perde siparişi

Cam Şişe Süsleme Örnekleri Videolu AnlatımBugün sizlere camdan en güzel cam şişe süsleme örnekleri ile bunların yapılışları hakkında bilgi vereceğim. Her ailenin evinde boş cam şişeler mutlaka vardır. Bu cam şişeler bir süre evde bekletildikten sonra genellikle genel bir temizlik gününde çöpe ya da geri dönüşüme gider. Bunun yerine hem boş vakitlerinizi eğlenceli hale getirmek hem de evdeki boş cam şişeleri değerlendirmek ister misiniz? Birbirinden ilginç cam şişe süslemeleri ve jüt iple şişe süsleme ile siz de dekoratif bir ürün elde edebilirsiniz.Cam Şişe Süsleme Teknikleri

Hangi tarzda, renkte ve şekilde olduğunun önemi olmayan şişeler ile birbirinden ilginç dekoratif ürünler üretebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Plastik kasadan neler yapılır işte detaylar!

Şişe Süsleme Nasıl Yapılır?

Şişe süsleme sanatının birçok farklı şekilleri var. Bugün sizlerle beğeneceğini umduğumuz bir süsleme şeklini paylaşmak istiyorum.Öncelikle malzeme listemizi verelim: Yarım litrelik süt şişesi (cam),jüt bezi (çuval kumaşı), beyaz akrilik boya, stencil, ponpon sünger fırça, antik görünümlü kolye. Malzemelerimiz hazırsa şişe süslemeleri işine geçebiliriz.

Kolay cam şişe süsleme örnekleri

Öncelikle Jüt bezini ütüleyelim. Bu işlem, bezin daha düzgün durmasını sağlayacaktır. Cam şişeye göre ölçüp çuval kumaşını keselim. Kumaşı kenarlarından söküp püsküllü olmasını sağlayalım.

MUTLAKA OKUYUN:  Plastik Kasadan Neler Yapılır? (20 Kendin Yap Fikri)

Böyle olması daha doğal ve dekoratif görünmesini sağlar. Yazı şablonu olarak kullanacağımız stencilden istediğiniz bir yazıyı seçebilirsiniz. Beyaz akrilik boyayı ponpon sünger ile yumuşak vuruşlar ile kumaşa uygulayalım.Böylece stencildeki yazıyı kumaşa geçirmiş olduk. Boyanın kuruması için bir süre beklememiz gerekiyor. Boya kuruduktan sonra beyaz tutkalı kumaşın ters yüzüne sürüp şişeye yapıştıralım.

Çok fazla tutkal sürerseniz kumaşın kenarlarından taşacaktır. Az sürerseniz de kumaş tam olarak yapışmayacaktır. Kararında sürmek gerekir. Kolyeyi şişenin boynuna dolayalım.

En güzel cam şişe süsleme örnekleri

Böylece şişemiz hazır hale geldi. Sizin evinizde de mutlaka eski kolye ya da takılar vardır. İsterseniz bunları da kullanabilirsiniz. İster mutfakta ister salondaki vitrinde kullanın, bence bu şişeyi misafirleriniz de çok beğenecekler.
İlginizi Çekebilir: Merdiven altı dekorasyon fikirleri için tıklayın!

Şişe Süsleme Fikirleri ve Örnekleri

Yukarıdaki şişe süsleme fikrinin yanında camı doğrudan boyayarak süsleme de yapabilirsiniz. Yine jüt iple ve keçeyle ya da küçük çiçeklerle yapacağınız süslemeleri şişeler de kullanabilirsiniz.

Türk hanımlarının çok sevdiği dantel ile şişe süsleme sanatı da oldukça yaygındır. Şişe süslemedeki temel hedef dekoratif bir mekân oluşturmak ya da bu şişeleri tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanmaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Karton Kutudan Ev Yapımı Videolu AnlatımAbone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x