MDF Dolap Boyama Nasıl Yapılır?(Videolu)

Mdf dolap boyama malzemelerin temin edilmesinde sonra, aşama aşama işlemleri tamamlayarak yapılabilir. Son derece kaliteli bir şeklide boyama işleminin gerçekleşmesi mümkün. Mdf’ler boyayı kolay tutan malzemelerdir. Bunun için de uygun şekilde alınmış olan boya ile kolayca boyanabilir. Dolabın daha yeni gözükmesi, kusurlarının kapatılması mümkündür. Mdf dolap boyama için önerilerimize göre hareket ederek, siz de dolaplarınızı kolayca boyayabilirsiniz.

MDF Boyanır Mı?

MDF Dolap Boyama Nasıl Yapılır?(Videolu)
MDF boyanır mı?

İlk olarak boyanır mı sorusunun yanıtına EVET diyoruz. Boyamanızda herhangi bir sakınca olmadığından, işlemleri aşama aşama tamamlayarak kolayca boyayabilirsiniz. Mdf boyası kullanmak bu noktada en doğrusu olacaktır. Bu sayede mdf boyama profesyonel şekilde tamamlanabilir.

İlginizi Çekebilir: Mutfak fayans boyama nasıl yapılır işte detaylar!

MDF Boyama Malzemeleri

MDF Dolap Boyama Nasıl Yapılır?(Videolu)
MDF boyama malzemeleri

Malzemeler neler? Boyama işlemine geçmeden önce, mdf boyamak için malzemeler temin edilmelidir. Her malzemenin temin edilmesinden sonra, boyama işlemine geçebilirsiniz. Malzemeleri temin ederken uygunluk dışında, kaliteye de önem vererek temin etmeniz önemlidir. Boyama sırasında ihtiyaç duyacağınız malzemeler verilmiştir.

Malzemeler;

 • Mdf boya: İlk olarak boyanızı alın. Boyanın mutlaka yeterli miktarda olmasına özen gösterin. Boyanacak alan hakkında bilgi vermeniz halinde, uygun miktarda boyanın ne olduğu konusunda bilgi verilecektir. Hangi renk olacağı konusunda dekorasyona göre hareket edebilirsiniz.
 • Rulo: Boya fırçası olarak rulo tercih etmeniz önerilir. Hem boyayı kolay emen hem de sürme konusunda da avantaj sağlayan bir türdür. Normal kalınlıkta bir rulo alabilirsiniz.
 • Kağıt ve Sünger Zımpara: Zımpara ile dolabın boyanmaya hazır hale getirilmesi sağlanacaktır. Farklı boyutlarda alınabilir.
 • Vernik: Boyama sonrasında kullanılacak vernik temin edilmedir.
 • Boya karıştırma kabı: Mdf dolap boyama için karıştırabileceğiniz bir kabın olması önemli.
 • Verilen malzemelerin temin edilmesinden sojnra kolayca boyama aşamasına geçebilirsiniz.

Filli boya dolap boyası renkleri için tıklayın!

MDF Dolap Boyama Kolay Nasıl Yapılır?

Peki, boyama nasıl yapılacak? Mdf boyama nasıl yapılır? İşte yanıtı… Sizin için sunulan malzemelerin temin edilmesinden sonra dolap boyama aşamasına geçin.

YouTube video
 • İlk olarak dolapları boyamaya hazır hale getirin. Demontaj işlemi bu noktada önemlidir.
 • Ardından zımparalama işlemini yapacaksınız. İyi bir şeklide zımparaladığınızdan emin olun.
 • Ardından boyanızı hazırlayın.
 • Sonrasında en zevkli olan kısma, yani boyamaya geçeceksiniz.
 • Kaç kat olacağı konusunda o an yeterli kapanma oldu mu sorusunun yanıtına göre hareket etmeniz yeterlidir.
 • Mdf boyama için boya işleminin ardından iyice kurumaya bırakmanız gerekiyor. Dilerseniz ikinci katı atın.
 • Kurumanın tamamlanmasından sonra ise vernik aşamasına geçiliyor. Verniğin tek kat atılması yeterli olacaktır. Önemli olan son derece ince bir tabaka halinde atmaktır.

Mdf dolap boyama aşamaları tek tek verilmiştir. Boyama sırasında dikkat etmeniz gereken boyayı sürerken nizamı bir şeklide hareket etmektir. Boyanın kat kat olmaması ve akmaması için gerekli önlemleri almanız gerekiyor. Tüm bunlara dikkat etmeniz halinde sorun yaşamadan boyama işleminin yapılması da sağlanmış oluyor. Boyamak istediğiniz rengi belirledikten sonra kolayca işlemleri uygulayabilirsiniz.

Yorum yapın