Vintage Salon Dekorasyon Fikirleri 2021


Son dönemin moda dekorasyon önerisi vintage salon var. Daha çok geçmişten günümüze esintileri görmeye alışık olduğumuz fikirler sunuluyor. Kullanılan eşyaların kumaşlarından, ahşapların seçiminden, oymaların deseninden aslında dekorasyonda vintage nedir anlamış olacaksınız. Özel seçimler olması, halılarınızın kullanımı ve çok daha fazlası direkt olarak salonunuz için yeterli olacak.


Kendinizi özel bir salonda hissetmek için bu şekilde bir dekorasyon fikrinden yola çıkmanız yeterlidir.

Vintage Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

Vintage Salon Dekorasyon Fikirleri 2021

İstediğiniz dekorasyonu nasıl yapacaksınız? Özel fikirler ile siz de daha önce belki de rastlamadığınız bir dekorasyon yapabilirsiniz. Her şeyden önce mutlaka dikkat etmeniz gereken, mobilya ve halı, perde seçimi gibi en belirgin olan seçeneklerin özenle belirlenmesidir. Tamamen tarzınıza uygun şeklide seçmeye özen gösterin.


1.Avangard mobilya seçimi uygun olabilir

Elbette eskilerden gelen esintiyi, siz de avangard mobilya seçimi ile tamamlayabilirsiniz. Vintage salon dekorasyonu dendiğinde mobilyalar ilk seçim olacak. Tamamen eski tarzı yansıta, yüksek ahşap ayaklar ile dikkat çekmeyi başaran bir mobilya seçimi olacak.

2.Büyük ve ahşap masa

Ahşabın eskitme kullanılması daha doğru bir seçim olabilir. Bu sayede hem şıklık yakalanacak hem de tarzınıza uygun olacak. Vintage tutkunuzu yansıtmak için salonunuz büyükse, büyük bir masa, uzun olan bir masa seçimi yapılabilir.


3.Eskitme kumaş dokusu olan oturma grubu

Dilerseniz köşe takımı seçebilirsiniz. Ancak bunun beraberinde kumaş dokusunun önemli olduğunu söylemeden olmaz. Kumaş dokusu, tamamen viintage için uygun olan eskitme kumaşlar olabilir. Haki yeşil gibi, bordo gibi renk seçimi de doğru seçim olabilir.

4.Şık ve geleneksel perdeler

Dilerseniz perde seçimi için de biraz daha geleneksel hareket edebilirsiniz. Sinema perde bu durumda uygun olacak.


Elbette renk seçiminde, dokusunun nasıl olacağı konusunda da seçim sizin. Daha kalık dokusu olan perdelerin seçilmesi avangard modeli korumak açısından avantajlı olabilir.

İlginizi Çekebilir: Paletten orta sehpa için tıklayın!


Vintage Salon Mobilya Takımı

Vintage Salon Dekorasyon Fikirleri 2021

Salon mobilya takımı için masa, sandalye dışında dilerseniz küçük bir konsol kullanabilirsiniz. Bu durumda vintage salon mobilyası için aslında eski zamanları da andırmış olacaksınız. Dilerseniz bu mobilyalarda eskitme kullanılmasını da tercih edebilirsiniz. Sizi tamamen en iyi şeklide yansıtmanın yanı sıra, elbette oda için de uygun olan modeller seçilmelidir.

  • Ahşap modeller
  • Kabartma desenler
  • Vitrin olma da tamamlayıcı bir konsol
  • Büyük masa
  • Ahşap sandalyeler

Tercihleriniz arasında olabilir.


Vintage Salon Halısı

Vintage Salon Dekorasyon Fikirleri 2021

Halı seçiminiz için de önerilenler olacak. Vintage sallon halısı dendiğinde akla kabartmalı halılar yerine daha ince, el dokuma halıları da geliyor. Halı tamamen bu dekorasyonun bir parçası olabilir.

Bunun için özel bir seçim olmasını sağlamak açısından, oda için ve mevsim için uygun olan modelin belirlenmesinin ardından kumaş dokusu olarak uygun olan bir seçim yapılabilir. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, tamamen severek kullanacağınız bir seçim yapmış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Eğer vintage fikirler pek hoşunuza gitmediyse salon dekorasyonu bağlantısına tıklayın!

Vintage Salon Perdesi

Vintage Salon Dekorasyon Fikirleri 2021

Salon perdesi için önerilen, genel olarak fonlu olan perdeler. Bu perdelerin kullanılmasında aynı zamanda kumaş olarak da güpürlerin tercih edilmesi sağlanabilir. Dilerseniz saten tercih ederek, bu durumda da rengin odaya uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz.

Sizin için doğru olan seçim perdenizin renk ve doku uyumunun odanızın diğer parçaları ile uyumlu olmasını sağlamak olacak. Özgür bir seçim yaparak perde için uzun ve ihtişamlı olan modelleri tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En iyi mobilya markaları rehberi için tıklayın!

Sade ve şık olmasını istemeniz durumunda ise biraz daha yere kadar uzanan ve desenli olan modeller tercih edilebilir. Vintage salon perdesi için vintage desenleri olan bit perde tamamlayıcı olabilir.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x