Rüya Gibi Bir Salon Yaratma Rehberi

Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir?

Oha Dedirten Dünyanın En İlginç Kapıları

Küçük Banyo Modelleri ile Banyo Dekorasyonu

Yüksek Yataklı Kardeş Odası Dekorasyonu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015

Genellikle tüm çocuklar kendilerine has odalarının olmasını ister. Ancak bazen evin durumu bazen de başka sebepler kardeşler için aynı odayı kullanmaya yönlendirebilir. İşte biz bu yazımızda kardeş odası dekorasyonu konusunu ele alacağız.

yatak-altinda-oyun-alani

Kardeş odası için pratik çözümler

Çocuk odaları evin durumuna göre değişmekle birlikte genellikle orta büyüklükte ya da küçük olmaktadır. Bu nedenle kardeş odası için yapacağınız dekorasyon hamleleri son derece doğru olmalıdır.

Örneğin, yüksek ayaklı yatakları tercih etmek size hiç de azımsanmayacak yer kazandırabilirken yatağın altını da çalışma ya da oyun alanı olarak değerlendirmenize olanak tanıyacaktır.

yatak-yaninda-kitaplik-ve-calisma-masasi

Çocuk odası iki yatak koyacak kadar genişse yapılacak iş pencerelere göre yatakları konumlandırmak olacaktır. Dışarıdan gelen ışığı kapatmadan yatakları yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca çocukların kendilerine özel bir alan olarak görmeleri bakımından yatak başına koyulacak dekoratif işaretler onlara son derece iyi gelecektir.

yuksek-yatakli-kardes-odasi

Güneş ışığını değerlendirmek adına çalışma masasını pencere önlerinde değerlendirmek gerekir. Doğal güneş ışığı çocukların verimli ders çalışmalarına pozitif katkıda bulunacaktır.

kardes-odasi-dekorasyonu

Odadaki mobilyaları L şeklinde tercih ettiğinizde yüksek yatak altındaki çalışma masaları veya oyun alanları için yeterince alan oluşurken odanın geniş görünmesine de katkı sağlamış olur. Kardeş odalarında dar yerden şikâyet edenler için tek çözüm yolu yüksek yatak tercihleridir.

beyaz-yuksek-yatakli-ranza-modelleri

Bu yazıyı yazarken eski ranza sistemleri de hemen aklıma geldi. Şimdiki çocukların ne kadar şansı olduğunu hep birlikte görüyoruz. Gelişen teknoloji ve yeni tasarımlar kardeş odası dekorasyonu için harikalar yaratırken kardeşlerin de uyumlu geçinebilmelerine yardımcı oluyor.

Yüksek yataklı kardeş odası dekorasyonu için birkaç örnek dekorasyon hazırladım. Kardeş odası dekorasyon örneklerine bakarak alternatif dekorasyon fikirlerine ulaşabilir, kendi çocuklarınız için bu fikirleri hayata geçirebilirsiniz.

Kardeş odaları için dekorasyon örnekleri

Kardeş odası dekorasyonu hakkında bilgiler edindiniz. Şimdi de dünyadan ve Türkiye’den çocuklar için sıra dışı çocuk odası tasarımları isimli yazımı okumanızı öneriyorum. Çocuklarınızla birlikte eğlenceli dekorasyonlar diliyorum 🙂

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!