Nazar Boncuğu Ev Dekorasyonu

2
956

Bugün sizlere Türk kültür ve geleneğinde sıklıkla rastladığımız ve ev dekorasyonuna da katkılar sunan nazar boncuğu ev dekorasyonu konusunu anlatacağım. Nazar boncuğu, insanı kötü yani kem gözlerden koruduğuna inanılan boncuktur. Hal böyle olunca evde, arabada hatta yeni doğan bebeklerin üzerinde bir tanecik nazar boncuğuna rastlamanız muhtemeldir.

nazar-boncuklu-kanvas-tablo
Nazar Boncuğu Ev Dekorasyonu

Nazar boncuklu ev dekorasyonu

Ben sizlere dekorasyonda kullanılan nazar boncuklarından bahsetmek istiyorum. Nazar boncukları, ağırlıklı olarak mavi ve tonları ile beyaz rengin birleşiminden oluşuyor. Her türlü renk kombinasyonunda kullanılan nazar boncuğunu ağırlıklı olarak mavi renk tonlarıyla oluşturduğunuz ev dekorasyonuna daha da uyum sağlayacaktır.

nazar-boncuklu-biblolar
Nazar Boncuğu Dekorasyonu

Nazar boncuklarını farklı formlarda görebilirsiniz. Mesela yuvarlak orta sehpayı nazar boncuklu tasarlamak mümkündür ya da duvarda güzel bir tablo olarak görme şansınız yüksektir. Derlemiş olduğum nazar boncuklu  ev dekorasyonu ve nazar boncuğu ev aksesuarları için galerimizi ziyaret edin…

nazar-boncuklu-ev-dekorasyonu
Nazar Boncuğu Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda nazar boncuklarını yün halıdan, kanvas tabloya, dekoratif saatten, bibloya kadar birçok ev eşyasında ve aksesuarında görebiliriz. Ev dekorasyonunda nazar boncuğunu kullanmak tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze kalmış durumda. Evinizin hemen hemen her yerinde kullanabilirsiniz.

nazar-boncugu-ve-ev-dekorasyonu
Nazar Boncuğu Dekorasyonu

Nazar boncuğu ev aksesuarları

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here