Tarzınızı Yansıtacak Halı Modellerini Seçmenin Püf Noktaları

Halı seçimi doğru bir dekorasyon ve sağlıklı kullanım için oldukça önemlidir. Kaliteye, estetiğe ve modern tasarıma önem veren Divanev’in birbirinden farklı halı modelleri yaşam alanlarını hem zevkinize hem de bütçenize göre dekore etmenize imkan tanır. Yaşam alanlarınıza farklı bir hava katmak için Divanev’in halı koleksiyonundan kendinize en uygun olan modellere göz atabilirsiniz.

Tarzınızı Yansıtacak Halı Modellerini Seçmenin Püf Noktaları
Halı modelleri

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Unutmamak gerekir ki dekorasyon kategorisi yaşam alanlarında farklılık yaratmaya imkan verir. Eğer dekorasyonunuzun tarzınızı tam olarak yansıtmasını istiyorsanız eviniz için doğru halı türlerine karar vermelisiniz. Modeller kullanacak olan alana ve kullanım amacına göre farklılık gösterdiği için yaşam alanınıza en uygun olan modele karar vermek de oldukça önemlidir. Halı çeşitleri farklı malzemeler kullanılarak üretildiği için buna bağlı olarak özellikleri de değişir. Halının rengi odanın genel görünümünü de etkileyeceği için doğru rengi seçmek büyük önem taşır. Farklı renge sahip modeller arasından istediğinizi deneyebilirsiniz. Ürünler yerde bulundukları için düzenli temizlik ve bakım gerektirir. Özellikle topaklanmaya neden olmayan modeller temizlik için kolaylık sağlar. Sadece nemli bir bezle kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Ancak açık renkli ve uzun tüylü modellerin temizliği ve bakımı koyu renkli ve kısa tüylü olanlara göre daha zordur. Özellikle mutfak evin en çok kullanılan bölümlerinden biri olduğu için mutfak halıları açık renk seçilmemelidir. Bu yüzden seçim yaparken bakımı çok zor olmayan modeller seçmek günlük hayatta işinizi kolaylaştırır.

Kullanılacak Alanın Ölçülerine Dikkat Edilmeli

Yaşam alanlarınızda özellikle sıklıkla kullanılan bölümleri etkin bir şekilde kullanmak gerekir. Bu yüzden halı satın almadan önce odanın ölçülerini ve odadaki diğer eşyaları da dikkate almak gerekir. Eğer odanız yeterince geniş değil ise daha küçük boyutlardaki çeşitler tercih edilmelidir. Ayrıca minimal odalar için daha açık renkteki ve yoğun desenli olmayan modellerin seçilmesi daha uygun olabilir. Çünkü seçiminizi açık tonlardan yana kullanmak küçük alanları daha büyük ve ferah göstermek için iyi bir çözümdür. Çok geniş bir salon için seçim yapılacaksa 6 m2 halı büyüklüğü ideal olabilir. Ancak orta büyüklükteki odalar için 4 m2 halı ölçüsü daha uygundur. 4 metrekare halı türleri hem oturma odaları hem de mutfak için seçilebilir. Koridor ve dar alanlar için yolluk halı çeşitleri tercih edilebilir. Bu tarz modellerin en önemli özelliği kaydırmaz bir taban yapısına sahip olmalarıdır.

Küçük Çocuğunuz ve Evcil Hayvanınız Varsa?

Sürekli hareket halinde olan küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız mı var? O zaman temizliği kolay, leke ve toz tutmama özelliğine sahip, dayanıklı ve koyu renkli modelleri seçmenizde fayda var. Bebek ve çocuk odaları için seçim yaparken leke tutmama özelliğinin yanı sıra antibakteriyel, içinde sentetik madde bulunmayan ve doğal malzemelerin kullanılarak üretildiği alternatifler tercih edilmelidir. Oeko-Tex sertifikasına sahip halı modellerinde; insan ve çevre sağlığına zararlı maddeler kullanılmaz. Başta çocuk odası olmak üzere tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca seçilecek modelin renginin ve deseninin odadaki koltuk, perde, dekoratif ürünler gibi diğer eşyalarla ve duvarın rengiyle uyumlu olması önemlidir. Örneğin peluş modeller yumuşak, kalın ve rahat olduğu için bebek ve çocuk odalarında kullanılabilir. İlkbahar ya da yaz aylarında halıları kaldırmak isterseniz katlanabilir modelleri deneyebilirsiniz. Kolay katlandıkları için dolaplarınızda fazla yer kaplamaz.

Geniş Koleksiyonu ile İhtiyacınız Olan Halı Modelleri Divanev’de!

Halı fiyatları modele, ölçüye, kullanılan malzemenin kalitesine, işçiliğe, üretim maliyetine ve tasarıma göre değişkenlik gösterir. Her zaman kaliteli hizmet anlayışı ile öne çıkan Divanev geniş ürün yelpazesi ile tüketicilere birbirinden farklı alternatifler sunar. Divanev’de kaliteli malzemeye ve ince işçiliğe sahip olan tasarımlar zevk ve tercihinize göre farklı özelliklerde üretilir. Birbirinden modern, farklı ve kaliteli modeller arasından kendi zevkinize, bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan modelleri seçmenize olanak sağlar. Seçtiğiniz modelin farklı boyutlarda olması, salon ya da yatak odasında benzer modelleri kullanabilmenize olanak sağlar. Bu şekilde evinizde bir dekorasyon bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Siz de birbirinden güzel çeşitleri Divanev’de inceleyebilir, size en yakın Divanev showroomuna gidip ürünleri yakından inceleme fırsatı elde ederek; güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Yorum yapın