Kolay Mutfak Yenileme Fikirleri

1
2314

#Yazı İçeriği

Sıfırdan mutfak yenileme düşünceniz varsa bunun çok maliyetli olacağını önceden kabul etmeniz gerekir. Bu maliyet hesabını yaparken mutfak dekorasyonunda olması gereken hemen her şeyi düşünmeniz gerekiyor.

Özellikle beyaz eşyanın ankastre olmasından, mutfak dolaplarının yenilenmesine kadar birçok başlık, masrafların artmasını sağlayacaktır.

blank
Mutfak yenileme

Bunun yanında mutfak fayanslarının yenilenmesi de ayrı bir sıkıntı oluşturacaktır. “Benim bunlara ayıracak bir bütçem yok.” ya da “Zaten kiracıyım ev bana ait değil.” diye düşünüyorsanız mutfağınızdaki küçük dokunuşlarla güzel değişimler oluşturabilirsiniz.

Lake mutfak dolabı temizliği hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumanızı öneririm.

Mutfak yenileme nasıl yapılır

Mutfak yenileme için çok büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. Mutfağınızın duvar rengini değiştirmek bile tek başına bir değişim oluşturacaktır.

Pastel, nötr ve açık renkler, mutfaklar için ferah bir ortam oluşturduğu için tercih edilebilir. Bunun yanında daha farklı desenler istiyorum düşünceniz varsa son dönemde tekrar moda olmaya başlayan duvar kâğıtlarını da kullanabilirsiniz.

Özellikle yanmaya ve yırtılmaya dayanıklı vinil kaplama duvar kâğıtları bu konuda sizin için iyi bir çözüm olacaktır. Beyaz eşyalarınız eğer ankastre değilse eşyalarınıza yapıştıracağınız mutfağınızla uyumlu kaplamalar ile çok beğeni kazanacağınıza garanti verebiliriz.

blank
Mutfak nasıl yenilenir

Mutfak aydınlatmasında kullanılan avizeler genellikle birbirine benzemektedir. Avize değişimi de mutfağın havasını değiştiren unsurlardandır.

Özellikle sarkıt tarzında ve renkli bir avize mutfağınızdaki değişimi ciddi olarak ön plana çıkarabilir. Mutfak yenileme fikirleri içinde önemli bir yere sahip alanlardan biri de pencerelerdir.

Güneş ışığından azami derecede faydalanmanız için ince ve ışık geçirgenliği yüksek bir perde kullanmalıyız. Bunun yanında perdelerinizi dilerseniz stor perde ile değiştirebilirsiniz.

Mutfak yenileme dolap kaplama

Mutfak yenileme düşüncesinin en önemli ayağını hiç şüphesiz dolapların kaplanması oluşturur. Doğru kaplanmış dolaplar, yeni yaptırılmış havası verecektir. Bu konuda bir beceriniz yoksa muhakkak profesyonel bir yardım alın.

blank
Dolap kaplama nasıl yapılır

Dolapları kaplayacağınız rengin seçimi, kaplama aşamalarında önemli bir yere sahiptir. Rengi seçtikten sonra dolap kapaklarının kulplarını söküp uygulamayı gerçekleştirmeniz gerekir.

Yapı marketlerde kolaylıkla bulacağınız ve kaplama renginize uygun yeni kulpları da dolap kapakları kaplandıktan sonra monte etmelisiniz.

Mutfak yenileme çalışması içinde dolap kapaklarını kaplarken aralarda hava boşluğu kalmamasına ve yüzeyin pürüzsüz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz.

Küçük bir mutfağınız var ve nasıl dekore edeceğinizi bir türlü bilemediyseniz küçük mutfak dekorasyonu için büyük öneriler isimli yazımı okumanızı öneririm.

Mutfak yenileme dolap kaplama videolu anlatım


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here