Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023

Akrilik mutfak dolabı modelleri ile siz de mutfağınızın görünümünü modern ve şık bir tasarıma kavuşturabilirsiniz.

Akrilik mutfak tasarımında oldukça önemli olan akrilik dolap renkleri belirlenirken evinizin ve zevklerinizin renklerini yansıtmayı ihmal etmemelisiniz. Akrilik mutfak dolapları belirlenirken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de mutfağınızın metre karesidir.

Son birkaç yıldır hanımların sıklıkla tercih ettiği mobilya dekorasyon firmalarının özellikle kullandığı malzeme olan akrilik, ahşaba şıklık ve güzellik katan harika bir malzeme. Akrilik mutfak dolabı kullananlar genel olarak bu dolap malzeme türünden memnun olsalar da aklınıza takılanları bulabileceğiniz detayları bulabileceğiniz bu içerikte akrilik mutfak dolapları ile dekore edilmiş şahane mutfak örnekleri ve daha fazlasını bulabileceksiniz.

YouTube video

Beyaz akrilik mutfak genellikle dar mutfaklar için tercih edilse de minimalist çizgilerle tasarlanmış her türlü mutfak modelleri için beyaz renk kullanılabilir. Akrilik mutfak nedir sorusuna da cevap aramaya çalışacağımız bu yazımızda akrilik mutfak temizliği konusunda da bilgiler vermeye çalışacağız.

Akrilik Mutfak Nedir?

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik mutfak nedir?

Günümüzde özellikle modern çizgilere sahip mutfakların vazgeçilmez dolap nitelikleri arasında yer alan akrilik kaplamanın oldukça önemli avantajları vardır. Akrilik mutfak dekorasyonu için ham mdf üzerine pvc bazlı bir folyo preslenerek akrilik oluşturulmaktadır. Akrilik mutfak dolapları gövdelerinde bu kaplama kullanılmaz sadece kapaklar ve dış bölümdeki görünen yüzey üzerine uygulanmaktadır.

Akrilik mutfak dolapları ihtiyacın üzerinde bir ebatla üretilmektedir. Bu üretimin temel amacı istenilen ölçülere uygun dolap kapağı tasarımında bulunabilmektir. Ölçümü yapılan mutfak için kesilen parçaların kenarları da bir milimetre kalınlığındaki pvc ile kaplanarak renk ve dizayn konusunda ortaya çıkabilecek problemler giderilmektedir. Bu kaplamada kapakların renkleri ile aynı kenarlık kullanılması gerekir.

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik dolap ile mutfak dekorasyonu

Akrilik kapakların üretilmesinde yüksek teknolojiye sahip makineler kullanılmaktadır. Çizilmez akrilik kapakların üretimindeki baskı kalitesi uzun yıllar hijyenik şartlara sahip mutfak dekorasyonu için tercih edilmektedir.

Mutfak Dekorasyonu için Akrilik Dolap

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik mutfak dolabı özellikleri

Mutfak dekorasyonu için akrilik mutfak özellikleri de göz önünde bulundurularak tercih yapılabilir. Akrilik mutfak dolabı için en belirgin niteliklerden biri de parlak bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu parlaklığın diğer ahşap muadili olan membrana göre oldukça yüksek seviyede olması önemli artılarından biridir.

Mutfak dekorasyonunu belirgin kılan önemli ölçütlerden biri mutfak dolaplarının rengi ve parlaklığıdır. Parlaklık konusunda oldukça iddialı olan akrilik dolap kapakları renk skalası ile de hemen hemen her müşterinin beğenebileceği alternatiflere sahip olacak üretim çeşitliliğine sahiptir.

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik dolap kapak modelleri

Mutfak dekorasyonu için kullanacağınız birçok dolap kapağı alternatifi bulunmaktadır. Bunlardan sizin için uygun olanını seçerken mutfağınızın metrekaresi, gün ışığından faydalanma durumu, zevkiniz ve evin toplam dekorasyon anlayışı gibi etkenler de belirleyici rol oynamaktadır. Bu sebeple akrilik dolap kapağı seçiminde mutlaka bu ölçütleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Akrilik Mutfak Dolap Özellikleri

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik mutfak dekorasyonu

Akrilik malzeme ile yapılmış mutfak dolaplarının artılarını maddeler halinde sıralayacak olursak:

  • Çok kaliteli bir yapısı vardır.
  • Temizlemesi oldukça kolaydır.
  • Asla çizilmez.
  • Suya karşı da çok dayanıklıdır.
  • Parlak ve mat olarak hazırlanabilmektedir.
  • Parlak olan model oldukça şıktır ve ayna gibi parlamaktadır.

Akrilik mi lake mi makalesini okumak için bağlantıya tıklayın!

Akrilik Mutfak Dolapları ile Sade Şık Mutfaklar

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Beyaz akrilik mutfak dolabı

Akrilik dolap renkleri konusunda müşterilerin oldukça fazla seçeneğe sahip olmasının yanında genellikle beyaz renk ve türevlerinin diğer renklere oranla daha baskın bir taleple üretilmesi söz konusudur.

Beyaz akrilik mutfak görselleri ile elde edilen sade ve şık görüntünün gerçek yansımasının da en az görsellerdeki kadar etkileyici olduğunu da ifade etmeliyim. Akrilik mutfak örnekleri arasında beyaz rengin dışında kırmızı, siyah gibi zıt renklerle oluşturulmuş modelleri de listenize ekleyebilirsiniz.

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik mutfak renkleri

Minimalist bir tasarım düşünceniz varsa beyaz akrilik mutfak dolabı tam da istediğiniz sonucu elde etmenizde size yardımcı olacaktır. Sade, şık ve çok renkli olmayan mutfaklar sayesinde mutfağınızın hayatınıza katacağı enerjiyi doğrudan hissetmeniz mümkün olacaktır.

Minimalist anlayış için kullanılan beyaz akrilik mutfak dolabı sayesinde mutfak içindeki diğer mobilya ve aksesuarların da beyaz tonlar ile kullanılması gerekecektir. Bu da toplam mutfak dekorasyonu için pozitif bir katkının oluşması anlamına gelir.

Akrilik Mutfak Dolabı Fiyatları

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik dolap kapakları fiyatları

Akrilik mutfak dolabı fiyatlarını belirlerken sadece ölçüme dayalı sonuca bakarak karar vermemelisiniz. Bazen firmalar arasında ölçüm sonucunda ciddi fiyat farkları meydana gelmektedir. Akrilik mutfak dolabı metrekare fiyatları çok fazla değişkenlik göstermese de firmaların sizden talep ettikleri ücretlerde ciddi farklılıklar olabilmektedir. Bunun nedenini firmaların hizmet kalitesi ve kullandığı diğer malzemelerin nitelikleri ile işçilik kalitesi belirlemektedir. Bu sebeple akrilik dolap kapakları fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Seçimi yapmadan önce referansları sağlam ve kendi üretim yapabilme kapasitesine sahip firmalardan birkaçının ücretsiz keşif yapmasını sağlamalısınız. Bu keşifte bazı firmalar istediğiniz özellikleri not alarak mutfağınızın muhtemel görüntüsünü üç boyutlu olarak sizinle paylaşmaktadır. Bunun yanında kullanacakları malzemeler ile ilgili de bilgi veren firmalar tüm bunların sonunda akrilik kapak fiyatları ve toplam hizmet bedelini sizinle paylaşır.

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik dolap kapakları

Unutmayın tek başına dolap kapağı satın almayacaksınız. Menteşesinden kapak kulplarına kadar birçok malzemenin kalite değerleri birbirinden farklı olarak üretilmektedir. Bu da maliyetin size yansıması anlamına gelir.

Akrilik Mutfak Dolabı Temizliği Kolay mı?

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik mutfak dolabı temizliği

Hanımların önemli sorunlarından biri de mutfak temizliğidir. Mutfağın çok çabuk kirlenmesi aynı zamanda temizlik için ciddi sürelerin de mutfak için harcanmasına neden olmaktadır. Akrilik dolap temizliği bayanların oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapabilecekleri temizliklerdendir.

Kolay akrilik mutfak dolabı temizliği için nemli bir bez ile silme işlemini gerçekleştirmek çoğu zaman yeterlidir. Parlak ve kaygan bir yüzeye sahip olan akrilik dolaplar bu sebeple çok çabuk kirlenmezler ve leke tutmazlar. Bu büyük avantajı sebebiyle bayanların akrilik mutfak dolaplarını temizleme konusunda zorlanmayacağını ifade etmeliyiz.

Akrilik Mutfak Dolabı Kullanıcı Yorumları

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik mutfak dolabı fikirleri kullanıcı yorumları

Akrilik mutfak dolabı kullanan bazı kullanıcıların akrilik mutfak dolabı yorumları aşağıdadır. Bu yorumlardan yola çıkarak kafanızda akrilik mutfak dolabı fikirleri şekillenebilir.

“Benim mutfağım da akrilik. Senin düşündüğünün tam tersi akrilik en çizilmeyen ve çevre şartlarına dayanıklılık gösteren tek malzeme. En son çıkan malzeme zaten akrilik önemli olan içine sinmesi sonuçta bir kadının en çok zaman geçirdiği yer mutfak. El izine gelince el izi her zaman belli olur ışığın geliş yönü önemli.”

“Benim mutfağım da akrilik 6 ay önce yaptırdık. Ben çok memnunum çok çabuk temizleniyor. Parmak izi benim için sorun olmuyor kapakları açmak için tuttuğumuz kollar uzun ve enine kullanıldı kolları tutarak açıyoruz. Onlar el izi oluyor işim bitince siliyorum el izlerini yani hepsi bu, kapaklara dokunmuyoruz genellikle. Bilgin olsun istedim.”

“Koyu renkli parlak yüzeyler,açık renklere nazaran daha çok çizik ve el izini belli ediyor. Seçiminizi daha açık renklerden yana yaparsanız daha rahat kullanırsınız bence.”

“Merhaba, bende mutfağımı yeni yaptırdım henüz 2 ay oldu akrilik yaptırdım ve çok memnunum. Evet parmak izi oluyor ama temizliği kolay ve çok çok şık duruyor. Beyazda parmak izleri abartıldığı kadar belli olmuyor. Ben pişman değilim bugün olsa yine parlak derim. Benim banyo dolaplarım Lake , portmantom da beyaz akrilik hepsi birbirinden güzel.”

Akrilik Mutfak Dolapları Kullanışlı mı?

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik mutfak dolapları kullanışlı mı?

Mutfağını akrilik malzeme ile donatmak isteyenler için en büyük soru işareti akrilik mutfak dolapları kullanışlı mı sorusudur.

Akrilik, dünyada en çok kullanılan mutfak dolabı modelleri arasındadır. Uzun yıllar kullanılabilmesi ve çizilmeye karşı dayanıklı olmasıyla hanımların tercih sebebidir.

Akrilik malzeme kolay temizlenebilirliği ve hijyenik olması ile de hanımların işini kolaylaştırmaktadır. Fiyat olarak diğer malzemelere göre biraz daha yüksek olsa da uzun vadeli düşünüldüğünde avantajlı bir modeldir.

Akrilik mutfak dolabı kullananlar bu mutfak dolabının renklerini de çok beğendiklerini söylememiz gerekiyor. Akrilik mutfak dolapları renkleri ile çok farklı mutfaklar tasarlayabilirsiniz.

Akrilik dolap kapakları fiyatları ile de fiyat/performans oranı ile oldukça kullanışlıdır. Akrilik malzemenin kalitesine göre metrekare fiyatları değişmektedir.

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik mutfak dolapları kullanışlı mı?

Akrilik mutfak dolabı kullananlar genellikle bu dolapları kullanışlı bulduğunu ifade etmektedir. Kullanıcı yorumlarında dikkatimizi çeken nokta her akrilik olarak üretilen dolap kapaklarına çok fazla güvenmememiz gerektiğidir. Bazı firmaların malzeme kalitesi oldukça düşük olabilmektedir. Bunun yanında çizilir ve çizilmez akrilik dolap kapaklarının olduğunu ifade edelim. Bu dolap kapaklarından çizilmez olanları tercih etmeniz çok fazla sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Akrilik mutfak dolapları parmak izi konusunda biraz daha hassastır. Yüzeyin parlak olması sebebiyle oluşabilecek parmak izlerini gün ışığı altında çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple bu konuda hassas olanların kullanımda dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz.

İlham Alacağınız Akrilik Mutfak Dolapları

Parlak akrilik mutfak modeli

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Parlak akrilik mutfak dolapları

Beyaz akrilik mutfaklar hanımların en çok beğendiği tasarımlar arasında neredeyse birincidir. Birçok evde görmeye alıştığımız bu sade rengin kullanımı da oldukça pratiktir.

Parlak malzeme ile akrilik dolap

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Parlak malzeme ile akrilik dolap

Akrilik mutfakların belki en çok sevilen yönü parlak olmasıdır. Bu parlaklık ortama şık bir zenginlik kattığı için beyaz ile bu parlaklık en üst seviyeye çıkmaktadır. Kulpsuz mutfak dolapları için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Beyaz renk akrilik mutfak kapakları

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Beyaz renk akrilik mutfak kapakları

Beyaz akrilik malzeme ile uyumlu ikinci bir renk düşünebilirsiniz. Karışık bir görünüm oluştursa da alt kısmı beyaz üst dolap kapaklarını farklı bir renk ile tasarlayabilirsiniz.

Bej rengi akrilik mutfak dolabı

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Bej rengi akrilik mutfak dolabı

Bej rengi akrilik mutfak dolapları da tıpkı beyaz gibi oldukça güzel bir görünüme sahip. Özellikle titiz hanımların kir göstermeyen bu tarz bir akrilik mutfak dolabı renklerini tercih ettiklerini görmekteyiz. Mutfak dolabı ölçüsü nasıl alınır merak edenler bağlantıya tıklayarak bilgi alabilir.

Ahşap renkli akrilik mutfak dolapları

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Ahşap renkli akrilik mutfak dolapları

Ahşabın doğal görüntüsü her zaman insanları etkilemiştir. İşte sizlere beyaz ile mükemmel bir uyum sağlamış bir başka akrilik mutfak tasarımı.

Mor ve beyaz mutfak dolapları

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Mor ve beyaz mutfak dolapları

Mürdüm mutfak dolabı kullananlar böyle mutfakları olduğu için ne kadar şükretseler azdır. Çünkü hanımların büyük bir kısmı bu tarz bir mutfak dolabına hayranlık duyuyor.

Beyaz akrilik mutfaklar

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik mutfak kapakları

Beyazın muhteşem güzelliği… Mutfak dekorasyonu için en ideal renk olan beyaz akrilik mutfaklar ile ortamı hareketlendirecek hemen hemen tüm renkleri kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mürdüm rengi mutfak ara taşı seçimi içeriğinde anlattığım gibi beyaz renk mutfak dekoru için kullanabileceğiniz harika bir renk ve taş seçimi diyebilirim.

Akrilik beyaz sade mutfak dolapları

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Akrilik beyaz sade mutfak dolapları

Akrilik mutfak dolapları renk kartelası incelendiğinde beyazın en temel ve en çok kullanılan akrilik dolap rengi olduğunu söyleyebiliriz.

Siyah ve beyaz uyumlu akrilik mutfaklar

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Siyah ve beyaz uyumlu akrilik mutfaklar

Siyah-beyaz tasarlanmış mutfaklar için akrilik dolap kapaklarını çok beğeneceksiniz.

Mürdüm mutfak dolabı kullananlar için tavsiye

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Mürdüm mutfak dolabı kullananlar için tavsiye

Akrilik dolap kapakları renkleri içerisinde mürdüm rengin yeri ayrıdır. Oldukça gösterişli bir dolap rengi olarak hem dikkat çekici hem de oldukça kullanışlı bir renk.

Beyaz ve ahşap renkli mutfak dolapları

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Beyaz ve ahşap renkli mutfak dolapları

Mutfak dekorasyonu içerisinde beyaz ve ahşap rengin uyumu tartışılmaz. Seçeceğiniz ahşap rengi ile beyaz dolap kapaklarını çok uyumlu bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Beyaz ve kahverengi mat akrilik mutfak dolabı

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Beyaz ve kahverengi mat akrilik mutfak dolabı

Doğal ahşap renk dolap kapakları ile tasarlanmış bir mutfakta beyazın olmazsa olmaz bir renk olduğunu belirtmek gerekiyor. Mat akrilik mutfak dolabı arayanlar için güzel bir örnek!

Beyaz akrilik mutfaklar için örnek model

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Beyaz akrilik mutfaklar için örnek model

Köşe alanı değerlendirilmiş beyaz renk dolap kapakları tercih edilmiş harika bir akrilik mutfak dekoru daha. Fazlasıyla sade olan mutfakları silinebilir mutfak duvar kağıtları ile hareketlendirebilirsiniz.

Kırmızı renk akrilik mutfak dolapları

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Kırmızı renk akrilik mutfak dolapları

Kırmızı renk akrilik dolap kapağı olur mu demeyin işte karşınızda kırmızı ile beyazın muhteşem bir uyum yakaladığı mutfak tasarımı.

Krem rengi akrilik mutfak dolabı

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023
Krem rengi akrilik mutfak dolabı

Krem rengi ya da açık kapiçino rengi olarak söylenen mutfak dolap kapak rengini de kullanabileceğinizi görseli inceleyerek görebilirsiniz. Daha fazla model için akrilik mutfak dolabı örnekleri bağlantısına tıklayarak Pinterest’ten farklı modelleri inceleyebilirsiniz.

“Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın