En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +5 Fikir | Dekordiyon
perde siparişi


En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +5 Fikir

Evlerimizin en önemli odalarından biri olan salonlarınızın başlıca unsurlarından biri olan, salonlarınızın genişliğini en çok dolduran ve gösterişli kılan parçası koltuklardır. Her tarza ve her zevke uygun farklı şekilde tasarlanmış olan koltuklar, günümüzde artan teknolojiyle birlikte çok daha başka roller üstlenmişlerdir. Geniş ürün yelpazesine sahip olan mobilya pazarları, siz kullanıcılar için oldukça kolaylaşan mobilya seçimlerinize temel oluşturuyor. Bunun yanı sıra her evin genel bir bütünlüğe sahip olması, renk açısından odalar arasındaki uyumsa mimari anlamda büyük bir önem taşır. Bu nedenle yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi bu ahengin bozulmamasıdır. Evinizin en büyük ve en gösterişli mekânında, en göze çarpan koltuk takımlarınızda modası geçmeyen koltuk renkleri bu nedenle çok daha önemli ve dikkat edilmesi gereken bir nokta! Bu konuda sizlere en çok tutulan koltuk renkleri için fikir verecek bu içeriği hazırladık.Koltuk Renkleri Seçimi Yaparken Uyuma Dikkat

Koltuk Renkleri Seçimi
Koltuk renkleri seçiminde uyuma dikkat edilmeli

Mobilyalarınız ve koltuklarınız arasında yakalayacağınız renk uyumu eviniz için hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Genel anlamda ayrık düşüncelere sahip, farklı fikirleri hayatınıza geçirmeyi seven bir insan değilseniz en çok tercih edilen koltuk renkleri ne dikkat etmenizde fayda var. Koltuk takımları renk kombinleri için oluşturulan tasarımlarda diğer renklere oranla sayıca daha fazladır çünkü tercih edilme oranı arttıkça tasarımcılar bu renkler ile daha fazla çalışmaya başlar. Bu nedenle koltuk seçimi yaparken ve salonlarınızı tasarlarken eğer gündelik hayatta en çok tercih edilen renkteki koltuk takımlarından edinmeyi düşünürseniz dikkat! Alışverişte bulunmadan önce küçük bir araştırma yapmanızda fayda var.

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri ve Model Uyumu

Koltuk Rengi ve Model Uyumu
Koltuklarda renk ve model uyumu

Genel olarak ziyaret ettiğiniz evlerde veya mobilya mağazalarını gezdiğinizde gözlerinizin aşina olduğu koltuk takımları, renk ve model olarak birbirine oldukça benzer. Yani bunun anlamı şudur: İnsanların genel olarak oluşan ortak bir zevki vardır ve çoğu insan evlerini bu zevke oranla döşer. Koltuklarınızda tercih ettiğiniz renklerde genel olarak benzerlik gösterebilir. Klasik ve modern koltuk takımlarında olabilecek bu benzerliklere çokta şaşırmamak gerekir. Önemli olan modern koltuk takımları içerisinde tabir-i caizse sırıtmayan renkler tercih etmek ve evin havasına yeni bir hava katmak önemlidir.

Hangi Tarz Koltuklarda, Hangi Renkler Tercihi Doğrudur

Tarza Göre Koltuk Rengi
En çok tutulan koltuk renkleri koltuğun tarzına göre seçilmeli

Genel olarak salonlarınızda ağır renkler kullandığınızda çok kalabalık ve göz yoran bir salon dekorasyonuna sahip olduğunuzu varsayabilirsiniz. Altın rengiyle kombinlenen koyu kahve veya siyah renkteki koltuklar genel olarak klasik tarzdaki salonlarda oldukça tercih edilen renklerden sayılabilir. Bunun tam tersi bir durum olarak spor ve sade tarzdaki salonlarda hem aydınlık bir görünüş sağlamak hem de basit ve etkili bir tarz yakalamak isteyen ev sahiplerinin genel olarak tercih ettiği açık renkteki koltuk takımları da genel olarak beyaz, bej veya krem tonları da en çok tutulan koltuk rengi diyebiliriz.

Koltuk Renkleri ve Kullanım Kolaylığı Arasındaki İlişki

Koltuk Renkleri
Tarza uygun en çok tutulan koltuk renkleri

Açık renkteki koltuklar genel olarak kiri çok fazla gösterir. Deforme yaşayan açık renkteki koltuk takımlarınızda koltuğunuzun tamiratını yapmak biraz zor olabilir. Ancak siyah ve tonlarındaki koyu renkler tercih ettiğiniz koltuklarınızda oluşabilecek herhangi bir deformenin üstünü örtmek ve kapatmak oldukça kolaydır. Ancak her şeye rağmen iç açıcı salonlara sahip olmayı her koşula rağmen tercih etmek isteyen tüm kullanıcılar oldukça fazladır. Sizlere fikir verecek en çok tutulan koltuk rengi için fikirleri sıralayalım:Beyaz Renkteki Koltuklar

Beyaz Koltuk Rengi
Beyaz renk koltuk takımı

Günümüzde piyasada üretimi yapılan ve satışlarda en çok tercih edilen koltuk renklerinden olan beyaz tüm renklere oranla tercih edilmesi muhtemel renklerin başında gelir. Evinizde sadeliği ve huzuru taşıyacak olan bu renk için temizlik konusunda şüphelenebilirsiniz ancak kullanımı kolay kumaşlar tercih ederek bu sorunu kolayca halledebilirsiniz. Beyaz renk koltuk takımını farklı renk kırlent ve yastıklar ile hareketlendirebileceğinizi unutmayın.

Krem Renkteki Koltuklar

Krem Koltuk Rengi
Krem koltuk takımı

Beyazın yanı sıra krem koltuk takımları da en çok tutulan koltuk renkleri arasındadır. Bunun nedeni ise büyük oranla kahverengi, kırmızı, siyah ve daha pek çok tonla kolay bir şekilde uyum sağlayabiliyor oluşudur. Krem rengi koltuklar için chester koltuk renkleri ve örneklerine göz atmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz. En çok tutulan koltuk renkleri içerisinde kendisine yer bulan krem rengi koltuklar, evdeki tüm renklerle uyum içerisindedir.

Kahverengi Koltuklar

Kahverengi Koltuk Rengi
Kahverengi koltuk takımı

Kahverengi renk tonunu tercih edenlerin çoğunlukla klasik sever insanlar olduğunu düşünürüz. Çünkü salonların ağırlığına ve şıklık düzeyine göre değişkenlik gösteren kahverengi kullanım oranı da belirli tarzdaki salonlara göre olduğu yaygın bir görüştür. Ancak günümüzde ahşap mobilyalar ve kahverengi koltuklar tercih eden spor severler için de oldukça revaçta bir renktir. Kahverenginde tercihinde bulunduğunuz koltuk takımlarınız için evinizde sıcak bir hava yaratmasını beklemeniz hiçte yanlış olmayacaktır. Kahvenin tonları evinizde farklı geçişleri ortaya çıkarabilir. Mesela en çok tutulan koltuk rengi sütlü kahve evinizdeki hemen hemen tüm ahengi değiştirebilir.

Yeşil Renkteki Koltuklar

Yeşil Koltuk Rengi
Yeşil koltuk takımı

Gökkuşağı renklerinin en doğal ve doğa rengi olanı olan yeşilin doğadan alınan ilham doğrultusunda oldukça fazla renk tonu kullanılmaktadır. Yeşil rengi evlerinize huzur ve dinginlik katarken aynı zamanda şık görüntüler elde etmenizi de sağlar. Yeşil koltuk nasıl kombinler için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Yeşil renk koltuk takımları içerisinde en çok tercih edilen ve en çok satılan renkler arasındadır. Burada sanırım, doğanın ve doğalın rengi olmasının payının olmasıyla birlikte tarz duruşu ve diğer renkler ile muhteşem uyum sağlaması da etkili olmuştur.

Mavi Renkteki Koltuklar

Mavi Koltuk Rengi
Mavi koltuk takımı

Doğanın bir diğer rengi olan mavi ise, tercih ettiğiniz tona göre oldukça farklı dokunuşlarda bulunmanızı sağlayan görüntüler oluşturur. Denizin rahatlatıcı etkisindeki rengi maviyi evinizde tercih etmeniz sizi ve gözlerinizi daha az yoracağından ruhsal olarak daha sakin olmanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte ruhen dinlendirici mavi koltuk rengi, evinizin dekoruna da ayrı bir zenginlik katması bakımından oldukça tarz bir seçim olabilir. Koltuk takımınıza uyumlu en çok tutulan duvar boya renkleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.Güncelleme: 03.12.2019 tarihinde görseller ile içerik zenginleştirildi.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x