En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir

En çok tutulan koltuk renkleri için en çok satılan ve tercih edilen koltuk renklerini sizler için derledik. En çok tutulan koltuk rengi fikri! Evlerimizin en önemli odalarından biri olan salonlarınızın başlıca unsurlarından biri olan, salonlarınızın genişliğini en çok dolduran ve gösterişli kılan parçası koltuklardır. Her tarza ve her zevke uygun farklı şekilde tasarlanmış olan koltuklar, günümüzde artan teknolojiyle birlikte çok daha başka roller üstlenmişlerdir.

Geniş ürün yelpazesine sahip olan mobilya pazarları, siz kullanıcılar için oldukça kolaylaşan mobilya seçimlerinize temel oluşturuyor. Bunun yanı sıra her evin genel bir bütünlüğe sahip olması, renk açısından odalar arasındaki uyumsa mimari anlamda büyük bir önem taşır. Bu nedenle yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi bu ahengin bozulmamasıdır. Evinizin en büyük ve en gösterişli mekânında, en göze çarpan koltuk takımlarınızda modası geçmeyen koltuk renkleri bu nedenle çok daha önemli ve dikkat edilmesi gereken bir nokta! Bu konuda sizlere en çok tutulan koltuk renkleri için fikir verecek bu içeriği hazırladık.

Bu Senenin Koltuk Renkleri Kombinleri Neler?

YouTube video

Koltuk takımı tercihi yapılırken, en önemli kriterin renk seçimi olduğu söylenebilir. Bu yılın koltuk renkleri incelendiği zaman en dikkat çeken tonlar; krem, petrol mavisi, hâkî, mor, bordo gibi renklerin olduğu söylenebilir. Ancak evinde açık tonlarla ferah bir görünüm sağlamak isteyenler; pudra, bej, ekru gibi koltuk rengi kombinleri seçmektedirler. Siz de koltuk takımına renk kombinleri konusunda fikir almak isterseniz aşağıdaki renkleri bir yere not etmenizi öneriyoruz.

Bu yılın koltuk rengi kombinleri yukarıda belirtildiği gibi modası hiç geçmeyen renklerdir. Bordo, pembe, mavi gibi tonların çok sık olarak kullanıldığını belirtmek mümkündür. Kadife kumaşlı pembe renkli koltuk modeli hem ferah hem de şık bir salon dekorasyonuna uygundur. Koltuk takımlarının renk kombineleri oldukça fazla seçilmektedir. Bej ile bordo renginin koltuk uyumu en fazla tercih edilen koltuk renkleri içerisindedir.

Mavi koltuk takımı kombinelerine bakıldığı zaman beyaz ile uyum yakalandığı görülmektedir. Son senelerde bilhassa yeni gelin evlerinde en fazla seçilen koltuk rengi mavidir. Mürdüm rengi koltuk takımında kiri göstermeyen ve en fazla seçilen renkler arasındadır. Kir göstermeyen renk olduğu için çokça kullanılmaktadır. Tarçın rengiyle koltuk takımı, klasik ev dekorasyonundaki evlerde fazlaca seçilen koltuk rengidir.

Koltuk Renkleri Seçimi Yaparken Uyuma Dikkat

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Koltuk renkleri seçiminde uyuma dikkat edilmeli

Mobilyalarınız ve koltuklarınız arasında yakalayacağınız renk uyumu eviniz için hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Genel anlamda ayrık düşüncelere sahip, farklı fikirleri hayatınıza geçirmeyi seven bir insan değilseniz en çok tercih edilen koltuk renkleri ne dikkat etmenizde fayda var. Koltuk takımları renk kombinleri için oluşturulan tasarımlarda diğer renklere oranla sayıca daha fazladır çünkü tercih edilme oranı arttıkça tasarımcılar bu renkler ile daha fazla çalışmaya başlar. Bu nedenle koltuk seçimi yaparken ve salonlarınızı tasarlarken eğer gündelik hayatta en çok tercih edilen renkteki koltuk takımlarından edinmeyi düşünürseniz dikkat! Alışverişte bulunmadan önce küçük bir araştırma yapmanızda fayda var.

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri ve Model Uyumu

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Koltuklarda renk ve model uyumu

Genel olarak ziyaret ettiğiniz evlerde veya mobilya mağazalarını gezdiğinizde gözlerinizin aşina olduğu koltuk takımları, renk ve model olarak birbirine oldukça benzer. Yani bunun anlamı şudur: İnsanların genel olarak oluşan ortak bir zevki vardır ve çoğu insan evlerini bu zevke oranla döşer. Koltuklarınızda tercih ettiğiniz renklerde genel olarak benzerlik gösterebilir. Klasik ve modern koltuk takımlarında olabilecek bu benzerliklere çokta şaşırmamak gerekir. Önemli olan modern koltuk takımları içerisinde tabir-i caizse sırıtmayan renkler tercih etmek ve evin havasına yeni bir hava katmak önemlidir.

Hangi Tarz Koltuklarda, Hangi Renkler Tercihi Doğrudur

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
En çok tutulan koltuk renkleri koltuğun tarzına göre seçilmeli

Genel olarak salonlarınızda ağır renkler kullandığınızda çok kalabalık ve göz yoran bir salon dekorasyonuna sahip olduğunuzu varsayabilirsiniz. Altın rengiyle kombinlenen koyu kahve veya siyah renkteki koltuklar genel olarak klasik tarzdaki salonlarda oldukça tercih edilen renklerden sayılabilir. Bunun tam tersi bir durum olarak spor ve sade tarzdaki salonlarda hem aydınlık bir görünüş sağlamak hem de basit ve etkili bir tarz yakalamak isteyen ev sahiplerinin genel olarak tercih ettiği açık renkteki koltuk takımları da genel olarak beyaz, bej veya krem tonları da en çok tutulan koltuk rengi diyebiliriz.

Koltuk Renkleri ve Kullanım Kolaylığı Arasındaki İlişki

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Tarza uygun en çok tutulan koltuk renkleri

Açık renkteki koltuklar genel olarak kiri çok fazla gösterir. Deforme yaşayan açık renkteki koltuk takımlarınızda koltuğunuzun tamiratını yapmak biraz zor olabilir. Ancak siyah ve tonlarındaki koyu renkler tercih ettiğiniz koltuklarınızda oluşabilecek herhangi bir deformenin üstünü örtmek ve kapatmak oldukça kolaydır. Ancak her şeye rağmen iç açıcı salonlara sahip olmayı her koşula rağmen tercih etmek isteyen tüm kullanıcılar oldukça fazladır. Sizlere fikir verecek en çok tutulan koltuk rengi için fikirleri sıralayalım:

Beyaz Renkteki Koltuklar

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Beyaz renk koltuk takımı

Günümüzde piyasada üretimi yapılan ve satışlarda en çok tercih edilen koltuk renklerinden olan beyaz tüm renklere oranla tercih edilmesi muhtemel renklerin başında gelir. Evinizde sadeliği ve huzuru taşıyacak olan bu renk için temizlik konusunda şüphelenebilirsiniz ancak kullanımı kolay kumaşlar tercih ederek bu sorunu kolayca halledebilirsiniz. Beyaz renk koltuk takımını farklı renk kırlent ve yastıklar ile hareketlendirebileceğinizi unutmayın.

Krem Renkteki Koltuklar

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Krem koltuk takımı

Beyazın yanı sıra krem koltuk takımları da en çok tutulan koltuk renkleri arasındadır. Bunun nedeni ise büyük oranla kahverengi, kırmızı, siyah ve daha pek çok tonla kolay bir şekilde uyum sağlayabiliyor oluşudur. Krem rengi koltuklar için chester koltuk renkleri ve örneklerine göz atmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz. En çok tutulan koltuk renkleri içerisinde kendisine yer bulan krem rengi koltuklar, evdeki tüm renklerle uyum içerisindedir.

Kahverengi Koltuklar

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Kahverengi koltuk takımı

Kahverengi renk tonunu tercih edenlerin çoğunlukla klasik sever insanlar olduğunu düşünürüz. Çünkü salonların ağırlığına ve şıklık düzeyine göre değişkenlik gösteren kahverengi kullanım oranı da belirli tarzdaki salonlara göre olduğu yaygın bir görüştür. Ancak günümüzde ahşap mobilyalar ve kahverengi koltuklar tercih eden spor severler için de oldukça revaçta bir renktir.

Kahverenginde tercihinde bulunduğunuz koltuk takımlarınız için evinizde sıcak bir hava yaratmasını beklemeniz hiçte yanlış olmayacaktır. Kahvenin tonları evinizde farklı geçişleri ortaya çıkarabilir. Mesela en çok tutulan koltuk rengi sütlü kahve evinizdeki hemen hemen tüm ahengi değiştirebilir.

Yeşil Renkteki Koltuklar

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Yeşil koltuk takımı

Gökkuşağı renklerinin en doğal ve doğa rengi olanı olan yeşilin doğadan alınan ilham doğrultusunda oldukça fazla renk tonu kullanılmaktadır. Yeşil rengi evlerinize huzur ve dinginlik katarken aynı zamanda şık görüntüler elde etmenizi de sağlar. Yeşil koltuk nasıl kombinler için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Yeşil renk koltuk takımları içerisinde en çok tercih edilen ve en çok satılan renkler arasındadır. Burada sanırım, doğanın ve doğalın rengi olmasının payının olmasıyla birlikte tarz duruşu ve diğer renkler ile muhteşem uyum sağlaması da etkili olmuştur.

Mavi Renkteki Koltuklar

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Mavi koltuk takımı

Doğanın bir diğer rengi olan mavi ise, tercih ettiğiniz tona göre oldukça farklı dokunuşlarda bulunmanızı sağlayan görüntüler oluşturur. Denizin rahatlatıcı etkisindeki rengi maviyi evinizde tercih etmeniz sizi ve gözlerinizi daha az yoracağından ruhsal olarak daha sakin olmanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte ruhen dinlendirici mavi koltuk rengi, evinizin dekoruna da ayrı bir zenginlik katması bakımından oldukça tarz bir seçim olabilir. Koltuk takımınıza uyumlu en çok tutulan duvar boya renkleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Hâkî Rengiyle Koltuk Takımı Renk Kombini

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Haki koltuk rengi kombini

Koltuk takımı uyumu seçenekleri içinde kendine özgü bir özelliği bulunan bu koltuk rengi, oldukça klasik ve asil durmaktadır. Toprağın enfes tonlarını bünyesinde bulunduran ve kahve tonları olmak üzere pek çok renk tonu ile uyumlu olan renk bu senenin koltuk renkleri arasında yerini almaktadır.

Bordo Rengi ile Koltuk Takımı Renk Kombini

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Bordo koltuk rengi kombini

Bu senenin koltuk takımı renkleri içinde kendisine yer edinen bordo tonu, enerjisi düşük ve soluk gibi görünse bile gösteriş konusundan uzak olmayan değişik bir renktir. Oturma odası veya salon içerisinde şık bir ortamı yaratmayı arzu edenler ile abartıdan kaçıp uzak yaşam sahası atmosferi oluşturmayı isteyen kişilerin kesinlikle tercih edebilecekleri bir renk şeklinde tanımlanabilir. Bordo renkli koltuk takımı, değişik renkler ile kombine edilerek ortamın renk dengesi sağlanabilir. Örneğin; krem ile bordo rengi kombinesi yapılabilir.

Mor Rengiyle Koltuk Takımı Renk Kombini

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Mor koltuk rengi kombini

Çok zengin ve gösterişli bir görünümü sağlayan mor rengi, koltuk takımı renkleri içinde ayrı bir yerdedir. Çünkü bu rengi görenler, renge hayran kalmaktadır. Salona davetkar görünümü kazandırmayı isteyenler, koltuk takımının kumaşlarında mor rengini özellikle kullanmaktadır. İster açık ister koyu tonlardaki kumaş seçiminde bulunanlar, doğru renkler ile kombine yaparak salona eşsiz bir görünümü sağlayabilir. Ev içerisinde ihtişamı ve lüksü bir arada görmeyi isteyenlerin seçimi mor renginin doğru bir şekilde kombine edilmesi oldukça önemlidir.

Krem ile Koltuk Takımı Renk Kombini

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Krem koltuk rengi kombini

Ev dekorasyonunda ihtişamdan, gösterişten uzak olup oldukça zarif olan oturma odası veya salon dekorasyonunu oluşturmayı arzu edenler krem rengini kesinlikle kullanmalıdır. Krem koltuk renk kombini ile sadelik mümkün olacaktır. Krem rengiyle kombin olacak başka renkler de yastıklarda ya da berjerde kullanılarak çok etkileyici koltuk takımı oluşturulabilir.

Krem koltuk takımının kendisine özgü bir görünümü vardır. Bu görünümün doğru renklerle ortaya çıkması adına krem rengine uyumlu renklerin tercihi ile dekorasyonun tamamlanması önemlidir. Krem tonlarının açık tonlarla kombine edileceği gibi koyu tonlarla da kombine edilmesi mümkündür.

Petrol Mavisi ile Koltuk Takımı Renk Kombini

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +10 Orijinal Fikir
Petrol mavisi koltuk rengi kombini

Petrol mavisi, koltuk takımı renklerinin içerisindeki en gösterişli ve ihtişamlı bir renktir. Bu konu kişiden kişiye farklılık gösterse bile petrol mavisinin kişiyi derin yerlere götüren gösterişli bir derinlik algısını uyandıran yapısı olduğu söylenebilir. Petrol mavisinin doğru renkler ile kombine edilmesi salona ayrı bir ihtişamlık kazandıracaktır. Daha fazla fikir için Pinterest sayfamıza göz atın! Keyifli ve sıra dışı dekorasyonlar!

Yorum yapın