Kartondan Çekmece Düzenleyici Yapımı

Hayatınızı Değiştirecek 11 Akıllı Ev Sistemi

Sofraları Renklendirecek Halattan Tabak Yapımı

Beşik ve Bebek Karyolası Almadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Bilgi

En Güzel Duvar Dekorasyon Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mart 2017

Duvar dekorasyonları, evlerin içine farklı bir hava katar. Duvar dekorasyon fikirleri ile ilgili temel kurallara dikkat etmek gerekir. Duvar dekorasyonunda iki amaç vardır.

Bunlardan birincisi kullanışlılık diğeri ise şıklık. Kullanışlılık kısmı ağır basan duvar dekorasyon fikirleri daha çok dar mekânlarda ön plana çıkmaktadır.

Bunun yanında ortalama bir metrekareye sahip bir evde oturuyorsanız size tavsiyemiz şıklığı ve görünümü ön plana çıkararak duvar dekorasyonu yapmanızdır.

Peki, ikisini bir arada ortaya koyabileceğimiz uygulamalar yok mu? Tabii ki var. Her evin kendi özelliğine göre siz de kullanışlılık ve zarafet birlikteliğini yakalayabilirsiniz.

Duvar dekorasyon ürünleri

Duvar dekorasyonu fikirleri denilince aklımıza klasik tablolar gelmektedir. Klasik tablolar her ne kadar değişmeyen bir ağırlığa sahipse de günümüzde parçalı, mdf, kanvas tablo çeşitleri de çokça kullanılmaktadır.

Tablolar çoğunlukla enine asılırken bazen duvarın durumuna göre değerlendirilip boyuna asılan tablolar da vardır. Duvar dekorasyonunda seramiğin de payı büyüktür.

Seramikten yapılan çeşitli figürler mobilyalarınızın rengi ve deseni düşünülerek kullanılabilir. Duvar dekorasyon fikirleri denilince evlerimizde neredeyse tüm odalarda yer alan saatleri unutmamak gerekir.

Bu saatleri tıpkı seramik figürler gibi renk ve desen uyumunu dikkate alarak duvarlarda kullanmanız önem taşımaktadır. Duvar dekorasyon fikirleri arasında özellikle dar alanlara sahip mekânlarda ayna kullanılması da gerekir.

Bu aynalar odayı ferah gösterirken çerçeveleri ile de evinize şıklık katacaktır. Hat sanatının uygulandığı tablolar da duvar dekorasyonunda tercih edilebilir.

Duvar dekorasyonu yapabileceğiniz IKEA tablo ürünlerine bir göz atabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu modelleri

Duvar dekorasyon fikirleri için seçeceğiniz ürünleri monte etmeden önce muhakkak provasını yapın. Birkaç farklı gözden eleştiri almanız ve ortak kararla hareket etmeniz daha doğru olacaktır.

Duvar dekorasyonunda sık yapılan yanlışlardan biri de duvarın figürler ve tablolar ile boğulmasıdır. “Eline ne geçmişse duvara monte etmiş” izlenimi veren duvarların olduğu odalar, basık ve yorucu bir hava oluşturur. Bu sebeple duvar dekorasyonu için sadeliğe önem vermek de gerekir.

Duvar dekorasyonunda sadelik için en önemli uygulama duvar “sticker”ları ve “duvar kağıtları”dır. Bu uygulamalar ile duvarınızda derinlik oluşturabilir ve odanın genişlediğini hissedebilirsiniz.

Hoşunuza gittiği halde yaptırmayacağınız 16 farklı duvar dekorasyonu için mutlaka tıklayın.

Duvar dekorasyonu nasıl yapılır videolu anlatım

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Duvar Dekorasyonu için En Güzel IKEA Tablo Çeşitleri on 21 Ekim 2017
  2. Pingback: Ev Dekorasyonunda En Güzel Kanvas Tabloların Seçimi on 2 Kasım 2017

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
İstikbal Sehpa Modelleri

İstikbal Sehpa Modelleri

20 Haziran 2015