perde siparişi

Makinede Çizilen Bardaklar Eski Haline Nasıl Gelir?Hemen hemen herkesin evinde yer alan bulaşık makinelerinde bardakların çizildiğini duymayan yoktur. Peki, makinede sararıp çizilen bardaklar nasıl eski haline gelir, merak edenler için bu sorunun yanıtını bu içerikte bulabilirsiniz.Bulaşık makinesi bardakları neden çizer?

Bulaşık makinesinde yıkana yıkana bardakların çizildiğini tüm hanımlar söyler. Peki, bulaşık makinesinde cam bardaklar neden çizilir. Bu sorunun yanıtını şöyle verebiliriz: deterjan, erimeyen sert tuz çözeltileri ve makine içine uygunsuz bulaşık yerleştirme bardakların çizilmesine neden olabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken aletler ile ilgili bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bulaşık makinesinde bardakların çizilmemesi için ne yapılır?

Bulaşık makinesinde bardakların çizilmemesi için ne yapmak gerekiyor, sorusunu herkes merak ediyor. Çözüm oldukça basit.Bardakların çizilmeden önce makinenin tuzunun ayarlanması ve sıvı deterjan kullanımı bardakların çizilmesinin önüne geçecektir.

Ayrıca makine içine bardakları yerleştirirken birbirine temas etmeyecek şekilde düzenli sıralanması da bardak çizilmelerinin önüne geçebiliyor.

MUTLAKA OKUYUN:  Yerden Gelen Soğuk Nasıl Kesilir? | %100 Çözüm

Bir başka önerimiz, BİM’deki tabletleri makinede kullanabilirsiniz. Bunun yanında parlatıcı yerine sulandırılmış limon tuzu kullanın. Bardaklarda ve cam eşyalarda bir daha çizik, matlaşma ve sararma görme ihtimalinizi en aza indirmiş olursunuz.İlginizi Çekebilir: Doğal bulaşık deterjanı yapmak isteyenler bağlantıya tıklayarak bilgi sahibi olabilir.

Makinede sararıp çizilen bardaklar için ne yapılır?

Makinede sararıp çizilen bardaklar için neler yapılır merak edenler için videoda anlatıldığı gibi basit bir formül var. Bu formül için gerekli malzemeler:

Gerekli malzemeler:
  • 1 litre su.
  • 1 kase sirke.
  • Bir miktar karbonat.
  • Kap.

Yapılışı:

Bir kabın içine 1 litre kadar su ekleyin. Daha sonra 1 kase kadar sirke ile suyu karıştırın. Daha sonra sararmış ve çizilmiş bardakları kabın içinde ovalayarak yıkayın.

En son karbonat yardımı ile çizilen bardakların yüzeyini ovalayın. Durulama işlemiyle birlikte bardaklarınızın eski haline geldiğini göreceksiniz.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle…Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x