Gri Koltuk Takımı Kombin Fikirleri için Örnek Modeller

0
1623

Gri rengi, ev dekorasyonunda çok fazla kullanılmayan hatta kullanılmak istendiği halde biraz da etkileri nedeniyle uzak durulan bir renk tonudur. Özellikle gri koltuk takımı kombinleri çok araştırılır ancak gri ile uyumlu renkler, gri koltuk takımı nasıl kombinlenir bilmiyorsanız doğru kombin yapmanız daha da zor hale gelir.

Aslında gri koltuk perde kombinleri yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Gri, ev dekorasyonunda soğuk bir renk olarak görülse de tercih ettiğiniz diğer renkler sayesinde koyu ya da açık gri koltuk kombinasyonları ile başarılı dekorasyonlar yapabilirsiniz. Gri koltuğunuz varsa modeli fark etmez aynı fikirleri gri chester koltuk takımı kombinleri içinde uyarlayarak kullanabilirsiniz. Özellikle açık gri koltuk takımı modelleri bu fikirleri daha kolay uyum sağlamaktadır.

Koltuk takımları renk kombinleri için tüm renkleri arıyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Gri Koltuk Takımı Kombin ile Uyumlu Renkler

Gri koltuk takımına uyumlu renkler
Gri koltuk takımı ile uyumlu renk seçenekleri

Gri koltuk takımı kombin yapmak için araştırma içindeyseniz kombin yaparken zorlanabilirsiniz. Çoğu zaman gri tonlarının soğuk bir etki yarattığı algısı vardır. Ancak gri koltuk takımına uygun renkler konusunda bilgi sahibi olursanız soğuk etki yerine sıcak ve daha farklı etkiler ortaya çıkarabilirsiniz. Soğuk bir havanın tam aksine uygun renkler ile gri koltuk takımı sakin ve sıcak bir havayı evinize getirebilir.

Gri koltuk takımı duvar rengi için farklı fikirlere bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gri kırmızı koltuk kombini
Gri kırmızı koltuk kombin fikirleri

Gri koltuk takımları ile en çok kombinlenen renklerin başında son zamanlarda kırmızı geliyor. Grinin soğuk etkisine karşın enerji ve canlılık katan kırmızı, özellikle kırlent rengi olarak ya da fon perdelerde kullanıldığında kusursuz bir uyum yakalayabiliyor.

Gri sarı koltuk kombini
Gri sarı koltuk takımı kombinleri

Gri koltuk takımlarınızda sarı tonlarını da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sarı kırlentler ya da gri koltuk takımınızın arkasındaki duvara sarı bir çerçeve veya tablo çok şık bir görüntü verecektir. Özellikle gri chester koltuk takımı kombinleri yaparken sarı ve tonları oldukça hoş ve sıcak bir görüntü yakalıyor diyebiliriz. Gri sarı koltuk takımı için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Gri mavi koltuk kombini
Gri mavi koltuk takımı kombinasyon fikirleri

Gri koltuk takımı kombin çalışmalarında başarılı olacağınız bir diğer renk tonu mavi ve turkuaz renkleridir. Gri koltuk takımınız varsa mavi ve turkuaz renklerini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Objelerde, diğer dekoratif ürünlerinde ya da perdelerde dahi mavi ve turkuaz tonları grinin soğuk havasını alıp yerine canlı bir hava getirecektir. Gri chester koltuk takımı için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Gri Koltuk Takımı Kombinleri ile Uyumlu Renkte Berjerler

Gri yeşil koltuk kombini
Gri yeşil koltuk kombinasyonları

Gri koltuk takımlarında kombin yaparken seçeceğiniz berjerlerin de rengi kuşkusuz önemlidir. Bir bütün olarak bakıldığında gri koltuk kombininizi berjerleriniz tamamlayacaktır. Bu nedenle de gri koltuklarınız için berjer tercihi yapacaksınız doğru renkleri doğru oranlarda kullanmaya özen göstermelisiniz.

Gri takıma mor berjer takımı
Gri takıma mor berjer kombinasyonu

Gri koltuk takımı kombin yaparken berjerlerinizde siyah rengini kullanabilirsiniz. Gri ve siyah arasında müthiş bir uyum vardır. Çoğu zaman gri ve siyah birleşince sıkıcı bir havanın oluşacağı algısı ortaya çıkar ancak tam aksine gri ve siyahın buluşması ortaya asilliği ve ağırlığı çıkartır. Önemli olan siyahı berjerlerinizde abartmadan tam kararında kullanmanızdır. Gri koltuğa ne renk berjer için alternatifleri görebileceğiniz örnekleri linke tıklayarak fikir edinebilirsiniz.

Gri siyah koltuk kombini
Gri siyah koltuk kombinasyon fikirleri

Gri koltuklarınızın yanında renkli, canlı ve enerji verici renklerde berjer kullanmak istiyorsanız ve oturma odanız renkli olsun taraftarı iseniz o zaman turuncu ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer gri koltuk takımlarınızın soluk ve cansız olduğunu düşünüyorsanız turuncu berjerler hayat kurtarıcı olabilir.

Gri koltuk pembe berjer fikirleri
Gri koltuk pembe berjer kombinasyonları

Gri koltuk takımlarınızı tamamlamak için berjer renginde tercihinizi mor, mercan ve pembe ya da kahverengi gibi renklerden yana da kullanabilirsiniz. Özellikle kahverengi tonları grinin soğukluğunu ve cansızlığını kırarak dekorasyonunuza canlılık katabilir. Ancak eğer gri koltuk takımlarınız düz ve desensiz ise kahverengi berjerlerinizi abartmadan desenli olarak kullanmanız daha estetik bir görünüme ortam hazırlayacak ve şıklık katacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here