Yüksek Yataklı Kardeş Odası Dekorasyonu

Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

Gelin Buketi Tasarımları

Antre için Dresuar Vestiyer Modeli

Dar Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 28 Mart 2017

Dar mutfak dekorasyonu fikirleri

Dar mutfak dekorasyonu, mutfağı küçük olan bayanlar için zamanı ve mekânı daha iyi kullanmamızı sağlayan özellikler barındırır.

Bıçaklık yapma fikri dar mutfak dekorasyonu fikirleri içerisinde değerlendirilebilir. Bunun için elinizde kapağı kaybolmuş işe yaramayan boş bir kavanozu kullanabilirsiniz.

İçine çöp şiş doldurarak kavanozun istediğiniz bölgesine bıçaklarınızı koyabilir ve böylece bıçaklarınızın çekmecelerde fazla yer kaplamasına engel olabilirsiniz.

Tencere kapağını koyabilmek için şişelik kullanabilirsiniz. Böylece hem etrafı temiz tutmuş olursunuz hem de ocak etrafında daha düzenli çalışmış olursunuz.

Buzdolabında yerleri organize etmek için kese kâğıtları kullanabilirsiniz. Bu kese kâğıtlarının etrafını iple dikip, sağlamlaştırıp kullanırsanız yiyeceklerinizi daha güvenle saklayabilirsiniz.

Küçük ve dar mutfak dekorasyonu

Kese kâğıtlarının üzerine isterseniz şekil isterseniz yazı yazarak tasnif etme işini daha da kolaylaştırabilirsiniz. Bu düzenleme dar mutfak dekorasyonu için size alan da kazandıracaktır.

Dar mutfak dekorasyonunda dolap organizasyonu da önemlidir. Dolaplarınızı ahşap dosyalıklarla bölerek tencere kapağı, kek kalıbı, küçük tava gibi malzemeleri rahatlıkla koyabilirsiniz.

Bu yöntem, tavalarınızın çizilmesini engelleyeceği gibi dolaplarınızın hacmini tam olarak kullanmanızı da sağlayacaktır.

Dar mutfak dekorasyonu fikirlerinde, satın alınan mutfak, banyo eşyalarını farklı amaçlar için de kullanabilmeyi düşünmeniz gerekir.

Örneğin kaşıklık sadece kaşıkların koyulacağı bir malzeme olarak değil de havlu, ya da sünger koyabileceğimiz bir alan olarak da kullanılabilir.

Yine banyoda daha çok makyaj malzemelerini koyabileceğimiz katlı çok amaçlı plastiği, mutfağınızda baharatlık olarak da kullanabilirsiniz.

Daha önce kaleme aldığım küçük mutfak dekorasyonu yazımı da okumanızı öneririm.

Dar mutfak dekorasyon ürünleri

Dolap içlerine tabaklık yapmak isteyen hanımlar için çok pratik bir yol var. Bulaşıklık olarak kullanılan plastikleri dolaplarınızda tabaklar için de kullanabilirsiniz.

Bu uygulama, size yer ve para kazandıracaktır. Üstelik hem tabaklık hem de çatal bıçak koyabileceğiniz bir alan oluşturmuş olursunuz.

Küçük mutfak dekoru nasıl yapılır

Tabakları dar mutfak dekorasyonunda koyabileceğiniz bir değişik malzeme de resim çerçeveleridir. Bu çerçeveler ile küçük tabaklarınızı kolaylıkla saklayabilirsiniz. Üstelik bu çerçeveliklerin bazıları ayarlanabiliyor.

Tüp altlığı olarak satılan ürünleri de dolapların derin kısımları ve uzanmakta zorlandığımız alanları değerlendirip buralardan malzeme alabilmek için de kullanabilirsiniz.

Küçük mutfaklar için 20 yaratıcı depolama fikri için yazımı okumanızı öneririm.

Dar mutfak nasıl organize edilir videolu anlatım

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!