En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023

Bu yazımızda gri koltuk kombinleri hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Gri koltuk kombinleri, her yıl olduğu gibi bu yılda çok moda! Gri koltuğa uyan renkler hakkında bilgi alın ve kombin fikirleri inceleyin! Hepimiz evimizin daha güzel görünmesini istiyoruz. Bunun için de bilgimiz ve tecrübemiz dahilinde evimizde bazı düzenlemeler yapıyoruz. Tabi ki bu çabalarınızı takdir ediyoruz. Ancak evinizin daha güzel görünmesini istemez misiniz?

Gri rengi, ev dekorasyonunda çok fazla kullanılmayan hatta kullanılmak istendiği halde biraz da etkileri nedeniyle uzak durulan bir renk tonudur. Özellikle gri koltuk takımı kombinleri çok araştırılır ancak gri ile uyumlu renkler, gri koltuk takımı nasıl kombinlenir bilmiyorsanız doğru kombin yapmanız daha da zor hale gelir.

Aslında gri koltuk perde kombinleri yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Gri, ev dekorasyonunda soğuk bir renk olarak görülse de tercih ettiğiniz diğer renkler sayesinde koyu ya da açık gri koltuk kombinasyonları ile başarılı dekorasyonlar yapabilirsiniz. Gri koltuğunuz varsa modeli fark etmez aynı fikirleri gri chester koltuk takımı kombinleri içinde uyarlayarak kullanabilirsiniz. Özellikle açık gri koltuk takımı modelleri bu fikirleri daha kolay uyum sağlamaktadır.

Gri koltuk kombinleri için size fikir verecek bir videoyu aşağıda sizlerle paylaşıyorum sonrasında oluşturduğumuz diğer kombin fikirlerini incelemeyi unutmayın!

YouTube video

Salonda yeteri miktarda yeriniz varsa, gri koltuklarınızla berjerlerinizi kombinleyebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda salonun havasının değiştiğini hissedeceksiniz.

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri koltuk kombinleri

Peki ya gri renkli koltuklarla uyumlu halı modellerini denemeye ne dersiniz? Mesela bej ya da krem rengi halıları deneyebilirsiniz.

Aslında gri koltuk kombini oluşturmak oldukça basit! Sadece ne yapmanız gerektiğini bilmeniz yeterli olacaktır. Bu konuda sizlere yardımcı olmaya devam edelim.

Gri Koltuk Takımı Kombinleri

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri koltuk takımı kombinleri

Peki ya diğer renkler? Şunu belirtmeliyiz ki, gri rengini birçok renkle kombinleyebilirsiniz. Mesela mor rengi ile…

Belki de bu durum size tuhaf gelecektir. Ancak göreceksiniz ki, gri koltuk takımı kombinleri olarak seçebileceğiniz birçok renk var.

Koltuk takımı satın almaya karar verdiğinizde; berjer, ikili ya da tekli koltuk olarak seçenekleriniz olacak. Berjer ve koltukları farklı renklerde tercih edebilirsiniz. Mesela mor renk berjer ve gri koltuklar ya da eflatun renkleri berjer ve gri koltuklar gibi…

Gri koltuk kombini yaparken yastık renklerini de farklı tercih edebilirsiniz. Yani gri renk olmak zorunda değil. Birden fazla renge sahip ve desenli yastıkları tercih etmeniz yararlı olabilir.

Gri Koltuğa Uyumlu Renkler

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri koltuğa uyumlu renkler

Gri koltuk takımı kombin yapmak için araştırma içindeyseniz kombin yaparken zorlanabilirsiniz. Çoğu zaman gri tonlarının soğuk bir etki yarattığı algısı vardır. Ancak gri koltuk takımına uygun renkler konusunda bilgi sahibi olursanız soğuk etki yerine sıcak ve daha farklı etkiler ortaya çıkarabilirsiniz. Soğuk bir havanın tam aksine uygun renkler ile gri koltuk takımı sakin ve sıcak bir havayı evinize getirebilir.

Gri koltuklarla uyumlu birçok renk var. Uyumlu renkleri sizler için aşağıda sıraladık:

  • Krem ve bej tonları ile kombinleyebilirsiniz. Ancak parlak mı yoksa mat mı olduğuna karar vermelisiniz.
  • Gri koltuğa uyan renkler olarak siyah ve yeşil renklerini de tavsiye edebiliriz. Tabi ki tam bir uyum yakalayabilmek için duvar renklerinizde bu renk tonlarına yakın olmalıdır.
  • Mavi ya da krem tonlarını da tercih edebilirsiniz.
En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri koltuk takımı ile uyumlu renk seçenekleri

Bazı insanlar yaşam alanlarının rengarenk olmasını ister. Eğer siz de yaşam alanınızda çok renklilikten hoşlanıyorsanız, gri rengi ile yukarıda yer almayan diğer renkleri de tercih edebilirsiniz. Gri koltuk takımı duvar rengi için farklı fikirlere bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gri Mavi Koltuk Kombinleri

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri mavi koltuk kombinleri

Gri koltuk takımı kombin çalışmalarında başarılı olacağınız bir diğer renk tonu mavi ve turkuaz renkleridir. Gri koltuk takımınız varsa mavi ve turkuaz renklerini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Objelerde, diğer dekoratif ürünlerinde ya da perdelerde dahi mavi ve turkuaz tonları grinin soğuk havasını alıp yerine canlı bir hava getirecektir.

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri mavi koltuk takımı kombinasyon fikirleri

Zıt renklerle kombin yapmak zordur. İlk başlarda insanların gözüne bir tuhaf gelir. Ancak zamanla aslında zıt renklerin ne kadar uyumlu olduğu anlaşılır. Gri mavi koltuk kombinleri de zıt renklerin uyumunu ifade eder. Halı ya da berjerlerinizde mavi rengi tercih ederek, harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

Gri koltuklar için perde seçimlerinizi etkileyecek fikirler için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz:

Gri Sarı Koltuk Kombinleri

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri sarı koltuk kombinleri

Mavi rengi deneyebiliyorsanız, neden sarı rengi de denemeyesiniz? Gri sarı koltuk kombinleri yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri sarı koltuk takımı kombinleri

Gri koltuk takımlarınızda sarı tonlarını da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sarı kırlentler ya da gri koltuk takımınızın arkasındaki duvara sarı bir çerçeve veya tablo çok şık bir görüntü verecektir. Özellikle gri chester koltuk takımı kombinleri yaparken sarı ve tonları oldukça hoş ve sıcak bir görüntü yakalıyor diyebiliriz.

Gri Pembe Uyumu Koltuk

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri koltuk pembe berjer kombinasyonları

Gri koltuk takımlarınızı tamamlamak için berjer renginde tercihinizi mor, mercan ve pembe ya da kahverengi gibi renklerden yana da kullanabilirsiniz. Özellikle kahverengi tonları grinin soğukluğunu ve cansızlığını kırarak dekorasyonunuza canlılık katabilir. Ancak eğer gri koltuk takımlarınız düz ve desensiz ise kahverengi berjerlerinizi abartmadan desenli olarak kullanmanız daha estetik bir görünüme ortam hazırlayacak ve şıklık katacaktır.

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri pembe uyumlu koltuk

“Şimdi nasıl olacak bu?” diyorsunuz. Eğer deneme şansınız varsa harika olur. Mesela yastıkların pembe olduğu gri koltuk takımı alarak uyumu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Ya da gri koltuk ve pembe berjerlerle harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yukarıdaki gibi deneyebileceğiniz koltuk kombini olarak halılarınızın rengini pembe olarak tercih edebilirsiniz. Yine gri koltuğa yakışan renkler için fikir veren şu içeriğe de göz atmalısınız:

Gri Kırmızı Koltuk Kombinleri

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri kırmızı koltuk kombin fikirleri

Gri koltuk takımları ile en çok kombinlenen renklerin başında son zamanlarda kırmızı geliyor. Grinin soğuk etkisine karşın enerji ve canlılık katan kırmızı, özellikle kırlent rengi olarak ya da fon perdelerde kullanıldığında kusursuz bir uyum yakalayabiliyor.

Gri Siyah Koltuk Kombinleri

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri siyah koltuk kombinasyon fikirleri

Gri koltuklarınızın yanında renkli, canlı ve enerji verici renklerde berjer kullanmak istiyorsanız ve oturma odanız renkli olsun taraftarı iseniz o zaman turuncu ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer gri koltuk takımlarınızın soluk ve cansız olduğunu düşünüyorsanız turuncu berjerler hayat kurtarıcı olabilir.

Gri Koltuk Kombinleri ile Uyumlu Renkte Berjerler

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri yeşil koltuk kombinasyonları

Gri koltuk takımlarında kombin yaparken seçeceğiniz berjerlerin de rengi kuşkusuz önemlidir. Bir bütün olarak bakıldığında gri koltuk kombininizi berjerleriniz tamamlayacaktır. Bu nedenle de gri koltuklarınız için berjer tercihi yapacaksınız doğru renkleri doğru oranlarda kullanmaya özen göstermelisiniz.

En İyi Gri Koltuk Kombinleri için Fikirler 2023
Gri takıma mor berjer kombinasyonu

Gri koltuk takımı kombin yaparken berjerlerinizde siyah rengini kullanabilirsiniz. Gri ve siyah arasında müthiş bir uyum vardır. Çoğu zaman gri ve siyah birleşince sıkıcı bir havanın oluşacağı algısı ortaya çıkar ancak tam aksine gri ve siyahın buluşması ortaya asilliği ve ağırlığı çıkartır. Önemli olan siyahı berjerlerinizde abartmadan tam kararında kullanmanızdır. Daha fazla fikir için Pinterest sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın