Tamamlayıcı Ürünler ile 8 Renkli Dekorasyon Fikri


Oturma odası, yatak odası, salon, mutfak ve antre dekorasyonu hayalinizdeki gibi oldu ama sanki bir şeyler eksik kaldı diyorsanız, işte bu yazı tam size göre! Evinizi dekore ederken kullanmak isteyeceğiniz tamamlayıcı ürünler( kitaplıklar, ayakkabılıklar, portmantolar vb.) ile tanışmaya hazır mısınız?

İşte sizler için seçtiğim 8 farklı dekorasyonda tamamlayıcı ürünler listesi…

1.Renkli pratik portmanto fikri

Tamamlayıcı Ürünler ile 8 Renkli Dekorasyon Fikri

Antrede henüz geniş bir vestiyere sahip olmadığınızı düşündüğümüzde oldukça pratik ve dekoratif zenginlik katacak bu renkli portmantoyu dekorasyonu tamamlayacak ürünler içerisinde ilk sıraya aldım.

Şimdilerde portmanto sadece antrede kullanılmıyor. Zamanla yarışan insanlar artık portmantolarını yatak odası dekorasyonu içerisinde de aktif olarak kullanabiliyor. El yapımı ahşap dokulu bu ürünü internet üzerinden kolaylıkla sipariş verebileceğinizi bir yere not edin

2.Oturaklı puf ayakkabılık fikri

Tamamlayıcı Ürünler ile 8 Renkli Dekorasyon Fikri

Antre ve giriş dekorasyonu için oldukça kolay kullanım sağlayan tıpkı portmanto gibi farklı renkleri bulunan harika bir ürün. Hem oturaklı pufa sahip olması hem de ayakkabılık olarak kullanılabilmesi tamamlayıcı dekorasyon ürünlerinden olmasını sağlıyor. Bekar evi ve öğrenci evleri için ideal bir çözüm olduğunu belirtmek isterim.

Antre için vestiyer modeli arayanlar için detaylı bilgi verecek bir içerik:

3.Renkli ve dekoratif kitaplıklar

Tamamlayıcı Ürünler ile 8 Renkli Dekorasyon Fikri

İster çalışma odası isterseniz de oturma odası olsun mutlaka kitaplarınızı yerleştirebileceğiniz harika bir kitaplık düşünmelisiniz. Üstelik farklı renk seçeneği imkanı sunan kitaplıklar şimdilerde çok moda.

Günlük hayatta kitapları daha korunaklı bir şekilde saklamak ve aradığımız kitabı kolaylıkla bulabilmek için, kitaplık hemen hemen her evde olmalı diye düşünüyorum.

Dekorasyona canlılık katmak için kitaplıklar şimdilerde çok renkli tasarlanıyor. Mor, yeşil ve sarı gibi capcanlı renkleri internette çok kolay ve uygun fiyata bularak sipariş verebilirsiniz. Google’da kitaplık şeklinde bir arama yapmanız yeterlidir. İnternette kitaplıklar noktasında karşınıza bir çok ürün çıkabilir. Sipariş vermeden önce biraz araştırma yapmanız gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse ürün ölçüleri çok önemli bir mevzu. Sipariş sonrası evinize gelecek ürünün boy, en, yükseklik ölçüleri yaşam alanınızda konumlandıracağınız yerle uyumlu olmasına dikkat edin.

Bir de kitaplıklar ve diğer mobilya ürünleri genellikle demonte şekilde geliyor. Bu noktada elinizin mobilya işlerine biraz yatkın olması gerekiyor. Ayrıca ürünle birlikte “kurulum şeması” olup olmamasına da dikkat etmeniz sizi büyük bir zahmetten kurtaracaktır.

Kitaplıklar kategorisinde satın aldığım bir ürün ile ilgili bizzat yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak istiyorum: Görseldeki gibi internetten sipariş verdiğim ürün elime ulaştığında nasıl kurulum yaptığımı sizlere kısaca anlatayım.

Kartona sarılı parçaları paketinden çıkararak bir kenara koydum. Daha sonra kurulum şemasından eksik bir parça olup olmadığını kontrol ettim ve sonrasında vidaları hazırladım.

Kurulum şemasındaki talimatları mutlaka okumalısınız. Çünkü maddeler halinde sizi yönlendirerek kurulum esnasında inanılmaz bir kolaylık sağlıyor. Görseldeki bir ürünü en fazla yarım saatlik bir uğraş ile kolaylıkla monte edebilirsiniz.

4.Tepsili pratik sehpa fikri

Tamamlayıcı Ürünler ile 8 Renkli Dekorasyon Fikri

Oturma odasında günlük kullanımda hele ki misafiriniz geldiyse sehpalar hemen imdada yetişir. Bu noktada sizlere tepsi özelliğini üzerinde barındıran renkli sehpayı özellikle tavsiye ediyorum.

Bu renkli pratik sehpanın üzerine mutfaktan aldığınız atıştırmalıkları koyduğunuzu ve televizyon karşısında güzel bir film seyrettiğinizi bir düşünün. Oldukça etkileyici değil mi?

5.Dekoratif renkli duvar rafı fikri

Tamamlayıcı Ürünler ile 8 Renkli Dekorasyon Fikri

Çalışma odasında ya da günlük hayatta sıklıkla kullandığınız oturma odasında dekoratif eşya ve kitapları sergileyebileceğiniz çok renkli bir fikir daha; dekoratif raflar.

Birbirinden farklı renklere sahip harika duvar raflarını odanızın renk uyumuna göre dekore edebilirsiniz. Çok kolay bir şekilde monte edilebilen duvar rafını farklı amaçlar için de kullanabileceğinizi unutmayın.

Duvara monte edilmiş televizyonunuz varsa ve yan kısımları boş kaldıysa farklı formları bulunan bu dekoratif renkli raflar ile dekorasyonu biraz daha hareketlendirebilirsiniz.

Dondurma çubuklarından raf fikri için tıklayın:

6.Kanvas yağlı boya tablo fikri

Tamamlayıcı Ürünler ile 8 Renkli Dekorasyon Fikri

Bir evde duvarların boş kalması pek olası değildir. Ancak duvarı dolduralım derken yapılan yanlış seçimler duvar dekorasyonunu olumsuz etkileyebilmektedir.

Sizlere bu noktada kanvas yağlı boya tablolarını önerebilirim. Hangi odanın dekorasyonu ile ilgileniyorsanız o odanın renk uyumuna uygun düşecek modellere bakmalısınız. Birbirinden farklı desenler evinizde yeni renkleri keşfetmenizi sağlayabilir

7.Dekoratif çamaşır sepeti fikri

Tamamlayıcı Ürünler ile 8 Renkli Dekorasyon Fikri

Sıradışı bir banyo dekorasyonu için olmazsa olmaz şey, renkleri kullanmaktır. Bu noktada banyo dekorasyonunda genellikle kullanılan siyah ve beyaz renkler dışında farklı açılımlar yapmalısınız.

Mesela sarı renk bir çamaşır sepetine ne dersiniz? Görüntüsü bile insanı heyecanlandırırken banyo dekorasyonuna sunacağı katkıyı gözünüzün önüne getirin. Bambu malzemeden üretilen çamaşır sepetleri, mor, kahve, sarı, kırmızı gibi farklı renklere sahip, seçim tamamen size ait.

7.Tamamlayıcı ürünler: Çok amaçlı puf ve oturak fikri

Tamamlayıcı Ürünler ile 8 Renkli Dekorasyon Fikri

Bir odayı sıradışı yapmanın yolu herkeste görülmeyen ürünler bulabilmekten geçiyor. İşte bu noktada son sıraya koymuş olduğum çok amaçlı pufu hakikaten farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

Örneğin, içerisine ayakkabınızı yerleştirip saklayabilirsiniz. Ya da içinden ayakkabınızı çıkarıp, üzeri oturak olan bu çok amaçlı pufta oturarak ayakkabınızı giyebilirsiniz. Genellikle koridor dekorasyonunda kullanılan bu ürün oturma odasında da harika amaçlara hizmet edebiliyor.

Örneğin, okunan gazeteleri içerisine koyup saklayabilirsiniz. Aklıma gelmişken paylaşayım küçük bir çocuğunuz varsa onun eşya ve oyuncaklarını da çok pratik bir şekilde saklayabilirsiniz.

Çok amaçlı pufun yine ev dekorasyonu için alternatif renklerle üretilmiş olması harika bir durum. İhtiyacınız olan rengi kolaylıkla bulabilirsiniz. Sizlere tamamlayıcı ürünler içerisinde cımbızla seçtiğim 8 farklı ürünü tanıttım.

Yazımda da kaynak olarak kullandığım portmantolar, kitaplıklar, puflar, ayakkabılıklar ve birçok mobilya seçenekleri için adoremobilya.com sitesinden daha detaylı inceleme yapabilirsiniz. Adore Mobilya birbirinden farklı tarz ve renkte birçok ürünü oldukça ekonomik fiyatlar ve ücretsiz kargo ile ziyaretçilerine sunuyor.

] }
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x