Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Elektrikli şömine birçok evde yerini almaya başladı. Peki, elektrikli şömine modelleri içerisinden hangisini almalıyım? Detaylar için içeriği okumaya devam edin!

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Şömine keyfini salonunuzda yaşamak istiyorsunuz ancak hem çok para harcamak istemiyor hem de salonunuzun kırılıp dökülmesine gönlünüz razı değilse size güzel bir haberim var. Şömine sayesinde istediğiniz sıcaklığı salonunuzda yaşarken dekoratif duruşu ile de misafirlerinizi hayran bırakacak bir tasarıma sahip olacaksınız.

Aşağıdaki videoda Koçtaş elektrikli şömine modelini inceleyebilirsiniz. Diğer markalar için yazımızı okumaya devam etmenizi öneriyoruz:

YouTube video

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Şömine modelleri

Bu çeşitleri belirlerken şömine kullanım alanına uygun bir model seçmekte fayda var. Şömineyi salonda kullanacaksanız salonun mobilya ve dekorasyon uygulamasına uygun seçeneklere sahip bir şömine tercih etmelisiniz.

Klasik, modern, retro gibi birçok farklı çeşide sahip şöminelerin ana ısıtma unsuru olarak kullanılması doğru değildir. Özellikle geniş metre kareye sahip alanların ısıtılması oldukça masraflı olacak ve uzun zaman alacağı için görselliğinin ön planda olduğu elektrikli şömine tercihinde bulunmak dekoratif zenginlik açısından pozitif katkı sunacaktır.

Elektrikli şömine modellerinde görüntünün ayrı bir yeri vardır. Odunların yanarken oluşturduğu alev ve yanma hissi görüntüsünün şömineler için önemli bir detay olduğunu belirtmek isterim.

Bu sayede ortamda psikolojik olarak pozitif bir sıcaklık oluşacak ve bu da misafirlerinizin daha samimi bir ortamda sohbet etmesine imkan sağlayacaktır.

Şömine modellerinin alev ve yanma görüntüsü ile elektrik ayarının ayrı olarak tasarlanması hem dekorasyon açısından hem de tasarruf olarak doğru bir seçim olacaktır.

Not: Nette gezerken yabancı sitelerde İkea şömine modellerini gördüm lakin ülkemizde şu an için IKEA’nın resmi sitesinde satılan bir şömine söz konusu değil.

Dimplex elektrikli şömineler

YouTube video

Dimplex elektrikli şömine son zamanlarda ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan mobilya eşyalarından biri olarak dikkat çekmektedir. Şömine piyasasında söz sahibi olan Dimplex şömine modelleri piyasanın en iyi şöminelerini üreten firmalarından biridir.

Gerçek bir şömine görünümüne sahip olan dimplex elektrikli şömineler 3 boyutlu yapıya sahip. Duman ve alev görüntüsü veren alev efekti ile uzaktan kumandası sayesinde maksimum konfor sağlamaktadır.

Alev efektini su kullanarak veren bu elektrikli şömine aynı zamanda nemlendirici görevi görmektedir. Dimplex elektrikli şömine yeni modellerinde çıtırtı çıkaran şömineler ile kışın şömine keyfini katlıyor.

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Dimplex şömineleri TV ünitesi olarak da kullanmak mümkün. TV ünitesini dekoratif zenginlik kazandıran elektrikli şömineler şimdilerde evin salonunda ayrı bir yere sahip.

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Elektrikli şöminelerin en güzel yanı odun kullanmadan şömine keyfi yaşatmasıdır. Özellikle yüksek katlı binalarda ve baca sorunu olan apartmanlarda şömine kullanım sorununun önüne geçmesi bakımından oldukça pratik bir uygulama olan şömineler, artık çoğu evde yerini almış durumda.

Tadilat gerektirmeyen bu pratik ürünleri ev dekorasyonu içerisinde nasıl dekore edildiğini görmek isterseniz sizler için aşağıda derlediğim elektrikli şömine modellerine bir göz atmanızı öneririm. Günümüzde şömineli evlere pek rastlamasak da yine de Şömineli ev dekorasyonu konusuna şu soğuk geçen kış günlerinde ihtiyacımız olur düşüncesiyle değinmek istedim.

Doğalgazın evlere gelmesiyle birlikte temiz, verimli ve pratik ısınma yöntemlerine çoğu ev geçmiş durumda. Ancak benim içimde her zaman şömineli evler ayrı bir yere sahip. Sanırım nostaljik bir havası var.

Şömineli ev düşüncesi şu an lüks toplu konutlarda dahi kullanılmıyor artık. Onlar da genel olarak merkezi ısıtma ve soğutmayı tercih ediyorlar. Evde şömine olması hoş bir şey olsa da kullanımının zor olması, işleri tersine çevirebiliyor. Mesela evde sürekli odun bulundurmanız gerekiyor ya da temizlik zamanı geldiğinde zahmetli bir iş olduğu ortaya çıkabiliyor.

Tüm bu söylediklerimize karşılık şöminelerin ev dekorasyonuna sunduğu katkı ve ortamda oluşturduğu havanın yeri bambaşka diyebilirim.

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Salonda bir şömine olsun derseniz birkaç ayrıntı ile yaptırmanız mümkün. Duvarda alçıpan ile kabartı oluşturulması gerekiyor ve kabartıyı da taş motiflerle süslemek güzel bir fikir olabilir.

Şömine çerçevesini ise mermercilerden temin edebilirsiniz. Bütün bunları yaptınız baca yok dediğinizi duyar gibiyim. Sadece görüntü olsun diye bu fikirleri verdim. Yanlışlıkla şömineyi yakmaya kalkmayın. 🙂

Yapay şömine diye adlandırılan bu şömineli ev dekorasyon fikri günümüzde pek çok evde kullanılmaya başlandı. Hem sıcak bir ortam hem de romantik dakikalar için ideal. Sizde yapay şömine ile evinizin görünümünü değiştirebilirsiniz.

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Farklı dekor malzemeleri kullanmanız mümkün. Özellikle tuğlalarla yapılan şöminelerin daha gerçekçi durduğunu söylemeliyim.

Beyaz renklerle tasarlanmış bir salon dekorasyonu için şömine fikri de beyaz olabilir. Tuğlaların beyaz renkle boyanmasıyla ortamın havası değişebilir. Uyumlu ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Şömineli ev dekorasyonu fikri için mermerlerden de faydalanmanız mümkün. Doğal mermer taşının özelliğini salonunuza taşıyabilir. Şömine karşında yaz kış keyif yapabilirsiniz.

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Sizlere Şömineli ev dekorasyonu fikirleri için küçük bir galeri hazırladım. Bu galeri de şömineli evlerin nasıl bir dekorasyona sahip olduğunu görebilirsiniz.

Tekzen elektrikli şömineler

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Tekzen şömine

Eviniz için gerekli her türlü alet, malzeme ve ekipmanı temin edebileceğiniz Tekzen yapı marketlerinde elektrikli şömine modellerini de bulabilirsiniz. Baca bağlantısı, duman, is gibi problemleri yaşamayacağınız bu ürünlerde uzaktan kumanda fonksiyonu ile istediğiniz ayarlamayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Isıtmadan ziyade görsel olarak ve dekorasyon tamamlayıcı nitelikleri sebebiyle kullanılan elektrikli şöminelerde sıcak hava üfleme fonksiyonu sayesinde doğal şömine hissi sağlanmaktadır. Üstelik bu hissi alırken doğal şöminelerin problemlerinden olan kül temizleme derdiniz de ortadan kalkacaktır.

İki kademeli yapısı ve şık görünümü ile ister pano tipi duvara monteli isterseniz ayaklı ve seyyar yapısı ile her odada rahatlıkla kullanabileceğiniz şömineyi tercih edebilirsiniz.

Tekzen elektrikli şömine modelleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bauhaus elektrikli şömineler

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Bauhaus şömine

Yapı market zinciri sektöründe önemli bir yere sahip Bauhaus firmasının elektrikli şömine modelleri de oldukça iddialı dekoratif özelliklere sahiptir.

Genellikle beyaz rengin hakim olarak kullanıldığı ürünlerde çift kademeli ve on altı metre kareye kadar alanı ısıtabilecek fan yapısı bulunmaktadır.

İsterseniz fanı ve alev görüntüsünü ayrı ayrı kontrol edebileceğiniz ürünlerde her oda dizaynına uyabilecek yapıda desenler kullanılmıştır.

Soğuk kış günlerinde siz de şömine zevkini yaşayarak misafirlerinizle ve aile bireyleri ile sohbetin tadını çıkarmak isterseniz Bauhaus şömine modellerine mutlaka bakmalısınız.

Bauhaus elektrikli şömine modelleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Elektrikli Şömine Fiyatları

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli şömine fiyatları

Şöminelerin fiyatlarını belirleyen en temel özellikler malzeme ve işçilik kalitesidir. Malzeme açısından zayıf şöminelerin daha ucuz olduğunu görmekteyiz.

Uzun vadeli bir şömine zevki yaşamak istiyorsanız ve satın aldığınız şöminedeki arızlar ile uğraşmak istemiyorsanız mutlaka kaliteli malzemelerden üretilmiş ürünleri tercih etmelisiniz.

Boyutuna, fan yapısına ve farklı özellikleri ile malzeme kalitesine bağlı olarak 5.000₺’den başlayan ve 15.000₺’ye kadar çıkan elektrikli şöminelerin olduğunu söyleyebiliriz.

Temel alış veriş kurallarından olan tecrübeden yararlanma maddesi elektrikli şömineleri satın alırken de geçerlidir. Tanıdığınız bir komşunuz, akrabanız, dostunuz bu ürünlerden kullanıyorsa ürünün artılarını ve eksilerini değerlendirmelisiniz.

Ayrıca internetten yapacağınız araştırmalar ile de hangi şöminenin sizin için iyi olduğunu belirleyebilirsiniz. Unutmayın alış verişte verdiğiniz yanlış kararlar en iyi ihtimalle ürün iadesi konusunda canınızın sıkılmasına ve zamanınıza mal olacaktır. Umarım siz de tarzınıza uygun ve özellikleri ile de sizi tatmin edecek bir şömine modelini bulabilirsiniz.

Salonda Şömine Dekorasyonu Nasıl Yapılabilir?

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Salonunuzda elektrikli şömine dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız işe mutlaka mobilyaların şömine ile olan konumuna karar vererek başlamalısınız. Mobilyaların şömine ile uyumunu sağlamak için mutlaka mobilyaların yüzünün şömineye bakmasını sağlamalısınız.

Salon dekorasyonu için mobilyalarınızı şömineye dönük şekilde konumlandırdığınızda salonunuzda geçirdiğiniz zaman şömine manzarasında olacaktır. Hatta mümkünse şöminenin tam karşısına oturma grubunuzun en büyük parçasını yerleştirmeli ve etrafına diğer küçük parçaları yerleştirmelisiniz.

Şömine Önü Aksesuarı Fikirleri

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Evinizde şömine ile tasarım yaptığınızda aynı zamanda mekanda nostaljik bir hava yaratmış olacaksınız. Çünkü şömineler, dekoratif olarak da kullansanız ya da işlevsel olarak ısınma amacıyla da kullansanız ortama farklı bir ambiyans sunmaktadır.

Tek başına şömine yerine şöminenizin önüne kullanacağınız uyumlu aksesuarlar ile dekorasyonu eksiksiz ve kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Bunun için de şöminenizin önüne ya da iki yanına büyük şamdanlar koyabileceğiniz gibi uygun boyutlardaki odun şeklindeki biblolar da mekanda oldukça şık duracaktır.

Şömine Önü Koltuk Modelleri Nasıl Tercih Edilmeli?

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Dekoratif şömine yaparken tercih edeceğiniz koltuk modelleri de önemlidir. Eğer soğuk kış günleri için şömineyi işlevsel olarak kullanacaksanız şöminenin önüne tercih edeceğiniz koltuk modelleri önemlidir.

Şömine karşısında otururken, dinlenirken ya da ısınırken kullanacağınız koltuğun rahatlığı ve estetiği de elbette önemlidir. Bu doğrultuda şöminenizin karşısında kullanacağınız koltuk modeli yumuşak, rahat ve konforlu olmalıdır. Klasik bir koltuk modelinin tam aksine spor ve rahat bir koltuk modeli daha doğru seçim olacaktır.

Şömine Üstü TV Dekorasyonunu Nasıl Yapmalısınız?

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Ev dekorasyonuna dair trendler her gün değişiyor ve farklı formlara bürünüyor. Son dönemlerde ev dekorasyonunda neredeyse olmazsa olmaz unsur haline gelen elektrikli şömine dekorasyonu ile birlikte TV dekorasyonu da değişmeye başlamıştır.

Evlerde şömine uygulamasının yaygınlaşmasıyla birlikte televizyon dekorasyonu şömine üstüne yerleşmeye başladı. Eğer şömine yaptırıyorsanız televizyon için en uygun konum şöminenin üstü olacaktır. Ancak şömine yanarken televizyona ısı vereceği için şöminenin üzerine taş bir paravan dekoru yaptırmanız güzel bir fikir olacaktır.

Şömine Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

Hem dekorasyon hem de ısınma aracı olarak kullanılan şömine modelleri, farklı duvar dekorasyonlar fikirleri ile birbirini tamamlayarak estetik bir dekorasyon haline gelebiliyor. Klasik bir duvar dekorasyonu yerine şöminenizin arkasındaki duvara farklı bir dekorasyon uyguladığınızda tamamen farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şömineli ev dekoru yaparken şöminenizin rengine uygun olarak duvara uygun bir duvar kağıdı tercih edebileceğiniz gibi duvar boyası da tercih edebilirsiniz. Eğer eviniz hatta şöminenizin bulunduğu duvar müsaitse bu duvara dolap görünümü verip şöminenizin duvara gömmeli konumlandırabilirsiniz. Bu tarz dekorasyon fikirlerini kullanarak evinizde eksiksiz ve şık bir şömineli ev dekorasyonu yapabilirsiniz.

Daha fazla elektrikli şömine evlerine göz atmak için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz:

Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka
Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka

“Elektrikli Şömine Modelleri için +3 Tavsiye Marka” üzerine 2 yorum

  1. Kış aylarında bu zengin ev işi şöminelerine hayranım. İkea elektrikli şömine harika görünüyor. Kullanıcı yorumlarına bakın derim…

    Yanıtla

Yorum yapın