin dışında beslenmeyi de düzende tutmak ile olabilir.

“Bir Ev Hanımı Günde Kaç Kalori Harcar?” üzerine bir yorum

  1. Mümkün değil kalori yakmak o kadar kolay değil,öyle olsaydı temizliğe giden hanımlar tığ gibi olurlardı

    Yanıtla

Yorum yapın