En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi


Yoğun çalışma ve hızlı bir yaşam günlük ev işlerini yapma noktasında çalışan kesimleri epey zorluyor. Bu konuda teknolojinin gelişmesiyle birlik robot süpürgeler hayatımıza girmiş durumda. Farklı süpürme özellikleri ile ayrıca silme işlerini de yaptırabileceğiniz robot süpürgeler hem evde hem de ofis ortamlarında sıklıkla kullanılıyor. Burada kullanıcı için en büyük sorun en iyi robot süpürge markaları arasından en iyi robot süpürgeyi bulmak oluyor. Çok farklı özellikleri ile ön plana çıkan en iyi robot süpürge tavsiyeleri kullanıcı yorumlarıyla belirleniyor.

İçindekiler gizle

Peki, en iyi robot süpürge hangisi, akıllı robot süpürge almadan önce nelere dikkat edilmeli soruları gündeme geliyor. Bir kullanıcı olarak sizlere akıllı süpürge karşılaştırması yapabilmeniz için piyasaya sürülmüş en güncel robot süpürge markaları ile robot süpürge tavsiyesi ve önerilerini sıralıyorum.

Akıllı Robot Süpürge Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Robot süpürge almadan önce bilmeniz gerekenler ile dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik. En iyi robot süpürge tavsiyeleri için öncelikle buradaki bilgileri okumanızda fayda var!

  • Robot süpürge tavsiyeleri içerisinde belki de en önemli özellik ise akıllı robot süpürgenin siz evde yokken de dışarıdan çalıştırılabilmesi. Wi-Fi özelliği olan robot süpürgeler size daha konforlu bir kullanım sağlayacaktır.
  • Satın almak istediğiniz süpürgenin kullanacağınız ortamın zeminine uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Günümüzdeki robot süpürgeler neredeyse her zeminde iş görüyor ancak bazen hassas oldukları durumlar da söz konusu olabiliyor. Laminat parke, granit, fayans gibi sert zeminler ile halılardaki performanslarına mutlaka bakılması gerekiyor.
  • Ev temizliğinde en önemli detaylardan biri de satın alacağınız robot süpürgenin mobilya altına rahatlıkla girip süpürge ve silme işlemini yapıp yapamayacağıdır. Bu noktada robot süpürgenin yüksekliğine dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Robot süpürgelerin bazıları hem süpürme hem de mop yani silme işlemini yerine getiriyor. Eğer silme işleminin de yapılmasını istiyorsanız ıslak paspas özellikli robot süpürgeleri tercih etmelisiniz.
  • Araştırmalar hassas sensörlerle donatılmış robot süpürgelerin eşyalarınıza daha az çarptığı ve daha az zarar verdiğini gösteriyor. Bu noktada çoklu sensöre sahip robot süpürgelerin tercih edilmesi gerekiyor.
  • Son olarak satın alacağınız robot süpürgenin mobil uygulamasını ve haritalama özelliklerini de incelemenizi öneririz. Özellikle doğru haritalama yapan, uygulaması kullanışlı model tercih etmek size uzun yıllar kullanım rahatlığı sağlayacaktır.

Robot süpürge alırken yukarıdaki kriterlerden sizin için en önemli olanlarını belirleyerek aşağıda sizler için araştırdığımız modellerden fiyatlarına göre tercihte bulunabilirsiniz.

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri

Aşağıdaki listede en iyi akıllı süpürge karşılaştırması, özellikleri ile detaylı inceleme videosu ve satın alan kullanıcıların yorumlarını bulabilirsiniz. İşte karşınızda en iyi robot süpürge tavsiyeleri…

Haydi başlayalım!

1.Roborock S6 Pure Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi
Roborock S6 pure robot süpürge

Roborock S6 Pure Robot Süpürge Özellikleri

Roborock S6 Pure robot süpürge teknik özelliklerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Ağırlık (kg)3.2
Aşılabilir Engel20 mm
Boy350 mm
Çalışma Modu Sayısı4
Çalışma Süresi150 dk
Derinlik10 mm
Emiş TürüIslak
En350 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıDüz Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkBeyaz
Ses Seviyesi (dB)65
Siklon FiltreVar
Su Tankı Kapasitesi (L)0.18 lt
Şarj Süresi6 Saat
TeknolojiAkıllı Navigasyon
Toz Kapasitesi0.46 lt

Roborock S6 Pure Robot Süpürge İnceleme Videosu

Roborock S6 Pure robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Roborock S6 Pure Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

Roborock S6 Pure robot süpürgeyi satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“En iyi robot süpürge tavsiyeleri arasında belki de en güzeli diyebilirim. Paketini yeni açtım. Haritalama yapmayı becerebilirsem çalıştıracağım. Şimdi faydalarını anlatabilirim ürünü çalıştırdım ilk haritalamayı başaramadım sonra tekrar sildim falan. Sonra her yeri ayarladım açtım kapılarımı gereksiz şeyleri kaldırdım. Çalıştı evim 170 metrekare tüm odaları sorunsuz temizlerken 1 odada saçmalamaya başladı gitti, geldi sonra servisi aradım ilk 5-6 çalıştırmada böyle olduğunu kodlama yaptığını sonrasında düzeldiğini söyledi. Evet, denedim düzeldi ayrıca evim büyük olmasına rağmen şarj %62 de iken falan evi temizledi bitirdi bile şarjım hiç bitmedi, o konuda mükemmel temizleme konusunda inanılmaz başarılı ve ayrıca sessiz kocam uyurken rahatsız olmadı. Tek sorun yerdeki peluş halıma takılıyor o yüzden onu kaldırıyorum makarna halı gibi halılarda zorlandığını söyleyebilirim onun dışında her şey çok güzel iyi ki almışım.”

“Evimizde pek çok elektrikli alet mevcut. Ama açık ara evdeki en çok işe yarayan en mühim makine bu diyebilirim. Gerçekten olmazsa olmaz yani. Almadan önce bu kadar abartacak ne var diyordum ama gerçekten varmış. Bir yere bir şey mi döküldü hemen çağırın gelsin temizlesin dönsün. Kocaman süpürge çıkarıp uğraşmaya hiç gerek yok. Veya şarjlı süpürgeyi çıkar onunla süpür geri tak falan hiç uğraşmanıza gerek yok. Uygulamadan şurayı süpür diyorsunuz süpürüyor. Her gün evi dolaşıp süpürüp şarj aletine geri dönüyor. Her gün topladığı pislik miktarı inanılmaz. Sanki içine pislik haznesi konulmuş sırf siz mutlu olun diye pislik çıkarıyor gibi. Her gün bu kadar pislik toplaması inanılmaz.”

“Buradaki yorumlara bakarak tercih etmiştim. çok beğendim, dün geldi ve akşam iş çıkışı hemen kurup kullandık. Tüm evi süpürdü ve haritasını çıkardı. Mop özelliği de oldukça iyi, oda değiştikçe ve büyük odalarda aynı odanın içinde bezi kontrol etmekte fayda var. Bezini elle yıkayıp tekrar takmanızı tavsiye ederim. Sesi de kesinlikle rahatsız etmiyor. Birden fazla telefona uygulamasını yüklemeyi düşünenler için önerim; Mi Home uygulamasını kullanmalarıdır. Roborock uygulamasında buna imkan vermiyor. Sadece bunu çözerken biraz zaman harcadık. Onun dışında her işi o halletti. çok çok tavsiye ederim 🙂 “

Daha önceden irobot’ un ilk modellerinden birini kullandığım için ne istediğimi aşağı yukarı biliyordum. En önemli kriterim iyi haritalandırma yapabilmesiydi. Çünkü bir yeri 10 defa süpürüp bir yeri 1 defa süpürmek olayın kullanılabilirliğini düşürüyor. Çekiş gücü toz, kırıntı, saç gibi ev kirleri için pek fark etmiyor. Mop benim için pek önemli değildi çünkü evin çoğu halı kaplı. Epey araştırdıktan sonra haritalama becerisi ve uygulama özellikleri sebebiyle bu ürünü seçtim. Beklentimden de ileri düzeye de çıktı. Bir haftadır kullanıyorum sonuç inanılmaz. Alırken s5 max ile arada kalmıştım; yurt dışı değerlendirme sitelerinde bulduğuma göre s6 pure’ un 2 sensörü daha fazla ve motoru daha yeni ve sağlam; mop özellikleri s5max ta daha iyi. Firma ürünü hızlı, düzgün paketli ve açılmamış olarak gönderdi. Garanti konusu kafamı çok kurcalıyordu. Ürünün 2 yıl ithalatçı firma garantisi var. Ne derece iyidir bilemiyorum, umarım işim düşmez. Roboroc’ ın resmi sitesinden ücret karşılığı tekrar garanti yapılabiliyor; ben biraz araştırdıktan sonra böyle bir yolu tercih etmedim.

Öncelikle ürün çok şık. kullanım açısından bakacak olursak; kurulum biraz karışık. İlk önce evi tanıtma bakımından cihazı şarja bağlayın ve pil %100 olunca evi temizlemesini isteyin ve mop kısmını su ile de doldurursanız ayrıca evi tanırken silmişte olacaktır. Size bir harita çıkaracak. Uygulama üzerinde haritayı da kaydedersiniz ve oda oda ayırır ve aracı kullanırsınız. Ayrıca yüksekliği 10cm olan koltuk, TV ünitesi, yatak gibi eşyaların altına rahat giriyor. Tanıma esnasında ben önüne çıkacak sehpa, perde ya da yerdeki eşyaları kaldırdım ki evi tamamen tarasın. Temizleme ve silme açısından bakacak olursak süpürme ve silme işini her gün yaptırırsanız ev gerçekten tertemiz oluyor. Evim yaklaşık 176m2 ve 110m2 olarak temizledi ve %50 şarj yedi ve 115 dakikasını aldı. Ürünü alalı 5 gün oldu ve elimize süpürge ya da vileda almadık, almayı da düşünmüyorum. Evin erkeği olarak ki her hafta 2 defa süpürge yaptırılan biri olarak :)) iyi ki almışım diyorum:))

S5 Max ile S6 pure arasında kalmıştık, İkisinin de artıları ve eksileri var. Mop özelliği çok da önemli olmadığından S6 pure’da karar kıldık. Tercih sebebimiz iki önemli husus: Birincisi daha yeni motor ve sensörler ve robotun hızı. S6 pure bu açıdan daha iyi. Ama mop özelliğini çokça kullanıyorum derseniz S5 Max alın. (Ama S6 pure fiyat olarak daha ekonomik, neden daha ekonomik demeyin arz talep meselesi yoksa S5 Max daha iyi değil kesinlikle ) Gelelim şarj konusuna. 180 metrekare evi halılarda maksimum ve düz zeminlerde standart modda tek şarjla hem haritalandırmayı hem de temizliği %38’de bitirdi. Daha sonraki temizlikte daha iyi performans sergileyecektir. Kafası karışık olanlar için diyeceğim şu ki: Paranız varsa çöp boşaltma hazneli alın. Yoksa S6 pure tam size göre. Gayet başarılı…

Satın almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Sararan Halı Nasıl Temizlenir?

2.Roborock S7 Sonic Mopping Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi
Roborock S7 sonic mopping robot süpürge

Roborock S7 Sonic Mopping Robot Süpürge Özellikleri

Ağırlık (kg)4.5
Aşılabilir Engel20 mm
Boy96 mm
Çalışma Modu Sayısı2
Çalışma Süresi180 dk
Derinlik353 mm
Emiş TürüIslak
En353 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıDüz Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkBeyaz
Ses Seviyesi (dB)67
Siklon FiltreVar
Su Tankı Kapasitesi (L)0,45 lt
Şarj Süresi2,5 Saat
TeknolojiAkıllı Navigasyon
Toz Kapasitesi0.46 lt

Roborock S7 Sonic Mopping Robot Süpürge İnceleme Videosu

Roborock S7 Sonic Mopping robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Roborock S7 Sonic Mopping Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

Roborock S7 Sonic Mopping robot süpürgeyi satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri bu robot süpürgeyi almaktı. Temizlikle geçirilen zamanı ciddi oranda azaltıyor. Yerde kulaklık, kablo ve benzeri küçük objeler bırakılmadığı taktirde her yeri rahatça tek başına dolaşıp temizliyor. Halıyı tanıma özelliği özellikle çok güzel yerleri paspaslarken halıya geldiğinde paspası kaldırıp çekiş gücünü artıyor. Halının köşesine biraz paspas değmiş ancak halıda başka hiçbir ıslaklık yoktu. Uzun tüylü halklar için de aynı etkiyi gösterir mi bilemem. Tek şarjla tüm evi çok rahat şekilde temizleyip şarj istasyonuna geri dönüyor. Şarj istasyonunu altında bulunan bant ile yere sabitlemek lazım aksi taktirde çıkarken ve girerken kaydırıp zorlanıyor. Uygulama üzerinden kullanımı gayet basit biraz kurcalama ile bütün özellikleri öğrenilebilir. Bu süpürgeyi seçmemizin sebebi lidar özelliği ile odayı daha güzel bir şekilde tarayıp küçük engellerin (kablo gibi) üzerinden geçip gidebilmesi ve daha fazla alan temizleyebilmesiydi. 9,8cmden yüksek bütün eşyaların altına girebiliyor. Kendi kendine toz torbasını boşaltması için ayrı bir parçası olduğunu öğrendim ancak kutu içerisinde bulunmuyor. Ayrı alınması gerek ama bu aparata çok ihtiyaç duymadım temizlemesi zor değil. Almayı düşünenlere kesinlikle ederim. Uzun oldu ama bildiğim her şeyi anlatayım ki yardımcı olabileyim istedim.”

“Sırasıyla Mi Vacuum mop pro ve Roborock S5 kullanmış birisi olarak, S7’nin gelmesini iple çekiyorduk. Haritalamada diğer robotlar illa ki bütün kenarları gezip o şekilde haritalandırırdı ancak S7 orta noktalardan lazer ile bütün haritayı kusurauz çıkarıyor. 1 hafta deneyip öyle yorum yazıyorum. Şuana kadar hiç kafa karışıklığı yaşamadı, ki evimiz müstakil, çoklu haritaları kullanıyoruz. Bunu görünce S5 meğer mop yapmıyormuş dedik. Görsel olarakta bence bugüne kadar ki en şık görünüm. Türkçe dil seçeneğinin olması güzel. Toz toplama standı ayrıca satılacak, biran önce o da gelirse robot işi S7de zirveye oturur. Şiddetle tavsiye edilir..”

“Kendisini daha ucuzken almayıp inatla bu zamana kadar beklediğim için çok ama çok pişmanım. YouTube da video çok ama kısa bir özet de ben geçeyim. İlk açtığınızda Wi-Fi hattına bağlamak İçin mutlaka şarj istasyonuna bağlayın. Kurulumu şarjdaysan yapacaksınız. Şarjı %100 olsun. Öyle çalıştırın. Mopsuz çalıştırın ki haritayı çıkarabilsin. Yoksa ilk seferde uzun sürüyor haliyle. Asla yerinden kaldırmayın. İşi bitince Kendisi yolunu bulup şarj istasyonuna dönecek ve harita o zaman bölümlenecek. Sonra odaları ayırıp isimlendirebilir ve girmesini istemediğiniz yerleri seçebilirsiniz. Sonrası en sevdiğiniz arkadaşınız olacak eminim :)) 1 yıl boyunca Xiaomi Vacuum Mop Pro kullanımı sonrasında bu ürüne geçtim. Dubleks evde mop pro artık problem yaratmaya başlamıştı. Gelelim S7’ye, Dün teslim edildi. Mop pro’dan kat be kat üstün bir çekiş gücü var. mop özelliği Y şeklinde değiş yeni sistemle bildiğiniz çağ atlatmışlar robot süpürgelere. halı üzerine mop kaldırma başarılı, sadece kenarlarda tam layıkıyla işlemiyor sistem. ana orta fırçası kılsız fakat daha rahat hareket edecek şekilde tasarlanmış olması nedeniyle bildiğiniz döverek çekiyor. haritalaması hızlı, ilk temizlikte her yer elle çizilmiş gibi çıkardı. 4 harita hafızası var. her oda için farklı süpürme gücü ve moplama ayarı yapabiliyorsunuz. halıları haritada tespit ediyor, her odadaki halı için mop kaldır, üzerine çıkma vb aksiyonlara karar verebiliyorsunuz. sadece mop sadece süpürge ve her ikisi birden seçeneği var. sadece mop özelliği bile ekstra güzel. tek zayıf yönü mop proya göre 20mm kapı eşiklerinden geçemiyor. mop pronun alt kısmı yerden biraz daha yüksek olduğu için. mop pronun geçtiği ama S7 geçemediği 2 eşik var bende. Onları da kaldıracağım, sırf bu yüzden iade etmek anlamsız. kısaca, parasının karşılığını veriyor. Tavsiye olunur.”

“Ürün düşündüğümden daha iyi kesinlikle her evde bulunması gereken bir yardımcı tabi insan gücüyle yapılan temizliklerden biraz daha farklı bazı alanları iki ya da üç kez temizletmeniz gerekebiliyor Temizlik sonrası ortalıkta hiç hav-toz görmüyorsunuz Sadece kırıntılar kalabiliyor, Mop özelliğini de kullandıktan sonra yazmak istedim Kesinlikle gayet başarılı bezden çıkan kiri görünce iş yapıyor diye düşünüyorsunuz Eksilerinden biri şarj istasyonunu bazen bulamayabiliyor özellikle çok temizlik yaptığında şarjı azaldığında birkaç kez bunu yaptı. Diğeri toz haznesi boşaltım istasyonu olmadığı için eliniz sürekli üzerinde olmalı dolanan saç tellerini kesmeniz lazım, toz ünitesini sık boşaltmanız lazım, Tabi en önemlisi çalıştırmadan önce ortalığı düzenlemeniz lazım yerde şeffaf poşet, İnce şarj kablosu, küçük oyuncak parçası ve benzeri olmamalı. Bir de mobilya ayaklarınıza uygun yüksekliği getirebilirseniz bundan iyisi can sağlığı… Zaman içinde geliştirileceğini düşünüyoruz alacak olanlara büyük kolaylık sağlayacak tereddüt etmenize gerek yok zamanla fiyatının düşeceğini bilmemize rağmen çıkar çıkmaz aldık.”

“Robotu Kasım ayında aldım. İki buçuk aydır yoğun bir şekilde kullanıyorum. Evde kedim olduğu için almıştım. Haritalaması, WiFi’si hiç bir sorun yaşamadım. Eşimle yoğun çalışıyoruz. Gerçekten zamandan tasarruf ettiriyor. Her zaman çok iyi temizlediğini söyleyemem. Her temizlik bitiminde çöpünü boşaltıp filtreyi diğer elektrik süpürgesi ile çektiriyorum. Arada sensörlerini ve fırçalarını temizliyorum. Köşelere giremediği için dikey süpürge ile köşeleri ve tabii ki koltukları ayrıca süpürmek gerekiyor. Mopundan çok bir beklentim yoktu. Yine de idare eder. Ardından ben mopladığımda oldukça kir çıkıyor. Lekeleri çıkarmada çok iyi değil. Duru su ile kullanılıyor. Deterjan, sirke vs borularda tıkanıklık yapabilir diye ben göze alamadım. Can dostunuz varsa çok işe yarar bir ürün. İlk başlarda yoğun kullanıyordum. Şu anda haftada iki max üç gün çalıştırıyorum. Kullanıma göre mopu çok çabuk eskidi. Mop, filtre ve fırçanın düzenli değiştirilmesi ayrıca bir masraf kapısı olacak. Bunu göz önünde bulundurun. Etrafta kablo, poşet, ip, engel olmaması çok önemli. Ben sandalyeleri kaldırıyorum mesela. Bazayı yükselttik yatak altına da giriyor. Aldığımızdan beri bir kez yazılım güncelledik.”

“Ürünü iki özelliği için seçtim 1) bir tanesi halını üzerine geldiğinde mop kaldırıp halının nemli bırakmıyor. 2)Altındaki ana fırça kıl fırça değil bu yüzden saç ip gibi şeyler dolanmıyor eksi özelliği ise 112 m2 net temizlediği alan 181 dakika sürüyor yani 2 defa şarja gidiyor ve şarj yaklaşık 4-5 saat sürüyor Genel itibarı ise güzel bir ürün…”

Satın almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları

3.iRobot Roomba i7 Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi
iRobot roomba i7 robot süpürge

iRobot Roomba i7 Robot Süpürge Özellikleri

iRobot Roomba i7 robot süpürge teknik özelliklerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Ağırlık (kg)4
Aşılabilir Engel20 mm
Boy92 mm
Çalışma Modu Sayısı1
Çalışma Süresi75 dk
Derinlik94 mm
Emiş TürüKuru
En390 mm
EPA/HEPA FiltreYok
Kullanım AlanıSert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkSiyah
Ses Seviyesi (dB)68
Siklon FiltreYok
Su Tankı Kapasitesi (L)Yok
Şarj Süresi3 Saat
TeknolojiOda Sınırlandırma
Toz Kapasitesi0.4 lt

iRobot Roomba i7 Robot Süpürge Detaylı İnceleme Videosu

iRobot Roomba i7 robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

iRobot Roomba i7 Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

iRobot Roomba i7 robot süpürgeyi satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“İyi ki almışım parasını sonuna kadar hak eden bir ürün.. haritalandırmayı da birkaç seferden sonra yapıyor. temennim uzun süre bu şekilde kullanmam.. girebildiği her yere girmeye çalışıyor, halı püsküllerinden geçiyor. Keşke çok önceden alsaymışım. Çıkan toza inanamazsınız. Küçük çocuğum ve büyük bir evim var, çalışan biriyim süpürmek hem çok zamanımı alıyordu hem de çok yorucu oluyordu. Sabah erkenden kalkıp herkes uyanmadan rutin işleri yapar yetiştiremezdim. Yıllardır belki de ilk defa robot sayesinde oturup bir kahve içtim o evi süpürürken. Düşünmeden alın fiyat olarak daha uygun olanlar var ama bunu baya araştırarak aldım. İnşallah sorunsuz devam eder. Satıcı da oldukça ilgili soruma anında cevap verdi yardımcı oldu. Uzun yazdım ama benim gibi günün her dakikası sizin için önemliyse pişman olmayacaksınız.”

“En iyi robot süpürge tavsiyeleri arasında yer alan bu modeli satın almadan önce birçok yorum okudum. Öncelikle olumsuz yorumların hepsini unutun. Cihazı çalıştırır çalıştırmaz yorum yaparsanız tabi ki alışma süreci olumsuzluklar yaşarsınız. Cihaz ilk birkaç çalıştırmadan sonra haritasını oluşturuyor ve sonrasında dip köşe her yeri temizliyor. Oturup takip ettim. Hiçbir nokta atlamıyor. Tek şarj ile 100m2+ çok rahat süpürüyor. İlk çalıştırmada toz haznesi iki kere doldu ama sonrasında gün aşırı çalıştırmada hazne dolu uyarısı vermeden temizliği bir kerede tamamladı. Diğer markaları kullanan arkadaşlarımın yaptığı yorumlar; parasını gerçekten her konuda hakkediyor. Halı ve parke karışık zeminde hiçbir sorun yaşamadım. Düşünen herkese gözüm kapalı tavsiye ediyorum.”

“Tam anlamıyla muhteşem bir ürün. Yaklaşık bir yıldır Dyson V8 kullanıyor ve her gün mutlaka çalıştırıyordum. Dyson’dan çok memnun olamama rağmen yoğun iş temposu sebebiyle her akşam eve dönüşte etrafı toplayıp ev süpürmek zor oluyordu. Şimdi evi sabah topluyorum. Kapıları açık bırakıp çıkıyorum. Erken saat komşuları rahatsız etmemek adına saat 11 de çalışmaya başlıyor (çok sesli değil ama yine de bir makine sesi oluyor) ve ben dönene kadar her yeri süpürüyor. İlk aldığınızda biraz şarj olduktan sonra evin içinde rasgele dolaşarak haritalandırma yapıyor. Sizin makine şarj olurken telefona uygulama indirmeniz gerekiyor. İsterseniz manuel olarak da çalıştırabilirsiniz uygulama olmadan. Yaklaşık 4-5 saate evi krokilendirip size isimlendirmemiz için harita sunuyor. Herhangi bir şekilde sıkıntı yaşarsa (çöp haznesi açık kaldı gibi) uygulama üzerinden mesaj gönderiyor. Uygulaması İngilizce yazılmış. İsimlendirmeler de İngilizce oluyor ama özelleştirip Türkçe rotalar oluşturulabiliyor. Her süpürmede ne kadar çalıştı, ne kadar sürede şarj oldu raporlandırıyor. Tek kelimeyle muhteşem bir yazılımı var. Halının uzun saçaklarından bile kedini kurtarıyor ve saçakları koparmıyor.150 m2 ( halı alanı çok çok az olan) bir evi 3 buçuk saate süpürüyor bunun 1 saat 12 dakikası şarjda geçiyor. Şarj sonrası kaldığı yerden devam ediyor. Bana ürünü gönderen tedarikçi firma çok hızlı teslimat yaptı, 48 saat dolmadan ürün elimdeydi ve faturası kutu içinde geldi. Ürünün üzerinde Amerika’da tasarlanıp Çin’de yapıldığı yazıyor. Ben bu markayı ürünü tasarlayan ilk marka olması sebebiyle seçtim. Diğer markalarda iyi olabilir ama risk almak istemedim. Trendyol’dan çok uygun bir fiyatla aldım. Umarım ileriki günlerde sıkıntı yaşamam. An itibarı ile memnun olduğum bir ürün. Kesinlikle tavsiye ederim.”

“Birkaç ürün arasında kararsız kalmıştım. Ürünü almadan önce firmayı aradım ve gerçekten detaylı bir şekilde ürünler hakkında bilgi verdiler ve kampanya zamanında olmasına rağmen ürünün ertesi gün elime ulaşmasını sağladılar. Ürünü almadan önce xiaomi s5/ s6 ve irobot arasında çok kararsız kalmıştım. Fakat detaylı araştırma yaptığımda irobot i7 yi aldım. Robot Süpürgelerde en önemli faktör kullanılacak alanın metrekaresi. Ben net 160 m2 evde kullanıyorum çok memnun kaldım. 1) İ7’yi tercih etmemdeki en büyük etken al kısmının fırçalı olmaması. Birçok robot süpürgede süpüren kısımda fırçalı bir yapı oluyor ve zamanla yerdeki saç kıl vb fırça kısmına dolanıp kalıyor. Temizlemesi bir hayli zaman alıyor. Fakat i7’de böyle bir probleminiz yok. Fırçalı bir mekanizma yerine tamburlu bir yapı var ve gerçekten halının en aşağı kısmındaki partikülleri bile çekiyor (test ettim) 2) Toz haznesi cihaz üzerine sabit değil ve yıkanabilir özellikte. 3) Ev içerisinde lokal temizlik yaptırabiliyorsunuz. Sadece mutfağı, oturma odasını, banyoyu süpür gibi. 4) Irobot markasının Türkiye ofisi var. Yani firma yasal olarak Türkiye’de. Dolayısıyla tüm garanti, servis ve tamir süreçleri firmanın kendi denetiminde. Diğer markalarda özellikle Xiaomi de Türkiye ofisi yok. İthalatçılar üzerinden ürünün satışı sağlanıyor. 5) Haritalama algoritması biraz yavaş geldi bana. Ama bu tarz şeyler yazılımsal dolayısıyla da bir firmware güncellemesi ile iyileştirme yapılabilir. 6) Evde Dyson süpürgemde var. Detaylı olarak her ikisini de denedim. Dyson ile aynı temizlik gücünde diyebilirim. 7) Ürünün üzerinde 1 adet kamera var. Ürünün tek dezavantajı kamera ile obje algılayarak haritalama yapıyor. Bu yüzden özellikle haritalama yaparken, verimli bir haritalama yapabilmesi için aydınlık bir ortama ihtiyaç duyuyor. Kullanım kılavuzunda da bu durumdan bahsediyorlar. 8) Yaklaşık 15 gündür her gün özellikle yatak odasını süpürtüyorum. Evimdeki halılar yeni olduğu ve alerjim olduğu için geceleri öksürüyordum. Fakat üründen sonra öksürükler tamimiyle kesildi diyebilirim. 9) Fiyat olarak muadillerine göre bir tık pahalı ama diğer markaları kullanan arkadaşlarımın ürünlerini de bu ürün almadan önce kendi evimde 3-5 gün deneme amaçlı kullandım. Gerçekten arada çok fark var.”

“Bu teknolojiler keşke daha ulaşılabilir olsa şu çağda… İlk robot süpürgem. Normalde haftalık süpürürdüm, fakat bununla 2 veya 3 günde bir süpürüyorum evi. İnanın ben 2 günde çıkan toza şok oldum. Daha önce torbalı vardı ve anlamıyormuşuz demek ki. Robotun haznesinden bir avuç pamukçuk, kırıntı, saç, anlamadığım ufak tozlar çıkıyor. Evim küçük hatta tarayıp süpürdüğü alan 31 metrekare diyeyim, o kadar küçük yani. Mobilyalarınıza yapabildiğiniz kadar ayak satın alıp takın, altları süpürülsün. Koltuğumuza öyle yaptık; baza beklemede… Cep telefonunuzdan google asistan’a girip ev cihazları kısmından ‘irobot’ diye aratıp ürünü tanıtın, ekleyin. Daha sonra google asistan’a vereceğiniz sesli komut ile cihazınızı çalıştırabileceksiniz.”

“Ürünün kurulumu çok rahat; şarj ünitesini takıp cihazı oturtmak yetiyor. Uygulamasını indirdikten sonra da bir kaç adımlık kolay bir kurulumu var, ve i7 ilk temizliğine başlıyor. Beklediğimden biraz daha sesli çalışıyor, ancak iyi emiş gücü olan diğer cihazlarda da benzer ses seviyeleri belirtildiğinden buna takılmadım. İlk temizliğinde evi tanıdığı için biraz gezdi, sarjı bitti gelip kendini sarj edip temizliğe devam etti. İlk sefer bolca gezmesi normal, sonradan bu kadar gezmiyor. İlk temizlikte çıkan toza inanamadık, baya iyi çekiyor. Odaların haritasını çıkartması biraz zaman aldı, 2. temizliğinde haritalar net olarak çıktı. Sonra odaları isimlendirdik, girmemesi gereken yerleri belirttik. Ondan sonra hangi odayı ne zaman istersek temizletebiliyoruz. i7’yi öneririm, i7+ çok daha iyi olurdu ama sonradan otomatik kir boşaltma ünitesi alınabildiğinden daha sonraya bıraktım. Çok güzel ürün.”

Satın almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

4.iRobot Roomba i7+ Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi
iRobot roomba i7+ robot süpürge

Robot Roomba i7+ Robot Süpürge Özellikleri

Robot Roomba i7+ robot süpürge teknik özelliklerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Ağırlık (kg)4
Aşılabilir Engel20 mm
Boy92 mm
Çalışma Modu Sayısı1
Çalışma Süresi75 dk
Derinlik94 mm
Emiş TürüKuru
En390 mm
EPA/HEPA FiltreYok
Kullanım AlanıSert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkSiyah
Ses Seviyesi (dB)60
Siklon FiltreYok
Su Tankı Kapasitesi (L)Yok
Şarj Süresi3 Saat
TeknolojiOtomatik Kir Boşaltma Sistemi
Toz Kapasitesi0.4 lt

Robot Roomba i7+ Robot Süpürge Detaylı İnceleme Videosu

Robot Roomba i7+ robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

iRobot Roomba i7+ Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

“Böylesine bir konfor yok gerçekten, oda oda seçip istediğimiz yeri temizletebiliyoruz, haftalık programlarken bile hangi odalar temizlenecek seçiliyor, çekim gücü çok iyi halılarımızda bile çok başarılı. yuvasına dönüp kendi tozunu kendi boşaltıyor bu inanılmaz olmuş daha evvel 966 kullanıyorduk kendimiz boşaltınca zor geliyordu bazen bununla hiç üşenme derdi yok. şimdilik bir kaç haftadır kullanıyoruz toz torbası dolmadı henüz 30 kullanıma kadar yeter yazıyor sitesinde, biraz pahalı bir cihaz ancak bütçesi olanlar düşünmeden alabilirler.”

“Öncelikle oldukça detaylı araştırma yaparak tercih ettik. Yeni kullanmaya başladık. Ürünün fiyatı pahalı evet, ancak aynı modelin kendini temizleme özelliği olmayan yani plus olmayan versiyonuna göre kesinlikle verilen paraya değer. Çünkü her temizlikten sonra haznesini temizleme mecburiyeti işin konforunu çok düşürüyor bence. Ekonomi açısından değerlendirince E5 serisi tercih edilebilir. Ancak vakum ve temizleme performansından da taviz vermiş oluyorsunuz. İmkanı olanlar için, almışken.. ile başlayan cümleler kuranlar için kesinlikle doğru bir tercih. Ürünün sesli çalıştığı yorumlarına gelince, okuduklarımdan sonra yüksek bir ses seviyesi bekliyordum, beklentimin çok altında ses seviyesinde çalışıyor. Çok iyi temizliyor, içinden toz dökme gibi bir problemle karşılaşmadık. Yatak ve bazaların ayaklarını yükseltmeyi planlıyorum. 10 cm den yüksek her yere giriyor. Wifi kontrolünde hiç bir problemle karşılaşmadık. Programı indirdiğiniz platformda yorumları okumanızı tavsiye ederim. Kurulumda bazı tercihleri belirtilen şekilde yaparsanız sorun yaşamazsınız. Kullanmaya başlayınca teknolojinin geldiği seviyeyi daha iyi algılıyorsunuz.”

“Uzun bir süre iRobot’un eski bir modelini kullandıktan sonra mop özelliği de olduğu için başka bir robot süpürge edinmiştim. Ne büyük hata 🙂 i7+ aldıktan sonra iRobot markasının ar-ge ve kullanıcı deneyimi açısından diğer markalardan ne kadar ileride olduğunu gördüm. Evdeki iki kediye bir de köpek eklenince emiş gücü daha yüksek ve haritalama hafızası daha gelişmiş bir ürüne ihtiyaç duyduk. İki katlı ve yerleri büyük ölçüde parka olan evi yaklaşık iki saatte, neredeyse kusursuz süpürüyor. Her süpürmeden sonra toz haznesini manuel boşaltabilir ya da kendi kendine dock’una aktarmasını seçebilirsiniz. Kendi içinde gelen kağıt torba 30 boşaltıma kadar dayanıyor yazıyor ama çevreye olan zararı yüzünden genelde elle boşaltıyoruz. Otomatik tahliye isterseniz de orijinal ve yan sanayi torbalar rahatlıkla bulunuyor. Mutlaka uygulaması üzerinden kullanmanızı tavsiye ederim, böylece kanepenin etrafı, mutfak tezgahının altı gibi sık kullanılan ve hızlı kirlenen alanları bölge olarak tanımladıktan tüm evi süpürmeye gerek kalmadan temizleyebilirsiniz.”

“Ürünün ara yüzü İngilizce İngilizcesi olmayanlar için kullanımı zor. Birde tahmin ettiğimden gürültülü çalışıyor. Çekişi gayet iyi. Çift fırçalı olduğundan halıları çok iyi temizliyor. Halılarınız püsküllü ise biraz sorun yaşayabilirsiniz. Haritalaması mükemmel. İstediğiniz zaman istediğiniz odanın temizlemesini evde olsanız olmasanız yapabiliyorsunuz. İster saat programlayın ister manuel seçip temizle deyin arkanıza bakmayın. Haznesi doldu mu sorunu yok kendi haznesini boşaltıyor. Şarjı azaldı mı otomatik doluma gelip sonra kaldığı yerden temizliğe devam ediyor. Bir eksisi de yüksek halılara çıkarken bazen haznesinden toz dökülebiliyor. Sonuç kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün.”

“Üründen önce lütfen iRobot markasını ve hangi firmalara neler ürettiğini bir araştırın. iRobot 30 yıllık bir Amerikan şirketi ve tek kelime ile bu işin piri. Abuk sabuk firma ve model robotlarla kıyaslamayın. Baktığınız model 2019 dan beri tüm dünyadaki ilk 5 temizlik robotu içinde yer alıyor. 3 ay önce almak nasip oldu ve artık evimizin süpürülmesi ile alakalı bir konu konuşulmuyor bile 😉 ( evimiz 160 m2 ) İmkanınız varsa alın ve süpürme işini unutun..”

“Bu para verilir mi diye çok kararsız kalıp araştırma yapmıştık ama çok gereksiz vakit kaybetmişiz. Alt modellerine 3-5 bin vereceğinize direk bunu alın konuyu kapatın. Diğer tüm marka ve modellerde dışardan çalıştırdığınızı düşünün, misafiriniz gelecek ve toz haznesi doluyor ya da şarjı işlemin yarısında bitiyor. Bunda hazne dolunca şarjı bitince istasyonuna gidip ihtiyacını karşılayıp tekrar kaldığı yerden devam ediyor. Büyük bir lüks ve kolaylık. Üstelik navigasyon sistemi diğer tüm modellere göre üst seviyede girmedik delik bırakmıyor, bir yerde sıkışıp kalmıyor hemen kendini kurtarıyor. Bir kere alacağınız ürün için en iyisini alın derim.”

Satın almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Lake Kapı Modelleri ve Fiyatları

5.Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi
Xiaomi mi robot vacuum mop essential robot süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential Özellikleri

Ağırlık (kg)3.5
Aşılabilir Engel18 mm
Boy80 mm
Çalışma Modu Sayısı3
Çalışma Süresi110 dk
Derinlik324 mm
Emiş TürüKuru
En244 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıDüz Zemin, Halı, Sert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkBeyaz
Ses Seviyesi (dB)72
Siklon FiltreYok
Su Tankı Kapasitesi (L)0,22 lt
Şarj Süresi4 Saat
TeknolojiAkıllı Navigasyon, Boşluk Sensörü
Toz Kapasitesi0.6 lt

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential Detaylı İnceleme Videosu

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Kullanıcı Yorumları

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop süpürgeyi satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Bir kere temizlikte hepsinden iyi nedenini anlatacağım bir üst modeli mija ile arasında kalmıştım arada 700 lira fark var.Bu 700 lira nedir? Essential halı sensörü var mijada yok güncellemeyle de gelmez mijada halı sensoru yok. Essential halıya çıktığını anlıyor ve turbo moda kendi geçiyor mijada yok. Yani temizlik öncelikse bu daha iyi temizliyor. Essential haritalama hafızaya alma yok kendi haritasını her seferde çıkarıyor. Mijada var. Bu ne demek? Essential otomatik bir odaya gönderemiyorsunuz çözümü söylüyorum sıkı durun diyelim ki tek oda süpürmeniz lazım odaya koyun kapıyı kapayın düğmesine basın odayı süpürüyor mijada git yatak odasını Süpür gibi komut verebiliyorsun. Teknoloji manyağı olarak düşündüm vereyim ki 700 lira daha vermedim:) Mantık olarak şöyle düşünün benim evde yokken çalış diyorum geldiğimde tüm evi süpürmüş oluyor zaten yok salonu şupur mutfak kalsın dsrseniz mija alsın ama ben her seferin full süpürttüm derseniz vebarada birde ya sadece salonu süpürteyim derseniz kapıyı kapatınız 700 liraya gidip keyfinize göre başka ürünler alın yada cepte dursun.”

“Kurulumu çok basit. Mi home ile hemen kendisi bağlandı zaten. Haritalandırma çok detaylı olmasa da yeterli. Mesela salonu 2. kez süpürürken neredeyse hiç çarpmadı ve ilk seferdeki gibi aynı yerlerde dolanmadı. Wifi bağlantısı kesilmediği sürece harita kayıtlı kalıyor. Gelelim temizliğe; emiş gücü oldukça iyi 2200 gerçekten üst sınıflarda bile bulunmayan bir değer. Önde çift fırça cihazın tek fırçalılar gibi sağa sola dönmesini gerektirmiyor. Lineer bir temizlik sağlıyor. Engel aşma oldukça başarılı.2 cm den çok yüksek eşikleri bile geçiyor o yüzden eşiğe güvenip kapılarınızı açık bırakmayın. Paspas modu yeterli tozları alıyor ve su tankı 220ml. Çok az ıslaklık bırakıyor ama 3 kademeli seviye ayarıyla bunu ayarlayabilirsiniz. Normal paspastan çok daha az nem bırakıyor. Kenar süpürme moduna alınınca sadece kenarları gezip temizliyor ve oldukça başarılı. Gelelim olumsuz yönlere. Odalara özel gönderemiyorsunuz cihazı. Bir kere başladı mı evi gezmeye başlıyor. Haritalandırma lazerli modellere göre biraz zayıf ama kesinlikle iş görüyor. Ha bir de batarya. 110 dakika yeterli bir süre ama keşke 2500mah yerine 3500mah civarı bataryası olsaydı daha iyi olurdu. Bütün bunları topladığınızda fiyatının üstünde bir cihaz. Gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz.”

“Emiş gücü standart modda bile çok iyi, otomatik dock a dönmesi gayet başarılı, nerede olursa olsun 1 dakika içinde şarj istasyonuna dönmeyi başarıyor. Paspas modu da kotu değil fakat suyun içine bir temizleyici katılabilse iyi olurdu, belki de özel bir temizleyici maddesi vardır henüz araştırmadım. Duru su ile paspas atmasından daha iyi olacaktır. Mi home uygulamasından ev aletleri sekmesine gelip Mi robot ( temel ) yazanı seçerseniz eşleştirmeyi çok rahat yaparsınız, uygulama kullanışlı ve basit. Sanal duvar oluşturamıyorsunuz fakat manyetik bantlar satılıyor alabilirsiniz. Haritayı her seferinde yeniden çıkarmıyor, kaydediyor ve ikinci üçüncü temizlemede etrafa daha az çarpıyor. Kısacası bu fiyata alınabilecek en iyi urun. Emiş gücü 1300pA olan cihazlara yaklaşmayın bile, hiçbirisi çekmiyorlar. Bunun emişi 2200pA”

“En mükemmel bir detaysın xiaomi kesinlikle herkese tavsiye ediyorum çok memnunum daha 2.günüm ama oldukça beğendim. Uzaktan kumandalı olarak da yönlendirebiliyorsunuz siz uzanın o çalışsın. Sadece yerlerde kablo biblo vb engeller olmaması gerek kabloya ayağı falan takılabiliyor ben etrafta ki bütün engel olabilecek şeyleri kaldırdım çok güzel süpürüyor. Odalarınızın metre karesi fazla büyükse biraz uzun süre biliyor temizliği ama normal büyüklükte ki odalarda gayet iyi tekrar tekrar hem süpürüp hem siliyor fırçaların uzunluğu ve iki tane oluşu sayesinde köşeleri bile atlamıyor oldukça kullanışlı. Yani odaları hafızaya almaması çok da önemli değil alacaksanız bu fiyat böyle bir ürün için çok çok uygun kesinlikle tavsiye ediyorum ben çeyizim için aldım.”

“Bence ürün parasının hakkını veriyor. Uygulaması basit mi home yüklüyorsunuz. Biz cihaz olarak Temel temizlik robotu kısmını seçtik direk gördü çalıştı. Normal süpürgelere o kadar çok para vermektense bu ürünü almak çok daha mantıklı. Çekiş gücü ve cihaz gücü çok iyi. İnce paspas gibi olan halıyı giderken bazen ittiriyor yani o kadar güçlü. Paspas özelliği de güzel. Halılara paspas yapmıyor bizim aldığımız cihaz bazıları halıları ıslatıyor demiş bizde öyle bir şey olmadı. Koltukların altına rahat girip çıkıyor. Takılma olayı çok nadir oluyor yerde kablolar varsa veya çekyatların alt kısmında çökme varsa anca o zaman takılabiliyor. Programı kurup evin dışında bir yerdeyken bile çalıştırıp durdurma yapabiliyorsunuz. Cihazın nerede olduğunu görebiliyorsunuz yani kısacası alın derim.”

“Alsak mı almasak mı diye çok düşündük, mi home uygulamasını kurmak için biraz uğraştık sonunda başardık. Şarj aletini nereye kurarsanız gidip buluyor kendini şarj ediyor tüm halıları yıkamaya vermiştik makineyi çalıştırdık o halde yumak gibi toz toprak çıktı inanın şaşırdık tek sıkıntısı bölge (oda) işaretlenip sadece orayı temizle gibi bir özelliği yok onu da temizlenecek odaya bırakıp kapıyı örtmekte bulduk. Karı koca çalışanlara tavsiye ederim evde yokken çalıştırdık geldiğimizde temizlemiş paspas atmış ve yuvasına girmişti. Daha yüksek ve pahalı olanlara gerek yok bence takdir sizin.”

Satın almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Çakıl Taşı Rengi ile Dekore Edilmiş +10 Ev

6.Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi
Xiaomi mi robot vacuum mop pro robot süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Özellikleri

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro teknik özelliklerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Ağırlık (kg)6
Aşılabilir Engel10 mm
Boy350 mm
Çalışma Modu Sayısı3
Çalışma Süresi120 dk
Derinlik95 mm
Emiş TürüKuru
En350 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıDüz Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkBeyaz
Ses Seviyesi (dB)40
Siklon FiltreVar
Su Tankı Kapasitesi (L)0.3 lt
Şarj Süresi4 Saat
TeknolojiAkıllı Navigasyon
Toz Kapasitesi0.5 lt

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Detaylı İnceleme Videosu

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Kullanıcı Yorumları

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop süpürgeyi satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Bir hafta oldu, çok memnunum. Paket içerisinde 2 döner fırça (biri yedek, tek fırçalı makine bu arada), Hepa filtreli toz tankı, yine hepa filtreli 2 si 1 arada (su&toz) toz tankı. 2 tane microfiber bez ( biri süpürge&paspas modu, diğeri paspas modu için, son olarak microfiber bezi taktığımız aparat. 2100 mpa çekiş gücü bulunmakta, 4 modu mevcut; sessiz, standart, orta ve turbo. Tahmin edebildiğiniz gibi turboya doğru daha fazla ses yapmakta, şarj yemekte ve çekiş gücü yükselmektedir. Haritalama olayı çok güzel, yeniden adlandırma bölme birleştirme olayları çok pratik. Her yemekten sonra mutfağa gönderiyorum, 2 tur yaptırıyorum tertemiz yapıyor. Koltuk ünite yere sıfır değilse, eviniz düz ayaksa ve çok eşyanız yoksa ideal. Bizde eşya çok, 2 tane de çocuk var, çalıştırmadan önce mutlaka topluyoruz evi. Yoksa çorap kablo oyuncak takılıyor. Ev temizken bile çalıştırdık bir ton toz çıktı. Bazı parçaları almaması sizi hayal kırıklığına uğratmasın, sonuçta harita bazlı çalışıyor, önemli olan tozu toprağı topluyor. Yanına da hava temizleme cihazı aldım tozdan eser yok.”

“Roborock s5 almak istiyorduk fakat indirimi kaçırınca bu ürünü satın aldık. Aralarında araştırdığımız kadarıyla tek belirgin fark şarj süresi fakat 3+1 120 metrekare evimiz için bu ürün yeterli geldi fazlasıyla. İlk kullanışta haritası olmadığı için çok fazla dolanıyor ve haritayı çıkartamayan şarjı bitiyordu. Bu sorunu sadece kenarları süpür seçeneğini seçerek aştık. Böylece tüm evin köşelerini dolaşarak haritayı kısa sürede çıkartmış oldu. Onun dışında 2 gün oldu kullanmaya başlayalı toplamda 6 saat ev süpürtmüşüz. İnanılmaz bir konfor sağlıyor. Hiç vakit harcamadığınız halde eviniz tertemiz. Tabi öncesinde ortalığı biraz toplamanız gerekiyor. Onun için de şahane bir motivasyon sağlamış oluyor 🙂 Paspas performansı olarak da viledayla silmişsiniz gibi parlak yüzeyler ve temiz bir koku bırakıyor. Tabi yapışmış şeyleri kurumuş lekeleri çıkartmıyor çok fazla baskı uygulamadığından. Kesinlikle verilen parayı hak eden bir ürün. Daha önce almış olmayı dilerdim. Bizim gibi titiz ve üşengeç insanlar için 10/10.”

“Bir aydır kullanıyoruz, çok memnunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İlk birkaç çalışmasına göre yargıya varmayın. Evin haritasını çıkarıp tanıdıktan sonra gerçek performansını görüyorsunuz. İlk çalışmalarda karışık bir çalışmayla işi çok uzattı, bir şarjla bitiremedi temizliği ama 2-3 çalışma sonrası ve şimdilerde daha hızlı ve tekrar şarja dönmeden tüm evi bitiriyor. Evim 180 metrekare. Süpürmesi de silmesi de şahane. Tabii yerdeki lekeleri güç uygulayarak çıkarmıyor, sadece yüzeysel bir silme. Ama evdeki toz inanılmaz azaldı bir ayda. Oğlumda alerjik geniz akıntısı vardı, 20 gündür geniz açık. Eşimdeki kuru öksürük kesildi. Her gün çalıştırıyorum bir avuç toz çıkıyor. Önceden haftada 1 süpürge açardık, hepimizin alerjik olmasına şaşmamalı 😌 Önerim ilk çalışmada kenarları süpür özelliği ile çalıştırın, evi haritalasın sonra tam temizlik yaptırın. Odaları bizim mantığımızla oda oda ayırmıyor. Harita oluştuktan sonra siz app uygulaması üzerinden odaları ayırıp adlandırıp, oda oda temizlemesini sağlayabilirsiniz.”

“Ürün mükemmel bir kolaylık sağlıyor çekimi kuvvetli ev 90m2 olmasa da 2100 pascal çekim gücü olduğu için bu modeli aldım annemlere. kurulumu çok kolay ufak ayrıntılar var sadece. 1) Mi Home uygulamasını indirin. 2) Şarj dokunu/aletini robotun kolay girip çıkabileceği ve haritalanma bitene kadar değiştirmeyeceğiniz bi yere koyun. 3) Robotun üstündeki açma düğmesinden açın ve robot tan açıldığını söyleyen sesi duyana kadar bekleyip şarj yerine elinizle itin ve şarj oluyor sesini duyduktan sonra üzerindeki tuşlar turuncu yanacaktır. 4) Mi Home uygulamasını açın ve bölge olarak çin değil kesinlikle Türkiye seçin yoksa bağlantınız yavaş oluyor. Mi home a üye olun. 5) Cihaz üzerindeki ev şeklindeki tuşa ve açma düğmesine aynı amda basılı tutarak wifi sıfırlandı komutunu duyana kadar basın. 6) telefondan cihaz ekleme kısmına gelerek üstteki arama kısmına robotun modelini yazın ve çıkan ve robotunuzun modelini bulunca basıp bekleyin cihazı bulmaya çalışacak eğer bulmaz ise bekleme süresi sonunda el ile ekleme var ona basın. (Bu esnada evinizin wifi ağına bağlı olmanız gerekmektedir) 7) otomatik bulursa zaten direkt olarak evinizin wifi adı çıkar ve ona basarak evinizin wifi şifresini girip gerekli adımlara zaten yönlendirileceksiniz. El ile bulmanız gerekirse de prpgram sizi telefonun wifi bağlamtısına yönlendirir orda robotun modeli çıkar ona basıp sonra programa geri dönün ve çıkan ekranda wifi ağları olucak ordan ev internetinizin adını bulup basın ve wifi şifrenizi girince sonraki adımlara program otomatik sizi yönlendirecektir. 8) robot tanıtınca sizden bir yer adı ister çıkan ekranda oturma odası vs. Hazır seçenekleri kullanabilirsiniz. Sonrasında zaten ekleme işlemi bitmiş olacak. 9) sonraki ekranda vacum, mop&vacuum, mop seçenekleri görürsünüz. O seçenekleri yukarı iterseniz çalışma hızlarını da göreceksiniz. Tavsiyem haritalandırma esnasında silent modda çalıştırmanız. 10) çalıştırmadan önce robot menüsü bu vacum vb. Seçenekleri seçtiğiniz ekranın sağ üstte bulunan 3 noktaya basarak açılan menüde side clean veya kenar temizliği seçimini açın ve sonra geri dönerek başlata basın ve robot bu özelliği açarsanız sadece evin duvar kenarlarından gezerek bütün odaların haritasını çıkaracak bitince otomatik şarj yerine dönecektir. Daha sonra bu özelliği bir daha kullanmanıza gerek yok. Artık istediğiniz gibi istediğiniz modda ve çalışma hızında ister oda oda(çıkan oda isimlerinin üstüne basarsanız sadece seçim yapılan odayı süpürür) isterseniz tüm evi süpürebilirsiniz.”

“12 gün kullandıktan sonra yorum yazıyorum. Cihaz kesinlikle insanın işini ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Eşim her gün bana dua ediyor 🙂 Çok yorum okudum, çok araştırdım. Gittim yerinde inceledim. şimdi iyi ki almışım diyorum. Garanti şartlarına önem verdiğim için özelikle resmi Türkiye distribütörü olan Mi Store kullanıcısından aldım. Cihazın sağlıklı çalışması için öncelikle haritanın doğru çıkarılması gerekiyor. Harita özelliği olmayan cihazlar bence oyuncaktan farksızdır! Sadece kenarları süpür deyip tüm evi 1 kere süpürttürün. Daha sonra haritayı düzenleyin(odaları gerçekte olduğu şekilde bölün) Geri kalanı çok kolay. Ortalıkta takılacağı engelleri kaldırın (kablo, poşet vb.) Cihazı kullanırken kesinlikle sabırlı olunması gerekiyor. Nede olsa internet üzerinden kontrol ediliyor ve bir senkronizasyon süresi var. internetin evin her yerinde iyi çekmesi gerekiyor. Arka odalarda iyi çekmesi için Mi wifi extender pro aldım ve rahat ettim. 2+1 90m2 evim var. Hiç şarj sorunu yaşamadım. Cihaz birden çok kullanıcı ile paylaştırılarak farklı telefonlardan kontrol edilebiliyor. Bizim evde çok fazla eşya yok buna rağmen şarj %50’nin altına ancak iniyor. Süpürme ve silme fonksiyonları gayet güzel çalışıyor. Bazen harita sıfırlanıyor ya da haritada şarj aletinin yerini farklı yerde gösteriyor. Bu durumda ya 10 dk. bekleyip senkronize olmasına izin verin, ya da kenarları süpür deyip yeniden harita çıkarın. Harita çıkarması zaten15 dk. sürüyor. Her gün süpürge yapıldığı halde topladığı toz gerçekten enteresan. Halılara takılmıyor, zaten kendini yukarı kaldırıp gerekirse yamultuyor. Tekerlekleri büyük ve çok iyi kavrıyor. Halının iplerine takılıyor ama kendini bir şekilde kurtarıyor. Turbo modda ince halıları kendine yapıştırıyor! Standart mod zaten oldukça yeterli ve uyuyan bir insanı uyandırmayacak bir seste çalışıyor.”

“Öncelikle bu ürünü almak için o kadar araştırma yaptım ki aklıma ve bütçeme en uygunu buydu sanırım. Bütün robotlar silme yaparken halıyı görmüyor mecbur kaldırmak zorunda kalıyorsunuz ben üzerinde engel olmayan halıları kaldırıp hem süpürüp hem sildirme yapıyorum süpürmesen daha yavaş bir silme yapıyor her yeri tertemiz pırıl pırıl yapıyor. Her seferinde bu kadar toz çıkmasının sebebi ise döverek temizlik yapması döverek havları tozları ayağa kaldırıp çekiyor aslında bi nevi sizin yaşam kalitenizi de arttırıyor. Ben kendime doğum günü hediyesi aldım indirim perşembe sipariş verdim cumartesi günü geldi kargo çok hızlıydı normalde pazartesi gözüküyordu ama perşembe aynı gün kargoya verilmişti. Yorumları okuyorum başka sitelerde ve ya burada aldığınız satıcı çok önemli size iade edilmiş ürünü yollayabilir veya arızalı ürün yollayabilir yoksa memnuniyetsizliğin bir açıklaması olamaz ürün 4/4 lük utanmasam evde süpürge açmayacağım hep bunu kullanacağım. Ama ben her gün süpürge yapardım her gün olmasa gün aşırı yapardım robottan sonra haftada 1 belki 10 günde 1 yaparım çünkü emin olun ihtiyacınız kalmıyor bile. Haritalandırmayı da bir defa yaparken her şeyi kaldırın Kapsamlı bir haritalandırma çıkarsın sonra zaten yerine koyarsanız onu görüyor çarpma yapmıyor sadece beğenmediğim bir özelliği perdelerim yere uzun perdeyi duvar gibi algılıyor.”

Satın almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Suya Dayanıklı Parke Modelleri

7.Roidmi Eve Vacuum Mop Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi

Roidmi Eve Vacuum Mop Robot Süpürge Özellikleri

Roidmi Eve Vacuum Mop robot süpürge teknik özelliklerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Ağırlık (kg)3.6
Aşılabilir Engel20 mm
Boy350,1 mm
Çalışma Modu Sayısı3
Çalışma Süresi250 dk
Derinlik98 mm
Emiş TürüKuru
En350 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıDüz Zemin, Halı, Sert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkBeyaz
Ses Seviyesi (dB)66
Siklon FiltreYok
Su Tankı Kapasitesi (L)0.25 lt
Şarj Süresi3 Saat
TeknolojiAkıllı Navigasyon
Toz Kapasitesi0.3 lt

Roidmi Eve Vacuum Mop Detaylı İnceleme Videosu

Roidmi Eve Vacuum Mop robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Roidmi Eve Vacuum Mop Kullanıcı Yorumları

Roidmi Eve Vacuum Mop süpürgeyi satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Uzun süre robot için araştırma yaptım , 20 güne yakındır da kullanıyorum yanlış yönlendirmemek için . YouTube vs hep reklam için ürün tanıtımı yapılıyor. Roborock s5 max ile Roidmi de Roidmi eve plus arasında kalmıştım , Roidmi in Türkiye garantili olması ve emiş gücünün oldukça yüksek olması (Roidmi 2700 , roborocks 2000 pa) sebebiyle tercih ettim . Gözü kapalı alabilirsiniz. Plus içinde Benim gbi, sizin için de 2 bin TL fark önemliyse Roidmi Eve alın , çünkü zaten fırçayı yan fırçayı temizlemek ve su tankı vs için ters çeviriyorsunuz o arada boşaltın gitsin çok büyük iş değil , ama sdc süpürme yapacak kıl tüy çıkmaz bende diyorsanız 2 bin TL farkta önemli değilse Plus ı tercih edebilirsiniz. İki makinede birebir aynı.iyiki diyorum . Eksileri de söyleyeceğim . 1-Halı modunda gücünü artırmada 5 sn geç kalıyor, çok ince halıları tanımayabiliyor. bu net . Ama fiyat muadili diğer süpürgelerde bu özellik zaten yok. Güncelleme ile hallolabileceğini düşünüyorum . 2-Toz haznesi ile su tankı yan yana olması en sevmediğim özelliği oldu .keşke ayrı ayrı yapılsaymış .ve toz haznesi de 100 ml diğer ürünlere göre küçük , Ama onunda sebebi 2 fırçası olduğu için 2 fırçanın sığabilmesi için birlikte olmasıymış . Diğer robotlarda tek yan fırça mevcut ,bunda 2 adet . 3—En çok sevdiğim özelliği Almak için yeterli sebeb olan ; X2 modu özelliği mükemmel hem tam dikey hem tam yatay giderek cm2 yi dahi süpürme sağlıyor . Gerçekten süpürmesine 10 üzerinden 10. 4-Oda , bölge veya nokta süpürmesi yapabiliyor. Kalemtraş çöpünü sdc 1,5 m2 yi süpürecek şekilde ayarladım geldi süpürdü ve gitti. Özellikle güçlü modda ve X2 modunda çalışma yaparsanız , Philips maratona eş değer ,%100 temizlik sağlayabilirsiniz. Ve 2 kez evinizi rahatlıkla süpürecek şarja sahip. Yada 1 süpürme 1 silmeyi rahatlıkla yapar hem de güçlü modda.”

“Çok uzun araştırmalar , izlenen sayısız videolar , okuduğum yorumlar sonucu roidmi eve almaya karar verdim. Roidmi hakkında çok az bilgi var maalesef ama en popüler ürünlerde olmayan özellikler var bu robotta. Ürünü tam 3 aydır kullanıyorum. Ve bu kadar işe yaradığına hala inanamıyorum. Her gün evi büyük süpürgeyle süpüren biriydim artık en son ne zaman açtığımı unutuyorum bile. Hemen hemen her ürünün altında çok araştırdım bunu aldım gibi bir yorum görürsünüz bu yorumlar benim çok kafamı karıştırmıştı öncelikleriniz neler önce ona dikkat etmelisiniz. Benim önceliğim emiş gücü ve süpürme becerileriydi . Evde çok halı olduğu için mop özelliğini kullanmıyorum. Çünkü mopu halılara tamamen değdirmeden moplayabilen bir urun yok . Roborock s7 halida mopunu havaya kaldırsa da halinin üzerine çıktıktan sonra fark ettiği için halinin kenarlarını ıslatıp moplamıs oluyor.Bu makine 2800 pascal emis gucune sahip piyasadaki en yüksek emiş gücüne sahip ürünlerden. Çift donen fırçaya sahip ve iyi ki cift donen fircali bir urun seçmişim diyorum. tek fırçalılara gore temizlemesi çok daha başarılı. Diger super bir özelliği ise roidmide X2 adi verilen bir süpürme seçeneği var odayı enine süpürüp daha sonra tekrar kenarlardan geçip birde dikine gidip gelerek süpürmeyi tamamlıyor tabii ki surede 2 kati oluyor. Burada batarya devreye giriyor 130 m2 evimi şarjı bitmeden basari ile süpürüp şarj istasyonuna dönebiliyor. Benim seçeneklerim arasında viomi v3 roborock s5 vardı onları kullanmadım ama şunu söyleyebilirim 1 defa süpürseydi sadece bu makineden mükemmeliyetçi biri olarak asla memnun kalmaz missim çünkü yatay süpürmeyi bitirdiğinde hala yerde ufak tefek şeyler kalıyor ama dikey süpürmeyle çift süpürmede yüzde 95 temizlik sağlıyor. Süpürme örneklerini fotoğraflara koyacağım. x2 kapalıyken ve x2 açıkken . Tek olumsuz yanı diğer ürünlere göre toz haznesi daha küçük 2 süpürmede boşaltıyorum. Bütçemin üzerine çıkmıştım ama simdi iyi ki diyorum.”

“Eşim ne kadar güçlü çekebilir iade edelim dedi ama sonuca inanamadık özellikle halı yıkamadan geldikten sonra denedim (6-7 kez verdik daha önce) evdeki havlardan bıkmıştık inanılmaz ürün hem Türkçe çift ön fırça 2700pa güç şaşırttı yüzde 40 ile evi bitirdi 150m² ev 100m² alan temizledi halıda gücünü artırıyor. Paspas y şeklinde isteğe bağlı 2kere temizlik imkanın en önemlisi roidmi Türkiye garanti fiyat performans ürünü kesinlikle tavsiye ederim.”

“Yüzyılın icadı. Çok araştırdıktan sonra yan fırçasının 2 adet olması ve Türkçe yazılım nedeniyle roidmiyi tercih ettik. Wifi bağlantınız olmadığı taktirde performans çok zayıf, bağlantıdan sonra canavara dönüştü resmen aşağıda haritalanmanın resmini attım. Odanın birinde kızımın uyuyor olmasi nedeniyle haritalamaya dahil etmedik diğer kalan alanı en ince ayrıntısına kadar haritalamaya dahil etti. Benim gibi Roborock ile Roidmi arasında kalanlaradır bu yorum Roidmi aldığın para sonuna kadar helal olsun. :)”

“Ürünü alırken çok düşünmüştüm şimdi iyi ki almışım neden daha önce almamışım diyorum, aslında bu ürünü almak sorun değildi, bunun bir ürün olduğunu kabul etmek sorundu, robotun çekim gücü çok iyi yerdeki bütün toz tüy saç vs hepsini çok iyi temizliyor çocuklu evler için vazgeçilmez, diğer evlere de sadece tozu toplaması için bile gayet başarılı bir ürün, daha önceki senelerde bu çeşit ürünlerin tam gelişmemiş olduğunu düşünüyordum, belki de birkaç senedir üretilen ürünler gayet gelişmiş ve işini gayet başarılı yapıyor, yakın gelecekte her evde olacak ve bugün almamış olanlar, sadece geçmişte kalan pişmanlığını yaşayacak, tıpkı benim gibi, zamanı kendinize ayırın.”

“Hızlı kargo için teşekkürler. Uzun araştırmalar sonucu 2 üründe karar kıldım. Birisi bu diğeri de 360 s9 vacuum. Şu an orta fiyatlardaki ürünlerde en iyisi bu 2 ürün diyebilirim.(roidmi eve plus da alınabilir toz torbalısı). Ürün kurulumu çok kolay. Şarj istasyonunun yerini ayarlayıp ürün şarjdayken temizliğe başlatın. Tüm evin haritasını çıkarmadı 1 saati buluyor. Sonrası zaten oda oda da temizlik yaptırabiliyorsunuz. Kesinlikle elle bir yere taşımayın. Nereyi temizletecekseniz uygulama üzerinden seçerek yaptırın. Elle taşıyınca sapıtıyor sağa sola çarpıyor nerede olduğunu anlaması zor oluyor. Henüz mop yaptırmadık ancak inceleme videolarındaki gibidir diye düşünüyor. İlk geldiğinde evi 3 kez süpürttük o heyecanla, 3ünde de toz hanesi tıka basa doldu. Halı üzerinde sesi ve çekim gücü artıyor(ayarı ona göre yaparsanız). Sessiz modda da iyi çekiyor tozları. Ha tabii ki alamadığı bazı toz parçaları oluyor yüzde yüz temizleyemiyor. Her robot böyle bence. Genel olarak ilk izlemime göre çok iyi diyebilirim. Alabilirsiniz. Toz torbalı olanı da alınabilir. Maddi durumunuza göre her şey. Toz torbalıdaki robotla bu aynı robot.”

Satın almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: En İyi Kıyma Makinesi Tavsiyesi

8.Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Süpürge Özellikleri

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu robot süpürge teknik özelliklerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Ağırlık (kg)3,6
Aşılabilir Engel20 mm
Boy120 mm
Çalışma Modu Sayısı5
Çalışma Süresi150 dk
Derinlik355 mm
Emiş TürüKuru
En355 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıDüz Zemin, Halı, Sert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkBeyaz, Beyaz
Ses Seviyesi (dB)50
Siklon FiltreYok
Su Tankı Kapasitesi (L)0,14 lt
Şarj Süresi3 Saat
TeknolojiAkıllı Telefon ile Kontrol
Toz Kapasitesi3 lt

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Detaylı İnceleme Videosu

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Kullanıcı Yorumları

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu robot süpürgeyi satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“İlk kez robot süpürge kullanan biri olarak yorum yapıyorum. 1 aylık kullanım deneyimimizi paylaşıyorum. 1. Uygulama Türkçe ve basit. Kurulumu çok kolay. Türkçe açıklamalı kitapçık mevcut. Birçok üründe Türkçe kılavuz yok. 2. Garantisi Roidmi Türkiye muhatap Türkler bu gayet iyi en azından arada bir ithalatçı yok. Direkt kendileri malzeme ve garantiyi sağlıyorlar. Firma ilgili. 3. Evimizde piyasanın en iyi markası olan kablolu süpürge + piyasanın en iyi son model kablosuz süpürgesi var. Tabii ki bunlar gibi mükemmel bir çekimi yok. Robot süpürgede ilk deneyimimiz zaten. Yapısı ve mühendisliği gereği onlar gibi performans beklemek çok uygun olmaz zaten. 4. Çocuklu aileler için ve hayvan severler için aşırı faydalı bir cihaz. Her gün etraf çocuklardan dolayı toz ve saç oluyordu. Bu sorunu tamamen çözdü. Çok memnunuz. 5. Kapı arkalarını ve köşeleri şekli gereği alamıyor. Kapıyı yarım açık bırakınca kapı arkasını köşe hariç alıyor ama bazen kapıyı itiyor ve kapı kapanınca da odadan çıkamıyor. Bu durumda telefona bir uyarı gelmiyor. Eleştirebileceğim tek yanı bu. 6. Çoklu haritalama ve birçok temizlik seçeceğiz var. Sanal duvar kurulabiliyor ve odayı isterseniz ikiye bölebiliyorsunuz. 7. Mop özelliği için almadık. Kullanmayı da çok düşünmüyoruz. 8. Evi kesinlikle robot süpürgeye göre dizayn etmek gerekiyor. Temizlik yaparken bazı şeyleri kaldırmak avantaj bu sayede daha hızlı temizlik yapabiliyor. 9. Çöp kutusunun olmasını eleştirenler olmuş. Bence bir robot süpürgede olmazsa olmaz bu olmalı. Kendi çöp haznesi dolduğunda gidip boşaltıyor ve sonra devem ediyor. Bu da aylık haftalık program yapmaya izin veriyor. 10. Uzaktan cihaza ulaşıp evi temizle diyorum hazne dolunca gidip boşaltıyor ve devam ediyor. Çöp istasyonuz ürünlerden en önemli üstünlüğü bu bence. 11. Her ne kadar çöp istasyonu olsa da makinenin sensörlerini ve filtrelerini temizlemek gerekiyor. Ara ara kontrol etmek lazım çünkü temizlik performansını gerçekten de etkiliyor. 12. Almanızı öneririm.”

Uzun zamandır düşünüyorduk. Ürün çok hızlı geldi. Kurulum için uygulamayı indirdik.(roidmi center) Şifre isterken telefon klavyesinin İngilizce ayarlanması gerekiyor mail adresinizi bu şekilde kabul ediyor aksi halde şifre vermiyor. kurulumu yapamazsınız. Kurulum gerçekleştiğinde ilk çalıştırmada evi komple süpürüp harita çıkartıyor. Evimiz 120 m2 süpürme sonrası kalan şarjımız %55 idi. Moplama bile yapabilirsiniz kalan şarj ile. Batarya kesinlikle uzun gidiyor. Halıya geldiğinde ayarı yaptıysanız çekiş gücü yükseliyor. Kesinlikle emiş gücü mükemmel. Haznesi dolduğunda otomatik istasyona gidip boşaltıyor ve kaldığı yerden devam ediyor. İstasyona gelmeden durdurup toz haznesini diğer normal robotlar gibi manuel kendinizde boşaltabilirsiniz. Zamanlama ayarı ile istediğiniz gün ve saatlere ayarlayıp otomatik olarak kendisi o gün ve saatte çalışıyor. Ben bu kadar iyi temizleme beklemiyordum beni çok şaşırttı. Hiç düşünmeden alın derim.”

“Beni en çok geren kurulumuydu çünkü teknolojiyle aram çok iyi değildir ama son derece kolaymış, uygulamayı telefona indirdikten sonra kendisi yönlendirdi. Seçeneklerde Türkçe konuşma var, robot sizin istediğiniz dilde konuşuyor, İngilizce bilmeniz gerekmiyor. İlk çalıştırdığınızda müdahale etmeyin o kafasına göre rastgele dolaşıp evi tanıyor ve haritasını çıkartıyor sonraki çalıştırmanızda kenarlardan başlayıp ortaya doğru temizliyor. Süpürmesi de silmesi de çok iyi. Zaten o kadar iyi süpürüyor ki çok sık silmeniz gerekmeyecek. Sensörleri çok iyi , yüksekliği algılıyor ve bu da yüksekten düşmesini önlüyor; ben koltuk yatak ne varsa süpürtüyorum 🙂 ufak tefek yükseltilerde zorlanmıyor, banyo eşiğini çıkabiliyor yan yan 😉 ( değerlendirmeniz için fotoğraf ekledim ) sesi kesinlikle rahatsız etmiyor, hiç tereddüt etmeden alın, dua edersiniz ;biz çok iyi anlaştık, darısı başınıza ;)”

“Ürün gerçekten iyi iş çıkarıyor, roborock s5 max ile bu modelin arasında kalmıştım fakat çöp boşaltma istasyonun olması, roborock’a göre fazladan 25 tane sensörünün olması, önde fazladan 1 fırçasının daha olması ve emiş gücünün roborock’a göre 700 pa daha fazla olması sebebiyle bu ürünü tercih ettim. Tabi fiyatı da biraz daha fazla ama bu özellikler için bence değerdi. Sürekli çöp boşaltma işiyle uğraşmak problem, onun yerine ayda 1 çöp torbasını çıkarıp atarsınız biter. Kullanım deneyimime gelince wifi ile eşleştirmede biraz sorun yaşadım ama o ağ ile ilgili bir sorundu sanırım birkaç denemeden sonra çözüldü. Servisi çok ilgili akşam geç saatte aramama rağmen telefonuma cevap verdiler ve kurulum videolarını attılar. Birçok markanın servis desteği bile sorunlu iken bu da bir artı oldu benim için. Temizleme konusunda da gayet başarılı, haritalama ve navigasyon olarak da tatmin edici, sert çarpmalar yapmadan ufak dokunuşlarla engelleri buluyor ve ona göre hareket ediyor. Yazılımsal olarak da gayet başarılı, umarım alacak kişiler için yeterli bilgi verebilmişimdir.”

“Gayet memnunum koltuk altına girmez diye düşünüyordum ama girdi. Gün içinde istediğim zaman çalıştırıyorum. Büyük kolaylık oldu benim için.”

“Aşırı iyi ve aşırı kaliteli. Almakta tereddüt edenler için söyleyeyim; aldığınızda evi her temiz gördüğünüzde mutlu olacaksınız. Eşim evi 1 aydır süpürmüyor o denli iyi. Paspas özelliğini hiç tavsiye etmiyorum fakat bu ürün için değil bence hiçbir robot süpürge deterjan kullanılamadığı için bu konuda uygun değil. Belki ofislerde vs iş görebilir yerdeki tozu alması amacıyla. Aslında gayet ıslak ve bastırarak temizliyor bu açıdan bir problem yok. Ama kalkıp deterjanla evi mopla paspasla silmek gibi değil. Tekrar diyorum yerde toz bırakmaması adına güzel. Ha bide uzun sürüyor bu paspas işi o yüzden alıp kendiniz silersiniz diye düşünüyorum. Birde su koyma işlemi vs uğraştırıcı inanın o işe değmiyor. Bu sebeple eğer paspasa gerek yok ve ben çöp haznesi istemiyorum her gün kendim boşaltacağım diyorsanız daha ucuza yarı fiyatına başka bir marka alabilirsiniz. Fakat içindeki toz haznesini boşaltmak istemiyorum derseniz gerçekten 1 torba toz torbası sizi 1 aydan fazla süre götürebilir. Ancak bu robota hiç dokunmayacağınız anlamına gelmiyor. Her hafta fırçada ki saç tellerini veya takılan ipi çeri çöpü temizlemeniz gerekli ama 1 hafta boyunca hiç dokunmadan iş görür o konuda içiniz rahat olsun. Kısacası yarı fiyatına süpürme özelliğini göğüsleyecek bir ton robot süpürge var 2 3 bin tl fazla vermeye değer mi derseniz tamamen bütçeniz ile alakalı. Toz toplama haznesi olmasa hiç bir şey kaybetmezsiniz ama her gün kendiniz o hazneyi boşaltmak zorunda kalırsınız tek fark bu. Ben çok memnunum ve tavsiye ederim. Bence bu ürün 10 bin TL üstü olan cihazlarla eşdeğer. Parasını kuruşuna kadar hak ediyor. Yeni evlenecek olanlarda normal süpürgenin yanında mutlaka böyle bir ürün almalı hele ki iki kişi birden çalışıyorsa aşırı iyi, misafir gelecek evi temizlemem lazım derdi kalmıyor.”

Satın almak için tıklayın.

9.Anker Eufy RoboVac G10 Akıllı Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi
Anker Eufy RoboVac G10 robot süpürge

Anker Eufy RoboVac G10 Akıllı Robot Süpürge Özellikleri

Anker Eufy RoboVac teknik özelliklerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Ağırlık (kg)2.3
Aşılabilir Engel15 mm
Boy70 mm
Çalışma Modu Sayısı4
Çalışma Süresi80 dk
Derinlik324 mm
Emiş TürüKuru
En324 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıHalı, Sert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkSiyah
Ses Seviyesi (dB)55
Siklon FiltreYok
Su Tankı Kapasitesi (L)Yok
Şarj Süresi2 Saat
TeknolojiBoşluk Sensörü, Otomatik Şarj, Uzaktan Kumanda, Zamanlayıcı
Toz Kapasitesi0.5 lt

Anker Eufy RoboVac G10 Detaylı İnceleme Videosu

Anker Eufy RoboVac G10 robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Anker Eufy RoboVac G10 Akıllı Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

Anker Eufy RoboVac G10 robot süpürgeyi satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Ürünü geçen hafta sipariş verdik, 3 gün içinde elimize ulaştı, paketlemesi gayet güzeldi. toplamda 3 gün çalıştırdık ortalama 90 ila 100 dakika arası çalıştı. evde 3 tane kedimiz var ve ürün tahmininizden daha da iyi bir şekilde tüyleri topladı. Şarjı azalınca yaklaşık 1 dakika içinde şarjı istasyonunun bulabildi, sonrasında dört, dört buçuk saatte şarj oldu. Cep telefonuna aplikasyonunu indirdikten sonra hem wi-fi ya kolay bağlandı hem de cep telefonundan gayet güzel bir şekilde kontrol edilebiliyor. Biz ürünü tercih ederken servis ve yedek parça durumunu da göz önünde bulundurarak sipariş verdik. tek dikkat edilmesi gereken nokta evde yerde kablolar varsa uyarılarının da yapıldığı gibi kabloların toplanması gerekiyor ki kablolara takılınca duraklama yaşıyor ya da süpürgeler yerinden çıkabiliyor kablolara takılıp.”

“Açıkçası bu ürünleri araştırmadan aldım. Evime zaten kadın temizliğe geliyor. Tabii ki bu tür robotlardan normal bir ev temizliği beklemek yanlış olur. Bu robotu fiyatı da düşünce tamamen gündelikçi olarak düşünerek aldım. Ki bu düşünce ile de alınırsa bence ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Kedim var. Kıl, tüy, kum toplasın birde silsin istedim. Halılara çıkıyor ama saçak ve kablolara ister istemez takılabiliyor. Eşyalarınız yerden yüksek ise altlarına girebiliyor. Kullandığınız ilk zamanlar engellere alışmaya çalıştığından dolayı bazen aynı yerlerde dolaşabiliyor. Her odaya götürdüm. Sildi süpürdü. Ertesi gün ise tüm gezdiği odaları kendisi gezdi. Sanıyorum ertesi güne kalıcı bir haritalama sistemi yok. Aynı gün içerisinde bir kaç kere çalıştırırsanız harita devreye giriyor. Daha bugün 2.günüm daha inceliyorum. Haritalama sistemi için daha yüksek bir model almaya daha yüksek fiyatlar vermeye gerek var mı bence yok. Dediğim gibi beklentinizle alakalı benim beklentimi karşıladı. İhtiyacınız var ise değerlendirilebilir. Birde şöyle bir şey var şarz aleti, şarzının bittiği alanda değil ise devamlı onu arıyor. Yani sanıyorum ki sizin götürmenizi istiyor. Belki bu bir eksi tarafı olabilir. Buda benim için dert değil.”

“Akılsız elektrik süpürgelerinin her halde en akıllısı budur. Öncelikle bir tiyo vereyim, tüm robot süpürgelerde gövde plastik olduğu ve sürekli halıya süründüğü için statik elektrik oluşup gövdeye-toz haznesine bolca toz-hayvan kılı yapışma problemi oluyor. Ancak bir temizlik bezine biraz çamaşır yumuşatıcısı döküp hafif nemli olarak süpürgeyi temizlerseniz bu sorun ortadan kalkıyor. Sürekli aynı bezi kuru veya nemli kullanırsanız neredeyse hiç toz yapışmadığını göreceksiniz. Artıları: – Uzun pil süresi olduğu için çarpa çarpa dolaşsa dahi yeterince dolaştığı için atladığı yer olmuyor. – Normal bir uzaktan kumandası var. Telefonu açmakla uğraşmadan tüm ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. İstediğiniz yere manuel yönlendirip temizletebiliyorsunuz. – Halıya çıkınca hızlanan, sert semine inince yavaşlayan IQ Boost özelliği çok faydalı. – Çok alçak (7,5cm). Evdeki her şeyin altına girebiliyor. – Bakımı-temizliği kolay, Anker marka olduğu için yerleşik TR servis ve yedek parça bulabiliyorsunuz. – Aplikasyonu var, zamana bağlı temizleme, pil ne kadar dolu, telefonla uzaktan kumanda vb. özelliklere erişebiliyorsunuz. Eksileri: – Haritalama yapamadığı için çarpa çarpa dolaşıyor. – Bir seferde bütün evimi temizleyemiyor. Evi salon, koridor+2 oda, mutfak ve 3. oda olarak kafamda dörde ayırdım. Her gün salon ve diğerlerinden birisini temizletiyorum. Daha verimli oluyor. – Halılarda temizliği düşük, evde iki kedi ve bir köpek var. Tüylerini halılardan toplaması zayıf, haftada bir normal süpürge ile halıların üzerinden geçmek gerekiyor. – Kedi-köpek tüyü ve uzun saç nedeniyle her temizlikten sonra haznesini boşaltmak ve fırçaları-gövdeyi temizlemek gerekiyor. Sadece emerek değil, fırça kullanarak temizlediği için tüy-kıllar ana ve yan fırçalara dolanıyor. İçinden çıkan tarakta bir bıçak var, dolanmayı çok kolay kesebiliyorsunuz.”

“11s ve G10 Hybrid kullanmış birisi olarak, 11s’i önereceğim üründür. 11s : random çalışıyor, ama her yere gidiyor. Her çalışmada yaklaşık 70 dk çalışıp, şarjı azalınca sarj istasyonuna dönüyor, bi dünya toz topluyor. Kumandası var, kumanda ile manuel yön tayini, spiral mod, kenar modu, eve dönme modu ve her gün belirlediğiniz saatte çalışma modu ayarlanabiliyor. Altta büyük fırçası mevcut. Uygulaması yok, mop özelliği yok. G10 Hybrid : sıra sıra çalışıyor, çizgi gibi gidiyor, L şeklinde düşünün, ama dönerken düşünüyor, yavaş çalışıyor, köşeye geliyor düşünüyor, dönüyor devam ediyor, düşünüyor devam ediyor, öyle bir makine. Kumandası yok, uygulama üzerinden ya da üstündeki power tuşuna basarak on/off çalışıyor. Uygulamada emiş gücü standart/yüksek seçilebiliyor, start/stop tuşu, şarj et tuşu, nokta(spiral) tuşu, haftalık hangi gün hangi saatte otomatik çalışacağını belirleyen takvim tuşları mevcut, uygulama üzerinden manuel kumanda yeri de var ama efektif değil, geç algılıyor falan ama var en azından. Altta 11s’teki gibi büyük fırça yok, vakumm var orada, mop özelliği var, arka haznesinin altına takılan, su haznesi ve fırça/süngerden oluşuyor, programsal mop özelliği yok, sadece ekstra aparat takıyorsunuz öyle çalışıyor. Navigasyonu düzenli olduğu için her yerden bir kere geçip, temizliği kendince bitiriyor, alana göre değişmekle birlikte 44 m2’yi 20-25 dk’da bitiriyor ama bence yeterli değil. 11s daha iyiydi sanki temizlemede.”

“Kesinlikle düşünmeden bütçeye göre alınmalı. G10 paspas özelliği olan bir model ama bütçesi 35C’ye uygun olanlar onu da tercih edebilir. Acaba işe yarar mı diye düşünmeyin yarıyor 😌 Büyük rahatlık. Her sabah kahvaltı sonrası mutfağı geziyor. Odalarda tek tek dolaştırmak daha çok işime geliyor. Bir defasında baştan sona kadar bir odayı temizlerken gözlemledim. Önce aa şurayı atladı derken mutlaka geri donup o noktayı da süpürüyor. Haritalaması güzel . O çalışırken bir şeylerin yerini değiştirmezseniz girintileri çıkıntıları kaydedip ona göre manevralar yapıyor. Ortada kablo bulundurulmaması açıklamada zaten belirtilmiş. Çalıştırmadan önce ortamı ayarlayın sonrasını ona bırakın. Şarj ünitesini bulmakta sorun yaşamıyor. Temizlik sırasında şarjı sıfırlanmadan üniteye dönüyor şarj oluyor. Sesi kesinlikle rahatsız edici değil. Eşim uyurken çalıştırıyorum duymuyor. Emiş gücü çok iyi 2200👍🏻 Halı performansı daha iyi olan diğer modellerimize bakın yazıyordu açıklamada Ama halı üzerindeki süpürmesinden de memnun kaldım. Salon halım ince sayılmaz ama rahat Çıkıp iniyor. Çok araştırarak aldım. Türkiye’de Yedek parça sorunu yasatmayan ve parçaları ulaşılabilir fiyatlı bir maRka olduğu için ve emiş gücü nedeniyle G10’u tercih ettim. 2 aydır kullanıyorum çok memnunum.”

“1 aydır kullanıyoruz… Biraz uzun ama faydalı olsun diye detayları yazmaya çalıştım. Evde çok tüy döken bir de kedi var bu arada… 🙂 -Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu mutlaka okuyun. Bu önemli. Detayları bilin ki aldığınız aletin neye yaradığını, ne iş yapacağını, neler yap(a)macağını bilin. -Haritasız ama performansı iyi. Odalarda hiçbir yeri kaçırmadı şu ana kadar. Gyro navigasyon verimli ve mantıklı çalışıyor. Tabi bunun için Wi-fi sinyalinin tüm eve ulaştığından emin olmanız da fayda. Ancak bu olmasa bile sorun yok yine işini yapıyor ancak uzaktan kontrol için Wi-fi şart tabi. -Haritalı olanlara kıyasla fiyat performans açısından ideal bir fiyatı var. Belki bir sonraki robot süpürgemi alırken haritalı olanları tercih edebilirim. Şimdilik bununla başlangıç yaptık. -Evde bir oda hariç halı yok, bu sebepten yeterli. Halı olan odayı süpürürken yüksek emiş gücü modunda çalıştırıyoruz, yeterli oluyor. -Wi-fi ile cihazı ev dışında ya da ev içinde kontrol edebilirsiniz. -Mop özelliği yeterli. Sonuçta çok kirli bir zemin değilse günlük kullanım için mop kullanılabilir. -Mop’u kullanırken çok çok az (bir çorba kaşığı kadar) yer temizleyici koyup üzerini suyla doldurun. Sonra salın gitsin eve, tatmin edici bir temizlik yapacaktır. Süpürür ve siler. -İstasyona dönme konusunda başarılı sayılmaz. Bazen en dip odadan bile dönmeyi başarırken, bazen aynı odadaki istasyona dönemediği oldu. İstasyon dönüşü için şarjını çok stratejik bir yere koymanız gerekecektir. Evin en dibine koyup da dönmesini beklemeyin. -En ideal kullanımda evi bölümlere ayırın ya da aleti bir odaya koyup çalıştırın ve kapıyı kapatın. Her yeri gezince ilk başladığı yere dönüp duruyor zaten. -150 metrekare evi her odaya 20-30 dakika süre vererek temizleyebilirsiniz. -Şarjı iyi gidiyor 1,5 saate yakın çalışıyor. -Fırçalarına saçlar çok dolanıyor temizlemeniz lazım. -Her an takılma riski var bu sebepten evdeyken çalıştırsanız daha iyi oluyor. Akıllı makine ama yakınlarda olmanız daha iyi. -Her iş sonrasında (150 metrekareyi bitirdikten sonra mesela) toz haznesini boşaltmanız iyi olur çekiş açısından. -Büyük nesneler, kağıt parçası, çorap, mendil vb çekişini etkiler çalışırken engelleri kaldırmanız gerek. -İnce ve hafif kablolar sorun olur, kalın ve ağır kabloları aşabilir ama siz yine de kabloları kontrol altına alın. -2 cm’ye kadar tırmanıyor, sorun yok. -Girebileceği her yere girdi hiç sorun olmadı. -Bir de bizim kediye eğlence çıktı, bu da artısı 🙂 Özetle, fiyat ve özellikleri diğer benzer cihazlarla kıyaslandığında alınabilecek en mantıklı cihaz buydu. Fiyatı dalgalı, takip edip güzel fiyatı yakalayabilirsiniz…”

Satın almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: En İyi Yatak Markaları Listesi

10.Viomi V3 Vacuum Cleaner Robot Süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri 2022 Rehberi
Viomi v3 vacuum cleaner robot süpürge

Viomi V3 Vacuum Cleaner Robot Süpürge Özellikleri

Viomi V3 Vacuum Cleaner robot süpürge teknik özelliklerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Ağırlık (kg)3.6
Aşılabilir Engel20 mm
Boy350 mm
Çalışma Modu Sayısı4
Çalışma Süresi180 dk
Derinlik123 mm
Emiş TürüKuru
En348,3 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıSert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkSiyah, Siyah
Ses Seviyesi (dB)65
Siklon FiltreVar
Su Tankı Kapasitesi (L)0.55 lt
Şarj Süresi3 – 5 Saat
TeknolojiAkıllı Telefon ile Kontrol
Toz Kapasitesi0.6 lt

Viomi V3 Vacuum Cleaner Detaylı İnceleme Videosu

Viomi V3 Vacuum Cleaner robot süpürge için detaylı inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Viomi V3 Vacuum Cleaner Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

Viomi V3 Vacuum Cleaner robot süpürgeyi satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Arkadaşlar ürüne diyecek yok. Harika bir ürün. Şiddetle tavsiye ediyorum. Çok araştırdım. İzlemediğim yerli ve yabancı tanıtım videosu ve karşılaştırma videosu kalmadı. Sonunda buna karar verdim. ARTILARI: *Öncelikle emiş gücüne dikkat ettim. 2600 Paskal yazıyordu. Gerçekten dedikleri gibi. Bizim süpürdüğümüz yeri tekrar süpürttük. Ve baya toz topladı. Esasen normal süpürgemizde Bosch marka. Baya iyidir. Ama buna rağmen bizden sonra iyi derecede toz topladı. *Sesi ideal ne az ne çok. Rahatsız etmiyor. *Silme işlemini henüz yaptırmadık. Onu yapınca gözlemlerimi paylaşırım. *Bizde Milas halısı var. Püskülleri kalındır. Ve birazda yüksek. Oradan geçemez diyorduk. Resmen kendi kendine yerden şahlandı ve geçti. Ne püsküle takıldı ne de yüksekliğe. *Duvar kenarlarını dahi süpürüyor. (Tabi yanaşabilecek alan mevcut ise) *Örneğin evden çıkarken eşim çalıştırdı. Ve döndüğümüzde ev tertemizdi. EKSİLERİ: *Arkadaşlar tek olumsuz tarafı köşeleri almıyor. Bu da çok sorun değil. Zira bir zahmet onu da biz halledelim. *ELBETTEKİ EN BÜYÜK OLUMSUZ YANI; AYAĞA KALKIP EVİ TOPLAYIP, TOZ ALMAMASI. ÖĞRETMEYE ÇALIŞIYORUZ. BAKALIM BAŞARILI OLACAK MIYIZ. NETİCE-İ KELAM: Arkadaşlar bizim 6 aylık bebeğimiz var. Açıkçası ona daha çok vakit ayırabilmek adına ve evin daima tozdan arınması adına bu robotu aldık. Diğerlerine göre emiş gücü bakımından çok iyi olduğunu araştırdığınızda siz de göreceksiniz. Kameralı modeller var biraz daha pahalıydı. Ancak kullananlar kamerasının çok işe yaramadığını yazmıştı. Bazı kişilere pahalı gelebilir. Ancak şöyle düşünün. Karşılığında mutluluk satın alıyorsunuz. Biraz uzunca bir yazı oldu.”

“Ürün gerçekten kolaylık. Çekiş gücünün nasıl olduğundan, nasıl ıslak silme yaptığından bahsetmeyeceğim. Bence tek eksik yanı ki aldığımda bu konuda yanlış anlaşılma sebebiyle o özellik var sanıyordum; süpürme (vacuum) ve ıslak silme (mopping) özelliğini birlikte kullanırken halıları ayırt edip halı üzerine geldiğinde sadece vacuum’u çalıştırıp, ıslak silme özelliğini kapatmıyor. Yalnızca silme özelliğinde zaten halı zemin vs hiç ayırmıyor. Yoruma başlarken ilk yazdığım şey “kolaylık” kelimesiydi. Bence olması gereken en önemli özelliklerden biri, madem kolaylıksa, halı üzerine geldiğinde halıyı fark edecek, ve mop denilen ıslak silme bezini yukarı çekip, halıya temas ettirmemesi olurdu. Şuan sadece süpürge özelliğini çalıştırırsan sorun yok zemin halı hepsini süpürüyor. Ama ıslak silmeyi çalıştıracaksanız, ya halıları toplayacaksınız, ya da uygulama üzerinden halıların bulunduğu koordinatları yasaklı bölge seçeceksiniz ki o da öyle kolay olmuyor. Halıyı algılayıp oraya ıslak uygulama yapmayıp parkeye geldiğinde ıslak işlem yapan bir sensöre ait bir ürün varsa tercih sebebi olmalı!”

“Ürün mükemmel bir kolaylık sağlıyor çekimi kuvvetli evim 172m2 olduğu için bu modeli aldım kurulumu çok kolay ufak ayrıntılar var sadece. 1) Mi Home uygulamasını indirin. 2) Şarj dokunu/aletini robotun kolay girip çıkabileceği ve haritalanma bitene kadar değiştirmeyeceğiniz bi yere koyun. 3) Robotun üstündeki açma düğmesinden açın ve robot tan açıldığını söyleyen sesi duyana kadar bekleyip şarj yerine elinizle itin ve şarj oluyor sesini duyduktan sonra üzerindeki tuşlar turuncu yanacaktır. 4) Mi Home uygulamasını açın ve bölge olarak çin değil kesinlikle Türkiye seçin yoksa bağlantınız yavaş oluyor. Mi home a üye olun. 5) Cihaz üzerindeki ev şeklindeki tuşa ve açma düğmesine aynı amda basılı tutarak wifi sıfırlandı komutunu duyana kadar basın. 6) telefondan cihaz ekleme kısmına gelerek üstteki arama kısmına robotun modelini yazın ve çıkan ve robotunuzun modelini bulunca basıp bekleyin cihazı bulmaya çalışacak eğer bulmaz ise bekleme süresi sonunda el ile ekleme var ona basın. (Bu esnada evinizin wifi ağına bağlı olmanız gerekmektedir) 7) otomatik bulursa zaten direkt olarak evinizin wifi adı çıkar ve ona basarak evinizin wifi şifresini girip gerekli adımlara zaten yönlendirileceksiniz. El ile bulmanız gerekirse de program sizi telefonun wifi bağlantısına yönlendirir orda robotun modeli çıkar ona basıp sonra programa geri dönün ve çıkan ekranda wifi ağları olacak oradan ev internetinizin adını bulup basın ve wifi şifrenizi girince sonraki adımlara program otomatik sizi yönlendirecektir. 8) robot tanıtınca sizden bir yer adı ister çıkan ekranda oturma odası vs. Hazır seçenekleri kullanabilirsiniz. Sonrasında zaten ekleme işlemi bitmiş olacak. 9) sonraki ekranda vacumm, mop&vacuum, mop seçenekleri görürsünüz. O seçenekleri yukarı iterseniz çalışma hızlarını da göreceksiniz. Tavsiyem haritalandırma esnasında silent modda çalıştırmanız. 10) çalıştırmadan önce robot menüsü bu vacum vb. Seçenekleri seçtiğiniz ekranın sağ üstte bulunan 3 noktaya basarak açılan menüde side clean veya kenar temizliği seçimini açın ve sonra geri dönerek başlata basın ve robot bu özelliği açarsanız sadece evin duvar kenarlarından gezerek bütün odaların haritasını çıkaracak bitince otomatik şarj yerine dönecektir. Daha sonra bu özelliği birdaha kullanmanıza gerek yok. Artık istediğiniz gibi istediğiniz modda ve çalışma hızında ister oda oda(çıkan oda isimlerinin üstüne basarsanız sadece seçim yapılan odayı süpürür) isterseniz tüm evi süpürebilirsiniz.”

“Pil kapasitesi V2 göre çok yüksek ve 2600 pa çekiş gücü ile robot süpürgelerde gördüğüm en yükseğidir. 7 harita eklenebiliyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İlk haritalandırmada pek çok şeyi yerden kaldırın. Sonra gerek kalmıyor. İlk haritalandırmadan sonra daha hızlı çalışıyor. Ama söyleyeyim kablolarla arası pek iyi değil. Ürün tamamen elektronik olmasına rağmen kurulumu servise yapılmıyor. Bu sebepten kargo tesliminde dış kutu sıkıntısız olsa bile içerisindeki 14 ayrı parçayı kontrol edip almalısınız.”

“Ürün muhteşem ötesi. Parasını sonuna kadar hak ediyor. Evi roventanın güçlü bir süpürgesi ile süpürdükten sonra cihazı çalıştırdık. Topladığı toza inanamadık. İçinden 3 hazne çıkıyor. Toz haznesi, su haznesi ve hem de 2si bir arada haznesi çıkıyor. Firma ürünü oldukça hızlı ve iyi paketlenmiş olarak ulaştırdı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Cihazın Mi Home isimli cep uygulaması var. Onu indirip, hangi saatlerde temizliğe başlasın, hangi bölümleri silsin yada girmesin, çalışma modları, pil durumu vs. Kullanımını oldukça kolay ve keyifli hale getiriyor. İlk çalıştırmada sağa sola hafiften çarpacaktır. Dert etmeyin. Evi zamanla öğreniyor. Şarj yerine işi bitince kendi gidiyor. Temizlik esnasında şarjı çok azalırsa gidip şarj olup, sonra kaldığı yerden devam ediyor. Bende eşimde çok memnun kaldık. Çalışan aileler, emekleyen bebeği olanlar, yaşlı ve engelliler için büyük bir nimet. Tavsiye ediyorum.”

“Ürünü almadan önce birçok video izledim en sonunda viomi v3 ( Bizim için adı şuküfe )ve roborock s6 max v arasında kaldım. İkisinin de çekim gücü aynı pil kapasitesi hemen hemen aynı. S6 max v nin kamerası ve cisim tanıma özelliği var. Ben viomi v3 almaya karar verdim çünkü Eğer evde temizlik yapacaksan zaten ortalıkta bir şey bırakmayacaksın. Kabloları da ortadan kaldırarak kablo sorununu da çözdüm.( 2 misli para vermek gereksizdi ) Ürüne gelince Temizlemesi harika halıları adeta yoluyor Dyson cinetic bigball prologic2 ye kafa tutuyor. Haritalaması mükemmel. Haritaladıktan sonra istediğin yere gönderip silip süpürtebiliyorsun. Oda Salon Mutfak gibi. Yaptığı işi dışardan takip edebiliyordun. Veya temizlik yaptırabiliyorsun mi home uygulamasıyla. Mop özelliğin fazla kullanmadım ama oda güzel. Hanım müthiş derecede memnun. Gerçekten gereksiz gibi görünüyor ama evin çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi yeni bireyi olacak bu robot süpürgeler. Çünkü büyük kolaylık. Navigasyon çok önemli süpürgelerde.”

İlginizi Çekebilir: Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler

Sonuç

En iyi robot süpürge tavsiyeleri elbette ki buradaki liste ile sınırlı değil ancak piyasada en çok satılan ve kullanıcılar tarafından en çok yorum ile tecrübe edilen robot süpürgeleri sizler için sıraladık. Piyasa fiyatlarına göre, bütçenize göre ve aradığınız özelliklere göre en uygun modeli tercih edebilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x